Smrtící nahota

První ze série sci-fi detektivek se svéráznou Evou Dallasovou, která je poručíkem oddělení vražd. Při výkonu svého povolání se nekouká na možné důsledky, jde ji jen o potrestání vraha. Oběti pro ni nejsou jen čísla v seznamu. Ona sama byla v dětství obětí, což z ní udělalo tak dobrou policistku. Za deset let služby u policie už toho zažila hodně, a tak ví, že to, zda přežije pronásledování nemilosrdného vraha, zavisí na jejích instinktech. A přesto ji něco žene proti varování, aby si nic nezačínala s irským miliardářem Roarkem - jedním z podezřelých v případu vraždy, kterou vyšetřuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/2358/smrtici-nahota-2358.jpg 4.4290

Eva Dallasová (1.)

Naked in Death (1995)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Columbus

Kniha Smrtící nahota

Skalara

Úžasná kniha. Postava Roarka se mi velice líbí. Špatná historie a dětství Evy Dallasové ji dělá tím, čím v té knize je a člověk chápe proč to dělá... Mě třeba nutila kniha si myslet, že je chytrá a má na to dostat se u policie na vyšší pozice, proto díky její historii je pochopitelné jak a proč pracuje. Celkově se mi žánr líbí. Já začínala romantickými příběhy Nory Robertsové a říkala jsem si že detektivky mě bavit nebudou. Opak je pravdou. Líbí se mi detektivky a dokonce i od jiných autorů. Na tuto svoji stránku jsem přišla díky Noře Robertsové a teĎ lituji, že jsem její pseudonym J.D.Robb tak dlouho odkládala.

bekule

Po dočtení celé série se pouštím do druhého kola.Respektive tento díl čtu už potřetí, podruhé to bylo půl roku od první četby . Děj si pamatuji přesně, jen je poznat že mezi prvním a 45tým dílem je téměř čtvrtstoletí , i když v životě Evy jsou to jen tři roky. Jak autorka tak i postavy dozrály a ušly daleký kus cesty.

misa1607
22.09.2018

90% některých vizí nás autorka mohla ušetřit, ale jinak super četba...

AnetaKor
10.03.2018

Kdyz se prenesete přes vsechny klišé - senátor je nabubřelý, arogantní chlap, šéf je zmetek, kolega detektiv maly tlustý s koblihou v ruce,... tak to neni vůbec špatné. Jen nerozumím te přemíře škatulkování a daných rolí

hrosik3
05.03.2018

Knihu jsem četla do čtenářské výzvy a byla čtivá, zajímavá.

Ajrad1981
30.12.2017

Kdyby tohle byla první knížka s Evou Dallasovou, která se mi dostala do ruky, nikdy bych si tuhle sérii neoblíbila. Detektivní děj byl parádní, ale vedlejší (citová) dějová linie mě znechutila.

Tak takhle nějak jsem hodnotila knihu kdysi, po prvním přečtení. Teď, když jsem si ji pořídila domů a znovu přečetla, mě samotnou překvapilo, jak se to ostří mé nelibosti otupilo. Možná proto, že už jsem si na Evu a Roarka tak nějak zvykla. Nebo proto, že už jsem věděla, co v knížce najdu za příběh? Nevím. Každopádně nynější hodnocení by bylo o hvězdičku vyšší, ale já zůstanu u toho prvního. V rámci objektivity.

Jessybelle
18.10.2017

Kdysi dávno jsem četla jiný díl této série, nyní zařazeno kvůli výzvě...v knihovně nesehnatelné...ale náhodou jsem se poznala s jednou důchodkyní, která je velkou fanynkou N.R. a má mraky jejích knih... A na její doporučení jsem se do toho pustila... A zklamaná rozhodně nejsem...naopak si detektivky s Evou rozhodně užiju...

kudrdlinka
08.10.2017

Protože knihy z budoucnosti normálně nečtu, ale potřebovala jsem ji do výzvy, tak jsem sáhla osvědčené autorce a vzala jsem si první část ze série s Evou Dallasovou. Knížka byla čtivá, ostatně to NR umí. Příběh se mohl odehrát prakticky kdykoliv a pro mě tam bylo tak akorát lásky i napětí. Zatím mě ale další díly nelákají, třeba časem...

marek1278
21.09.2017

Naprostá spokojenost, trochu jsem se bál, jak dopadne detektivka v budoucnosti, ale je to čtivé a zajímavé. Těším se na další díly

Iva B.
30.08.2017

Skvělá detektivka pro nás ženský :-D :-D!! Určitě si přečtu další knihy ze serie, líbi se mi!!!

bekule
16.08.2017

Ráda bych dala deset hvězdiček protože od této chvíle začala má posedlost Dallasovou.

Marika Vanova
17.07.2017

Tato detektivka je pro mě takovým průměrem, celkem čtivé, ale nic výjimečného.

Nunynka
08.07.2017

Na mě tam autorka popisovala až moc milostný vztah mezi policistkou a podezřelým. Stačilo by to zkrátit. Tak nějak bylo z knihy hodně cítit, že to píše žena. Což mi nevadí,ale přece jen to na mě bylo místy zdlouhavé. Případ sám o sobě se mi moc líbil a v sérii určitě budu pokračovat.

TaLu
08.07.2017

Před časem jsem se skrze zdejší bazar stala hrdou majitelkou prvního dílu série "Smrtící".
Sama jsem byla zvědavá, jak na mě bude působit začátek příběhu, když jsem právě dočetla jeden z posledních dílů.
Ve slovech je cítit počátek, ale zároveň v sobě mají silný příslib skvěle rozehraného děje.
Eva mi přišla zranitelnější, Roark naopak temnější, jako by stále balancoval nad propastí. Temné stíny minulosti jsou také naznačeny a pochopila jsem, kde vznikly šarvátky se Summersetem. Dvě kamarádky jsou na scéně, Mavis sdílí s Evou život už pár let, naopak s Nadine došlo k první výměně informací. Doktorka Mirová je dokonalá poradkyně, Feeney někdejší parťák hned v úvodním díle.
První setkání s kocourem Galahadem nemělo chybu.
S napětím očekávám, až na scénu vtrhne Peabodyová, která tady ještě nevystupuje.
Snažila jsem se neočekávat moc, a tak jsem byla nadšená z uvedení postav, vztahů i prostředí.
Jen škoda, že nevyšlo další vydání, nadělit si tento dárek je poněkud nákladné, ale jsem ráda, že jsem to udělala. jediné co nekomentuji je ten mírný přesun do budoucnosti. nevadí mi to, ale některé vymoženosti ( které autorka v době začátků neznala), tam nejsou odhadnuté a něco je zase silně nadhodnocené, protože v té době sotva budeme ve vesmíru obchodovat, a i s létáním nad auty to asi bude problém, ale jak říkám, tato kulisa mi nijak zvlášť nevadí.

munka
06.07.2017

Prihlásila som sa do knižnej výzvy a ako kniha z budúcnosti bola doporučovaná aj táto séria. Kniha ma milo prekvapila, zápletka super, hlavné postavy som si hneď obľúbila. Určite si prečítam aj ďalšie knihy z tejto séria.

Hani1088
23.06.2017

Naprosto skvělé čtení

Kerberos
20.06.2017

Tak trochu jiná detektivka až na ty kredity to šlo.

qydko
03.06.2017

Pravda, detektivka docela dobrá, napínavá, ale nechápu, proč se neodehrává v současnosti. Ty sci-fi prvky mě hrozně rušily.

koki.veru
21.03.2017

Konečně jsem měla čas a příležitost vrhnout se na tuto sérii - první díl naprosto fantastický, velmi jsem si oblíbila hlavní postavu. Nečekala jsem, že by N.Roberts mohla napsat něco takového. Super zápletka, napětí, ani to sci-fi (které jinak nemusím), mi tam nevadilo. Rozhodně budu v této sérii pokračovat.

Fizulka71
28.02.2017

Tak tahle kniha mně velmi příjemně překvapila. Zápletkou, stylem vyprávění, sladem děje. Rozhodně žádný přecukrovaný slaďák, ze kterého by trnuly zuby. Hodně se mi líbil sci-fi nádech příběhu. Sci-fi nesci-fi, lidi budou mít pořád své slabé stránky, prevít bude pořád prevít a úchyly najdeme v různých podobách vždycky. Jdu si přečíst druhý díl a doufám, že bude minimálně stejně tak dobrý jako ten první.

Kešu1981
04.02.2017

Série Smrtící je moje nejoblíbenější...příběhy Evy a Roarka mě pokaždé strhnou a natěšeně čekám na další díl :o)

Marie108
13.01.2017

Kniha mě mile překvapila. Dobře se četla. Určitě si přečtu i některé další díly.

trudoš
16.09.2016

Harlekýnka s příchutí detektivky zasazená do papundeklových kulis futuristické budoucnosti. Naneštěstí jen proto, aby byly hrdince usnadněny vyšetřovací postupy, protože kromě technických udělátek se svět příliš neliší od toho našeho. Opomeneme-li tedy autorčiny ideály o striktně nekuřácké a neozbrojené společnosti, nemluvě o permanentních psychologických testech udržujících spořádanost v chodu.
Co se však týče romancí, Nora Robertsová je odbornicí na slovo vzatou, takže i když změnila žánr, stále dává fanouškům to, co se jí osvědčilo ve stovkách knih dříve. Zápletka je sice průhledná až na půdu a jedno klišé střídá druhé (včetně prvního orgasmu), příběh se ale pořád drží v mezích odpočinkového standardu. Jen se musím smát tomu, jak dokázala i přes poměrně krátký rozsah věnovat víc prostoru mileneckým roztržkám než detektivní práci. Priority jsou v tomhle ohledu striktní. Ovšem feministické dokazování, jak jsou ženské drsnější než leckteří chlapi, mi ke konci už drobet lezlo krkem.

moudivlacek
08.08.2016

Je to moje první kniha z oboru sci-fi detektivek. Dost jsem se toho obávala, ale vůbec nelituji. Děj by se mohl odehrávat klidně i v našich časech, kdyby si člověk odmyslel ty technické vymoženosti. Určitě sáhnu po dalších dílech, hlavní hrdinové mají určitě ještě co říci. Fandím oběma.

IvanaB
30.05.2016

Po knížce jsem sáhla na zkoušku, nemám ráda její romány pro ženy, ale třeba detektivky budou lepší. No.. celkem dobře se četla, zajímavá zápletka, ale ta romantika mi tam vadila, svobodný boháč s neomezenými možnostmi, chápavý, milující, k tomu dokonalá pevná těla obou hlavních hrdinů, vlhký klín a pevné mužství, to prostě není pro mě. Nicméně zkusím ještě jeden díl.

Laf
07.03.2016

Hodně zajímavé čtení detektivky zase trochu jinak zpracované. Rozhodně se u toho nedá nudit, a proto můžu jen doporučit.

lenhart23
25.11.2015

Tak to mě zaskočilo, ještě jsem nečetla scifi detektivku. A koukám, že to má přes čtyřicet dílů!

ewisek22
23.11.2015

Noru Roberts mám moc ráda, ale snad ještě raději ji mám, když píše pod pseudonymem J.D.Robb. Série Smrtící je pro mě number one:) Hlavní postava Eva Dallas je pro mě velmi sympatická a její přítel Roarke je k s papaní:) Budoucnost v knihách nemám celkově ráda, ale zde ji shledávám velice přitažlivou:) Dávám rozhodně plný počet hvězdiček aa těším se na další díly.

Lenny33
07.11.2015

Ale jo, šlo to, takový průměr. Bavil mě vztah mezi Evou a Roarkem. Samotná detektivní zápletka obyčejná, nic extra. Některé rozhovory mi přišly moc zdlouhavé a nudné. Naopak autorky scifi svět, je zde opravdu jen lehce nastíněn, což mě mrzí, protože mi to na celé knize přišlo to nejzajímavější.
Plánuji i další díly. Hodnotím 3,5*.

laratomb
18.04.2015

Pro mne první knižní setkání s autorkou. Hned mne vtáhla do děje a byla jsem zvědavá jak se budou vyvíjet obě linie. Jak vyšetřovací, tak i milostná. Vše šlo poměrně lákavě, ale pak to vzalo divný zlom, jako kdyby už to autorka chtěla co nejdříve ukončit a člověk vlastně už hned věděl kdo je vrah. Ale hodnotím pozitivně. Dobře se čte a hniha má spád. Věřím, že další díly budou lepší a lepší.