Smrtící nahota

Smrtící nahota https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2358/bmid_smrtici-nahota-QwE-2358.jpg 4 443 76

Eva Dallasová série

První ze série sci-fi detektivek se svéráznou Evou Dallasovou, která je poručíkem oddělení vražd. Při výkonu svého povolání se nekouká na možné důsledky, jde ji jen o potrestání vraha. Oběti pro ni nejsou jen čísla v seznamu. Ona sama byla v dětství obětí, což z ní udělalo tak dobrou policistku. Za deset let služby u policie už toho zažila hodně, a tak ví, že to, zda přežije pronásledování nemilosrdného vraha, zavisí na jejích instinktech. A přesto ji něco žene proti varování, aby si nic nezačínala s irským miliardářem Roarkem - jedním z podezřelých v případu vraždy, kterou vyšetřuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Columbus (ČR)

Naked in Death , 1995

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Tak trochu jiná detektivka až na ty kredity to šlo.

qydko
03.06.2017 4 z 5

Pravda, detektivka docela dobrá, napínavá, ale nechápu, proč se neodehrává v současnosti. Ty sci-fi prvky mě hrozně rušily.

koki.veru
21.03.2017 5 z 5

Konečně jsem měla čas a příležitost vrhnout se na tuto sérii - první díl naprosto fantastický, velmi jsem si oblíbila hlavní postavu. Nečekala jsem, že by N.Roberts mohla napsat něco takového. Super zápletka, napětí, ani to sci-fi (které jinak nemusím), mi tam nevadilo. Rozhodně budu v této sérii pokračovat.

Fizulka71
28.02.2017 4 z 5

Tak tahle kniha mně velmi příjemně překvapila. Zápletkou, stylem vyprávění, sladem děje. Rozhodně žádný přecukrovaný slaďák, ze kterého by trnuly zuby. Hodně se mi líbil sci-fi nádech příběhu. Sci-fi nesci-fi, lidi budou mít pořád své slabé stránky, prevít bude pořád prevít a úchyly najdeme v různých podobách vždycky. Jdu si přečíst druhý díl a doufám, že bude minimálně stejně tak dobrý jako ten první.

Kešu1981
04.02.2017 5 z 5

Série Smrtící je moje nejoblíbenější...příběhy Evy a Roarka mě pokaždé strhnou a natěšeně čekám na další díl :o)

Marie108
13.01.2017 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Dobře se četla. Určitě si přečtu i některé další díly.

trudoš
16.09.2016 2 z 5

Harlekýnka s příchutí detektivky zasazená do papundeklových kulis futuristické budoucnosti. Naneštěstí jen proto, aby byly hrdince usnadněny vyšetřovací postupy, protože kromě technických udělátek se svět příliš neliší od toho našeho. Opomeneme-li tedy autorčiny ideály o striktně nekuřácké a neozbrojené společnosti, nemluvě o permanentních psychologických testech udržujících spořádanost v chodu.
Co se však týče romancí, Nora Robertsová je odbornicí na slovo vzatou, takže i když změnila žánr, stále dává fanouškům to, co se jí osvědčilo ve stovkách knih dříve. Zápletka je sice průhledná až na půdu a jedno klišé střídá druhé (včetně prvního orgasmu), příběh se ale pořád drží v mezích odpočinkového standardu. Jen se musím smát tomu, jak dokázala i přes poměrně krátký rozsah věnovat víc prostoru mileneckým roztržkám než detektivní práci. Priority jsou v tomhle ohledu striktní. Ovšem feministické dokazování, jak jsou ženské drsnější než leckteří chlapi, mi ke konci už drobet lezlo krkem.

moudivlacek
08.08.2016 4 z 5

Je to moje první kniha z oboru sci-fi detektivek. Dost jsem se toho obávala, ale vůbec nelituji. Děj by se mohl odehrávat klidně i v našich časech, kdyby si člověk odmyslel ty technické vymoženosti. Určitě sáhnu po dalších dílech, hlavní hrdinové mají určitě ještě co říci. Fandím oběma.

IvanaB
30.05.2016 2 z 5

Po knížce jsem sáhla na zkoušku, nemám ráda její romány pro ženy, ale třeba detektivky budou lepší. No.. celkem dobře se četla, zajímavá zápletka, ale ta romantika mi tam vadila, svobodný boháč s neomezenými možnostmi, chápavý, milující, k tomu dokonalá pevná těla obou hlavních hrdinů, vlhký klín a pevné mužství, to prostě není pro mě. Nicméně zkusím ještě jeden díl.

Laf
07.03.2016 5 z 5

Hodně zajímavé čtení detektivky zase trochu jinak zpracované. Rozhodně se u toho nedá nudit, a proto můžu jen doporučit.

lenhart23
25.11.2015 4 z 5

Tak to mě zaskočilo, ještě jsem nečetla scifi detektivku. A koukám, že to má přes čtyřicet dílů!

ewisek22
23.11.2015 5 z 5

Noru Roberts mám moc ráda, ale snad ještě raději ji mám, když píše pod pseudonymem J.D.Robb. Série Smrtící je pro mě number one:) Hlavní postava Eva Dallas je pro mě velmi sympatická a její přítel Roarke je k s papaní:) Budoucnost v knihách nemám celkově ráda, ale zde ji shledávám velice přitažlivou:) Dávám rozhodně plný počet hvězdiček aa těším se na další díly.

Lenny33
07.11.2015 3 z 5

Ale jo, šlo to, takový průměr. Bavil mě vztah mezi Evou a Roarkem. Samotná detektivní zápletka obyčejná, nic extra. Některé rozhovory mi přišly moc zdlouhavé a nudné. Naopak autorky scifi svět, je zde opravdu jen lehce nastíněn, což mě mrzí, protože mi to na celé knize přišlo to nejzajímavější.
Plánuji i další díly. Hodnotím 3,5*.

laratomb
18.04.2015 4 z 5

Pro mne první knižní setkání s autorkou. Hned mne vtáhla do děje a byla jsem zvědavá jak se budou vyvíjet obě linie. Jak vyšetřovací, tak i milostná. Vše šlo poměrně lákavě, ale pak to vzalo divný zlom, jako kdyby už to autorka chtěla co nejdříve ukončit a člověk vlastně už hned věděl kdo je vrah. Ale hodnotím pozitivně. Dobře se čte a hniha má spád. Věřím, že další díly budou lepší a lepší.

loskatos
17.04.2015 3 z 5

Narazil jsem na tuto autorku naprostou náhodou a aniž bych si cokoliv o serii přečetl, pustil jsem se do první. První co mě překvapilo, že se děj odehrává v budoucnosti, takovou detektivku jsem četl poprvé. Nutno říct, že detektivní i romantická linie jde autorce daleko lépe, než ta představa o technice budoucnosti. Nechci podceňovat ženu-spisovatelku, ale myslím, že v technických otázkách si mohla dát autorka poradit od někoho povolaného. Možná byl špatný i překlad, to nevím.
Tato první kniha serie se rozjíždí pomalu, ale ke konci celkem slušně graduje. Rozhodně si přečtu i další díly.

zp87
03.03.2015 3 z 5

Asi jsem od toho čekala příliš... možná i díky nadšeným recenzím.
Nebylo to špatné, ale byl to průměr.
Nedá se říct, že by mě knížka zklamala nebo nebavila, ale četla jsem ji poměrně dlouho (narozdíl od knížek, které mě fakt chytnou a přečtu je během jednoho až tří dnů - podle volného času). Tuto knížku jsem dokonce na pár dní úplně odložila a četla ji pár týdnů.
Tak jako tak se chystám časem ještě přečíst i další ze série Smrtící... - protože špatné to nebylo... Ale do Nebe mé lásky nebo Pasti na dobrodruha to má dost daleko (i když pochopitelně - tady je to jiný žánr a vzhledem k pseudonymu si asi autorka přeje své romantické a sci-fi detektivky rozlišovat...)
Představa budoucnosti (navíc když byla kniha napsána před dvaceti lety) byla místy úsměvná (s tím se počítá) a bavila mě. Romantiky zde pro mě mohlo být víc - když už ta detektivní část byla taková light detektivka.

modranka
20.11.2014 4 z 5

Nora Roberts alias J.J. Robb sa v sérii Smrtící... pustila na poriadne tenký ľad. Vytvorila si scénu v roku 2057 (mierne sci-fi). Prvá časť série vyšla v roku 1995 - lenže v nadčasovom námete chýba najmodernejšia technológia. Keď uvážime, že prvý mobilný telefón bol spustený v roku 1991 a prvá SMS správa v roku 1993, tak autorka má dvojročný sklz od prítomného času. Pritom už sú vytvorené vesmírne stanice a dovolenky na inej planéte sú akoby normálne, dokonca na Marse je manufaktúra na výrobu keramiky. To bolo trochu úsmevné.
Teraz k samotnému príbehu: Dej je zostavený skôr romanticky, číta sa skvelo a jedným dychom. Muži sa pri tejto detektívke zrejme budú nudiť. Pre nich je to slabá káva. Pre ženy je to tak akurát. Mierna dávka napätia je vyvážená s romantikou, žiadna silná erotika, takže si to pokojne môžu prečítať aj mladšie ročníky.
Celkom sa teším ako autorka v ďalších príbehoch bude navaľovať modernú elektroniku.

Erica
01.11.2014 5 z 5

Kniha podle mého gusta - vtipná, napínavá, lehce erotická.

ritz
22.07.2014 5 z 5

Překvapila mě autorka, kterou jsem doposud znala jako spisovatelku romantických románů, kniha se mi velmi líbila a proto jsem přečetla i další z této série. Ale první pro mě byla nejlepší.

mariva
30.06.2014 5 z 5

Ze série Smrtící jsem už přečetla pár knížek a proto mě zajímalo, jak to celé začalo. Jsem ráda, že se mi podařilo sehnat první díl. Je to báječná, napínavá četba, hrozně se mi líbí a už se chystám na další díly.