Dostihne tě minulost

Dostihne tě minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504572/bmid_dostihne-te-minulost-Msz-504572.jpg 5 71 18

Eva Dallasová série

Eva Dallasová řeší vraždu mrtvé informátorky, která byla nalezena v popelnici. Z případu ji ale vyruší druhá oběť, žena ověšená šperky, jejíž tělo bylo odhaleno při stavebních pracích. Evu nemile překvapí, že místo činu patří jejímu manželovi. Musí se ponořit do komplikovaného světa nemovitostí, zneklidňující rodinné historie a šokujících tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Alpress

Forgotten in Death , 2021

Janík61
07.02.2024 2 z 5

Jsem trochu zklamaná, knihu jsem se prakticky nutila dočíst. Chybělo napětí, od začátku je jasné, kdo je pachatel a nějak mě neseděla ta rychlost s jakou se vše vyřešilo - i když chápu, že děj se odehrává v budoucnu. No prostě mě kniha zklamala, čekala jsem více vzhledem k vysokému hodnocení.

Trina1
24.09.2023 3 z 5

Toto je stále moje nejoblíbenější série, ale několik posledních dílů už to není ono. Příběh byl rozvleklý, táhl se, děj neměl spád. Chybí mi více prostoru pro ostatní postavy - Peabodyovou a McNaba, Feeneyho, Mavis... Postrádám slovní přestřelky Evy a Summerseta a přestává mě bavit přílišná Roarkova dokonalost.
V sérii rozhodně budu pokračovat, ale teď už spíš jen z nostalgiie, než že bych ji hltala tak, jako dřív.

lucie3944
06.09.2023 5 z 5

Trochu jsem se ztrácela ve jménech, ale nakonec jsem se zorientovala. Smutné případy, neskutečné důvody k vraždě. Opět drobné připomenutí Eviny minulosti, ale tentokrát bez nepříjemných snů.
A už se těším na stěhování do nového domu! Peabodyová párkrát vytočí Evu do vývrtky, ale my víme, že s pomocí Roarka bude vše v pořádku. Další díl, prosím!

munka
31.07.2023 5 z 5

Zaujímavá zápletka a hneď tri vraždy. Eva spolu s tímom postupne objasňuje jednotlivé vraždy a nachádza pre obete spravodlivosť. Teším sa na ďalšiu knihu.

mirunda
15.07.2023 5 z 5

Baví mě každá kniha o Evě Dallasové, i když je už 53 v pořadí. Byť tento příběh mi přišel o něco slabší. Těším se na další díl, snad bude.

Lenka0007
30.05.2023 3 z 5

Průměrná detektivka s předvídatelným koncem.

TaLu
19.04.2023 5 z 5

Měla jsem velkou radost, že mě čekaly v zásobě dva díly série, protože jsem se do světa Evy a jejích blízkých, mohla ponořit na delší čas.
Příběhy jsou teď poklidnější, i když k novému případy vraždy bezdomovkyně se vzápětí přidá nález kosterních pozůstatků. Vyšetřování je intenzivní a po završení jednoho případu čeká ten dávný, zapomenutý. To ale Eva odmítá, ona na oběti ze svých případů, nezapomíná.
Líbí se mi stálost vztahů v mé oblíbené týmovce.
Roark je pro Evu pevnou oporou, ale i další mají pravdivé vztahy, a všechny navíc spojuje přátelství.
Padesát tři dílů a stále v červeném hodnocení !

Jiparis
12.04.2023 4 z 5

Průměrná detektivka, oddechové čtení s předvídatelným koncem.

Ulala
28.03.2023 5 z 5

Opět skvělé. Nemám co dalšího dodat.

georginaa
09.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Eva Dallasová řeší tři vraždy najednou, bezdomovkyně v kontejneru, o pár metrů dál kostra 37 let stará, a oběšenec, kterého se pokusila oživit. Společný jmenovatel, stavební firma co ukrývá svá tajemství. Zároveň vyplavují na povrch důkazy, které si Eva určitě nenechá pro sebe a udělá vše, aby dotyční byli potrestáni i po tolika letech. Bezdomovkyně, která utíkala před násilnickým manželem, co byl shodou okolností polda. Eva si na něj tak došlápne, že se bude divit. Opravdu to zahrála bravurně a já se jen usmívala, jak to jen dokázala. Ty její vtipné hlášky, ty nemají chybu, vtipné bylo jak letí v tryskáči a myslí si, že je jak létající hmyz...nesnáší létání, někdy je to ale důležité, kvůli času a oblíbený Roarke ji vždy pomáhá, miluje svoji policistku. Opět povedený díl, kde se čtenář nenudí. Moc a vliv vždy dělá z lidí monstra a to Eva neodpouští.

helenkan
03.03.2023 5 z 5

Paráda. Moje oblíbená Eva a její skvělý tým. Jako vždy jedním dechem. Ono mi to prostě nejde číst pomalu. :-)

Danago
28.02.2023 5 z 5

Velice zajímavý díl. Nečetla jsem ani zdaleka všechny díly této dlouhé série a přesto se kniha bez problémů dá číst jako samostatná kniha. Musím říct, že mě kniha velmi překvapila. Příběh je svižný, zápletka je velmi zajímavá a vyšetřování má spád a napětí. Je to asi čtení spíše pro ženy , protože hlavní hrdinka vyšetřovatelka Eva je velmi emancipovaná a máme tu i velmi pěknou linku mezi ní a jejím nádherně bohatým manželem. V ději jsou i zajímavé myšlenky, ale také vtipné momenty.
Kniha je velmi čtivá a určitě se těším na další díl.

Evelin2506
20.02.2023 5 z 5

Povedený díl série. Je tady všechno - zločinci, napravený padouch, rodina, láska....
Vždy, když čtu Evu Dallasovou, tak mi připadá, že den musí mít padesát hodin - podle toho. kolik toho ona sama a její tým stihne. Ani tady to není jinak.

biki
12.02.2023 5 z 5

Jak to ta Nora dělá, že zase dokázala napsat velmi kvalitní a napínavou detektivku s neobvyklým a zajímavým námětem, přestože motivy zločinů se nemění snad od počátků civilizace? Kde na ty nápady chodí? Tak můžeme jenom doufat, že jí to ještě nějakou dobu vydrží, abychom se měli na co těšit.

hana1039
10.02.2023 5 z 5

Uff,a zase čekat na další díly... já si to tak užívám, že jsem neodolala a znovu si přečetla prvních 10 dílů:-))) a pak tento... prostě skvělá série, která nás fanoušky už baví nějakých 20 let u nás,v zahraničí už dokonce od roku 1995, aspoň podle vydání prvního dílu... jsem zvědavá, jestli se v některém díle odváží autorka udělat z Evy a Rourka rodiče :-))))))))

kolacky
01.02.2023 5 z 5

Opět úžasná Eva...
A zase bych ráda četla něco dalšího o Mavis, Leonardovi, mrňavce a miminku, samosebou jen o tom, jak jim jde skvěle život!

Kešu1981
28.01.2023 5 z 5

Jako vždy jsem zaujatá...ale nejde to jinak...Nora i při 53 dílu umí napsat skvělou detektivku s Evou a Roarkem v čele. Já jsem spokojená, nadšená a už teď se těším na další díl. A mmch děkuji za překlad Zdíku Duškovi.

Staráknížka
21.01.2023 4 z 5

Jen se kniha objevila, hned jsem ji přečetla. Je to obvyklá zápletka, jenže teď jsou téměř vedle sebe tři mrtvoly a dělí je skoro čtyřicet let. Na Dallasové mě fascinuje její snaha zjednat spravedlnost všem obětím bez rozdílu. Každý má práva na spravedlnost i když je to pěkný grázl, bezdomovkyně a nebo nevhodná manželka.

J. D. Robb (p)
americká, 1950
2000  86%Smrtící nahota
1997  89%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Dostihne tě minulost je v