Vražedná nevinnost

Vražedná nevinnost https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2458/vrazedna-nevinnost-2458.jpg 4 131 17

V americkém městečku Innocence, což neznamená nic jiného než „nevinnost“, nezůstane žádný nově příchozí dlouho cizincem. Brzy to zjistí i Caroline Waverlyová, krásná a talentovaná houslistka, která sem utekla ze světa koncertních turné i od komplikovaného vztahu se slavným dirigentem. Uchýlí se do starého rodičovského domu, kde si mezi dávnými vzpomínkami na dětství touží nerušeně odpočinout. Nechce nic víc než na čas uniknout světlům reflektorů a v klidu žít za okny se starosvětskými krajkovými záclonami. Zanedlouho však pozná, že ani v městečku s tak příkladným jménem není kam ukrýt ohavná tajemství a že za dusných a horkých nocí stačí jediná jiskra, aby v lidských srdcích zažehla zhoubnou a smrtící vášeň….... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Columbus (ČR)

Carnal Innocence , 1992

Luciska13
27.07.2020 4 z 5

Pěkný příběh, ale od autorky jsem četla už i lepší. Kniha je hezky psaná z více úhlů pohledu a nechybí ani romantika (i když mám pocit, že ve většině knih Nory Roberts muž ženu do vztahu natlačí a ačkoliv není na vážné vztahy, tato žena je nyní ta pravá :D ), ani napětí, tentokrát trochu drsnější. Myslím ale, že jsem si vypěstovala averzi k větě "odlomil cigaretu a zapálil si" :D

markéta88
16.06.2019 5 z 5

Wau!!!
Fakt to bylo bozi poctenicko!!
Na zacatku jsem si rikala:"tvl, co sis to vybrala za sr....", ale pak jsem se nemohla odtrhnout...
Cca za prostredkem knihy, kdyz jsem dosla k zaveru, ze je jasne, kdo je vrah a ze ti dva skonci spolu. To zacalo byt napinave jako guma od spodaru!!! ??Pak jak se to zacalo zamotavalo, az jsem byla fakt v naprostym uzasu a soku, kdo byl vrah!!!doporucuji!! Paradne se to cte a je to ma prvni detektivni romantika, ktera se do me zakousla a nepustila!!????

broskev28
30.03.2018 3 z 5

Neholduju románům pro ženy, autorky jako B. Woodová, J. Fieldingová či D. Steelová jsou pro mne velké neznámé. Ale někdo, komu věřím, mi doporučil knihu Vražedná nevinnost, a já mu děkuju. Není to "kniha mého života", ale strávila jsem s ní příjemné chvíle.
Moc se mi líbilo vylíčení atmosféry toho zvláštního jižanského městečka, spousta odkazů na historii, vztahy mezi lidmi. Mnohem více než samotné vraždy mě vyděsila kapitola, v níž se objevují rasové problémy, s nimiž se jižní státy doposud nevyrovnaly. Pobavil mě odkaz na nynějšího amerického prezidenta - hlavní hrdina odporuje: "Já nejsem podnikatel, to je třeba Donald Trump . . ." (rok vydání 1991).
Ale naprosto mě dostala sestřenice Lulu poté, co jí někdo odhadoval věk 84 let. "Osmdesát čtyři? Osmdesát čtyři! Ty jsi opilý jako Dán, Dwayne. Žádná jižanská dáma by se nedožila tak strašného věku. To se nedělá."

postrach
02.07.2017 odpad!

První strany knihy,vypráví príběh a seznamuje čtenáře s postavami.Od 50 strany,přibívají mrtvoly.Nejde o klasickou detektivku a kniha nemá,zatím silný příběh.Kniha se rozhodně neřadí,mezi autorčiny nejlepší.Je jedna z nejhorších.Nepříliš zdařilá předloha k filmu,který má nízké hodnocení,stejně,jako tato kniha.U mě propadák.

moudivlacek
13.03.2017 4 z 5

Spisovatelku mám ráda a byl to hezký příběh, ale nedám plný počet hvězdiček, četla jsem od ní lepší. Trošku mi vadila rozevláčnost děje a trošku tam bylo na mne moc postav - hlavně sousedů a sousedek, takže bylo občas těžké si zapamatovat, kdo ke komu patří.
Ale jinak dobré zajímavé téma pro detektivku. A určitě překvapivý vrah pro tyto brutální činy.

vikimi
06.07.2016 3 z 5

Nora už napsala lepší příběhy, ale vrah byl opravdu neznámý až do posledních stránek!

Lacrimosa
21.01.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem od N. Roberts četla jako první a i když jsem potom přečetla skoro všechny její knížky, tahle je myslím nejlepší. Napínavý kriminální příběh, milostná zápletka, to vše odehrávající se v malém jižanském městečku, co víc bych si mohla přát :)

zuzana1107
28.09.2015 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, trochu nečekaný závěr, ale celkově za mě ano)

ovpana
04.08.2015 3 z 5

Hezký milostný románek na dlouhé večery

Terry11
05.12.2014 4 z 5

"Svátek 4. července znamenal, že přijdou na řadu smažená kuřata, bramborový salát a maso na rožni. Byl to den, kdy se mává vlajkou, pojídají koláče a pije studené pivo ve stínu. Tam se uchýlili i ti, kteří drželi smutek.
Mlýny spravedlnosti mlely dál, ale za toho jasného letního dne přehodilo Innocence přes zločin červeno-bílo-modrý háv a dalo se do oslav."

Nora Roberts mě znovu a znovu překvapuje. Objevila jsem ji jako průměrnou spisovatelku průměrných románů z řad červené knihovny, pak jako velmi dobrou autorku sci-fi kriminalistických příběhů a teď tato kniha.
Jižanské téma řeší přetrvávající rasismus jen z části. Příběh se odehrává v osmdesátých letech minulého století v ospalém malém městečku v deltě Mississippi za horkého léta jako v některém z románů W. Faulknera, Seznámíme se s obyvateli různých společenských tříd, majitelem plantáží Tuckerem počínaje, přes černošského řemeslníka Tobyho až po slavnou houslistku Carolinu. Sledujeme jejich vztahy, rodiny i minulost. To vše na pozadí nedbalého vyšetřování série vražd. Škoda, že titul knihy je tak trochu zavádějící, jde tam totiž o víc než o vraždy. Roberts napsala dobrý společenský román s uvěřitelnými postavami i psychologickou zápletkou. Není tak kritická jako Faukner, také závěr je zakončen happyendem, ale možná proto je kniha čtivější.

Laf
11.10.2014 4 z 5

Moc pěkná kniha. Strašně rychle se četla. Jenom jsem čekala, že to bude víc detektivka. Spíše se tam řešil víc vztah dvou hlavních postav. Ale vřele doporučuji :)

proton
12.08.2013 3 z 5

Až ke konci knihy jsem uhodla kdo je vrah. Dala se číst.

mayinka
09.03.2013

tak nevim, precetla jsem knihu celou, ale uz se k ni asi nikdy nevratim. Cekala jsem trochu vic. Na to, ze Caroline mela problemy s matkou a snoubencem, ji nechali v klidu po celou dobu pribehu.

kika 13
03.03.2013 3 z 5

Název je dobrý a román pěkný.

marr13
16.02.2012 5 z 5

Je hodně dobrá.Dialogy mezi hlavními hrdiny super.Už jsem se tak dlouho nezasmála.Ale chyběla mi tam vášeň, která je v sérii Smrtící.Jinak se čte opravdu dobře.

WEIL
04.09.2011

Vraždící nevinnost je ta nejhorší kombinace pro rozpoznání.

zuzil
30.11.-0001 5 z 5

tahle knížka je opravdu hezká, mohli by to zfilmovat jako jiné knížky, ahoj buzik