Útes

Útes https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2447/utes-2447.jpg 4 187 23

Mladá úspěšná archeoložka se marně pokouší najít další ze ztracených pokladů - legendární amulet nazvaný Prokletí Angeliky. Tento úkol je tak náročný, že si hrdinka jako partnery k jeho splnění musí přizvat dvojici bratrů - potápěčů. Avšak čím blíže pronikají k pokladu, tím zřetelněji vyvstávají různé podivuhodné okolnosti, zamlžené skutečnosti, záhadné hrozby. Překvapivě se vynoří i temná minulost potápěče Matthewa. Do děje vstupují také nečekaně rozjitřené city... Podaří se vůbec, aby byl slavný amulet vypátrán?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

The Reef , 1998

Tamirai
15.04.2023 5 z 5

Výborná knižka. Napínavá, dobrodružná a pretkaná romantickou linkou medzi hrdinami. Pátranie po poklade, potápanie, všetko to malo svoje čaro. Takéto knižky v dnešnej dobe už vychádzajú málo a je to škoda.

Ďumbierka
29.08.2022 5 z 5

Toto je už tretia kniha, ktorú som od Nory Roberts prečítala a som veľmi spokojná.

Sama som úplne nevedela, čo od nej čakať :) a vlastne som dostala všetko, čo som práve potrebovala.
Milujem, keď to tak skončí.

Príbeh bol romantický, letný, dobrodružný aj napínavý a ak milujete more, potápanie a kúsok tajomna, tak toto bude čerešnička na torte.

Matthew aj Tate sa mi ako postavy páčili a to iskrenie aj škriepenie sa do príbehu hodilo.
Dej rozdelený do troch častí príbeh skvelo doplnil a dodal mu určitú hĺbku. Predsalen, keby sa má všetko udiať za 2 mesiace na mori, asi to nemá ten správny šmrnc ;)

Takto som si ako čitateľ vychutnala minulosť, prítomnosť aj budúcnosť.

A k postavám, nie sú tu charakterovo zaujímaví len naši hlavní hrdinovia, ale aj všetky vedľajšie postavy majú čo to do seba - Buck, Ray, Marla, LaRue a dokonca aj Silas a ďalší… vykreslení boli senzačne a ja som si čítanie užívala a perfektne som si oddýchla.

Ak na knihu niekde narazíte - knižnica, antikvariát, bazár - ja ju môžem len odporučiť :) .
Super by bolo, keby dostala aj šancu v dotlači. Takéto príbehy mi na dnešnom knižnom trhu celkom chýbajú.

raty
11.08.2021 4 z 5

Romantika s dobrodružstvím a napětím, jak to paní Nora umí. Tentokrát se vše točí kolem "pokladu" nalezeném ve vraku lodi. Takže spousta potápění, moře, sympatické postavy..... Ideální čtení na dovolenou.

Jack Bauer
24.05.2021 2 z 5

Krásný letní oddechový románek pro ženy, opět jsem se spletl, čekal jsem něco jiného, dramatičtějšího a napínavějšího, ale hezky se to čte i když tuhle literaturu nemusím. Příběh mě připadal velmi primitivní se spoustou hluchých míst, vlastně celý byl jaksi hluchý:) Moc tlachání okolo vztahu Mathewa a Tate. Pohádka pro ženy.

Tweety0207
30.03.2021 4 z 5

Prvá časť mi prišla taká nemastna neslana. Tate má hrozne štvala. Štýl písania to ale vyvážil. Druhá a tretia časť už boli o poznanie lepšie. Ako Tate vyspela, už som jej to viac verila. Bola to taká príjemná oddychovka. Veľmi sa mi páčil nápad s podmorským výskumom.

georginaa
10.11.2020 4 z 5

Mathew a Tara naleznou vrak lodi, naleznou tam cennosti a vzápětí je někdo okrade. Tím se rozpoutává dobrodružství s detektivní zápletkou. Moc pěkný příběh.

Luciska13
09.06.2020 4 z 5

Hezký romantický a napínavý příběh z pro mě krásného prostředí moře, pláží a dovolenkové atmosféry. Akorát konec mi trochu připomínal divadelní děkovačku, kdy se herci už po páté vrátí zpět na scénu... :D neboli závěrečné oživování příběhu, aby ještě neskončil...

FairyD.
28.04.2020 5 z 5

Ohromujúca dobrodružná kniha. Tato kniha dokáže vtiahnuť do deja, je krásne prepracovaná, či už sa to týka opisu minulosti, prítomnosti a jednoznačne opisom prostredia a dejovej línie. Vďaka podrobnému vykresleniu postáv som sa dokázala presne vcítiť do ich pocitov a emócii. Samozrejme ako je zvykom u tejto autorky nechýbalo napätie, dráma a nejaká ta kriminálna zápletka. To všetko podtrhnuté láskou. Kniha plna humorných scén a situácii ale sú chvíle pri ktorých sa aj oko zarosí od smútku.

Arev122
01.01.2020 4 z 5

Romantické čtení ze zajímavého prostředí podmořskeho potápění okořeněné dobrodružnou zápletkou. Mě se to v tomto vánoční shonu četlo hezky.

janina66
23.08.2019 4 z 5

Dobrodružná, romantická a napínavá. Příjemná oddychovka nejen na léto.

Aliii
17.09.2018

Knihu jsem přečetla v rámci Čtenářské výzvy a dost mě zklamala. Na základě popisu jsem nečekala, že budu číst červenou knihovnu, což není právě můj šálek kávy. Samotný příběh navíc nebyl tak silný, aby přebil tu romantiku plnou klišé...

Tanya007
13.06.2018 5 z 5

Kniha je skvěle napsaná, přečtena jedním dechem.

munka
14.02.2018 5 z 5

Veľmi pekná kniha, napínavá až do konca. Doporučujem

bekule
04.01.2018 5 z 5

Po 30 dílech Smrtící série a se začátkem roku jsem se odhodlala zkusit první knihu od Nory Robertsové mimo tuto úžasnou sérii. A měla jsem neuvěřitelně šťastnou ruku, nejenom proto že se příběh téměř celý odehrává na moři a hlavně pod hladinou a tím zapadá do jednoho z témat letošní výzvy. Útes je skvělý dobrodružný napínavý čtivý příběh o podmořské archeologii ,osudové lásce i přátelství, s velmi dramatickou zápletkou udržující čtenáře v napětí až do úplného konce. Určitě jsem nečetla naposledy.
Jen jsem nepochopila zavádějící popis knihy v záložce – „Mladá úspěšná archeoložka se marně pokouší najít další ze ztracených pokladů - legendární amulet nazvaný Prokletí Angeliky. Tento úkol je tak náročný, že si hrdinka jako partnery k jeho splnění musí přizvat dvojici bratrů - potápěčů.“
Právě naopak - Tate se snažila svého otce od hledání odradit, a dvojice bratrů potápěčů? Tu si přizval k spolupráci hlavní padouch před 16 lety.

Jessybelle
28.08.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka,po které se dá sáhnout po čase znovu.můžu jen doporučit.

koki.veru
31.07.2016 5 z 5

Knížky od této autorky mám velmi ráda. Nejsou to klasické romantické příběhy, kde předem víte, jak vše skončí, ale je zde i dostatek napětí a dobrodružství, aby to čtenáře udrželo v pozoru po celou dobu, co knihu čte. Takto je to i u této knížky. Hned od začátku jsem se do této knížky začetla a oblíbila si veškeré postavy.

postrach
31.10.2015

JSEM NA 70 STRANĚ A JSEM ZVĚDAVÁ,JAK TATO DOBRODRUŽNÁ ČETBA DOPADNE.

Rodaw
05.10.2014 5 z 5

Krásná knížka, ideální na prázdniny! Já jsem si čtení moc užila :))

sarekaslukova
11.08.2013 5 z 5

Skvělý, napínavý od začátku až do konce. Jediný co jsem tak nějak nepochopila jsou ty části MINULOST, PŘÍTOMNOST a BUDOUCNOST. Ale skvělá a čtivá.

inule
20.04.2013 5 z 5

Moc pěkné čtení. Atraktivní prostředí, napínavá zápletka. Jedna z nejlěpších knížek. Doporučuji.

Nora Roberts
americká, 1950