Šarlatán

Josef Klíma převedl do knižní podoby scénář Marka Epsteina – Šarlatán. Vzniklo tak strhující životopisné drama Jana Mikoláška, muže s léčitelskými schopnostmi. Příběh vznikl podle skutečné události, na Mikoláška se obracely tisíce lidí s žádostí o pomoc, včetně osobností politického a kulturního života. I když léčitel neměl medicínské vzdělání, dovedl jim svým nevšedním umem chorobu diagnostikovat a pomocí bylin vyléčit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430940/big_sarlatan-xa0-430940.jpg 4505

Kniha Šarlatán

Zuzvil

3,5* V tomto případě jsem nejdříve viděla film a pak se rozhodla vyposlechnout audioknihu, ale musím konstatovat, že film byl lepší, za mě takový hlubší, více nám ukázal, kniha je spíše opravdu taková strohá, jde vidět, že se jedná o přepis scénáře. Kvituju ale na ní doslov, kde autor upřesňuje co je fakt a co je smyšlené. O panu Mikoláškovi jsem se dozvěděla až díky filmu a je to velmi zajímavá osobnost, ještě více zajímavé může být čtení přímo jeho knihy. Tady mě mrzí, že dost věcí není podle skutečných událostí nebo nejsou ověřeny, tak se jich můžeme jen domnívat, že tam možná opravdu byli. Za mě lepší průměr a doporučit asi mohu.

zdenaR

V tomto případě se mi výjimečně více líbil film než kniha. Zřejmě to bylo i hereckým obsazením. Bylo vidět, že je kniha psaná dle scénáře, spíše novinářským stylem.

marli58

Prvně jsem viděla film a protože mě zaujal, tak jsem chtěla vědět, jak se mi bude líbit kniha. Docela bych mezi ně dala rovnítko. Film i kniha super.

maryska09

Dobře napsaná kniha o pro mě zcela neznámém člověku, díky za ní. Příběh je fascinující a jen víc takových knih. O lásce, víře i naší nedaleké historii, která se bohužel dost zapomíná.

jankor

Já se řadím mezi ty, kdo nejdříve viděli film....a na základě toho jsem začala vyhledávat informace. Napsala jsem na DTB i hodnocení knihy Vzpomínky přírodního léčitele. K postavě p. Mikoláška je asi nutno napsat, že to byla složitější osobnost, je to znát i z filmu. Ke knize chci napsat, že je velice čtivá a zhltnete ji jako nic, ale v porovnání s filmem mi přijde jako "výcuc" filmu a emočně slabší. Nejde tolik do hloubky a nenutí člověka pochopit jednání postav. Za čtivost bych dala 5, ale kvůli porovnání s filmem jen 4*.

Neluš

Neobvyklý příběh podle skutečné události. Kniha mě bavila.

Zuzulinka

Krásná kniha dle skutečného života Jana Mikoláška! Nádherné.

baty

Přečteno jedním dechem. Ráda se podívám i na film.