Jíst a žít - Moderní kuchařka na dalších 100 let

Jíst a žít - Moderní kuchařka na  dalších 100 let https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391925/bmid_jist-a-zit-moderni-kucharka-na-dals-t4n-391925.jpg 4 24 4

Kniha Jíst a žít! je o mém hledání zlaté střední cesty našich prababiček v současné uspěchané době. Nakonec jsem ji našla – na zahradě, v přírodě i ve městě. S pokorou ke zkušenostem ověřenými mnoha generacemi, s úctou k životu zvířat i rostlin i s nadějí, že v rozumném užívání darů naší planety leží klíč k budoucnosti. Souhlasím s Antoinem de Exupéry, že zemi nedědíme po našich předcích, ale půjčujeme si ji od našich dětí, shrnuje Kateřina Winterová, autorka kuchařky Jíst a žít! a jedna z nejprodávanějších českých autorek knih o jídle, herečka a moderátorka televizního pořadu Herbář. Kniha je rozdělena do kapitol, které představují problematiku hlavních potravin z pohledu současnosti a historie – mléko, maso, zelenina, ovoce, obilniny a sladidla. Ta se vine jako červená nit celou knihou. Kateřina Winterová se se čtenáři dělí o fakta a zkušenosti, proč a jaké potraviny pěstuje, kupuje, vaří nebo dává svým dětem s lehkostí a vtipem, jak jej znáte z Herbáře.... celý text

mfajmanova
09.10.2020 5 z 5

Moc krásná kniha, která by neměla chybět v knihovně milovníka televizního Herbáře.

miriamjaklu
06.01.2020 4 z 5

Přesně tak, nevím jestli jsem si vzala víc rad do života než si zapamatovala pořadí ingerdiencí. Ale za mě dobrý.

houbaaa
05.04.2019 4 z 5

Kniha na pomezí kuchařky a rádce zdravého životního stylu. Receptů není příliš, ale zase jsou kvalitní. Velké plus dávám za textovou část, která ve své podstatě neříká nic nového, jen přivádí k zamyšlení, proč vlastně nejíme a nežijem přirozeně a podle obyčejného selského rozumu. Je smutné, že je o tomto třeba psát knihy a lidé zapomněli na přirozený zdravý způsob hospodaření a stravování.

anntine
20.01.2019 5 z 5

Kuchařka mě nadchla hlavně textovými pasážemi, kde jsou podle jednotlivých kapitol rozepsány informace o původu a výrobě potravin. Díky grafům a tabulkám například o čisté a špinavé zelenině jsem se dozvěděla zajímavá fakta, která bych jinak hledala zdlouhavě na internetu. Zároveň oceňuji podrobné vypsání zdrojů informací, což určitě přidává na důvěryhodnosti jednotlivým tvrzením. Receptů jsem vyzkoušela zatím jen několik, ale všechny vyzkoušené se osvědčily.

2014  90%Vaříme podle Herbáře
2018  79%Jíst a žít - Moderní kuchařka na dalších 100 let