Hadrový panák

kniha od:

Hadrový panák https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351414/bmid_hadrovy-panak-afh-351414.jpg 3.7 2928
Koupit Koupit eknihu Bazar

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…... celý text

Série:

Hadrový panák / Detektív William Fawkes 1.


Žánr:
Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Ragdoll , 2017


více info...

Komentáře (846)

Komentáře 846 Recenze 13

Bellsinka
Bellsinka
23.09.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, občas mi přišla lehce zmatená, celkový dojem? Doporučuji přečíst.. Konec mě trošku zklamal, přišel mi že je hrozně narychlo dokončený .. Ale jinak zápletka originální:)))

karlos7742
karlos7742
18.09.2023 5 z 5

Napínavé s dávkou ironie a humoru. Dvě věci mě štvali: nelogické jednání Wolfa a otravná novinářská lůza, jako ve většina detektivek.


pepa4081
pepa4081
17.09.2023 3 z 5

Tak nevím, proč je ta knížka tak vychvalovaná. Podobných už jsem četl dost a tak nějak jsem se jich už nasytil. Navíc mi postavy nebyly úplně sympatické. Zkusím ještě další díl a uvidím.
Uspokojivé.

Butterfly340
Butterfly340
17.08.2023 3 z 5

Kniha, kterou je velmi těžké hodnotit...

Co musím ocenit je, že Hadrovému panákovi nescházela originalita a dávka napětí. Člověk od začátku tuší, jak by to cca mohlo skončit, ale i tak čte s chutí dál, aby si potvrdil své teorie, přičemž autor hází do děje přiměřené množství plot twistů, takže konec je ve výsledku jiný, než čtenář očekával.

Co mi nesedlo byly popisy. Obvykle s nimi nemám problém, nevadí mi ani delší a květnatější, avšak tady jsem si horko těžko pod slovy něco představovala... A je otázkou, jestli to bylo neobratností autora, překladatele, nebo obou.
Když mluvím o překladu, tak si nemůžu nechat ujít rýpnutí. Sloveso "zalitovat někoho" jsem viděla poprvé v životě. Taky potřeba z nějakého důvodu skloňovat název skotského Glasgow, je mírně otravná. A skloňování jména Finley se mi taky tak úplně nezdá...

Upřímně, knihu bych nejspíš hodnotila o hvězdu výše, kdyby se příběh zaměřil na detektiva Edmundse. Duo Bexterová&Wolf mi nesedlo. Oba tak trochu sociopati, kteří rádi šikanují druhé a vždy mají svou pravdu. Kniha by byla o polovinu tenčí, kdyby ti dva dělali svou práci pořádně...
V komentářích níže jsem četla kritiku na Andreu. Ta mi taktéž nebyla kdovíjak sympatická, ale aspoň přemýšlela nad tím, jestli to, co dělá, je morální. Ty dvě jelita jmenovaná výše nad ničím takovým nepřemýšlela. Navíc sorry not sorry, od policajtů očekávám vyšší morální kredit než od novinářky.

V autorovi však vidím potenciál. Tohle je jeho prvotina a kdoví, třeba se časem vypíše. Na mě teď čeká jeho druhá kniha, takže to i zanedlouho zjistím :D

toni-az
toni-az
12.08.2023 3 z 5

Zajímavý nápad, napsané to nebylo špatně, ale bylo to takové trochu nemastné neslané a přitom překombinované. Hlavně tyhle faustovské vraždy mi přišly hodně přitažené za vlasy.

Imitátor mě zaujal výrazně víc, i když od lidí má celkem hejty.

petraj30
petraj30
28.07.2023 3 z 5

Slyšela jsem spoustu chvály, ale nezanechalo to ve mně takový dojem, jak bych si přála.
Co této knize zoufale chybělo, bylo napětí. Vůbec jsem se nemohla soustředit a myšlenkami bloudila kdo ví kde. Ztrácela jsem se ve velkém počtu postav a velký problém mi dělalo oslovování detektiva Wolfa, který vystupoval pod několika jmény.
Sice to byl originální námět, ale chyběla tomu určitá jiskra. Možná v rukou jiného spisovatele by to dopadlo jinak.
Přečtu si i další díly, abych byla v obraze, ale nebude to patřit ke knihám, ke kterým se vrátím. Je mi to líto, ale pod označením "světový bestseller" si představuji něco jiného.

Renca.ch
Renca.ch
26.07.2023 5 z 5

Skvělá kniha, mám v plánu přečíst celou trilogii, neuzavřený konec naznačuje pokračování. Kniha se dobře četla, děj rychle utíkal. Souhlasím s předchozími recenzemi, že někdy se hlavní hrdinové chovali zvláštně nebo arogantně, hlavně Andrea mi nebyla sympatická a Wolfovi mohlo být dáno více prostoru, tak třeba to bude v dalším díle...

MišusWinner
MišusWinner
18.07.2023 5 z 5

Velice pěkná kniha. Jakmile jsem začala číst, bylo mi jasné, že je to kniha pro mě. Stále jsem si říkala jak je možné že je vrah pořád o krok napřed a rozuzlení mě dostalo. Jen mi trochu vadí úplný konec, kde bych brala lepší ukončení děje.

Aaaannnn
Aaaannnn
05.07.2023 5 z 5

Mě se kniha líbila. Možná se nedostavilo žádné wau, ale také mě ani trošku neurazila a není mi líto času u ní strávené. Ihned se pouštím do druhého dílu.

kotoulek
kotoulek
17.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Jsem upřímně docela překvapená, že má tato kniha takovéhle hodnocení a v komentářích schytává kritiku a je označována za průměr.
Za mě byla tato kniha skvělá. Četla se velmi dobře a byla velmi napínavá. A na rozdíl od některých jiných detektivek byla alespoň za mě docela nepředvídatelná. Až do poslední chvíle jsem nevěřila, že to Wolf skutečně udělal. Také se mi líbilo proložení děje velmi zábavnými kousky, u kterých jsem se upřímně pobavila.
Postavy byly docela sympatické, i když v určitých situacích občas lezly na nervy. Koho jsem ale nemohla vystát byla Andrea a celá ta novinářská skvadra. Z těhle hyen mi bylo opravdu s prominutím k zblití. A to nejenom v této knize, ale ve všech filmech, seriálech či jiných knihách. Jejich chování je opravdu hnus a vždycky mě to dokáže úplně neskutečně vytočit ta jejich bezcitnost.

Ticiana
Ticiana
10.06.2023 3 z 5

Chvíli jsem myslela, ze to vzdam. Baxterova a Wolf byli pro me neskutečně nesympaticky, jediná dobra postava byl Edmunds. Vic na 3* to není, prectu si i další díly, možná to bude trochu lepsi.

Aligi
Aligi
01.06.2023 1 z 5

Příběh dobrý, ale hlavní hrdina mi lezl neuvěřitelně na nervy. Dočetla jsem pouze, protože jsem chtěla vědět jak to skončí.

Booky84
Booky84
20.05.2023 3 z 5

Knihu jsem objevila náhodou v knihovně a vzpomněla jsem si, že kdysi o ní mluvila kolegyně v práci. Anotace mě zaujala a řekla jsem si, že to bude určitě zajímavé čtení, od kterého se neodtrhnu. Bohužel to se úplně nekonalo a z knihy mám takové smíšené pocity, že nyní nedokážu říct, zda se mi vůbec líbila dokonce jsem si ani neoblíbila žádnou postavu a vlastně mi bylo jedno, zda detektiv zemře nebo ne. Chápu, že je to autorova prvotina, ale za mě tedy spíš takový průměr. Nemám ráda nedočtené série, takže když v knihovně narazím na další díl, tak si ho půjčím, ale cíleně ho vyhledávat nebudu.

knihobrouk
knihobrouk
27.03.2023 3 z 5

Pokud jsem to správně pochopila, Hadrový panák byl autorovým velkým debutem. Ke knize jsem proto tak i přistupovala, neměla jsem žádná velká očekávání, tím pádem jsem pak nebyla zklamaná, k tomu viz níže. Pokud se na knihu teprve chystáte, doporučuji vám, abyste k tomu též přistupovali volněji, neočekávali knihu roku.

Za mě to byla průměrná detektivka, která mě překvapila maximálně morbiditou případu. Neurazilo mě to, četlo se to dobře a rychle, bylo to i celkem napínavé, ale nijak extrémně mě to nenadchlo. Přišlo mi, že z Wolfa se autor snažil udělat jakéhosi dalšího Harryho Holea. A co se týče popisu vyšetřování, víte, jak z některých detektivek a popisu vyšetřování v nich vyloženě čiší, kolik hodin přípravy tomu autor věnoval? Tak zde mi přišlo, že autor studoval maximálně tak z detektivních seriálů a jiných detektivek, což mi přišlo jako velká škoda, mohl přípravě věnovat více úsilí.

Tereza0107
Tereza0107
21.03.2023 4 z 5

Nebyla to špatná detektivka, ale nijak se nedostavilo ani žádné wow. Hlavní postavy byly sympatické, vražda "hadrového panáka" byla správně zvrhlá. Ale knížku jsem úplně v pohodě odkládala, kdykoliv jsem potřebovala a to je pro mě vždy znamení, že to není úplně ono. A faustovské vraždy? No nevím, nevím. Další díl asi shánět nebudu.

Majuš333
Majuš333
05.02.2023 5 z 5

'Člověk bez nepřátel je člověk bez zásad.'


Pravdupovediac som mala v pláne stráviť opäť nejaký čas s Robertom Hunterom, či Samom Porterom, ale ani sama neviem ako a rande vyhral Wolf, no a pri večeri sa na mňa usmieval 'Hadrový panák' :)
Teraz vážne ľutujem, že som po tomto čistom šialenstve nesiahla už dávno, ale jednou vecou som si istá, a to, že noc bude dlhá, pretože 'Loutkář' už na mňa čaká :)


'Kterýkoli zbabělec dokáže vybojovat bitvu, pokud si je jistý vítězstvím, ale dejte mi muže, který má odvahu bojovat, jestliže si je jistý porážkou.'

„Víno?“ nabídla Baxterová s úsměvem. „Přijde na to, co je to za druh?“
„Červené.“
„To vidím. Zajímalo mě, odkud je?“
,,Ze samoobsluhy.“
„Ne, myslela jsem… děkuji, nechci.“

Phyl
Phyl
28.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Vlček rozsračkuje ohniváka, z ohniváka je oběť, z Vlčka je vyšinutý magor a obětní beránek společnosti, ohnivák si udělá BBQ a stává se magorem a nástrojem pomsty Vlčího bezmozka, který nezvládá své cholerické výstupy regulovat. Z Vlčka se stává opět magor s iracionálním jednáním a prosrává, každou možnost, jak se stát sympatickým hrdinou a vystoupat na seznam oblíbených charakterů. Několik amoků a divných agresivních výlevů jej pohřbívá do jámy propadlých zoufalců, snažících se zaujmout. Všichni kolem jsou hlupáci a jediný tvrdě pracující hrdina je nenáviděný nováček, který dokáže svou pílí a šramocením svazku manželského vše vyřešit. Ostatní jen s otevřenou hubou nevěřícně přihlížejí jeho talentu a taky tomu, jak jednoduše šlape po jejich zkušenostech.

Merlinit
Merlinit
01.01.2023 3 z 5

Obstojná detektivka, jen jsem si nějak nedokázala zamilovat ani jedinou z defilujících postav. Detektivové i pachatel nesympatičtí až hrůza.

VěraČamková
VěraČamková
17.12.2022 2 z 5

dlouho mi trvalo knihu dočíst, možná jsem to ani dělat nemusela. Ne každý den je posvícení. Asi tak ...

Whobey
Whobey
29.11.2022 3 z 5

Průměrná krimi. Nic tak úchvatného, abych to četla znovu, ale nic tak hrozného, abych to nedočetla. Postavy byly spíše nesympatické, občas až otravné, přitom tam bylo několikrát naťuknuto několik dějových linek, které se nedotáhly (třeba budou v dalších dílech, to netuším). Celkově nic nešlo do hloubky, což ubíralo příběhu velkou část kvality.
Jako oddechovka mezi náročnějšími kusy literatury to bylo celkem v pohodě.

Luskal
Luskal
29.11.2022 4 z 5

Po prvních 100 stranách děj ubíhal rychle, kniha se četla dobře. Rozuzleni se mi líbilo, ale závěr byl za mě nedokončený a rychlý.

lada3781
lada3781
18.11.2022 3 z 5

Slušná kniha, další díly jsou bohužel už jen horší..

olívoil
olívoil
01.11.2022 5 z 5

Po dlouhé době kniha britského autora, která nepostrádá napětí, příběh, překvapivé rozuzlení............opravdu mě bavila a doporučuji všem fajnšmekrům. Těším se na další knihy tohoto autora.

Mrňous1
Mrňous1
26.10.2022 4 z 5

Tak musím říct, že námět skvělý, zpracování zajímavé, ale nějak jsem si nedokázala vytvořit vztah k postavám. Časem si nejspíš další díly přečtu, ať vím, jak to dopadne, ale teď má na stole lepší čtení.

monushka
monushka
28.09.2022 4 z 5

Nebyla to špatná kniha, můj dojem však pokazil závěr, který byl takový zbytečně zamotaný co se týče Wolfa. Další dva díly si také plánuji přečíst.

Raszkulce
Raszkulce
23.09.2022 3 z 5

No celkově se mi kniha líbila. Ale to počáteční tempo bylo lepší, ten konec mě až tak nezaujal a vyústění taky moc ne. Nicméně i tak je to jedna z těch lepších detektivek. :)

wlado
wlado
10.09.2022 3 z 5

Autorov štýl mi vôbec nesedel. Veľmi časté striedanie postáv a dejových línií robí knihu ťažko čitateľnú. Okrem toho, žiadna z postáv vo mne nevyvolala sympatie.

novina
novina
31.08.2022 5 z 5

Napínavé až do konce. Styl psaní mi moc seděl a těším na se další autorovu knihu.

Hermiona419
Hermiona419
22.08.2022 3 z 5

Řekla bych, že to byl takový solidní průměr, asi to úplně neurazí a ani nenadchne. Jelikož mám z knihovny vypůjčené další díly této série, tak tomu ještě nějakou šanci dám. Celkově asi ano, na nějakou tu oddechovou četbu asi ideální, rozhodně to ale není ten typ krimithrilleru, který Vám nedá spát.

Timkim
Timkim
12.08.2022 3 z 5

Začátek, respektive polovina knihy se mi líbila. Následně jsem začal ztrácet přehled a závěr byl, no takový uspěchaný. Nebylo to vyloženě zlé, ale nic z čeho bych se posadil. Za mě solidní průměr. Vyzkouším ještě další.

_Brunetka_
_Brunetka_
20.07.2022 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,3*.

Okolo téhle knížky bylo celkem velké haló, někomu se líbila a někomu vůbec. Já ji nějak neřešila a navíc jsem se kvůli anotaci bála, že to bude hodně drsné čtení. Což by tady mělo rozhodně zaznít,že to drsné nebylo vůbec! Ale jednou jsem na ni narazila v knihovně, tak jsem si řekla, že jí zkusím. A udělala jsem sakra dobře. Tohle se totiž četlo sakra rychle, čemuž napomáhaly i krátké kapitoly. Autor má naprosto návykový styl psaní, nešlo se vůbec odtrhnout a když už mě k tomu něco přinutilo, byla jsem sakra nepříjemná, protože jsem tuhle knížku chtěla číst nonstop. Velké plus knížky jsou taky postavy. Wolfa, Baxterovou i Edmundse jsem si zamilovala. Zároveň tahle knížka, jak už můžete poznat z anotace, nepostrádá ani originální námět a skvělé rozuzlení. Jediné mínus, které jsem našla, je to, že mi právě ono zmíněné rozuzlení přišlo možná moc uspěchané a chaotické. Něco by bylo vážně potřeba trochu více dovysvětlit. To mi však nebrání hodnotit knížku velmi pozitivně.

Janky6
Janky6
08.07.2022 3 z 5

O Hadrovém panákovi,
má první knížka od autora a mám z ní celkem smíšené dojmy. Příběh začínal dobře - originální oběti, styl zabití i vyšetřovaní, nicméně do první půlky autor přeskakoval z místa na místo, dokonce jsem se chvilkami i neorientoval. Pak od půlky už to začal být správný a pořádný thriller, děj se mi začal líbit a kniha se četla dobře. Konec se mi taky líbil - správně završil tento složitý příběh. Myslím si, že příběhu by pomohly kratší kapitoly.
Postavy nebyly vůbec špatně napsané, Wolf by si zasloužil ale více času, jeho minulost i přítomnost se mi líbily a zajímaly mě. Baxterová mi připomínala Kim S. od Angely Marsons, některé věci ale by si ani ona nedovolila a připadaly mi přehnaně arogantní.
Další díly si přečtu, rozhodně na ně ale nebudu spěchat.
Silnější 3*

Evkae36
Evkae36
05.07.2022 3 z 5

Zas takový drama to nebylo. Už jsem četla lepší.

lucie2371
lucie2371
02.07.2022 5 z 5

Bravurně napsaný krimithriller! Jeden z těch, co vás vtáhne do děje a za každou cenu chcete vědět co a jak.
Kniha je zajímavá hned po prologu a dobře se čte.
Občas proběhnou i nějaké vtipné nebo sarkastické dialogy, které mě v knihách baví.
Trochu mi vadil přístup ostatních kolegů k nováčkovi, kterého mi bylo líto ale to nemění nic na tom, že knize dávám plný počet hvězdiček, neboť si to opravdu zaslouží!
Určitě stojí za přečtení!

Zuzulinka
Zuzulinka
01.06.2022 5 z 5

Zajímavý příběh. Napínavé čtení.

Acquenta
Acquenta
19.05.2022 2 z 5

Pořád to nešlo...nešlo se začíst....konec byl překvapivý, ale nedá se říct, že i přes to čtivý. Za mě prostě nuda :-(

Čmeláček
Čmeláček
15.05.2022 3 z 5

Docela dobré, spíš průměrné, ale číst se to dalo.

Lexie321
Lexie321
14.05.2022 3 z 5

Na knihu som sa tešila už dlhšie ale úprimne som ostala sklamaná. Aj keď námet znel super a zaujímavo samotné písanie akosi nevedelo uchopiť môj zaujem. Napísané to bolo jedneducho takže sa to aj dobre čítalo. Nebolo tam ani priveľa postáv aby sa človek strácal. A dokonca to malo aj nejaké akčné a veľmi zaujímavé pasáže ale asi som od toho čakala viac a pokazila si dojem. Z mojej strany asi nebudem pokračovať v tento sérii.

Laf
Laf
13.05.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila. Hned mne vtáhla a stránky mi mizely pod rukama rychle jedna za druhou. Je to velmi čtivě napsané a chytlavé. Také nechybí velmi zajímavá zápletka. Kniha mne překvapila. Za přečtení to stojí :)

akinomV
akinomV
08.05.2022 4 z 5

Víc než thriller je to spíš detektivka. Je to ale čtivé, stránky mi rychle ubíhaly. Jsem zvědavá na pokračování, zda se to víc rozjede.

Štítky knihy

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Autorovy další knížky

Daniel Cole
britská, 1983
2017  73%Hadrový panák
2018  73%Loutkář
2020  82%Konec hry
2021  77%Imitátor
2020  89%Hadrový panák 1-3

Kniha Hadrový panák je v

Právě čtených70x
Přečtených4 510x
Čtenářské výzvě303x
Doporučených139x
Knihotéce1 048x
Chystám se číst800x
Chci si koupit139x
dalších seznamech21x