Loutkář

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372314/big_loutkar-G4l-372314.jpg 3.71409

Kniha Loutkář

stanislav0373

(+ SPOILER) Pokračování Hadrového panáka mi úplně nesedlo.

Baxterová je úplně tupá a bez Edmundse by nepřišla ani na to, jak rožnout světlo v koupelně. Její "romantický" vztah s přítelem, který má trpělivost, kterou by mu záviděla nejedna učitelka v mateřské školce svědčí buď o tom, že skrývá svou homosexualitu nebo je na jedné straně úspěšný právník a na straně druhé submisivní panenka bez špetky sebeúcty.

Spojení Metropolitní policie, FBI a CIA zde bylo spíše na škodu. I když Rouche jsem si oblíbil.

Celkový námět je opět zajímavý, ale zase nedotažený, autor nedokáže udržet napětí.

Evelin

Priznam se, ze knihu jsem cetla fakt dlouho..dokonce si dala od ni pauzu, ale jsem nakonec rada, ze jsem se k ni vratila a docetla jsem ji. Chystam se na treti dil.

Aveli
29.12.2021

Půjdu proti proudu posledních komentářů, ale mě kniha nadchla. Je dobře, že v ději není na sílu angažovaný Wolf, sice mi chyběl, ale vzhledem ke konci Hadrového panáka, by mi to moc nedávalo smysl. Agent Rouche ho však zvládl mistrně nahradit. Vztah mezi ním a Baxterovou mě hodně bavil. A zároveň se mi líbil závan minulosti v podobě Edmunse a Finlaye. Každopádně kniha má skvělý spád, napínavý děj a o vyhrocené momenty není nouze. Konec mě překvapil, ale vlastně se dal očekávat. Baxterové mi bylo líto, že zažívá stejnou situaci znovu. Těším se na třetí díl a závěrečné rozuzlení.

tinka1974
20.12.2021

Tak tento díl byl takový střed. Nezklamalo, ale ani úplně nenadchlo. Poslouchala jsem audio a načtené to bylo dobře. Děj a zápletka, ani tady nemám co vytknout. Ale něco tomu chybělo. A scházel mi Wolf.

Ditush
19.12.2021

Kniha byla mnohem lepší než Hadrový panák. Autor si místy hraje se čtenáři, a to se mi moc líbilo, nebylo to prvoplánové. Zajímavé rozuzlení na závěr. Obdobné děsivé zážitky dvou klíčových postav nutily k zamyšlení o tom, jak si každý můžeme zvolit způsob naložení s tím, co nás poznamená (viz kapitola 38).

Grety
16.12.2021

Hlavní hrdinka je mi sympatická a nějak jsem se s ní žila a někdy mi to přišlo až moc šílené a hůř se mi to četlo.

Gemma88
08.12.2021

Přidávám se k těm, kterým se knížka líbí. Pořád vidím jednotlivé scény z děje i pocity, které měli postavy jsem prožívala vďaka autorovu opisu s nimi.

anys3739
07.12.2021

Nedočteno. Tak jak první díl nezklamal ani nenadchl, tak jsem druhý díl musela po 100 stránkách odložit a s jistotou už nikdy tuto sérii a pravděpodobně ani žádnou jinou knihu od autora do ruky nevezmu.
Jediné co mohu autorovi pochválit je nápad na děj, ale bohužel styl psaní a neustálé bezvýznamné těkání z místa na místo opravdu ale opravdu nepřeje kvalitnímu čtení. Komplikovanost knih a děje vždy kvituji, ale toto se bohužel nedalo. Zbytečné situace, přeplácanost, přehršel zbytečných postav a neustálé přeskakování mezi těmito prvky skvělému námětu velice uškodilo.