Loutkář

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372314/loutkar-G4l-372314.jpg 3.7729

Hadrový panák / Detektiv William Fawkes (2.)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Hangman (2018)

Kniha Loutkář

Erinyie
dnes

Na knížku jsem se velice těšila po dočtení Hadrového panáka, a musím říct že mě nijak nezklamala ani zvlášť nenadchla, knížka se čte velice dobře, je chytlavě napsaná a na pasáže popisující místa činu i napínavá. Člověk který si přečetl předcházející knížku bude postrádat jisté postavy a bude hledat jistou zápletku, které se však dočká až na konci celého případu.
Jak to bude dál?

Allla9
včera

Nenáročné, ale místy zbytečně překombinované.

1T0S_
včera

Jeden by řekl, že kniha nesoucí označení "světový bestseller" by měla být vážně povedená. Bohužel, v tomto případě to neplatí. Obsahuje spoilery.

Největším problémem je snaha autora o dosáhnutí nějakého megalomanství. Kniha začíná pár vraždami, které jsou sice dost brutální a těžko proveditelné, ale odpustíte to - je to přeci detektivka, ne všechno musí být přesně jako v realitě! Jak ale postupujete ve čtení, míra nelogičnosti se stupňuje, vraždy jsou stále brutálnější a neproveditelnější. Při finální pasáži v New Yorku jsem se chytal za hlavu - čtu detektivku, nebo béčkovej horror? Jak by někdo zvládl tohle zorganizovat?
Pasáž, při které si agent CIA vyřezával do hrudi "Loutka" jen proto, aby se dostal na nějakou schůzku, byla naprostým vrcholem. Ne, takhle to vážně nefunguje...

Dále tu máme postavy. Hlavní hrdinka, detektivka Baxterová, je jedním velkým chodícím klišé. Alkoholička, single, pohrdající jakýmikoli autoritami či rozkazy. Neviděl jsem to už jen někde? Jo, asi v každé druhé detektivce!
Vedlejší postavy jsou děsně papírové a šablonovité. Je tu mrcha šéfová, za jakýchkoli okolností loajální parťák, nápomocný starý známý... dalo by se pokračovat.
Dalším velkým průšvihem jsou pachatelé, vůdci kultu, který loutky tvoří. Řekl bych, že na to, co udělali, mají docela slabej motiv.

Kniha se rychle čte, ale to je asi tak všechno. S neschopnými vyšetřovateli, kteří jsou jedno velké klišé, za vlasy přitaženými zločiny, které místo na realističnost a proveditelnost sázejí na brutalitu a pachateli, jejichž motiv nedává zrovna smysl, je Loutkář příkladem toho, jak by neměla detektivka vypadat. Jak to ale vidím, snaha šokovat a masivní marketingová kampaň dělají své...
1/5

Slaďoška

O ždibet lepší než Hadrový panák. Ale i tak znám lepší knihy.

mirka71

Po zklamání z Hadrového panáka jsem se do Loutkáře dlouho nepouštěla, ale když jsem našla tu odvahu, tak musím říct, že jsem byla spokojená, vcelku dobrá detektivka, asi proto, že tam nebyl Wolf, který mě fakt štval.

kachnat

Dobře se četlo, zhltla jsem jedním dechem.

Mike99

Motiv v první knize byl zvrácený, tady brutální. Poměrně komplikovaně psané, nutné se na četbu soustředit, pokud možno nemít dlouhé pauzy mezi čtením. Příběh uvěřitelný, jediné, co mi moc nesedělo, že by organizátor dokázal zmanipulovat až tolik lidí k vykonání takových hrůzných činů vč. krvavého zasvěcení. Baxterová mě baví, Edmunds je neskutečně milý, pozorný, sympatický. Nová postava agenta Rouche je s mnoha démony, či alespoň jedním. Čekal jsem na vyřešení situace kolem Wolfa, ale ten se ukázal až na poslední stránce.
P.S. přiznám se, že jsem mnohokrát přemýšlel nad stejnou situací, jak bych se vyrovnal s tím, co se stalo Greenovi a Keatonovi, ale jejich řešení jít proti vlastním lidem, ne proti původcům zla, považuji za nepochopitelné. Svět je dnes hodně zranitelné místo.

snehule04

Knihu bych zařadila do kategorie tzv. "letních detektivek". Nenáročné, čtivé, jednoduché. Od takových knih neočekávám žádný duchaplný příběh, takže za mně ano. Přečtu si i další díly, pokud nějaké budou. Jen mi agent Rouche silně připomínal agenta Pendergasta z jiné série od jiného autora. ????

vraždy FBI Londýn

Daniel Cole