Loutkář

kniha od:

Loutkář https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372314/bmid_loutkar-G4l-372314.jpg 3.7 1648
Koupit Koupit eknihu Bazar

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?... celý text

Série:

Hadrový panák / Detektív William Fawkes 2.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Hangman , 2017


více info...

Komentáře (455)

Komentáře 455 Recenze 8

lukas5944
lukas5944
31.08.2023 2 z 5

Oproti prvnimu dilu celkem nuda.
Jdu na trojku:-)

Butterfly340
Butterfly340
22.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Jestli jsem u Hadrového panáka zvažovala čtyři hvězdy, tak tady jsem pevně přesvědčená o třech.

Přestože se autorův styl zlepšil, popisy už nejsou tak kostrbaté jako v prvním díle, tak to bohužel zabil námět knihy, absolutní nesympatičnost většiny postav a těžká uvěřitelnost toho všeho.

Lidé umírají jak na běžícím páse. A to vše kvůli sice originálnímu, ale ne moc uvěřitelnému motivu. Nechci zabíhat do podrobností, abych nespoilerovala, takže více se o tomhle rozepíšu v odstavci označeném jako spoiler xd

Co se týče postav, tak zcela chybí Fawkes. To mi přijde poměrně zvláštní vzhledem k tomu, že je po něm pojmenovaná celá tahle série.
Celkově došlo k obměnění postav. Ústřední dvojkou je nyní Baxterová a Rouche. Ten je sice sympatický a stal se mou nejoblíbenější postavou, avšak moc nechápu, jak se tam vzal xd Je to agent CIA a přitom vyšetřuje vraždy. Vůbec se jako čtenáři nedozvíme, protože se vlastně podílí na vyšetřování... Se svou agenturou ani nekomunikuje, nic. Víceméně přijímá rozkazy od FBI. Zvláštní.

Abych celou tuhle problematiku více rozvila, tak na vyšetřování se podílí několik složek. Metropolitní policie, MI5, FBI a CIA (respektive agent Rouche). Spolupráce mezi nimi dost drhne a jejich vyšetřování působí amatérsky. FBI je vykreslena jako parta neumětelů, kteří sice do všeho zasahují, ale pokazí, co můžou. Navíc jim jde víc o mediální obraz než o to, kolik lidí zemře. MI5 to vlastně ani moc nezajímá a vše zlehčují. Vše musí zachraňovat Metropolitní, která se sice skládá vesměs z pitomců, ale nějakým zázrakem to spolu vždy nějak skoulí. Zajímavé je, jak se jejich detektivové permanentně mlátí v kanclu. Profesionální!

Baxterová se chová jako mrcha stejně jako v prvním díle, avšak zřejmě si toho všiml i autor a tak se jí snažil trochu polidštit tím, že jí začal v průběhu druhého dílu vykreslovat jako autistku...

SPOILER

Takže si to shrňme, Loutky zabíjely, protože samy o někoho přišly? To je tak úchylný. A za mě i těžko uvěřitelný. Navíc nikde nebylo popsáno, jak si všechny ty lidi vytipovali. Podle toho, co je psáno v knize, těch lidí muselo být tak 150+. Zvláštní je, že nikdo nic neprozradil v průběhu plánování útoků. Při takovém počtu zapojených je to až zázrak...

A poslední věc, jsem jediná, které přijde, že prolog nekoresponduje se závěrem?

KONEC SPOILERU

Loutkáři se však nedá upřít čtivost. Kniha se dá během dvou tří dnů v pohodě přečíst. Proto jestli váháte, zda by vás to bavilo, tak se asi nebojte a zkuste to. Čtecí krizi si z toho neuženete :D


Renca.ch
Renca.ch
09.08.2023 5 z 5

U téhle knihy jsou dva různorodé tábory čtenářů,a to buď se vám kniha líbí nebo je zklamání...Za mně kniha super, líbila se mi snad dokonce víc než 1.díl..Kniha se dobře čte, děj napínavý. Souhlasím, že místy je děj překombinovaný, zbytečné množství osob i mrtvých,ale to je autorův styl. Baxterová i když se chová jako mimoň, tak mě baví, dialogy jsou občas vtipné ;) Jsem zvědavá na závěrečné rozuzlení ve 3.díle.

petraj30
petraj30
04.08.2023 3 z 5

Myšlenka by byla opět velmi brilantní, ale to zpracování....? Byla to nuda a myslím, že tam byly tak skvělé příklady, kde se dalo vyřádit. Například to dění v kostele, ale bohužel. A co se konce týče, mě tedy velmi zklamal. Nebylo to vůbec dotažené.
Baxterová se chová jako robot a často mi leze krkem, ale k roli policajtky to sedí. Rouch se mi moc líbil, ale pořád jsem čekala, kdy se tu objeví Wolf, ale ono nic.
Přečtu si poslední díl a těším se, až to hodím za hlavu. Tohle se moc nepovedlo, ale je to velká škoda.

Lucy
Lucy
31.07.2023 4 z 5

Dobrá ,napínavá, brutální trošku více.Chce to přečíst celou sérii. Určitě doporučuji ,kdo má rád třeba Roberta Bryndzu , nebo Andrew Mayne, tak je to něco na ten způsob. Sériový vrah, napětí atd. I když Bryndza je 1, a kdo zná jeho Eriku Fosterovou, která je občas na ránu, tak snese zde Baxterovou .

sypalek
sypalek
15.07.2023 4 z 5

Emma je postupně vtažena do sítě loutkáře, záhadného manipulátora, který ovládá osudy lidí. Sledujeme, jak se postupně ztrácí ve světě, který ji omezuje a ovládá. Je fascinující sledovat, jak se její síla a nezávislost postupně vyvíjí a jak se snaží uniknout z područí loutkáře. Celé vás to donutí přemýšlet o moci manipulace a důležitosti osobní svobody. Je to sugestivní, moc nechápu nízká hodnocení.

uzivatel1190
uzivatel1190
10.07.2023 2 z 5

Nedočteno, vůběc mě to nebavilo, čtu všechny možné žánry, ale tady jsem se nějak neuměla ponořit od děje.

Booky84
Booky84
09.07.2023 3 z 5

Nějak nevím, co si mám vlastně o právě dočtené knize myslet... Je sice celkem čtivá, ovšem Baxterová mi úplně nesedla a u postavy Rouche jsem pořád čekala, co vlastně skrývá. Děj mi přišel hodně brutální a tak nějak přitažený za vlasy. Série má naštěstí už jen jeden díl, tak až na něj narazím v knihovně, tak si ho půjčím a uvidím...

Ticiana
Ticiana
18.06.2023 3 z 5

No druhy dil plný krveprolití, násilí. A zas Baxterova, která me absolutně stvala, a celkove mi bylo vlastně jedno, co se tam děje. Prectu i poslední dil, jen ze zvědavosti, co s Wolfem.

pohoda58
pohoda58
16.04.2023 3 z 5

Čtivý, napínavý děj.

Majuš333
Majuš333
08.02.2023 4 z 5

'Strach je prospěšný. Udržuje člověka ve střehu. Přispívá k jeho bezpečí.'

'Věci, které nás málem zabijí, jsou někdy tím, co nás zachrání.'


'Loutkář' bol ako na hojdačke, miestami ma to bavilo, miestami ma to nebavilo vôbec...
Emily Baxterová mi pripadala v tejto časti ako slabá napodobenina vyšetrovateľky a chýbal mi tam Wolf...


„Blakea máte někde poblíž?“
Nesnášela je oba stejně, ale lepší domluva většinou byla s Blakem.
„Jasně, vteřinu… Blakeu! Chce s tebou mluvit šéfová… Jo, s tebou. Na vlasy se vykašli, sakra. Nevidí tě… Nevidím tě pořádně ani já!“

Phyl
Phyl
02.02.2023 2 z 5

Člověka příběh zajímá tak moc, že si po nějaké době uvědomí, že neví co se stalo několik stránek předtím. Hlavně pokud se čtenář vrací k příběhu po pár hodinách. Čtenář se nebrodí jenom hektolitry krve, ale i apatickou empatií vůči postavám, které čtenáře absolutně nezajímají.

martiline
martiline
09.12.2022 1 z 5

... A po dočtení mne jen napadá "... to je ale slátanina" ...
Asi od první třetiny knihy jsem četla jen ze zvědavosti, jakou absurditu autor ještě vymyslí. A nezklamal ... taková jatka, to musí asi bavit, jinak si to neumím vysvětlit ...
I sci-fi je uvěřitelnější. "Předčil" i Hadrového panáka.
Konec už jsem doslova přeskákala ... škoda papíru. Škoda času.

Jana.Kuc
Jana.Kuc
10.10.2022 3 z 5

Za mě nic moc. Zaprvé se tam vraždí hlava nehlava, čím víc mrtvých, tím lépe... Zadruhé je tam moc odkazů na Hadrového panáka. Je to už 4 roky, co jsem Hadrového panáka četla a úplně si jej nevybavuji. Takže mi spousta věcí unikalo (například v sérii od Larse Keplera nemusíte číst postupně, protože v každém díle vysvětlí, co se děje s hlavními hrdiny v minulosti). Takže jsem z toho nakonec celá rozpačilá. Ani nevím, jestli se mám pouštět do dalšího dílu série...

Evkae36
Evkae36
16.09.2022 odpad!

Tohle bylo teda fakt strašný. Vyšetřovatelka Baxterová nesympatická, neurotická, asociální a labilní postava. Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst, a příběh mi přišel bez hlavy a paty.

novina
novina
06.09.2022 4 z 5

Tento díl mi přišel o fous slabší než předešlý. Ale pořád to bylo napínavé čtení od kterého se nešlo odtrhnout.

eva3992
eva3992
09.08.2022 3 z 5

V Londýně a v New Yorku se začínají objevovat zavraždění lidé, kteří mají na hrudi vyryté nápisy Návnada a Loutka. Začíná vyšetřování napříč kontinenty, aby se zjistilo, kdo je ten, kdo tahá za nitky.

Po knize Hadrový panák, která mě nebavila, jsem dala autorovi ještě jednu šanci (a to hlavně jen proto, že jsem knížku už měla doma), bohužel, ani tentokrát se nadšení nekoná.

Nevyhovuje mi to, jak autor píše. Mám problém se do knížky začíst, některé popsané situace se mi špatně představují, nedokáži si to převést do reality. Je tu hodně jmen, kolikrát jsem se ztrácela. A vyšetřovatelka Baxterová mi zrovna nebyla moc sympatická. Ač se kniha mrtvolami jen hemží, tak i přesto mi to přišlo málo napínavé a u čtení jsem se trochu nudila.

Navíc se tu často tajemně mluví o tom, jak skončil Hadrový panák, ale jelikož mě kniha nebavila, tak si to už nepamatuju. Byla jsem při čtení často mimo, o čem je vlastně řeč. Když se pustíte do čtení, tak to rozhodně vemte pěkně postupně.

Druhou šanci autor u mě nevyužil a jeho knížky už rozhodně vyhledávat nebudu.

monishek
monishek
31.07.2022 3 z 5

Tento díl se mi libil o neco mene, nez Hadrovy panák. Bylo to zrejme tim, ze samotny namet me az zas tolik nezaujal a hlavni hrdinka mi take moc nesedla. Chapu komentare, ze nekomu neni sympatická. Ale četlo se to celkem dobre, i napeti nechybělo. Jsem zvedava na 3.díl.

Laf
Laf
30.07.2022 3 z 5

Tato kniha mi přišla o něco horší než předchozí díl, ale i tak se to četlo poměrně dobře. Za přečtení to stálo :)

zpevSusannah
zpevSusannah
27.07.2022 3 z 5

Tak nebylo to špatné...
Občas to ale dost tahalo za uši. Občas to dokonce tahalo tak, až se mi bolestí křivil obličej... Ale přes tyto nepříjemnosti musím říct, že kniha zapadá do takového normálu, který zabaví, ale moc nenadchne.
Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více.
Přesto sbírám poslední střípky odvahy a okamžitě se pouštím do posledního dílu. Ať už to mám za sebou! :)
A doufám, že si spravím aspoň trochu chuť!

_Brunetka_
_Brunetka_
20.07.2022 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 3,9*.

Co k tomu říct? Autor už v předchozí knize dokázal, že umí skvěle psát a tady se to jen potvrdilo. Opět vám totiž bude dělat problém položit knížku z ruky a napětí se na každé stránce bude jen stupňovat. Baxterová, která zde dostala víc prostoru, se mi jako hlavní hrdinka taky líbila. Ovšem si podle mě získají vaše sympatie i Rouche a Curtisová,kteří jsou zkrátka skvělí. A i když ani tohle opět nepostrádalo originální námět a velké množství zvratů, nelíbilo se mi to tolik jako Hadrový panák. Nepřišlo mi to prostě jako tak nezapomenutelný příběh a méně mi to utkvělo v hlavě.

lucie2371
lucie2371
10.07.2022 5 z 5

Další skvělý díl z této bravurní série! Napínavý od začátku až do konce.

zp87
zp87
14.06.2022 4 z 5

Mně se to líbilo.
Místo Wolfa je tam Baxterová, která se chová trochu jako slon v porcelánu. Jakože drsňačka, se svými démony, trochu asociál - ale ač popluju proti proudu, mně se taková hrdinka právě líbila. A to mívám s babama většinou problém. Drzá, svéhlavá, bez servítek, docela se takový charakter hodí k práci, kterou v knize vykonává.
'Rúš', jak se v knize párkrát vtipkuje (pro mě to byl stejně jasný 'Rouche') je velký sympaťák.
A 'Oběti'... Tak to bylo psycho... Říkala jsem jim zombíci.
Oceňuji občas vtipné dialogy.
A líbí se mi, že je tam víceméně jen hlavní linka, bez milionu odboček. A přiměřené množství postav.
Já to považuji za 'oddechovku', docela drsnou, ale nemusíte si dělat poznámky kvůli několika rozjetým liniím a stovce postav.
V globále to byla velmi povedená kniha.
Jen se nemůžu zbavit pocitu, že celkově jsem už četla i lepší. Ale nebylo jich zas tolik.

'Oklepala se ze vzpomínek, přešla k posteli a hodila mu rodinné balení jeho oblíbených čokoládových bonbonů s medem, které koupila v trafice v přízemí. Toto dojemné gesto se však minulo účinkem, protože Rouche nedokázal dostatečně rychle pohnout rukama a poté vykřikl bolestí, když mu sáček přistál přímo uprostřed zakrvácené bandáže.
'Sakra!' polekala se Baxterová a přesunula bonbony na pojízdný stolek vedle postele. '

Čmeláček
Čmeláček
15.05.2022 2 z 5

Slabší než předchozí první díl. Ani na průměr to nestačilo.

akinomV
akinomV
09.05.2022 4 z 5

Stále mě to baví, hned se pustím do třetího dílu. Ne že by to byl naprostý top, ale čte se to rychle, ke konci to bylo hodně napínavé a nějaké ty nepřesnosti, nevyjasněnosti, to jsem přehlížela, protože děj byl zajímavý.

Roux
Roux
07.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Buď jsem trošku zaujatá nebo mi druhý díl přijde dost mizerný.
Baxterová je tak neuvěřitelně nesympatická postava, až se mi z toho chce pomalu brečet. Popsala bych ji jako živoucí trosku, která vysává energii lidem kolem sebe a vlastně ničí jakékoliv lidské vztahy, které ji přijdou pod ruky (tím nemyslím jen manželství svých přátel). Je jak parazit, který je nonstop naložený v lihu.
Wolf je tu zmíněn jen párkrát, aby jste snad neměli pocit, že čtěte úplně jinou sérii a nezapomnělo se na něj.
Jedinej sympaťák byl agent Rouche a díky němu tahle kniha ode mě neodchází s nálepkou "odpad".

Marla
Marla
25.04.2022 5 z 5

Druhý díl je tak nacpaný podivíny, životními traumaty, depresemi a smutkem, že jsem velice zvědavá na pokračování. Dnes jsem si ho půjčila v knihovně.

Lka
Lka
23.04.2022 2 z 5

Audiokniha :
Po prvním díle Hadrového panáka jsem ještě dala šanci Loutkaři. Ale pro mě ztráta času. Hned v začátku jsem ji chtěla odložit, ale říkám si, že musím vydržet. Vydržela jsem knihu poslouchat až do konce. Námět pěkný, ale to je asi vše. Do dalšího dílu už nepůjdu.

ardi3137
ardi3137
16.04.2022 1 z 5

Po utrápeném prvním díle nechápu, proč jsem se kdy zkusila začíst i do loutkaře. Nápad na knihu dobrý, ale pro mě absolutně nečitelné. Trápila jsem se s knížkou přes 3 měsíce a konec byl jeden velký zmatek. Na třetí díl už opravdu nemám chuť

ThomasRuhe
ThomasRuhe
11.04.2022 3 z 5

Loutkář mě spíš zklamal. Nějak mi nesedí Coleův spisovatelský styl, hlavně způsobem jak vypravuje příběh, který se mi moc dobře nečte. K tomu pak zbytečně přehnané vraždy, jak co do počtu tak i způsobu. Bohužel ani postavy nic moc. Snad až na agenta Rouche, ten se mi líbil. Abych jen nekritizoval, tak je zde pár povedených momentů, které mě potěšily.
Knižní výsledek je tak za tři.

ivoiro
ivoiro
25.03.2022 5 z 5

Za mně skvělá kniha. Četlo se to příjemně a některé hlášky měly svůj vtip.

Palus
Palus
19.03.2022 5 z 5

Skvělé, mám ráda takový žánr, super napětí...

TeriLoch
TeriLoch
18.03.2022 5 z 5

Skvělý ! Pořád se něco dělo, vlastně až do úplného konce. Jdu hned na třetí díl!

Heliandílci
Heliandílci
22.02.2022 5 z 5

Jedna z lepších knih...

martini.ce
martini.ce
18.02.2022

V knihovně jsem si nevšimla návaznosti na Hadrového panáka. Dala jsem jí asi 20 stran, ale moc jsem se v ní neorientovala. Asi moje chyba, odkládám.

stanislav0373
stanislav0373
17.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Pokračování Hadrového panáka mi úplně nesedlo.

Baxterová je úplně tupá a bez Edmundse by nepřišla ani na to, jak rožnout světlo v koupelně. Její "romantický" vztah s přítelem, který má trpělivost, kterou by mu záviděla nejedna učitelka v mateřské školce svědčí buď o tom, že skrývá svou homosexualitu nebo je na jedné straně úspěšný právník a na straně druhé submisivní panenka bez špetky sebeúcty.

Spojení Metropolitní policie, FBI a CIA zde bylo spíše na škodu. I když Rouche jsem si oblíbil.

Celkový námět je opět zajímavý, ale zase nedotažený, autor nedokáže udržet napětí.

Evelin
Evelin
16.01.2022 4 z 5

Priznam se, ze knihu jsem cetla fakt dlouho..dokonce si dala od ni pauzu, ale jsem nakonec rada, ze jsem se k ni vratila a docetla jsem ji. Chystam se na treti dil.

Aveli
Aveli
29.12.2021 5 z 5

Půjdu proti proudu posledních komentářů, ale mě kniha nadchla. Je dobře, že v ději není na sílu angažovaný Wolf, sice mi chyběl, ale vzhledem ke konci Hadrového panáka, by mi to moc nedávalo smysl. Agent Rouche ho však zvládl mistrně nahradit. Vztah mezi ním a Baxterovou mě hodně bavil. A zároveň se mi líbil závan minulosti v podobě Edmunse a Finlaye. Každopádně kniha má skvělý spád, napínavý děj a o vyhrocené momenty není nouze. Konec mě překvapil, ale vlastně se dal očekávat. Baxterové mi bylo líto, že zažívá stejnou situaci znovu. Těším se na třetí díl a závěrečné rozuzlení.

tinka1974
tinka1974
20.12.2021 3 z 5

Tak tento díl byl takový střed. Nezklamalo, ale ani úplně nenadchlo. Poslouchala jsem audio a načtené to bylo dobře. Děj a zápletka, ani tady nemám co vytknout. Ale něco tomu chybělo. A scházel mi Wolf.

Ditush
Ditush
19.12.2021 5 z 5

Kniha byla mnohem lepší než Hadrový panák. Autor si místy hraje se čtenáři, a to se mi moc líbilo, nebylo to prvoplánové. Zajímavé rozuzlení na závěr. Obdobné děsivé zážitky dvou klíčových postav nutily k zamyšlení o tom, jak si každý můžeme zvolit způsob naložení s tím, co nás poznamená (viz kapitola 38).

Štítky knihy

vraždy Londýn detektivní a krimi romány FBI

Autorovy další knížky

Daniel Cole
britská, 1983
2017  73%Hadrový panák
2018  73%Loutkář
2020  82%Konec hry
2021  77%Imitátor
2020  89%Hadrový panák 1-3

Kniha Loutkář je v

Právě čtených37x
Přečtených2 692x
Čtenářské výzvě286x
Doporučených87x
Knihotéce850x
Chystám se číst609x
Chci si koupit108x
dalších seznamech14x