Loutkář

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372314/loutkar-G4l-372314.jpg 3.71215

Hadrový panák / Detektiv William Fawkes 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Hangman, 2017

Kniha Loutkář

gad

Zpočátku trochu chaos, pak se to četlo dobře. Napínavé až do konce. Otevírám Konec hry.

capricorn__
05. lednaodpad!

"Loutkař" byl pro mě ještě o něco horší než "Hadrový panák". Styl psaní se sice možná o něco zlepšil - autor už nebyl tak chaotický a dal si větší práci s popisem, takže čtenář najednou mohl snáz pochopit, o co vlastně usiloval. Jenže co se zhoršilo, byla jeho fantazie, která mi často připadala k smíchu a říkal jsem si, proč mu nikdo ve vydavatelství nepověděl, že takhle psát není dobrý nápad. Chci říct: určité scénky, které autor vymyslel, prostě nedávaly smysl, byly tak přehnaně zdramatizované, rádoby akční a nechutné - hlavně, když je všude spousta krve a vnitřností, čím brutálnější, tím lepší. A tohle podle mě není základ kvalitní detektivky. Podle toho, jak Cole píše, mám dojem, že se spíš než k psaní chce nějak dostat k filmovému řemeslu a psát náměty na akční filmy. Tam by možná obstál. Tohle bylo moje poslední setkání s autorem, nyní se mu budu vyhýbat obloukem.

eltondo

Loutkář na mne čekal od některých dřívějších Vánoc. Odrazoval mne žánr, jemuž neholduji a rovněž "bestsellerovská" ujištění na obálce. Nicméně kvůli Covidem zavřeným knihovnám jeho čas přecejen přišel. Příběh má spád, přítomné napětí a brutalitu na střídačku vyvažují odlehčené popisy soukromí a chování hlavních aktérů. V cca třetí čtvrtině je to dokonce i jazykově vtipné. Zápletka zajímavá, uvěřitelnost slabší, ale to neva. Naprosto ale nepochopím motiv hlavního padoucha, kdy se za oběti terorismu nemstí na jeho strůjcích, ale paradoxně dělá další oběti ze stejných řad.
P.S. Nevím, jak to chodí v FBI a CIA, ale nepřipadá mi, že by hlavní hrdinka během vyšetřování mohla bez povšimnutí veškeré získané informace a dokumenty obratem posílat mailem kamarádovi.

Biba_with_Book

Nevim, mam z toho takove rozporuplne pocity. Cetlo se mi to dobre, melo to spad akorat jsem to zase uplne nepochopila stejne jako u Hadroveho panaka :D Souvisely teda spolu ty vrazdy? Jaky teda byl motiv? Kde byl celou tu dobu Wolf a proc se na konci objevil? Otazky, same otazky. Jestli se mi Hadrovy panak jevil moc prekombinovane, tak Loutkar tuplem.

cucik14
30.12.2020

Autor píše poměrně dobře, kniha je zajímavá i tématem, přesto jsem se v ději občas ztrácela a ve scénách popisujících hromadné útoky obzvlášť. Navíc opět jako v Hadrovem panakovi velké množství postav.

Lucie_Z
30.12.2020

Loutkář mě nadchl ještě více než jeho předchůdce Hadrový panák. Od začátku až do konce knihy si čtenář užije zajímavý příběh plný napětí a záhadných vražd. Postupné odhalování toho, kdo při těchto vraždách a událostech tahá za nitky je vynikající. Třešničkou na dortu je autorovo vykreslení postav, které je naprosto skvělé, obzvlášť detektivky Baxterové a agenta Roucheho. Těším se na závěr celé série.

Sejna1955
28.12.2020

První knihy vynikající, druhá, Loutkář, slátanina. Vrcholem bylo znovuobjevení ztraceného komisaře.

kob
18.12.2020

Potoky krve a drsná Baxterová...příběh je zajímavý, dobře promyšlený. Měla jsem trošku problém s překladem. Výkřiky jako - "Mluvte detektivko!" - mě dostávaly do kolen. A že jich tam bylo :)

vraždy FBI Londýn

Daniel Cole