P.S.

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267961/p-s-0Qv-267961.jpg 3.61279
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)

Chalupice
08. prosince

Četla jsem několik těch příběhu v magazínu Elle a neskutečné mě bavily.
A když jsem pak objevila knížku, byla jsem nadšena.
Jenže zda se, na mě to vše fungovalo jen v časopise.
Precist celou knihu byl pro mě problém.
Jednu hvězdu navíc davam za ilustrace a zpracování knihy
Víc ze sebe nedostanu

twigxi
06. prosince

Poslouchala jsem jako audioknihu. Velice hezky načteno samotnou autorkou. Místy mi to ale hodně připomínalo H. Pawlowskou, hlavně pasáže o jídle.
A nějak jsem nepochopila Aniny poznámky o tom, že má (Aňa) slovanské boky a ze kterých často vyplývalo, že si připadá tlustá (když se nevejde do velikosti 34!), což mimochodem taky připomíná Halinin styl, ale tady úplně mimo. Hodnotím jako slabší průměr.

LilianVanRose
05. prosince

Jako první musím dát obrovské plus za ilustraci, která při čtení knihy dodává své kouzlo.
Upřímně mám trochu po dočtení této knihy rozporuplné pocity, neboť nevím trochu co si o tom myslet. Jeví se jako deník, psychologické sezení, posezení s kamarádkou u vína... Je to první kniha snad u které se cítím dost zmatená. Není špatně napsaná ale chvilkama se tam člověk ztrácí. Popsala bych ji jako černá a bílá. V hlavě mi zůstává pouze ,,Miluji svůj život,,. Nejspíš to byl záměr ale z knihy mi do paměti moc neutkvělo. Aňu mám ráda jako herečku proto mne tato kniha velmi zajímala ale musím říct že mne upřímně nenadchla.

keiko33
04. prosince

Jedine co ma na tej knihe zaujalo, boli ilustracie. Inak to bolo o nicom. V pamati mi neutkvela ani jedna poriadna myslienka. Ja takemuto ceskemu humoru nerozumiem. Strasne som sa nudila. Keby nie citatelskej vyzvy, urcite si tuto knihu dobrovolne nevyberiem.

JmenujiSeZuzla
30. listopadu

Tahle knížka se mi dostala do rukou díky čtenářské výzvě, protože dostala ocenění Magnesia Litera, tudíž jsem si říkala, že když byla takhle dobře oceněna, musí se jednat o kvalitní čtení. Ještě ke všemu Aňu jako herečku samozřejmě znám a mám ji ráda, tudíž mě její tvorba zajímala. Ze začátku mě kniha bavila a měla jsem z ní takový příjemný pocit, ale jak už jsem za sebou měla víc a víc přečtených fejetonů, začala jsem být až znuděná a zklamaná. Kdybych se zaměřila na formu knihy, neřeknu půl slova. Ilustrace se mi moc líbily a až tak pohladily po duši, když jsem četla jednotlivé úvahy a měla jsem díky nim z knihy lepší dojem, bohužel samotné příběhy to zkazily, protože budu upřímná, jsou pro mne průměrné až podprůměrné. Tím, že jsou opravdu krátké, jsou si často podobné (až identické) a nedokázala bych nyní říct, kolik tam bylo fejetonů o dětech, protože jich bylo tolik a jejich obsah byl tak stejný, že je nedokáži rozlišit. Ano, do magazínů ideální. Čtenáři mezi obdobím vydání nového čísla zapomenou na ten minulý fejeton a potěší je nový, ale tím že byly uzavřeny do jedné ucelené knihy, čtenář může být zmaten. Možná se měly číst s nějakým určitým časovým odstupem, třeba bych pak na ni změnila názor, ale pro mě už by to potom ztratilo smysl a význam knihy jako takové. Tohle byl za mě krok vedle.

Eldaren
26. listopadu

30-40%
Jako kratke texty puvodne do zenskeho casopisu se zamyslenim na aktualni tema ok. Nemam nic proti - sama takove casopisy nectu, ale chapu, ze cilovku to urcite ma.
Jako vydana kniha spatneee. Uvahy nejsou nikterak hluboke, casto ani ne zajimave. Tezky prumer, jak trefne napsal nekdo v komentari nize - takove zenske tlachani.
Neocenuji moc ani graficke zpracovani. Obrazky hezke, o tom zadna. Ale motivy podbarvujici text omezovaly dobrou citelnost.
Nestimulujici oddechovka (ale i od oddechovek tak nejak cekam vic).

cukrovka
18. listopadu

Kniha mě zaujala hlavně ilustracemi. Ty jsou skvělé. Co se týče fejetonů, není to úplně můj šálek kávy. Myslím si, že je lepší jednotlivé fejetony prokládat i jinou literaturou. Já je četla v kuse a přišlo mi to vše hodně podobné a zaměnitelné.

lusidka7636
15. listopadu

Jak hodnotit...toť otázka.Čekala jsem víc autobiografii,ale nakonec to byla jen sonda do duše a plno úvah,postřehů...ne však nelibích.V mnoha ohledech jsem se tam našla sama,př. jak jíst krupicovou kaši :-D Kniha je napsaná svěžím a humorným tónem,což se mi zamlouvalo a taky mě moc bavily ilustrace.Bez nich by byla kniha nudná.Myslím si,že jako oddychová četba je to skvělá volba.

Alex_Jura
12. listopadu

Náhodný úlovek z knihovny. Na rovinu - domů bych si ji nekoupila, ale výpůjčku jsem riskla :-) Jako sloupky v časopisu asi dobrý standard, jinak spíš k prolistování, než na soustavnou četbu. Navíc na můj vkus trochu moc pozitivna a lásky na tak malém prostoru, ale ne neúnosně, jen už je to občas protivný a člověk číhá, jestli se někde za rohem nevynoří se svou troškou mouder i Mr. Klus se svou Tamarou a další dobros... . Co jsem si naopak užila vrchovatě (a co mě de facto i přesvědčilo u regálu), jsou ilustrace. Bez nich by bylo knížky sotva "půl"...

AliStejsy
08. listopadu

Hezká a pozitivní knížka. Půjčila jsem si ji jen ze zvědavosti a moc mne bavila. I filmová hvězda je v podstatě obyčejná ženská, které se honí hlavou milion věcí, která řeší běžné záležitosti, která prožívá to, co my ostatní.

katushah
06. listopadu

Příjemné oddechové čtení.

JPBelmondo
05. listopadu

Krátké kapitolky, přesto výstižné, vtipné, inteligentní a plné emocí. Prostě pohled na život se všemi starostmi a radostmi očima obyčejné ženy ( ať už matky, manželky, dcery, sestry, přítelkyně). Oceňuji, že zpověď je velmi upřímná (občas jsem viděla i sebe, ale to skutečně pochopí jen matky) :-). Ale co z knížky jednoznačně cítím, je LÁSKA, zejména mateřská. A za to jí ze srdce děkuji. To se opravdu u hvězd jejího formátu jen tak nevidí. Jsem ráda, že je "normální". No a třešinkou na dortu jsou nádherné ilustrace a grafiky. Pro mě radost a spokojenost z knihy.

terinkaba
05. listopadu

Kniha nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. Takové to oddechové ženské tlachání.
Moc krásný grafický doprovod.

boucner
05. listopadu

Milá knížka, krátké příběhy k odpolední kávě.

Eunike93
04. listopadu

První polovina mě naprosto dostala, druhá polovina to vše zkazila. Kniha o lásce, ve které postupně láska naprosto vyprchá a zbude z ní jen zoufalý pokus. Věřím, že pokud by spisovatelka pokračovala ještě pár let, opět by nabyla pevné půdy pod nohama. Ale o tom to vlastně asi celé je.

Vesmich
02. listopadu

Knižní klub knihu nabízel v katalogu a i jinde měla slušné promo. Vyhýbala jsem se jí, protože jsem se předsudečně bála, že to bude pitomé, neboť nějaká hééérečka mě teda nezajímá. V knihovně jsme ale neodolala té obálce, ta grafická stránka je mimořádná! Takže jsem si jí půjčila a pitomé to není ani trochu! Hééérečka netvrdí, že hodlá obohacovat naše životy nějakými moudry a možná právě proto se přesně tohle děje! Takže jsem si tu knihu koupila, i když jsem jí už četla, prostě jí chci mít doma. Primárně kvůli té famózní grafice, ale nejen.

markoj05

Pro mě příjemná oddychovka. Už jsem po ní koukala, když vyšla, ale asi bych ji tenkrát tak neocenila.... A teď se ještě hodila do čtenářské výzvy :)

Opatov
22. říjnaodpad!

Neco tak zoufaleho jsem uz dlouho necetla. Jednu hvezdu za graficke zpracovani.....

Páájinka

Zajímavý pohled do života naší hvězdy.

PavlaJirka

Knihu jsem přečetla do konce,ale popravdě moc se mi nelíbila,nebyl to můj šálek kávy ????

Tevik

Čtivá knížka, moc pěkné ilustrace.

Januka

Jak již psalo mnoho čtenářů přede mnou - největší kvalita knihy je především v nádherných ilustracích.

Romanka89

Zabrousila jsem na doporučení mimo oblast mých obvyklých žánrů a nelituji. Milé oddechové čtení, u některých fejetonů jsem se při jejich čtení musela usmívat. Některé mě zaujali více, jiné méně, řekla bych, že první polovina knihy byla čtivější, do druhé jsem se většinou musela trochu nutit. Krásné ilustrace.

Čtenářská výzva 2018: Kniha, která obdržela cenu Magnesia Litera.

Jitaku

Některé povídky se mi líbily, jiné zase tolik ne... takové oddechové čtení. Co naopak chválím moc, jsou pěkné ilustrace.

dzucka

Dvě hvězdy za shanu. Ale tedy nic moc..za mě.
Přijde mi, že se jedná rádoby o filozofické dílo, ale časté opakování téměř všeho mi nepřijde moc filozofické. Prvních několik kapitol mi to ještě přišlo zajímavé, ale pak už celkem nudné.
Tím nechci nikoho a ani knihu urazit, ale vím, že po ní už nikdy nesáhnu. A nebýt "výzvy", tak ani nedočtu.

mig20

Taková pohodová kniha. Je dobré, že je to spousty krátkých fejetonů, takže ve chvíli, kdy člověk má spíše hodně malých chvílí, tak se to čte dobře. Zároveň mě to ale vlastně nijak moc nenutí se ke knize vrátit (ale to je spíš dané tím, že tento žánr není ten, který bych běžně vyhledávala). Herečka je mi při vypravování sympatická a některé fejetony se mi moc líbili.

Glivuska

Odpočinková kniha pro ženy. Lehké čtení, někdy vtipné, jindy dovede k zamyšlení. Nádherné ilustrace. Když k tomu člověk bude přistupovat jako k souboru fejetonů, které byly původně publikovány v magazínu ELLE, nemůže být zklamaný (tím knihu neshazuji, jen odhaduji ideální čtenářku :).

Markéta_2

Mimořádně pozitivní knížka! Že je Aňa skvělá herečka, jsem dávno věděla. Teď mě přesvědčila, že by se mohla dát i na dráhu spisovatelky!

šavlozubka

Kniha mě bavila tak napůl, některé fejetony byly trefné, od srdce, měly hloubku - záleží, v jakém jste zrovna rozpoložení, v čem se najdete. Ilustrace velmi povedené!

Tebby

Kniha byla velice čtivá. Chvílemi se sice opakovala. Ale ve finále se mi jako celek líbila.