P.S.

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267961/p-s-0Qv-267961.jpg 3.71055
Žánr:
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (349)

Přidat komentář
Malíček
včera

Skvělá kniha s nádhernými ilustracemi!
Fejetony se mi moc líbily a během čtení jsem se stále usmívala. Není to nic, co by vám nedalo spát, zato je to čtivé, vtipné a zároveň smutné, milé, ze života a jsem si jistá, že pokud se začtete, hodně si tohle dílko oblíbíte.
Za mě určitě palec nahoru a doporučuju.

Pedias
předevčírem

Skvělé! Skvělé! Skvělé!
Knihu jsem začala číst ve čtečce, už v třetině se mi tak líbila, že jsem musela koupit knižní podobu.
V knize jsou pasáže, které mě rozesmály, ale i ty, které mě rozplakaly.
Probírá se v ní vše, co běžně v životě řešíme - ať už láska, smrt, děti, ale i malichernosti, zda jsem přibrala nebo ne.
Velká poklona Lele za ilustrace, knihu skvělé doplní.

Ťapulka
16. února

Nádherná kniha! Obrovská poklona patří Lele za ilustrace, těmi jsem se neskutečně kochala a užívala si je. I barva papíru, gumička na zakládání stránky...dokonalé zpracování knihy. A Anino psaní? Krásně plynula slova za slovy, myšlenky a přání, poznatky a hříčky po papíře, do mojí hlavy, do mé nálady. Děkuji za krásné chvíle strávené při četbě. Knihu jsem si půjčila v knihovně a přečetla ji na pár otevření, ale určitě si ji koupím a budu si ji pročítat znovu kousíček po kousíčku, podle nálady a chuti. Tahle knížka prostě patří na můj noční stolek :-)

Malachime
14. února

Příjemná knížka o životě, myšlenkách, pocitech. Pěkně a zábavně napsaná, ale můj hlavní obdiv patří Lele a jejím ilustracím. Ta kniha jako taková je prostě nádherně udělaná (přebal, materiál, obrázky, gumička a takový ty holčičí věci :-) ) a nebudu se tajit s tím, že to byl hlavní důvod, proč jsem si ji pořídila a v tom mne nezklamala.

ladyka
13. února

Z knížky mám smíšené pocity. Do čtení jsem se pustila s nadšením, které chvílemi vyprchávalo. Asi to bylo tím, že jde o fejetony, které je lepší číst nárazově v časopise než na pár zátahů v knize. Ono totiž např. trefit se do popisovaného období je trochu oříšek (třeba na jaře číst o podzimu asi nevyvolá tu správnou náladu). Podle mě to pak příběhům jaksi ubírá na kráse. Některé fejetony jsou trefné, jiné vtipné, pár mi jich přišlo "toporných". Chvílemi jsem měla až rozpačitý pocit, že se mi dostal omylem do ruky cizí deník. Nicméně ilustrace jsou nádherné, leckdy poutavější než text samotný, což se dá říci o poznámkách v P.S.
A takový postřeh - pokud mi tedy něco neuniká :o) - fejeton "Slzy" (o narozeném synkovi) by snad měl být až po fejetonu "Modlitbička" (ještě těhotná), ne?

Sabinaski
12. února

Kniha není žádný trhák roku, ale taková must-have pro nás holky. Obsahuje jen fejetony z časopisu, ve kterých Aňa vtipně líčí své životní radosti a patálie. Už jenom pro skvělé ilustrace a zelený design jsem ji musela mít ve své knihovně. Každá se v tom najdeme. Každá jsme byla jednou zamilovaná, každá jsme vařila, každá jednou bude/je těhotná, každá si prostě musí koupit červenou Chanelku.

Jaruš7
07. února

Láskyplný gejzír pocitů z životních radostí i strastí, vzpomínek a příjemného vyprávění.
Citát : " Jsem zamilovaná.", je první věta a máte naladěno. Potom - " do svého života" a máte na dlani odhalenou a prozářenou čistou duši - skvělý tah, kousek filozoficky ztvárněného životopisu s vůní potřeby lásky k životu ve všech směrech.
Citát : "P.P.S. Dnes se mi zdálo, že mi realitní makléř nabízí k bydlení kostel, a jako jednu z výhod uváděl, že otec, syn a duch jsou pořád doma. I když jsou v práci."
Bylo mi u tohoto čtení hezky, kresbičky s ženskou grácií, noční aurovka !
Pro zpříjemnění soudobé reality DOPORUČUJI.

Misha224
05. února

Fajn čtení, příjemná oddychovka. Příběhy jsou ze života a mnohé z nás se v nich najdeme. Krásné ilustrace jsou třešničkou na dortu..

mishka1976
02. února

Zajímavá kniha. Určitě stála za přečtení, jen stále váhám s tím, co si o knize myslím a jak se mi vlastně líbila.
Byla zajímavá, to bezpochyby - stylem, řečí i náplní. Občas úchvatná, občas nudná, občas trapná. Tak asi tak :-)

Květ
02. února

Na této knížce můžete nechat oči, protože je doslova nabitá ilustracemi, každá stránka je krásně barevná a načančaná. Obsahově to není žádné hluboké čtení, ale prostě ženské úvahy a filozofování o životě, fejetony k zamyšlení i pobavení. Je to knížka, kterou můžete kdykoli odložit a zase se k ní vrátit, nic vám neuteče. Na mě působila příjemně a pozitivně. P.S. až na ní budu ometat prach, určitě do ní ještě někdy nakouknu :)

brunette95
29. ledna

Skvělá kniha, když se chce člověk odreagovat. Snad každou situaci jsem si v hlavě představovala, vžila se do autorky a chvílemi mi přišlo, jako kdybych to sama zažila.

klarikN
28. ledna

Mnohem více mě bohužel zaujala ilustrace než obsah knihy. Myslela jsem si, že to budou nějaké vtipné úvahy a fejetony z Anina života a ono to bylo jen takové filosofování o životě, jak máme být všichni šťastní a plnit si své sny. Jediné, co mě nejvíce bavilo, byly ,,péeska,, na konci kapitol.

lavacourt
27. ledna

Netuším z čeho jsou čtenářky tak unesené. To, co píše p. Geislerová napíše každá druhá z nás neboť, s dovolením, nejen známé osobnosti toto prožívají.Jen nemáme to slavné jméno. Knihu bych ani nekoupila, nebýt dárku pro dceru od kamarádky. Ilustrace hezká, to se nedá upřít. JInak.... mám dojem, že čtenáři tíhnou k nicneříkajícímu čtení. Za měsíc nebudete vědět o čem kniha je.Dobrá, tak za rok. Jsou však knihy, které nezapomente nikdy. Dnes je však moderní, že píše každý, kdo se naučil psát písmena.

Veru1992
24. ledna

V první řadě mě absolutně dostaly ilustrace-kromě dětských knížek jsem snad neměla v životě možnost se takto pokochat-paráda a přála bych si více takových!!!!I texty mě bavily, sice se někomu můžou zdát jednotvárné, ale ve většině jsem našla kousek ze sebe a pobavila jsem se :-)

Mánička178
22. ledna

Aňa miluje život, což je téma, které se táhne všemi fejetony jako červená nit. Proto asi tolik lidí dočetlo do půlky a mělo pocit, že se "to" opakuje, protože z každého jde cítit nějaká forma lásky :) Když to pak čtete na jeden zátah, je jasné, že vám to všecko bude splývat... Miluje svoje sestry, rodiče, děti, muže, jídlo, výhry, prohry, Paříž - a to všecko je mi na ní sympatické :) Žádný prostor pro zapšklost a nadávání na život... Osobně bych řekla, že jí jde nejvíce psaní o jídle a popisy situací, lidí - o tomto dokáže vyprávět velmi barvitě, ale s úvahami o životě už je to někdy krapet horší a úryvky působí tak nějak rozpolceně a nevyváženě, jako takové střílení do vzduchu. Literárně mě to tedy z bot nevystřelilo, ale pár pěkných myšlenek jsem si zapsala :) Přes to všechno - Anino nitro je moc hezké :) No a obrázky, to je naprostá topka :)

May
22. ledna

Koupila jsem P.S. jen kvůli letošní čtenářské výzvě .... A pro mě je tato kniha opravdová výzva ... Krásné ilustrace nebo tedy podle mě krásné a .... Nebýt toho, že knihu potřebuji do výzvy, zřejmě bych po třetím fejetonu odložila :-( Na druhou stranu chápu, čím někoho může přitahovat, některé kousky jsou vtipné, některé dojemné, ale většina ....

Ywett07
21. ledna

Kniha mne zaujala především po vizuální stránce, ilustrace jsou krásné,výstižné. Co se týče obsahu, ze začátku jsem byla nadšená. Fejetony byly psané svižně, zábavně, některé ve mně vzbuzovaly dobrou náladu, u jiných jsem pociťovala náznaky lítosti. Avšak toto mě bavilo pouze do půlky, druhá část se již značně opakovala a již mi to nepřišlo tak skvělé.
Kniha na mne ale zanechala vcelku dobrý celkový dojem. Bylo zajímavé se podívat do života celebrity, která vlastně žije úplně stejně jako každý obyčejný "smrtelník", řeší stejné problémy a na spoustu věcí má i stejný názor. Doporučuji jako odpočinkové čtení na dobrou noc.

zlinissi
17. ledna

Milé fejetony ze života, které jsem si dávkovala postupně, abych je nepřečetla jedním dechem a neslévaly se mi do jednoho celku. A grafická stránka? Ještě lepší než obsah, krásné ilustrace!

mia.com
16. ledna

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a tématu kniha, která dostala cenu Magnesia Litera. Nelituji výběru. Hned, jak jsem si ji donesla z knihovny, jsem se těšila na čtení, protože je nádherná. Dělaná ženou a pro ženy s bonusem krásných ilustrací. Nenajdete v ní žádný ucelený příběh, je to běh myšlenek autorky, ale celkově mě to bavilo včetně formátu krátkých kapitolek.

P.S. Jelikož jsem zrovna nemocná, tu krupici jsem si šla hned uvařit a snědla ji v postýlce, takže jsem vyhrála :D

bar.kolarova
15. ledna

Obsahově mě to nebavilo, ale kniha je moc krásně zpracovaná, skvělé ilustrace.

Anastazie0810
12. ledna

Boží, boží a znova boží! Vzhled a ilustrace jsou naprosto nádherné a úžasné. Já jsem Aniny texty sledovala už z časopisu Elle. Vždy se mi hodně líbily a mluvila mi v mnoha případech naprosto z duše. Tato kniha je spíše určená ženám a já ji naprosto zbožňuji, četla sem ji několikrát.Doporučuju!

ajasin
10. ledna

Niterná zpověď o tom, co se honí hlavou většině žen.
Tahle kniha by se měla hodnotit nadvakrát. Vzhled knihy a její provedení je prostě super. Nápadité, neotřelé. Nádherné ilustrace.
A obsah? Ten je vlastně také hodně dobrý. Kniha mi připadá stejná jako její autorka. Nádherně a s vkusem oblečená a přitom svá a na nic si nehrající.

5tužka
06. ledna

Jsem moc překvapená, co Aňa cítí a jak to dokáže vyjádřit. Spoustu věcí cítím stejně, ale nedokázala bych to tak hezky napsat. Kniha mě moc pobavila, dovedla ke spoustě zamyšlení a k několika slzám. Díky

Květi62
05. ledna

Tak tuhle knihu jsem si půjčila od známé, abych si ji mohla přiřadit do čtenářské výzvy 2018 k bodu 9. Kniha se četla dobře, ale určitě to není kniha, kterou musím mít v knihovničce nebo se k ní vracet. Byl dobrý nápad, že jsem knihu nečetla na jeden zátah, ale postupně, vždy jen několik fejetonů, nebo jen jeden. Krátké fejetony, /některé hodně vtipné, v některých dobré myšlenky, některé jsem jen tak přečetla/, mi vyplňovaly chvilky při čekání, o přestávce nebo ve vlaku . Za mě asi 3,5*,ale protože grafická úprava dává knize také své kouzlo, dávám 4.

Martnova
04. ledna

Přinutí k zamyšlení se sama nad sebou, ale uchvátily mě jednoznačně ilustrace, bez nich by byla kniha poloviční.

iva5813
01. ledna

Aňu Geislerovou mám ráda jako herečku a na knížku od ní jsem se moc těšila a čtení jsem si jedním dechem užila. Na střídačku jsem s ní proplouvala do říše snů a představ a zase se vynořovala do reality všedních dní. Převládajícím tématem je láska a péče o své nejbližší, což je v životě to nejdůležitější :)

New-radus
19.12.2017

Tyhle Aniny články jsem milovala už když vycházely v Elle. Právě proto, že zůstaly vryty do paměti, ubírám jednu hvězdičku. Napodruhé se nedostavil "wow efekt" jako když jsem je nalistovala v mém oblíbeném časopise. Rozhodně je ale plus to, že už nemusím schovávat výstřižky z časopisu a mám to takto pěkně v knize pohromadě. Pro ty, kdo čtou poprvé, určitě doporučuju. Aňa píše s lehkostí a řeší všechny ty strasti, které nám ženám běží hlavou :-)

petra2112
13.12.2017

příjemné čtení...

Mergirus
06.12.2017

Kniha na mě působilapřesjně jako Aňa Geislerová...rozporuplně. Na jedné straně ji obdivuju, na stranš druhé mi na ní něco nesedí. Ale v knize jsem našla spoustu témat, která mě zaujala a pobavila... knihu bych přirovnala k bonboniéře...něco vám zachutná, něco ne.

Danca196
05.12.2017

Kniha je nádherně ilustrovaná, prvních pár stran super, ale pak už mi všechny dny deníku přišly úplně stejné.