P.S.

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267961/p-s-0Qv-267961.jpg 3.61184
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)

Monika145
dnes

Kniha krásně graficky zpracovaná. Při nesouvislém čtení by mě možná jednotlivé fejetony zaujaly více. Takhle mám pocit, že mě a Aňu stjná vlna rozhodně minula. Kniha si ale určitě najde svoji skupinu čtenářů, jež zaujme a budou se u ní cítit hezky. Hledáte-li nenaročné čtení, něco na co máte čas třeba jen tak 5 - 10 minut, fejetony jsou určitě dobrá volba,protože i při delší pauze Vám neuteče souvislost.

Áňa 998

Neskutečně čtivá kniha, která se bude zamlouvat nejednomu čtenáři. Přečteno jedním dechem :-)

RomanaK

Kniha je čtivá. Správná oddechovka. Co se mi moc líbilo, že přes to, že ji považuji za lehké čtení, jsem se při ní kolikrát zamyslela a řekla jsem si to je fakt. Tak to v životě je a nebo dobrý nápad, to bych taky mohla zkusit. Často jsem se usmála, protože kniha je i vtipná. A celkově vykouzlí úsměv na rtech. Za mě ano, lehké letní pohodové čtení k vodě. Kde nevadí, že knihu na chvilku odložíte, protože vám děj nikam neuteče. Krátké kapitolky jsou k tomu naprosto super. Prostě žádný spěch :)

Pavlína79

Zajímavá, intimní sonda do života jedné obyčejné ženy, matky, manželky, milenky, přítelkyně (profesně ji samozřejmě velmi uznávám a obdivuji) .... všechny máme sny, touhy, strachy, zkušenosti, naději a štěstí. Je milé si připomenout, že záleží jen na nás, jak si tohle všechno ve svém životě uspořádáme.

Beewawy

Lehká odpočinková literatura, která občas mi občas dala podnět k zamyšlení. Na druhou stranu mi některé myšlenky přišly "ploché", nic moc neříkající, často se proměňující v klišé... Ovšem je to můj osobní názor a je možné, že jsem k této knize nedozrála a za pár let v ní najdu TU pravdu :)
Po grafické stránce mě naopak knížka nadchla! Ilustrace jsou prostě skvělé!

JulietRocks

Prvních 100 stran jsem doslova "slupla" jako malinu. Je pravda, že potom jsem na chvíli měla "dost", ale jakmile jsem se opět dostala do té správné nálady, "zblajzla" jsem i zbytek knihy. Doporučení za mě by asi bylo knihu nečíst v kuse jako román (jak jsem udělala já). Jinak je ale pro mě kniha jasný TOP. Po celou dobu čtení jsem s paní Geislerovou plula na stejné vlně a bylo to vážně fajn. :)

Ivetaaa

Očekávala jsem něco jiného:(

Fourgirl

Oddechové čtení pro pousmání. Hezky graficky zpracovaná kniha, obyčejné příhody ze života. Jednou se možná ke knize vrátím.

pavčape

Knížka mě velice mile překvapila, fejetony byly pohlazením po duši a lehkým důvodem k zamyšlení.

Katulik86

Nejvic se mi asi libily ilustrace a celkove zpracovani knizky, ale u nekterych myslenek jsem se i pousmala a nektere se mi vylozene hodi... Celulitida je zpusobena spatnym osvetlenim, uhlem pohledu a hormony. Ja proste nenosim kratke sukne a je to... :) Ale byla to moc prijemna oddechovka a docela mile prekvapeni... A navic i dalsi zasek do letosni vyzvy ;)

cori

Soubor fejetonů z lifestylového časopisu v jedné knize, kde však tak nevyzněly. Víc mě zaujaly ilustrace. Kdyby Lela ilustrovala dětskou knížku, hned bych si ji koupila.

munka

Prečítané kvôli čitateľskej výzve. Príbeh o obyčajnom živote, žene , rodine. Čo ma však upútalo je pekná grafika.

terijans

Dobrá oddychovka vhodná třeba na léto.

Ni.kk.i

Toto je první knížka, kterou jsem si koupila, přiznám se, jen kvůli krásnému obalu a ilustracím. Po přečtení, nelituji. Příjemné čtení do pohody. Člověk se u toho nejednou mile usměje, zamyslí či snad chytí slinu na něco dobrého k zakousnutí... :D

nicky168036

Super oddechovka překvapilo mě v kolika věcech máme stejný pohled na věc nebo nad stejnou věcí podobně přemýšlíme. Knihu bych si asi nepřečetla pokud by mě nezaujalo zpracování v knihkupectví, ale díky tomu jsem si ji koupila a nelituji. Krásně napsáno krásně zilustrováno za mě bomba!

KACABAK

Bláznivá kniha s bláznivou Aňou. Kdo se nudí, tak knihu přečte za 1 den. Je v ní spousta postřehů od ženy pro ženy. Provede Vás obyčejnými dny a uvidíte (nebo uslyšíte), že ženy to nemají často vůbec lehké:)

Veru.Viti

Krásné ilustrace v knize. To se opravdu povedlo. Jinak pohodové, nenáročné, milé a oddechové čtení. Krátké fejetony o každodenním životě herečky.

horkosladka

Aňu Geislerovou mám jako herečku ráda. Ze zvědavosti a okouzlená barevností její nové knihy, jsem se rozhodla ji přečíst, i když tohle není zrovna můj šálek kávy. Od knihy nelze očekávat žádné hlubokomyslné texty, je to ale příjemné oddechové čtení. Aňa na mě ve svých zamyšleních působí jako obyčejná žena a matka, která přemýšlí o životě a nezapomněla snít. Je to pozitivní a inspirativní počteníčko, které sice ve mně nezanechalo hluboký dojem, ale utvrdilo mě v tom, že i herečka může prožívat každodenní starosti. Kniha P. S. mi nepřijde jako kvalitní literatura ani jako umělecké dílo, přesto mě příjemně osvěžila. V něčem jsem se i poznala. Myslím, že by bylo fajn zajít si s Aňou na kafe...

malkina11

Fajn oddechovka. Kvalita obrazového zpracování ovšem předčila zpracování obsahové. Přesto jako dárek potěšilo.

vanilka231

Krásná kniha! Nádherné ilustrace!!! Pohodová, nenáročná, oddechova, pobavila jsem se, zasmála se, našla jsem se. SUPER doporučuji...

Edona

Od knihy jsem nic moc neočekávala, v době vydání jsem se jí vyhýbala pro všechnu medializaci, ale nyní vím, že moje obavy byly zbytečné. Jsem naprosto mile překvapena! Kniha je o všem a o ničem. O naprosto běžných věcech, které prožil, prožívá a prožije každý z nás. Jsou to fejetony ze života herečky, kterou přiznám se, jsem nikdy moc nemusela. Ale nyní Aňu vidím v jiném světle a jsem nadšená z její prvotiny. Nesmím opomenout ani nádherné ilustrace od Lely. V knize jsem si nechala mnoho záložek, a to často nedělám, abych přesně věděla, ke kterým myšlenkám se chci vrátit. Za mě jasné doporučení!

martinasudová

Přečteno na jedno nadechnutí...oči široce otevřené (kniha krásně ilustrovaná); pusa od ucha k uchu (P.S. na závěr vždy pobavily) a kručení mého břicha vše krásně doplňovalo (pasáže o jídle se nedaly vydržet) . Doporučuji

Pablo7

Poslechnuto jako audio, takže jsem nemohl ocenit grafickou úpravu knížky, která je tu hodně chválena. Jinak jsou to poměrně příjemné vyprávění ženy/matky o svém životě. Líbí se mi, že se Aňa nebere nijak vážně, ale na druhé straně jsem se ani nahlas nezasmál. Je to takové milé. Spíše to ocení ženy jako oddychovou četbu.

karolina1733

Nádherná knížka. Byla jsem hrozně smutná, když jsem ji dočetla, protože to byla nejen slast pro oči (překrásný ilustrace a celkový provedení knížky), ale taky dokázala člověka pobavit, rozesmutnit, zamyslet se...
Díky Áňo, čekám na pokračování :)

Anie94

Od této knížky nemůžete čekat nějakou literární hloubku, ale přesto je to krásně napsané. Poodhalení roušky života známé osobnosti. Po přečtení zjistíte, že je to vlastně ženská jako vy, co má i stejné starosti jako vy. A určitě plusem jsou krásné ilustrace, které byste v knížce pro dospělé jen těžko hledali...milá, příjemná oddechovka.

evelýny

Nechte se unášet fantazií Ani Geislerové do té vlastní souznějící, někdy zapomenuté.
Tato kniha dokáže s vaší fantazií vše: prohloubit, podpořit, objevit.
Fantastická je i proměnlivost témat a tím i pisatelčina. Ta nám v této knize nabídla své nitro, abychom objevili to naše, někdy hluboce zapadlé.
Ilustrace a celkový design knihy vaši fantazii ještě vybrousí.
Pro mě je tato kniha v mé fantazii krásným třpytivým diamantem.

P.S: Knedlíky mého tatínka byly též houskové a byly výborné
P.P.S: I když já se na recept stačila zeptat, nikdy jsem nedosáhla jejich dokonalosti
P.P.P.S: V mém snu mi verše nečte velmi známý herec, ale úplně někdo jiný
P.P.P.P.S: Děkuji setrám Geislerovým za vytvoření této knihy a děkuji celé jejich rodině
P.P.P.P.S: Děkuji opravdu, fakt... :-)))

Stoklaska

Milá, příjemná kniha. Vyloženě odpočinková četba, která mozek čtenáře nijak zvlášť nezatíží.

Schary

No asi to nejde hodnotit jako normal knihu....Tak ty me hvezdy berte s rezervou.Je to zamysleni se nad existenci cloveka, trochu reklama na materstvi a hlavne kniha o lasce ke svym bliznim...A jsou tam krasne obrazky!!!A jak psala Ana,taky me szira zavist a to nad tim,ze ji jde i psani...

Chesterton

Jiskřivá fantazie, jiskřivá upřímnost, pozorovací talent, smysl pro detail, radost a nadhled. Odvaha k odlišnosti, pravdivé lásce, pestré dětství. Aňa je dle mně introvertní, přemýšlivý exhibicionista se smyslem pro radostný řád života. Určitě nesouhlasím s tím, že je to jednoduchá holčičí četba!
P.S. Vyjma kapitolky Konec draka, se kterou se mi nepodařilo souznít
P.P.S. Audio v podání autorky má osobité kouzlo jemného jakoby zpočátku ostýchavého čtení :)
P.P.S. A velká část knihy probouzí něhu, vlévá životní energii a motivuje k obědování místo k obětování.
P.P.P.S A chuť na Porca de Murca a použití červené Chanelky na schůzku se strachem ze smrti :)
Geniální dílko.Díky

Havrnka

Přestože fejeton nepatří mezi mé oblíbené žánry, knihu P.S. jsem přečetla s lehkostí. Jak již někdo napsal přede mnou, je to takové povídání o běžném životě, ve kterém se občas najdete. Nejvíc se mi líbilo povídání o dětech. Zcela souhlasím s tím, že dítě vás plně pohltí. Slovy paní Geislerové "..Mít dítě znamená, že dítě má vás.." A já dodávám : je jedno, jestli mu je jen pár dní nebo už čtyřicet !!!!