P.S.

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267961/p-s-0Qv-267961.jpg 3.71133
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)

malkina11
včera

Fajn oddechovka. Kvalita obrazového zpracování ovšem předčila zpracování obsahové. Přesto jako dárek potěšilo.

vanilka231

Krásná kniha! Nádherné ilustrace!!! Pohodová, nenáročná, oddechova, pobavila jsem se, zasmála se, našla jsem se. SUPER doporučuji...

Edona

Od knihy jsem nic moc neočekávala, v době vydání jsem se jí vyhýbala pro všechnu medializaci, ale nyní vím, že moje obavy byly zbytečné. Jsem naprosto mile překvapena! Kniha je o všem a o ničem. O naprosto běžných věcech, které prožil, prožívá a prožije každý z nás. Jsou to fejetony ze života herečky, kterou přiznám se, jsem nikdy moc nemusela. Ale nyní Aňu vidím v jiném světle a jsem nadšená z její prvotiny. Nesmím opomenout ani nádherné ilustrace od Lely. V knize jsem si nechala mnoho záložek, a to často nedělám, abych přesně věděla, ke kterým myšlenkám se chci vrátit. Za mě jasné doporučení!

martinasudová

Přečteno na jedno nadechnutí...oči široce otevřené (kniha krásně ilustrovaná); pusa od ucha k uchu (P.S. na závěr vždy pobavily) a kručení mého břicha vše krásně doplňovalo (pasáže o jídle se nedaly vydržet) . Doporučuji

Pablo7

Poslechnuto jako audio, takže jsem nemohl ocenit grafickou úpravu knížky, která je tu hodně chválena. Jinak jsou to poměrně příjemné vyprávění ženy/matky o svém životě. Líbí se mi, že se Aňa nebere nijak vážně, ale na druhé straně jsem se ani nahlas nezasmál. Je to takové milé. Spíše to ocení ženy jako oddychovou četbu.

karolina1733

Nádherná knížka. Byla jsem hrozně smutná, když jsem ji dočetla, protože to byla nejen slast pro oči (překrásný ilustrace a celkový provedení knížky), ale taky dokázala člověka pobavit, rozesmutnit, zamyslet se...
Díky Áňo, čekám na pokračování :)

Anie94

Od této knížky nemůžete čekat nějakou literární hloubku, ale přesto je to krásně napsané. Poodhalení roušky života známé osobnosti. Po přečtení zjistíte, že je to vlastně ženská jako vy, co má i stejné starosti jako vy. A určitě plusem jsou krásné ilustrace, které byste v knížce pro dospělé jen těžko hledali...milá, příjemná oddechovka.

evelýny

Nechte se unášet fantazií Ani Geislerové do té vlastní souznějící, někdy zapomenuté.
Tato kniha dokáže s vaší fantazií vše: prohloubit, podpořit, objevit.
Fantastická je i proměnlivost témat a tím i pisatelčina. Ta nám v této knize nabídla své nitro, abychom objevili to naše, někdy hluboce zapadlé.
Ilustrace a celkový design knihy vaši fantazii ještě vybrousí.
Pro mě je tato kniha v mé fantazii krásným třpytivým diamantem.

P.S: Knedlíky mého tatínka byly též houskové a byly výborné
P.P.S: I když já se na recept stačila zeptat, nikdy jsem nedosáhla jejich dokonalosti
P.P.P.S: V mém snu mi verše nečte velmi známý herec, ale úplně někdo jiný
P.P.P.P.S: Děkuji setrám Geislerovým za vytvoření této knihy a děkuji celé jejich rodině
P.P.P.P.S: Děkuji opravdu, fakt... :-)))

Stoklaska

Milá, příjemná kniha. Vyloženě odpočinková četba, která mozek čtenáře nijak zvlášť nezatíží.

Schary

No asi to nejde hodnotit jako normal knihu....Tak ty me hvezdy berte s rezervou.Je to zamysleni se nad existenci cloveka, trochu reklama na materstvi a hlavne kniha o lasce ke svym bliznim...A jsou tam krasne obrazky!!!A jak psala Ana,taky me szira zavist a to nad tim,ze ji jde i psani...

Chesterton

Jiskřivá fantazie, jiskřivá upřímnost, pozorovací talent, smysl pro detail, radost a nadhled. Odvaha k odlišnosti, pravdivé lásce, pestré dětství. Aňa je dle mně introvertní, přemýšlivý exhibicionista se smyslem pro radostný řád života. Určitě nesouhlasím s tím, že je to jednoduchá holčičí četba!
P.S. Vyjma kapitolky Konec draka, se kterou se mi nepodařilo souznít
P.P.S. Audio v podání autorky má osobité kouzlo jemného jakoby zpočátku ostýchavého čtení :)
P.P.S. A velká část knihy probouzí něhu, vlévá životní energii a motivuje k obědování místo k obětování.
P.P.P.S A chuť na Porca de Murca a použití červené Chanelky na schůzku se strachem ze smrti :)
Geniální dílko.Díky

Havrnka

Přestože fejeton nepatří mezi mé oblíbené žánry, knihu P.S. jsem přečetla s lehkostí. Jak již někdo napsal přede mnou, je to takové povídání o běžném životě, ve kterém se občas najdete. Nejvíc se mi líbilo povídání o dětech. Zcela souhlasím s tím, že dítě vás plně pohltí. Slovy paní Geislerové "..Mít dítě znamená, že dítě má vás.." A já dodávám : je jedno, jestli mu je jen pár dní nebo už čtyřicet !!!!

Měňavka

Líbilo se mi, že kniha má moc pěkné obrázky a přitom není pro děti. Obsah je na jedno přečtení OK, ale jinak je na mě knížka asi až moc HAPPY. Překvapuje mne, že někdo má takové štěstí a proplouvá životem téměř bez starostí.....

helenkan

Půjčila jsem si to do čtenářské výzvy a není to špatné. Takové normální povídání o běžném životě a ve kterém se občas i najdete.

marti7729

Taková jednoduchá holčičí četba. Nic co by uchvátilo a mohli jste nad tím dumat, ale když máte chuť na něco milého,naivního, jednoduchého a občas i vtipného je to správná volba :) Knížka byla milá, ale narovinu bych si jí nekoupila, zas tolik mě neuchvátila. A tu jeden citát u kterého jsem se děsně zasmála a proto taky hodnotím tolika hvězdičkama aneb i jedna dobrá hláška dokáže zachránit celou knihu... "Promiňte můžu poprosit o fotečku ? No jasně, není problém. Kam si mám stoupnout ? Ne to je omyl, my jsme Vás chtěli poprosit, jestli by jste nás nevyfotila. AHA... "

Pilulka89

Kniha plná zádumčivosti, nostalgie, zákonitostí tohoto světa a říkání věcí nahlas, o kterých někteří ani nepřemýšlí. A k tomu všemu, moc krásný kabátek :)

Ancze

Třetí hvězdička jen za zajímavý vzhled a grafické provedení knížky. Neni to můj šálek kávy.

Marla

Příjemný a zábavný soubor fejetonů. Čtivé a místy i dojemné kapitolky o životě, občas lehce chaotické, jak myšlenky skáčou. Celkově jsem s tímhle dílkem strávila velice příjemné chvíle. Ilustrace nádherné!
P.S. Aňa má ráda všechny druhy marmelády, zvláště pak meruňkovou.
P.P.S. Buclák je druh hrnečku.

michaela.97

Příjemné letní čtení :)
Kapitolky krátké, přebal knihy pevný (vhodné pro cestování, kdy si chcete ve vlaku prostě jen odpočinout) a ilustrace nádherné ♡

Marta007

Toto čtení bylo pro mě trochu úmorné. Musela jsem se do toho nutit. Přišlo mi to jako takové plácání, jak to autorku zrovna v tu chvíli napadlo. Jako herečka je skvělá, jako osoba moc sympatická, jako spisovatelka bez konceptu.

Kabátice

Lehké, příjemné čtení, ze kterého si člověk udělá obrázek o Anině postoji k životu. Místy jsem se vážně bavila. Aňa je prostě živel! Nejvíc mě ale zaujalo celkové grafické zpracování knížky, které je tak trošku střelené, jako sama autorka.

kilometr

Souhlasím s tvrzením,že ilustrace jsou opravdu moc pěkné(nádherné).Kniha si podobné hodnocení nezaslouží,i když místy byla vtipná i milá a názory žen si občas rád přečtu(hlavně tedy na muže),abych si jen potvrdil fakt,že žena je prostě ŽENA a nemám šanci ji nikdy pochopit.ILUSTRACE 100%.PSANÉ SLOVO 65%.

pravnik

Krásná kniha, nádherné ilustrace. Geislerová v každé kapitole představuje kus vlastního životního poznání, nad kterými stojí za to se zamyslet.

Serenity

Skvělá kniha. Smála jsem se, povzdechla si, zamyslela, dojala se. Krásně čtivé, věty plynou tak lehce, že než jsem se nadála, měla jsem dočteno. Moc se mi líbila

monte

Oddychová, vtipná knížka

fruitbueno

Věřím, že jako samostatné sloupky v časopise pro ženy texty dokázaly fungovat, jak měly. Jako knižní soubor ale na mě působily jako mlácení prázdné slámy. Netvrdím, že autorka neumí psát, že nejde do hloubky, nenabízí kus sebe a podobně. Spíš se se mnou kniha minula. Rušivě na mě působily hlavně dlouhé výčtové pasáže, které měly ilustrovat šíři čehokoli - opakovaly se, byly opravdu nadbytečné a podvědomě jsem je pak už "skákala očima". Oceňuji ale originální a krásné ilustrace i celkovou výpravu knihy.

pavlina361

Já jsem byla z knížky nadšená. Nikdy jsem fejetony moc nečetla,ale styl Ani mě bavil a do toho nádherná ilustrace knížky . Některé fejetony jsou slabší, ale mě kniha bavila.

Veronika33

Tak to to bola pre mňa čistá nuda, priznávam, že občas pobavila, ale celkovo som ju skôr pretrpela. Štýl "fejetony" asi nebude pre mňa, také nostalgicko-poetické a v podstate o ničom. Veľa vecí a situácií sa opakovala, čo tiež veľmi nepomohlo k väčšej pútavosti knihy. Ako jednotlivé fejetony v časopise O.K., ale ako kniha NIE. Musím však pochváliť ilustrácie, tie sú geniálne.

Petass

Aňu Geislerovou mám ráda, stejně tak fejetony... spojení slibovalo zážitek. Bohužel se tak nestalo... Knížka se mi špatně četla, Anin styl mi vůbec nesedl. Přišlo mi to spíš jako osobní deník, nijak zvlášť zajímavý. Četla jsem ji před třemi měsíci a už si z ní skoro nic nepamatuji (jen že jedna kapitola byla o tatínkovi a že rodinným jídlem je okurka v koprovce). Ilustrace vysoce převyšují obsah. Fejetony např. od Fulghuma, nebo Krause si pamatuji už roky. Když knihu minete, nic se nestane. Jako oddechovka na dovolenou se může hodit.

gudaska

Aňu mám ráda jako herečku a poznat i její život z části bylo moc fajn. Pohodové, oddechové čtení :)