Jeden z nás

Jeden z nás obálka knihy
Mé hodnocení:

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4.21367
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno, Kalibr

Someone We Know, 2019

Kniha Jeden z nás

Eduarda

Důležitý je prostě si přiznat, že základ policejní práce je čekat, než mi někdo přijde něco říct... případně občas zaskočit k sousedům zavražděné. Špatný, iritující, nedůvěryhodný, blbě napsaný. Navíc nadhodnocený! Můj druhý a poslední pokus s touhle autorkou. Přísahám.

Fani

Další skvělá Lapena ❤ celou dobu sem byla zmatená a absolutně sem do poslední kapitoly netusila jak to bylo.

Joyce24

Čtivý příběh, vše se několikrát během chvíle změnilo a vše dopadlo nakonec jinak než by člověk od začátku čekal. Knihy od Shari Lapeny se mi líbí, jen mi trochu vadí, že jsou zasazeny do téměř stejného prostředí. Chtělo by to změnu. Uvidím, zda příště dojde k nějakému posunu.

FillaSFC

Předešlé tři knihy autorky jsem hodnotil čtyřmi hvězdami s tím, že ta třetí – Nevítaný host – se mi líbila nejvíce. I proto jsem se těšil na Jednoho z nás, tedy knihu, která má hodnocení vůbec nejvyšší. Já byl ale zklamán. Příběh mě příliš nezaujal. Postavy byly vesměs nesympatické a v podstatě mi v té záplavě nevěrníků a zlodějíčků bylo tak nějak jedno, jak to dopadne. Nešlo si také nevšimnout celé řady podobností s předešlou knihou – příběh je samozřejmě jiný, ale znovu je postaven na celé řadě postav, aby to ve výsledku skončilo tak, jak to skončilo. Kdo četl "Nevítaného hosta", asi bude vědět, na co narážím. Snad se v příští autorčině knize setkáme s trochu jiným konceptem příběhu a nedomyslíme si vraha po přečtení prvních padesáti stran. Dvakrát podobná vodítka stačila.

Fortuna7

Další skvělý thriller od autorky. Shari Lapena píše velice čtivě, ale měla jsme velký problém si zapamatovat jména postav. Vraha jsem neodhalila a moje typy vrahů byly úplně vedle.
4/5⭐ Tu jednu hvězdu ubírám kvůli tomu ztrácení se v postavách.

Doubravka1975

Super! Zajímavé a čtivé od začátku až do konce

99jana99

Tak nevím, za mě tento rok nejslabší kniha co jsem četla. Psané jako slohová práce žáka základní školy. Spíš komedie než thriller, prostě nepovedené.

harena

Podle mě je to lepší thriller, než spisovatelčiny předchozí. Pravda, děj je jednoduchý, podezřelých tam je poměrně málo, takže můžeme tipovat, ale já jsem stejně neuhodla. Napínavé příběh, ale žádný drasťák a dobře se čte, takže za chvíli jste na konci, kde jeden z účastníků promýšlí svůj další tah. Ale to si už asi musíme domyslet sami.