Nevítaný host přehled

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2946 2946

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nevítaný host. Přihlašte se a napište ho.

Lucy
14.06.2024 4 z 5

Tak u mě asi trochu jiný názor než Šárka 5875, kniha byla má první od této autorky. Začátek trošku... je potřeba vydržet, ale pak se to celkem rozjede a chtěla jsem knihu dočíst, abych se dozvěděla kdo tedy vraždí?! :-) A jak jinde už v polovině knihy vím, kdo je vrah , tak zde jsem to neuhodla. Což náruživou milovnici detektivek thillerů potěší. A další věc k zamyšlení - jak má každý nějaké tajemství .Já knihu doporučuji, třeba na dovču .

TerkinKnižnySve
06.06.2024 3 z 5

Shari Lapena - Nevítaný host

Počet strán: 253
Vydavateľstvo: @nakladatelstvi_kalibr
Žáner: #thriller

No musím povedať, že v tomto prípade ma Shari sklamala.

Začiatok výborný napínavý, prvá vražda a potom nič. Druha vražda, nič... Celý dej sa ta ťahal ako sopel, akorat co sa hádali, kto môže byť vrah, rozprávali si svoje osudy a zrazu padla strana 200 prišla polícia šup a mali vraha...

No snáď ďalšie knihy nesklamu

Ďakujem za štafetu

Kniha č. 141/2024
Štafeta č. 182

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #sharilapenabooks #nevitanyhost #skbookstagram #milujemeknihy2

Obsah:

#smrť #vraždy #strach

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté, co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění.

Šárka5875
21.05.2024 2 z 5

Toto je třetí kniha od autorky a opět mě nenadchla. První půlka mě v podstatě nebavila, hodně postav, styl psaní mi nebyl příjemný, autorka přeskakuje z jedné postavy na druhou, každá postava dostává na střídačku svůj prostor, tedy několik úhlů pohledu na situaci. Mám ráda, když je příběh vyprávěný dvěmi max. třemi postavami, jinak mi to už připadá chaotické. Ano, postupně si zapamatujete, kdo ke komu patří a kdo právě hodnotí situaci a svoje pocity, pokud tedy nebudete knihu stále odkládat a někdy i na několik dní. Už jsem i přemýšlela, že odložím a nedočtu, ale chtěla jsem vědět, kdo je pachatel a jaký měl motiv.
Druhou polovinu jsem přečetla poměrně rychleji, jak začaly přibývat mrtvoly, zvedlo se napětí, příběh se stal svižnějším. Rozuzlení mě ale stejně nenadchlo, nijak nepřekvapilo, nešokovalo, jen tak nějak vyplynulo. Žádné zvraty, vsechno strašně jednoduché, průhledné. Bohužel pouze 2,5*

všechny komentáře

Související novinky (13)

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Nevítaný host v seznamech

v Přečtených4 159x