Nevítaný host

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/big_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4.12636
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

An Unwanted Guest, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (833)

Kniha Nevítaný host

Crozz
předevčírem

Moje první knížka od této autorky a za mě dobrý, drželo v napětí až do konce, překvapivé rozuzlení a bonus navíc.

hana4834
22. března

Naprosto skvěle až do konce jsem nevěděla kdo je vrah.


knihobrouk
21. března

Skvělá kniha! Rozhodně doporučuji, v mé knihovně zůstane a ještě si ji určitě přečtu.

Od Shari Lapeny jsem již četla i Manželé odvedle a Jeden z nás a Její konec, ale nejvíce se mi líbil právě Nevítaný host. Oceňuji, že se Lapena tímto za mě excelentním způsobem chopila klasického motivu, který známe třeba z Deseti malých černoušků od Agathy Christie, tj. kdy se skupina lidí sejde na místě odříznutém od okolního světa, následuje řada po chvíli zjevně nenáhodných úmrtí a krom otázky přežití tak řeší dosavadní přeživší už jen dvě další otázky: Ocitl se v jejich blízkosti někdo cizí, nebo je vrahem jeden z nich? Komu tu lze doopravdy věřit?

Kniha se mi četla dobře a neuvěřitelně rychle. Přijde mi, že Lapena má takový velmi jednoduchý, nenáročný styl psaní, avšak samozřejmě čtivý. Ve vyprávění se střídají jednotlivé postavy, které tak čtenáři předkládají svůj úhel pohledu a své pocity a postřehy. Každá z nich má svůj příběh, některé i pořádné tajemství. Komu však lze jeho vyprávění věřit? Autorka si tak se čtenářem dost hraje a vtahuje ho do atmosféry strachu a nedůvěry. I jsem se bála.

Myslím si, že kniha by se mohla líbit jak příznivcům psychologických thrillerů, tak třeba příznivcům Agathy Christie, zvlášť tedy fanouškům jejích Deseti malých černoušků.

Mychaela
12. března

(+ SPOILER) Moc příjemné překvapení!
Ke knihám označeným jako "Světový bestseller" nemám zrovna důvěru (většinou stojí za prd, kam se hrabou na takovou naši Klevisku nebo Trpišovou) a navíc jsem už jednu knížku od autorky četla a byla to slabota. Ovšem toto!
Přijde mi, že většina současných thrillerů se snaží ve čtenáři vzbudit děs a hrůzu hlavně co nejnechutnějším a nejdetailnějším popisem mrtvol, hlavně hodně krve a vnitřností... Ale Nevítaný host ne, nemá to za potřebí - i tak na mě dokázal přenést onu paranoiu a strach, které vládly ze soboty na neděli v noci u krbu. Úplně jsem se do hlavních postav dokázala vcítit, bylo mi nepříjemně...
Vůbec jsem netušila, kdo může být vrah (možná by přece jen nějaké to vodítko během vyprávění nebylo na škodu) a byla jsem napnutá až do konce. Ten mi narozdíl od většiny čtenářů nevadil. Přišlo mi zbytečné příběh ještě nějak natahovat, byla jsem ráda, že to ze sebe vrah pěkně všechno vysypal a vysvětlil. Mimochodem, já tipovala, že je tam s nimi někdo další:))
Příběh je líčen tak trochu rozvláčně, hlavně rozjezd je dost pomalý, ale jako celek to fakt funguje - aspoň u mě ano :)

jana4084
06. března

Panejo! Tento příběh byl napínavý od začátku do konce. Strašně mě zajímalo, kdo je vrahem. Měla jsem i jednoho podezřelého, ale špatně. Bylo to skvělý prostředí, normálně jsem se i bála. Tohle mě hodně bavilo a jen a jen doporučuji! Ta atmosféra byla skvělá!

netopýrek1985
03. března

No tak takový konec jsem teda nečekala.

dufkys
25. února

Nenáročné čtení připomínající A. Christie. Z počátku bylo těžší se zorientovat, to ale po několika stránkách přešlo.

lenkaBajza
21. února

Příjemné čtení, neurazilo, ale ani nenadchlo.
Zápletka byla dobře propracovaná, psychologie postav také. Navíc postavy nebyly tak strašně protivné a nesympatické jako v jiných autorčiných knihách:))
Nějakou nesrovnalost v ději bych našla, ale nebudu spoilerovat:)

1 ...