Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2901 887

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Výborný thriller, knihu jsem doslova vdechla. :D A poprvé jsem uhádla, kdo je vrah! To se mi nikdy nestalo, cítím se jako Sherlock Holmes. :D Dobrá atmosféra odlehlého hotelu a uzavřené společnosti lidí, kterých začne jaksi ubývat a naopak přibývá zoufalství mimo jiné z počasí, které je odřízlo od světa.

Hanys_
29.12.2022 4 z 5

Taková Agatha Christie styl, a asi spíš slabší Lapena než jsem zvyklý. Ale pořád zatraceně návyková oddechovka. 7.5/10

Ujfi1
29.12.2022 2 z 5

Zpočátku napínavé čtení, které však dospělo k jednoduchému a nezajímavému ukončení. Kniha ztrácela tempo.

Bara52
25.12.2022 4 z 5

Autorka ma talent na velmi ctive knihy. I kdyz jsem nebyla nijak napjata, zapletka mi pripadala ponekud vsedni a lehce neuveritelna, tak jsem se do knizky okamzite zacetla a precetla ji asi za 3 dny. Z knizek za posledni dobu nejlepsi.

Nevr
27.11.2022 5 z 5

No jeje, opět skvělá kniha autorky. Atmosféra popsána tak, že já bych tam teda rozhodně nechtěla být... Skvělé popsané postavy, a opět nic není černobílé, a nic nemusí být tak, jak to vypadá...

Pefka
06.11.2022 3 z 5

Třetí přečtená kniha od této autorky a pro mě určitě nejnapínavější. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, ale od první vraždy už děj svižně a napínavě plynul. O to větším zklamáním a rozčarováním pro mě byl samotný závěr. Nemyslím si, že by takhle slabý důkaz, který vedl k rychlému a nepřesvědčivému odhalení vraha, vůbec mohl u soudu obstát. Osobu vraha jsem navíc podvědomě tak nějak během četby uhodla, motiv nebylo možné odhalit, jelikož si autorka nechala veškeré důležité informace pro sebe až do konce. Nějak mi nesedl ani ten úplný závěr, ano byl překvapující a šokující, ale nemyslím, že uvažování dané postavy bylo úplně domyšlené.

Buchtičkajani
03.11.2022 4 z 5

Knížka se dobře četla, má správnou dávku napětí. Netušila jsem, až do konce, kdo je vrah. Příjemné čtení, a lehkým mrazením.

knihomolka27
01.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Nevítaného hosta si pamatuji jako knihu, díky které jsem dala Shari po jejich prvních dvou knihách ještě jednu šanci....ted postupem času vidím, že jsem vůči nim byla příliš náročná a vůči autorce trochu nespravedlivá. Každopádně Nevítaný host mi sedl tehdy a sedl mi i ted....nejvíc jsem si užívala atmosféru malého retro hotýlku s jeho barem plným různých drinků, starou knihovnou a starobylými krby a pohovkami....společně s postavami jsem slyšela ostré závany větru opírající se o dveře, a užívala si pocit, že jsem se vrátila v čase, do dob bez wifi připojení, zato s nádechem té nejkouzelnější nostalgie. Prostředí na mě působilo, postavy se mi také zamlouvaly....musím tedy říct, že nebyly nijak zvlášt vykreslené, většinou se jejich charaktery daly shrnout dvěma větami, nejlépe tak delším souvětím....ale nijak zásadně mi to nevadilo. Blízko jsem měla k právníkovi, který by se mi asi taky líbil stejně jako Gwen, která byla taky v pohodě, spisovatelka se mi také zdála fajn a Riley mohla být černý kůn knihy, kdyby jí tak zbytečně autorka nezabila....nejvíc mě ale nakonec bavil Henry s Beverly.....ty Henryho myšlenky na vraždu své ženy byly dost bizardní a tím skoro až vtipné, a nakonec jsem pocítila lehce děsivé morbidní uspokojení z toho, že nakonec tu jejich ,,rozepři" vyhrála Beverly.

Každopádně musím říct, že po druhém čtení vidím v knize hned několik nedostatků, které mi vadí. A to hlavně na konci, kdy se případ vyřeší jako mávnutím kouzelného proutku za asi dvě kapitoly. Na konci zkrátka všechno působí hrozně uspěchaně, lehce nemotorně a nedodělaně...zkrátka si nemůžu pomoct. Škoda že to nezůstalo u toho loudavého začátku a i zbytek knihy nebyl na podobném principu. Ve výsledku mi vadilo i to, jak se postavy začaly rychle obvinovat, to že začaly obvinovat M to jsem chápala, ale to s tím Ianem mi přišlo prostě přitažené za vlasy, a pokud to měla být jakože paranoia, tak mi to přišlo prostě špatně uchopené. Je to škoda, jelikož mnoho scén v knize by mohlo být daleko lepších, kdyby je autorka jinak zpracovala, dala jim potřebný prostor, víc to propracovala....Možná nám dala i víc vodítek k vyřešení případu. Proč se třeba Dan nedozvěděl o Gwen a o tom jak nezabránila znásilnění, mohla to být zajímavá scéna mezi mužem jenž se snaží řešit zločiny a ženou jenž se mu líbí, ale která neprojevila takovou zásadovost jako on....vždyt R předevšemi naznačila, že má G tajemství a nidko to už potom neřeší, ale hlavně, že všechny zajímá co se stalo Ianovi bratrovi, i přesto, že to není vůbec důležité pro ten příběh.
Proč nemohla R třeba přežít, vzchopit se a najít v sobě sílu a pak přivolat policii, a mezitím by v domě vzrostla ta správná panika. Tady na mě ty emoce prostě tolik ve výsledku nepůsobily, jako třeba v deseti malých černoušcích od Agáty, tam by se dala atmosféra krájet, jak byla hustá....ale v této knize byla jen taková vlažná, a člověk to zas až tolik neprožíval.

Verdikt:
Překvapivě musím říct, že i přesto, že Někdo cizí v domě se mi po druhém čtení líbilo víc, tak s Hostem je to spíš naopak. Ted to vidím tak na tři, ale opravdu zasloužené hvězdy. V Někdo cizí mi přišel o dost uspokojující ten konec, a líp tam ty věci zapadly....možná je to i tím, že mám načteno už víc knih s touto tématikou izolace a mám s čím srovnávat a vím, že tahle ač je velmi fajn, nepatří mezi ty nejlepší...za mě tomu chybí u konce lepší tah na bránu, větší prokreslení postav, uspokojující kriminální zápletka, já v této knize zkrátka vidím ještě hodně potencionálu, ale nemyslím si, že ho autorka využila na maximum, což je mi trochu líto....ale i tak knihu, určitě doporučuji, jako velmi dobrou oddechovku, u které nemusíte moc přemýšlet a je zábava jí číst..

Hella
31.10.2022 4 z 5

Bavilo mě to, byť je to tolikrát omleté téma. Ale autorka píše poutavě, její postavy jsou věrohodné a příběh rovněž. Doporučuji.

Emma27
28.10.2022 4 z 5

Kniha je děsivá,napínavá závěr knihy byl nečekany zvrat pro mě,čekala jsem konec uplně jiný.

Leona333
18.10.2022 4 z 5

Vesměs všichni čtenáři napínavých knih, mají rádi Agathu Christie. Navíc, je dle mého ,,múzou" a inspirací pro mnohého, novodobého autora... Myslím, že i Shari Lapena, má svým stylem psaní k paní Christie blízko, protože i zde se jednalo o velice čtivý, napínavý příběh, kdy k celkovému rozuzlení a odhalení pachatele dojde, až v samém závěru knihy. Do té doby autorka velice dobře blafovala a vodila čtenáře za nos.
Po delší době jsem se vrátila ke knihám od Shari Lapenaové a rozhodně toho nelituji.

Ivka14
11.10.2022 4 z 5

Děsivé. Napínavé. Tajemné.

Byl to strhující, návykový thriller. Prostředí, kde se děj odehrává je odlehlý, staromódní luxusní hotel, kam hosté přijíždějí strávit relaxační víkend. Bez signálu a wi-fi připojení. Přicházejí právě ve chvíli, kdy udeří brutální zimní bouře, která přeruší elektřinu hotelu a veškerý možný kontakt s vnějším světem. Zápletka se odvíjí jako záhadná vražda jedné z žen – je vrah mezi hosty, nebo někdo číhá ve stínu hotelu?

deedulka
09.10.2022 4 z 5

Ideální čtení k současnému podzimnímu mlhavému a deštivému počasí. Pátrání po vrahovi v hotýlku, který je odříznutý od okolí a vrahem i další obětí může být kdokoliv. Ve větším počtu postav jsem se kupodivu neztrácela a jednotlivé pasáže z pohledu různých osob byly šikovně poskládané, takže nepůsobily rušivě. Chvílemi se napětí dalo krájet a děj mi rychle plynul pod rukama. Čtení jsem si opravdu užila. :-)

jarkaska
05.10.2022 5 z 5

První kniha od autorky, ale jistě ne poslední. Děj knihy mě tak strhnul, že jsem nemohla od knihy odejít něco dělat. Určitě doporučuji přečíst.

Katerina000
20.09.2022 5 z 5

Deset malých černoušků po stopadesáté :) ale nevadilo mi to, příjemně se to četlo, atmosféra fajn. Bohužel konec byl slabý, ale čtenářský zážitek i tak pěkný.

HynekBee
18.09.2022 3 z 5

Bavilo mě to.
Ale zároveň musím říci co mě docela vadilo - trochu mě mrzí, že si autorka nechala některá vysvětlení na konec a nedávkovala je průběžně v ději. Pak hledající čtenář (kdo je vrah) nemá prakticky šanci přijít dopředu, kdo je vrah. Teda možná jsem méně chápavý ;)
Ale čert to vem. Dobrý relax!

Taj-ka
17.09.2022 4 z 5

Párkrát jsem uprostřed noci a sama doma nemohla knihu odložit, ale zároveň strachy nedokázala číst dál. Velmi intenzivní zážitek.

emilieselden
16.09.2022 4 z 5

Parta lidí uvězněná v domě a vrah. Co může být lepšího? Skvěle napsaná, napínavá s čtivá kniha. Podezírala jsem snad každého a můj poslední typ byl přesný. Rozuzlení perfektní a dobrý nečekaný zvrat.

The_Kim
13.09.2022 5 z 5

Taková slušná vykrádačka Agathy Christie :) Ale kniha byla velmi čtivá a pěkná - pokud hledáte fajn detektivku, nebála bych se po ní sáhnout.

Annie10
05.09.2022 2 z 5

Nejslabší kniha od Shari Lapeny. Inspirováno Agathou Christie, kterou miluju, ale tohle se za mě nepovedlo. Zamotaný příběh, hodně neuvěřitelný, zvláštní motiv vražd.