Manželé odvedle

Manželé odvedle

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329780/manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 3.91344

The Couple Next Door (2016)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

kofina
dnes

Co na tohle říct no.. kniha vhodná pro začátečníka v tomhle žánru, nikoho jiného to bavit moc nebude. Prvoplánový, nikterak originální příběh, zápletka ani rozuzlení bohužel nezachránil ani způsob vyprávění. K tomu ten zavádějící název. Přesto se knize nedá upřít spád a čtivost, se kterými ji přečtete během dvou večerů jako nic. Ovšem i přesto jsem čím dál více zklamaná, co dnes vychází pod nálepkou bestseller.. Inu dobrá reklama prodá i pozlacenej hajzlpapír...

TomHr
dnes

Jakmile čtenáře začne prudit sáhodlouhé líčení každého hnutí mysli jednotlivých hrdinů, lze přeskočit i několik stran. Příběh doopravdy rozvíjí jen několik málo odstavců. Ale ano, takhle je to postavené, kniha jen zvolna odhaluje, co se skrývá v pozadí krádeže mimina. A zřejmě bylo zapotřebí splnit počet normostran, takže se přimontovalo to zbytečné finále.

Nefilim

"Naprosto strhující příběh plný zvratů" je spíše naprosto vykonstruovaný a tak naivní, až je k smíchu. Dovolil bych si parafrázovat jeden z prostoduchých dialogů:
"Nepřijde ti to zvláštní (hloupé)? Zní to , jako by byla duchem nepřítomná.
"Zvláštní (hloupé) to teda je, a jak," odvětí Marco pomalu.
Původně jsem chtěl dát dvě hvězdičky, ale za tu "dechberoucí" poslední stranu šla ještě jedna dolů.

teniska_rotter

Knihu jsem přečetla velmi rychle. Příběh mě pohltil, pachatele jsem odhalila. Lehce mi lezla na nervy postava Anny, ale to samožrejmě není chyba autora. Pár posledních stránek bych úplně vynechala, závěr byl zbytečně vyhrocený. Jinak mě ale příběh bavil a knížku můžu doporučit.

Pavlnka

Skvělý námět, ale forma mi spíše vadila. Nevím, jestli to je spisovatelkou nebo překladem. Docela zklamání.

Kačta

Neurazí, nenadchne. Taková tuctovka.

Eremites

Už zase....
Po několika opravdu skvělých knihách jsem sáhla po tuctovce a bylo to jako rána kladivem. Proč tohle jen dělám.... Tušila jsem to už z anotace, ale nedala jsem si říct. Styl autorky mne skoro týral, postavy vesrkze nesympatické, jaksi ploché a prapodivné (aneb hra na téma "kdo z nás je šílenější"), zápletka průhledná, konec bych shrnula do výrazu "ehmm?" provázený nakrčeným čelem šarpeje.
Tož dobře mi tak.

JIVaJaH

Kniha byl dárek, sama jsem ji ale měla vyhlidnutou, že si ji přečtu. Kniha je plná děje, který uhání, některé dějové linie jsou až neuvěřitelné, stejně jako některé činy hrdinů z knihy.

Lenka8418

Čtivá kniha, měla spád, konec zajímavý, ale nic až tak extra.

Kayla

Zpočátku mě kniha pohltila, ale pak jsem se v jednom bodě prostě zasekla a nemohla číst. Knihu jsem měla vypůjčenou od mé kamarádky a proto jsem se jí snažila dočíst co nejdříve, abych jí mohla vrátit. Bohužel mi to trvalo cca měsíc.
Knihu bych srovnala s horskou dráhou. Byly tam totiž části, které mě hodně pohltily a nemohla jsem přestat číst, ale byly tam i takové části, které mě prostě nebavily. Jsem docela ráda, že jsem jí dočetla.
Původně jsem chtěla knize dát pouze dvě hvězdy, ale posledních 50 stránek mě přesvědčilo, že přece ta kniha není zas tak úplně špatná. Konec mě úplně dostal.
Ale taky to není zas takový bestseller, který jsem čekala. Ke knize se už myslím nevrátím a jsem ráda, že jsem si jí jen půjčila.

babyboar

Není to detektivka. Co to je? Nejspíš psychologický román s prvky thrilleru. Kniha je velmi čtivá, téma únosu dítěte je atraktivní. Autorka v příběhu propojila všechny postavy tak, že se nějakým způsobem podílí na případu. O to méně je pak čtenář na konci příběhu šokován. Některá místa lehce skřípají, ale na dlouhé podzimní večery je to vhodné čtení.

Hope80

Přečteno za 2dny, super knížka, která mě opravdu bavila :-)

marara

Manželé odvedle jsou velmi čtivou detektivkou. Nic míň, ale ani nic víc. Námět je zajímavý, ale čím dál víc čtete, tím víc chybí propracovanost postav. Rozuzlení je trochu moc vykalkulované.

M100

Kniha se četla dobře, zajímavé téma, ale na 5 hvězd to není.

brijana

Na mě až příliš zvratů, ale četlo se to dobře.Nenudila jsem se. Doporučuji.

zuzina88

Sice už nevěřím skvělým anotacím a výkřikům "bestseller!!!", přesto jsem byla po přečtení dost přešlá... Celou dobu jsem měla dojem, že čtu lepší středoškolskou slohovou práci. Absence jakýkoli popisů, žádná atmosféra, jen strohé vyprávění velmi předvídatelného příběhu. A tou poslední kapitolou to autorka dokonale po... Kdyby toto byl film, a já si myslím, že to, bohužel, zfilmované bude, dám tomu možná tři hvězdy za dobré herecké výkony:-)... Měla bych zkouknuto za půl druhé hodiny... Kdežto knihu jsem četla dva dny, takže pro mne naprostá ztráta času. To ti, co tuto knihu chválili, a podle mě dost drze ji nazvali bestsellerem, nečetli Hammeta, Chandlera, Ed McBaina,Francise, Gardnera a mnoho dalších???

Tulicek404

Knížka se mi moc líbila, dlouho jsem se tak hezky nezačetla jako u této. Zajímavý napínavý příběh, určitě doporučuji přečít :-)

marta4697

Rozjíždělo se to teda opravdu pomalu a závěr byl strašně zběsilý. Příběh je skutečně mrazivý, ale napsáno je to ne úplně čtivě. Fakt jsem to x-krát chtěla odložit, nakonec jsem ráda, že jsem to dočetla, ale chtělo by to asi lepší zpracování.

brabofka

Z anotace knihy až mrazí. Po prvních stranách ale přijdete na to, že to je asi jediná část, která ve Vás vzbudí nějaké emoce. Nevím zda je to je překladem a nebo již takový je i originál. Ale text je zcela odosobněný. Nedokážete se z textu vžít do žádné z postav. Chybí jakékoli bližší popisy prostředí (až na pár vět "dům je uprostřed zahrad v luxusní čtvrti apod.). Celá kniha mi přišla jako text do scénáře béčkového amerického thrilleru. Nápad, zápletka a vyústění není zas až tak špatné. Jediné ale co celou dobu v knize řešíte je to, jak matce miminko chybí. Nevidíte do práce policie a najednou na konci v 5 větách rozuzlí celý případ a ještě správně. Jak zde již zaznělo níže (a určitě ještě zazní) - dobrá kniha nepotřebuje moc velkou reklamu, udělá si ji sama. Čím více, tím méně. Čekala jsem asi více. Takže zpět do Norska nebo Švédska. Tam je v tuto chvíli asi to nejlepší z krimi.

Tereszka

Znovu jsem se nechala nachytat nálepkou bestseller. Začínám mít dojem, že dobré knihy, tyto nálepky vůbec nepotřebují. Kniha, kterou máte za 2 večery přečtenou. Nijak náročná, ale ani zajímavá. Průhledná jako mastný papír od vysočiny a tak nesmyslně překombinovaná, že vás to vlastně nakonec ani nepřekvapí. Ono ne nadarmo se říká, že někdy je méně, vice.

Klamm

Tepová frekvence zůstala v normálu, ale i tak mě to docela bavilo. Příjemná oddychovka a odreagování.
70%

Doubravka1975

tak za mě teda super, napínavé čtení, děj má spád, nechápu tolik zklamaných čtenářů, kteří čekali víc, i když poslední kapitola tam být nemusela

Mindy

Kniha mě zklamala, mnoho humbuku kolem bestselleru,od půlky jsem tušila,kdo v tom má prsty

poter

Mně se knížka líbila moc,nemohla jsem se od ní odtrhnout,byla napínavá,pěkně napsaná.Rozhodně nelituju dvou večerů ,kdybych nemusela ráno vstávat,tak bych ji přečetla najednou-nechtělo se mi od ní odcházet a už jsem se těšila na večer až se dozvím něco nového. Moc nechápu jak někomu mohla přijít nezajímavá,málo napínavá apod,ale to je věc vkusu a názoru,za mně super,jedna z nejlepších knížek ,které jsem v poslední době přečetla.

Luciga

Knížku jsem přečetla rychle.... spád a čtivost se jí upřít nedá.
Ale je to příběh, ke kterému se v myšlenkách nevracím. Knížka, kterou odložím a "nestýská" se mi po ní. Knížka o níž vím, že se k ní už nevrátím. Knížka, která mne nemotivuje k tomu, abych nedočkavě vyhlížela další od stejné autorky.
Oddychové čtení, kde není třeba moc přemýšlet. Zajímavé téma pojaté jednoduše, nepříliš propracovaně.

Jančislava

Kniha celkem dobrá, ale spíše průměrná. Ráda jsem ji přečetla, ale znovu už asi nebude třeba. Dá se celkem brzo odhadnout jak to bude dál,ale kniha je napsaná příjemným stylem.

Mikkinnen

Ano i ne. První kapitola jak Mexická telenovela. Následovalo několik slušných a napínavých kapitol. Druhou polovinu knihy bych zhodnotil jako ctrl-c, ctrl-v. A konec? Ten ponechám raději bez komentáře. Jen zmíním, že v ten moment jsem měl chuť dát tak 30%. Ale nakonec 50% za celkem napínavé a čtivé dva večery.

hnilda3

Příběh byl zajímavý, propletený, ale konec mi přišel až moc..

hana2111

Pro mě vyloženě odpočinková kniha. Konec je sice mírně překvapivý, ovšem spousta "zvratů" byla předvídatelná a konoec mi taky potvrdil to, co jsem si myslela už cca od poloviny knížky (žádné spoilery :) ). Docela dobře se příbeh četl z pohledu různých účastníků událostí, ale určitě vím, že se ke knize už nevrátím. Dočetla jsem jen proto, že nemám ráda rozečtené knihy. Každopádně označení "bestseller" si kniha dle mého názoru nezaslouží.
Žádná hluboká četba, nic, kvůli čemu bych večer nemohla usnout. Kniha je opravdu "zabíječ času", přelouskáte úplně v pohodě za dva dny.

arket

Příběh má spád a dobře se čte.. To je asi tak všechno. Žádnou hloubku od toho nečekejte. Je to kniha, která čtenáři, kromě chvilkového napětí, nic moc nenabízí.