Manželé odvedle

Manželé odvedle

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329780/manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 3.91566

The Couple Next Door (2016)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

vsvobo
12. prosince

Zvláštní pojetí "trilleru". Knížka to zajímavá je, hrozně zamotaná a konec na hlavu, ale i přesto je to čtení svižné a rychlé. Určitě si najde své fanoušky, ale za mě jen tři hvězdy.

-Annett-
09. prosince

Tato kniha byla neskutečně čtivá. Nedalo se od ní odtrhnout, ale... Opravdu spousta věcí byla hodně předvídatelná a konec s blížícím se koncem knihy také. Musím vyzdvihnout autorčin styl psaní, ten byl opravdu skvělý, ale i tak se po dočtení nedostavil "wau efekt". Napínavé, oddychové čtení.

Evík6660
07. prosinceodpad!

zklamala mě, není napínavá, odkládam ji, nemá spád..

Nikkaa
07. prosince

Kniha byla ctiva,tezko sem ji odkladala,jak se člověk zachova v takovém případě je neodpustitelné kor kdyz to dítě je jeho vlastni,no co dodat vse zacalo do sebe zapadat velmi brzy...i když na prvni dojem sem se obavala krytí neúmyslného zabiti ale vse dopadlo dobře...

Mruskulka
06. prosince

Kniha se mi líbila, dokonce se mi mé podezření z části potvrdilo. Během čtení mi zapadali další a další kousky dohromady. Rozhodně nelituji, že jsem si knihu koupila.

Mikako
06. prosince

Myslíte, že už víte, ale ve skutečnosti nevíte nic. Nebo alespoň do 3/4 knihy.
Potom přijde zvrat a ten sedne jako zadek na hrnec. Všechno do sebe zapadne a vy jste spokojení. Já jsem aspoň byla...
Potom přišel další zvrat a já jsem si řekla: Ne, cože? Já tyhle stránky ve své knížce mít nechci.
Za to ubírám jednu hvězdičku.
I když, musím uznat, celou dobu to k něčemu takovému asi směřuje.
Jinak kniha se čte výborně. Nenarazila jsem na hluché místo, kdy by mě nebavila. Ale prostě ten konec :-(

Alena_S
05. prosince

Chválím čtivost a napětí. Ale ty postavy, to byla "sbírka": číst to ještě v pubertě, nejspíš bych se (kromě toho, že bych z toho byla zděšená) divila, jak jsem si mohla přát být už dospělá, když jsou "dospěláci" takoví pitomci!? :) Většinu příběhu se mi líbilo, jak se nám ten thriller zaplétá, ale po dočtení závěru mám pocit, že mám za sebou ošklivou černou komedii. A proto se budu těšit na další autorovu knihu. ;)

caracol
04. prosince

Zajímavé téma, zajímavé rozuzlení.
Kniha neurazí, ani vyloženě nenadchne. I když jsem ji přečetla za víkend, protože mne zajímalo, jak to dopadne, chyběla mi tam taková ta jiskra, která vás v táhne do děje a drží se vás ještě po přečtení knihy....

LucaDusa
02. prosince

Nešlo o vyloženě špatné čtení, ale mnoho věcí v knize je předvídatelných. Konec byl překombinovaný. Některé pasáže na druhou stranu braly dech a velmi oceňuji příběh okolo Anne a jejího dřívejšího života.

Johhanka79
01. prosince

Spíše 3,5 hvězdičky, půl hvězdičky ubírám za poslední tři strany, které byly jaksi násilně šokující. Zajímavá kniha popisující "pozadí" jednoho únosu. Jak knihu čtete, tak postupně chápete, co a jak se stalo a jak do sebe "vše" zapadá a dává smysl.

VeruLee
01. prosince

Napínavé lehké čtení :)

Gabrinela
30. listopadu

Nudné, naivní, hloupé. Nedávno jsem už něco takového četla. A to mám tyto thrillery, které jsou v poslední době moderní, ráda. Tohle mě vůbec nezaujalo.

30. listopadu

Fajn čtení, jen snad ta poslední kapitola tam ani nemusela být.

katerina9582
30. listopadu

Kniha mně neodradila od různých komentářů.. nečekala jsem nic... Je sice fakt, že konec byl možná překombinovaný, ale knížka velice čtivá, svižná .... Super námět , za mně super.

Didi15
29. listopadu

Přečtena za dopoledne. Bylo to velice čtivé . Ale ubírám hvězdičku,je to vyšší průměr.

nikol1774
29. listopadu

No.. na knížku jsem se hodně těšila, spousta lidí mi ji doporučovali a světe div se, celkem mě zklamala.. zdála se být stejná jako všechny ostatní, děj byl předvídatelný (teď nemluvím o konci), až poslední strany mě dostaly. Najednou mělo všechno takový jiný nádech. Všechno se začalo vyjasňovat, opravdu bych jednou chtěla číst knihu, která bude od první stránky až do poslední zajímavá tak jako konec téhle knihy.
Celkově hodnotím 4* z toho důvodu že mi byli sympatický postavy a soucítila jsem s Anne, věřila jsem jí zatímco jí jiní podezřívali.
Ten konec.. nemyslela jsem si že únosce může být on. Ale pak mi to začlo zapadat, no a ty poslední řádky? Co to sakra mělo být? Ty mě donutí koupit si další díl, pokud nějaký bude. :)

MartulkaS
29. listopadu

Super kniha. Přestože byl "pachatel" odkryt už v polovině knihy, a vy si myslíte, že už znáte kdo a proč to udělal, autor to ještě trochu zaplete a vy čtete a čtete abyste věděli jak to tedy celé bylo. Až poslední stránka mě trochu zklamala.

regulax
26. listopadu

Vše už bylo napsáno :-) viz Sofós, Verrrunka, lencin, Bublinka, AnetaPospisilov, Martasek5. Takže příjemné čtení!

Sofós
23. listopadu

Nemůžu říct, že to byla kniha, která čtenáři drásá nervy. Téma ale bylo velice zajímavé a i forma byla čtivá. Byla jsem ukolébaná pocitem, že vše je jasné - viník i důvod. A nakonec, světe div se, mi autor ukázal, že věci se mají jinak. Závěr mě překvapil a díky tomu dávám 4*.

Verrrunka
22. listopadu

Bohužel poměrně odfláknuté. Na to, jakou měla kniha všude propagaci, tak je to zase takové to klasické lapení do sítě marketingu. Za začátku je to poměrně napínavé, i když psané dost stroze, ale zase to čtení poměrně odsejpá. Jenže pak se zhruba v polovině dozvíte skoro rozluštění celého problému a je po napětí. Pak už je to jen překombinované a zbytečně natahované. A konec? To snad ani není možný....

slaska77
21. listopadu

Přečetla jsem jedním dechem, možná časový rekord v tomto roce. Až na poslední 2 strany nemám výhrad, moc dobré!

lencin
21. listopadu

Začátek zajímavý a nadějný,pak zklamání. Průměr.

Ajinka126
21. listopaduodpad!

Číst to, bylo pro mě utrpení. Všechny postavy jsou bez výrazu. Jako bych četla o někom, kdo nemá tvář a připomíná loutku. Nemají charakter. Detektiv a policie jsou tam absolutně zbyteční. Doslova. Jenom až neuvěřitelně rychle všechno věděli. Hned, lusknutím prstu, věděli kdo co udělal, jak, kdy.. A ten konec. Tak to byla perla. Policie nic nevyřešila, ačkoliv všechno věděla. Všichni se ke všemu sami přiznali. Některé linky vyšetřování nedávaly doslova smysl. Stejně tak důkazy a jejich odkrývání. Bylo to absurdní.

Bublinka.
20. listopadu

Nebyl pro mě problém zhltnout knihu za dvě odpoledne. Bylo to čtivé, napínavé, konalo se i nějaké překvapení, ale až tak silný dojem jsem si nakonec neodnesla.

LucinkaLLL
19. listopadu

Skvělá knížka, která určitě stojí za přečtení! Napínavá až do poslední stránky.

VladiKlaisner
17. listopadu

Kniha mne pohltila natolik, že jsem si celou dobu připadala jak na horské dráze. Rozjezd sice poněkud pomalejší, ale pak už jen pocit, že nemůžu vystoupit a každou chvíli se změní směr i výška.
Autorka si pro svůj thrillerový debut vybrala jednoduché téma a pár snadno zapamatovatelných postav a to se jí vyplatilo. Neztrácí se v příběhu a každá postava má svoji dějovou linii. Jen pro příště bych zvolila trochu více napětí.

Booky84
17. listopadu

Na knihu jsem byla hodně zvědavá a moc se mi líbila, děj rychle běžel a kniha se vlastně četla sama. Zápletku jsem na půl rozlouskla a konec mne tedy dost překvapil.

takana

Skvělá knížka

makyla
17. listopadu

Ale tak... Nebylo to vůbec špatné. Kniha se četla dobře, žádná vyloženě hluchá místa tam nebyla. Poslední třetina měla opravdu spád a byla plná zvratů. Takže doporučuji, určitě stojí za přečtení.

jadunka
15. listopadu

Už dlouho jsem nenarazila na knihu, která by mě pohltila natolik, že jsem ji stihla přečíst ve vlaku na trase Praha - Ostrava. Za tu poslední kapitolu ubírám hvězdičku, protože byla tak prvoplánová... Ale jinak mi příběh připadal napínavý, originální, čtivý a jako detektivku k oddechu určitě doporučuji. :-)