Manželé odvedle

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329780/manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 3.82519

The Couple Next Door (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Sarlosn
13. listopadu

Knížku jsem musela přečíst během jednoho dne!!! Strašně napínavá a hlavně se dobře čte! Za mě super!!! :)

Illyria88
12. listopadu

Četlo se to dobře, ale čekala jsem něco jiného. Mám knížky, které ráda čtu každý rok znovu a znovu. Tahle mezi ně bohužel patřit nebude.

josska
08. listopadu

Knížka se mě moc líbila,čtivě napsaná,napínavá....

namornice
08. listopadu

OMG, tak tohle jo! ????Moje první kniha od téhle autorky a určitě ne poslední. Kniha je velice čtivá, kdybych netrávila 11 hodin denně v práci,tak jsem ji stihla přečíst daleko rychleji. Věřím tomu, že někdo ji dal na jeden zátah. Styl psaní v přítomném čase to čtení ještě urychluje. Postavy byly napsány velmi dobře, zápletka napínavá včetně několika šokujících dějových zvratů . Konec mě úplně dostal ???????? Určitě doporučuju.

Lucinecka_
07. listopadu

Knihu jsem četla když synovi bylo půl roku. Od začátku až do konce jsem hltala každé slovo. Kniha se krásně čte a díky roli matky jsem knihu prožívala na 200%.

kkristynaa
05. listopadu

Kniha se četla velmi dobře, není přehnaně dlouhá a neobsahuje zbytečné množství informací, které nakonec snad nikoho nezajímají. Člověk zároveň musí číst dál a dál, protože chce vědět jak to dopadne, bohužel jsem tušila docela brzo pachatele, takže pro mě to nebylo moc překvapení a celkově jsem čekala trochu dramatičtější děj a více akce. Ale jinak se mi kniha líbila a poslední stránka mě i překvapila a dostala.

ludek.n

Debut spisovatelky Shari Lapenaové není vysloveně špatný či nepodařený, nicméně zařadit toto dílko mezi světové bestsellery se mi zdá přece jen značně přehnané. Dost možná za to může český překlad, ale od počátku se nemohu zbavit pocitu, že čtu slohovou práci středoškolské studentky. Sladkobolný a infantilní styl, plný miminek, maminek, tatínků, děťátek a ňuňuňu, ťuťuťu… ani trochu neodpovídá poměrně ostrému a strohému nástupu policejních vyšetřovatelů a dynamiku příběhu utápí v cukrkandlu. Místo aby přišly matky se svými dětmi, objevují se na místě činu maminky se svými děťátky, nevolá se otci, ale tatínkovi, a když maminečka pohladí po vláscích… brrrr, ještě teď mám z toho kopřivku. Doufal jsem, že jsou to jen porodní bolesti, které si v průběhu čtení sednou, ale ne… tohle škrábání pupínků se děje od první do poslední stránky. Oceňuji důmyslně vystavěný příběh, ale to je také asi tak všechno, co jsem ochoten knize pochválit.

Angelicca

Tato kniha byla zvláštně psaná, věty se mi zdály příliš krátké. Zatímco Někdo cizí v domě, se mi moooc líbili, tahle kniha mě trochu zklamala. Nemám ráda knihy, kde jsou ústředním tématem děti, ale tato mi až zase tolik nevadila. Pravdou je, že děj se zamotával a do poslední chvíle jsem netušila, jak to dopadne. Závěr knihy mě taktéž zklamal. Nic na tom ale nemění fakt, že od této spisovatelky si ráda zase něco přečtu:)

Sasanka173

Velmi doře se mi četla. Líbila se mi.

Katulinka69

Pro mě zklamání.

Kamaela

Dle pověsti, kterou kniha předchází jsem čekala NĚCO, to se tedy bohužel neudálo. Kniha se celkem dobře čte, ale děj se dost táhne, až k nesnesení podrobní patlání v nitru a pocitech hlavních hrdinů, od poslední třetiny jsem tak nějak tušila jak to dopadne a ten závěr? No....

Anet2106

Kniha se nevyrovna mym oblibenym severskym detektivkam. Presto se mi to velmi dobre precetlo. Vetsinu knihy mi to prislo velmi jednostranne. Konec me prece jen prekvapil.

ToInfinity.cz

V první polovině knihy jsem si říkala: „Vážně je to ono? To je ten trhák?“. Nic moc se neudálo a stále dokola se opakovaly policejní výslechy. Ovšem abych jen nekritizovala, v druhé polovině kniha dostává spád. Dozvídáme se důležité střípky příběhu, které do sebe pomalu začínají zapadat, a musím se přiznat, že konec pro mě byl překvapivý. Styl psaní byl celkově příjemný a oddychový, přesně ten, u kterého není nutné se moc soustředit. Moc se mi líbilo i psaní z úhlů pohledu téměř všech hlavních postav. Určitě nechci říct, že knížka je celkově špatná. Ale přečetla jsem si ji a to je tak všechno. Nezanechala ve mně ten pocit, o kterém pak ještě nějakou dobu přemýšlíte a knihu máte v hlavě.

Léňa98

Skvělá kniha, která vás vtáhne do svého děje už na začátku. Každou chvíli si myslíte, že už víte co se stalo, ale vždy se něco změní. A na konci se nestačí divit. Rozhodně doporučuji si příběh přečíst. Doufám, že i druhá kniha od této autorky bude tak krásně napsaná.

Dashmo

Bola to celkom fajn kniha..aj ked- zapletka ako sa patri..posplietane vsetko so vsetkym od nevidim do nevidim.najviac ma zamrzel ten koniec...ta posledna udalost.to uz na mna bolo moc.ocividne autorka potrebovala na koniec zošokovať citatelov? Podobne ako to bolo pri,, Cudzinec v dome,, (tu som citala ako prvu).

Evelyn2

Dobrý příběh, ale styl psaní mě úplně neuhranul. V jedné fázi jsem se opravdu musela nutit ke čtení.

Martina1805

velmi napínavé čtení plné zvratů, když už jsem si myslela, že vím tak jsem zjistila, že nevím

MíšaS.

Průměrné čtení. Pozitivum je, že se to čte rychle, ale bestseller bych v tom nehledala.

Minah

Kniha, která je opět pro mě velice nepochopitelně označená nálepkou "bestseller". Autorka se nám snaží naservírovat rádoby thriller s rádoby šokujícím vyvrcholením, které nemá ani hlavu, ani patu. Jedna hvězda za to, že si dala práci knihu napsat a druhá za to, že je venku krásně a tudíž jsem ve výtečné náladě.

Miška.Miška

Od začátku se kniha četla velmi dobře. Teprve asi po 100 stranách se začalo dít něco pořádného a přicházeli zvraty. Motiv činu mě opravdu nenapadl a byl i zajímavý. Rozuzlení příjde až těsně před koncem, což bylo fajn.

Gabcatko

Přidávám se na stranu těch, které detektivka chytla a to hned po pár stránkách - netušila jsem dopředu o čem kniha je, výjimečně jsem nečetla ani recenze, ani obsah, jen jsem prostě sáhla po bestselleru.
Styl vyprávění se mi líbil, přítomný čas, pohledy detektiva, rodičů i ostatních... mělo to rychlý spád, přečetla jsem za dva večery. Jen mi taky trochu vadilo až přílišné kombinování a ten závěr.. no ale i tak vysoké hodnocení, tak 4 hvězdy a kousek ;-)

Orechanda

Velice dobře se četla, k pravdě se člověk posouvá hodně pomalu a pak když to na konci vygradovalo.... fakt mě to ani nenapadlo. Moc hezká knížka, autorka umí psát zvraty velice dobře

zoew

Za pomalý rozjezd (zhruba do poloviny se mi děj docela táhnul) a až přehnaně dramatický konec ubírám jednu *. (Souhlasím s Dankou1975, že ty poslední 4 stránky tam už nemusely být). Jinak hodně čtivé.

skyline

Pribeh je predvidatelny, svym zpusobem clovek vi, kdo co a jak. Ale i tak je potreba pribeh precist, napeti nechybi. Pro me jako mamu, cist knihu nebo videt film kde se neco stalo detem, je katastrofa a byla jsem jak na trni co se s miminkem stane. Kniha se cte dobre, nic narocneho, takova jednohubka pro poskadleni nervu.
Za sebe muzu doporucit.

alena4154

Podle recenzí jsem čekala něco od čeho se nedá odtrhnout. Nebyla špatná, ale že by mě nějak uchvátila se říct nedá. Ale zřejmě už mám trochu moc vysoké nároky :)

marci137

Tak toto je pecka. Super začátek, super zápletka a úžasný konec. Určitě si knihu ještě někdy přečtu.

hellena1523

Napínavý thriller, který na sociálních sítích vyvolal celkem slušný poprask (soudě dle toho, že na mě vykukoval ze všech stran), a tak jsem chtěla zjistit, co na něm všichni mají.
Kniha je velmi čtivá, chytne a do čtení není třeba se nutit (alespoň já to tak měla).
Trochu mi vadil přítomný čas, v němž je příběh vyprávěn, ale chápu, že jinému naopak vyhovuje a umocňuje dojem, že příběh pěkně šlape.
Druhou mou zásadní výtkou by byl konec a s ním spojený motiv v průběhu příběhu - to bylo poněkud překombinované, zcela zbytečné. Jak se říká, méně je někdy více.
Ale jinak velmi dobrý thriller na podzimní podvečer.

Radik74

Průměr, zlatá střední cesta...

Opatov

Desiva medialni masaz. Nadherna obalka. A pak ty znechucene komentare. Uz se to stava pomalu pravidlem. Knizku jsem cetla 2x, libila se mi az napodruhe, zalezi totiz na nalade. Libila se mi. A to plati i o Nekdo cizi v dome, stejne jako i me nasledujici nazory. Text je jednoduchy, strohy, stridaji se postavy, tenhle styl mi vyhovuje. V obou knihach vyuzila beze zbytku propletenec a zradnost lidskych vztahu. A zboznuji knihy, ktere maji takove to necekane prekvapeni na konci, na ktere od zacatku cteni cekam. Kazdy ohodnotil knihu, podle sveho nazoru, ale pokud ma kniha tak nizke hodnoceni a pritom ji cetlo tolik lidi, tak to tleskam.

Misha224

Průměrná detektivka..