Manželé odvedle

Manželé odvedle

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329780/manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 3.82412

The Couple Next Door (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Gabcatko

Přidávám se na stranu těch, které detektivka chytla a to hned po pár stránkách - netušila jsem dopředu o čem kniha je, výjimečně jsem nečetla ani recenze, ani obsah, jen jsem prostě sáhla po bestselleru.
Styl vyprávění se mi líbil, přítomný čas, pohledy detektiva, rodičů i ostatních... mělo to rychlý spád, přečetla jsem za dva večery. Jen mi taky trochu vadilo až přílišné kombinování a ten závěr.. no ale i tak vysoké hodnocení, tak 4 hvězdy a kousek ;-)

Orechanda

Velice dobře se četla, k pravdě se člověk posouvá hodně pomalu a pak když to na konci vygradovalo.... fakt mě to ani nenapadlo. Moc hezká knížka, autorka umí psát zvraty velice dobře

zoew

Za pomalý rozjezd (zhruba do poloviny se mi děj docela táhnul) a až přehnaně dramatický konec ubírám jednu *. (Souhlasím s Dankou1975, že ty poslední 4 stránky tam už nemusely být). Jinak hodně čtivé.

skyline

Pribeh je predvidatelny, svym zpusobem clovek vi, kdo co a jak. Ale i tak je potreba pribeh precist, napeti nechybi. Pro me jako mamu, cist knihu nebo videt film kde se neco stalo detem, je katastrofa a byla jsem jak na trni co se s miminkem stane. Kniha se cte dobre, nic narocneho, takova jednohubka pro poskadleni nervu.
Za sebe muzu doporucit.

alena4154

Podle recenzí jsem čekala něco od čeho se nedá odtrhnout. Nebyla špatná, ale že by mě nějak uchvátila se říct nedá. Ale zřejmě už mám trochu moc vysoké nároky :)

marci137

Tak toto je pecka. Super začátek, super zápletka a úžasný konec. Určitě si knihu ještě někdy přečtu.

hellena1523

Napínavý thriller, který na sociálních sítích vyvolal celkem slušný poprask (soudě dle toho, že na mě vykukoval ze všech stran), a tak jsem chtěla zjistit, co na něm všichni mají.
Kniha je velmi čtivá, chytne a do čtení není třeba se nutit (alespoň já to tak měla).
Trochu mi vadil přítomný čas, v němž je příběh vyprávěn, ale chápu, že jinému naopak vyhovuje a umocňuje dojem, že příběh pěkně šlape.
Druhou mou zásadní výtkou by byl konec a s ním spojený motiv v průběhu příběhu - to bylo poněkud překombinované, zcela zbytečné. Jak se říká, méně je někdy více.
Ale jinak velmi dobrý thriller na podzimní podvečer.

Radik74

Průměr, zlatá střední cesta...

Opatov

Desiva medialni masaz. Nadherna obalka. A pak ty znechucene komentare. Uz se to stava pomalu pravidlem. Knizku jsem cetla 2x, libila se mi az napodruhe, zalezi totiz na nalade. Libila se mi. A to plati i o Nekdo cizi v dome, stejne jako i me nasledujici nazory. Text je jednoduchy, strohy, stridaji se postavy, tenhle styl mi vyhovuje. V obou knihach vyuzila beze zbytku propletenec a zradnost lidskych vztahu. A zboznuji knihy, ktere maji takove to necekane prekvapeni na konci, na ktere od zacatku cteni cekam. Kazdy ohodnotil knihu, podle sveho nazoru, ale pokud ma kniha tak nizke hodnoceni a pritom ji cetlo tolik lidi, tak to tleskam.

Misha224

Průměrná detektivka..

veamertl

Nalákaly mne reference, ale přišlo zklamání. Kniha se četla dobře, snadno, nemá žádný zapeklitý jazyk ani těžký sloh. Ale byla pro mě předvídatelná, dokonce rozuzlení jsem předem rozlouskla a to nejsem bůhví jaký detektiv:) Asi se ten motiv už objevil v některé z Kriminálek odkudkoliv, na které občas pro oddych tupě zírám:) Samotný konec překvapil, ale celkovou kvalitu neovlivnil.

P4vlin4

Spíše oddechové čtení. Kniha se čte dobře, ale čekala jsem více. Určitě to nebyl ten typ knihy, kterou nemohu odložit, ale neurazí :)

Nuny

Kniha je o trochu lepší než druhý díl, ale je to hodně podobné.
Moc mě nebaví, když čtu tři stránky z pohledu jedné postavy a pak čtu další tři stránky z pohledu jiné postavy, ale úplně stejné myšlenky. Mohlo to být o to kratší.
Další je pak brzké odhalení o manželovi, poté mi přišlo, že je to už hrozně překroucené a autorka se snaží vymyslet nějakou "velkou pecku", která se bohužel nekoná.

wimim

Nechapu, proc ma kniha tak nizke hodnoceni..me absolutne uchvatila..i kdyz jsem unosce od zacatku tusila..bylo tam dost zapletek, ktere dokazaly zamotat pekne hlavu..styl psani se mi libil..uplne zboznuju, kdyz autorka preskakuje od jednoho k druhemu a ja muzu videt pribeh i jinym pohledem nez jen vypravecovo. Kdo mate rad thrillery vrele doporucuji! Ja uz si koupila dalsi autorcinu knihu..Nekdo cizi v dome

KatkaK13

S knihou jsem se nemohla sžít. Nesedla mi. Prvních 80 stran mi přišlo psaní toho stejného dokola.. už jsem si k tomu neměla co více představovat. 3 hvězdy dávám jen kvůli zajímavému konci. Ale rozuzlovat se to mohlo mnohem dřív. Myslím, že to bude dobrý námět na film, ale popisy a vystupňování napětí se v knize nepovedlo.

tezka_vazka

Kniha se mi moc nelíbila. Měla jsem pocit, že autorka příběh tak překombinovala, až kniha potenciál, co možná měla, úplně ztratila.

Twinny

Od začátku šlo o průměrnou detektivku. Fakta se pořád opakují, vše je řečené několikrát. Ani jedna postava není sympatická.
Knize by stačila forma delší povídky a čtenář by o nic nepřišel. Dala bych tři hvězdičky, ale za ten naprosto nesmyslný konec dávám jen dvě.

Zuzaa

Pokud si tuhle knihu nepřečtete, tak žádnou zásadní újmu neutrpíte.
Trochu béčková, překombinovaná detektivka, která se snaží být strhující a překvapivá. Místy se jí to daří a místy vůbec.

AyaEssa

Prumerna detektivka. Obsah prevysuje literarni kvalitu, ale presto je knizka pomerne ctiva. Az na ten nemozny zaver à la beckovy americky film samozrejme..

svat388

Kniha se četla pěkně, postupně se odhaluje skutečnost. Vadilo mi, že stejné informace se neustále dokola opakují. Souhlasím s esterkucerova - konec přitažený za vlasy.

esterkucerova

Příjemná kniha na nedělní relax, nicméně nic, co bych si úplně nutně potřebovala přečíst znovu.
Příběh je zajímavý, líbí se mi jak postupně odhalujeme jedno tajemství za druhým a musím říct, že tento viník celé zápletky mě teda nenapadl ani jednou. :-)
konec trochu přitažený za vlasy ve snaze šokovat co nejvíce. Za prvé se mi nezdá, aby jedna postava jen tak vyvázla naprosto bez trestu vzhledem k tomu, co porvedla a ten úplný konec byl podle mě už zbytečný.
4*/5 s odřenýma ušima.

Lucuschka

Strhující a mrazivý příběh plný tajemství a nežádoucích odhalení.

Papaja1

Skvěle napsaný a 100% napínavý příběh. Celou dobu jsem uvažovala nad tím, jak to asi bylo, co se s Corou stalo. Instinkt mě nezklamal, něco jsem čekala. Závěr byl strhující, zvlhly mi oči. Říkala jsem si, že jedno odhalení už v 17. kapitole určitě nebude jen tak. Ale u poslední 37. kapitoly jsem jen prosila "ne, prosím, nechoď tam, protože vím, co se stane".

dencazrnu

Krásná kniha s napínavým dějem a překvapivým koncem.

Verry148

Nejlepší detektivka byla napínavá po celou dobu čtení. Myslela jsem si, že mě nebude bavit číst celou knížku jen o tom jak se vyšetřuje ztátata dítěte, ale bylo to úžasné! Konec mě hodně překvapil !
Doporučuji !

Neami2

Kniha se rychle četla. Zajímavá byla, nutila mě si ji číst dál a dál. Jenom ten konec...poslední kapitolu bych úplně vynechala.

ivusse

Kniha se četla dobře, ale vše bylo kapku překombinované...

lalaserka

Kniha se mi líbila, dobře se četla a měla jsem jí přečtenou za 4 dny. Děj napínavý až do konce ale už v půlce knihy jsem odvodila kdo je únosce.

pavči

precteno za 3 dny. napínavé az do konce. porad se objevují nová a nová fakta. za me ctiva knizka

buldozer5

Velmi působivý thriller, který jsem zvládl přečíst za dva večery. Nejvíc se na tom asi podílí styl vyprávění autorky, který mi sedl a nedovolil, abych se od příběhu jen tak odtrhl. Námět mi přišel sice trošku slabší, přeci jenom únos malého dítěte není v knihách nic zvláštního, ale autorka si s tím poradila na dobré úrovni a do děje vložila i několik vedlejších linek, takže mi to ani tolik nevadilo.
Postavy mi připadaly sympatické přesně z toho důvodu, že se do příběhu zkrátka každá z nich perfektně hodila.
Jen ten konec se mi zdál trochu přitažený za vlasy, působilo to na mě jako záměr autorky, asi chtěla, aby kniha skončila v nějaké napínavé části, ale moc se jí to podle mě nevyvedlo. Moc to nezapadlo do děje a docela mi to zkazilo celkový dojem z knihy... Takže si myslím, že čtyři hvězdičky jsou tak akorát. :)
Jinak, pokud bych měl srovnávat s druhou knížkou od autorky, řekl bych, že by to vyšlo tak nějak nastejno.