Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2904 887

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

knihomolkaMist
28.05.2022 5 z 5

Aaaaah! Shari se tímto dílem konečně zařadila mezi mé nejoblíbenější autory. Protože tohle bylo boží! Zbožňuju vyvražďovačky a tohle mi sedlo jak hrnec na pr...
Neskutečné, jak vás autorka donutí myslet si něco, co pak vyvrátí, převrátí a vy nestačíte koukat!

miša63
27.05.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem, napínavé čtení s překvapivým rozuzlením

JajaCZ
25.05.2022 2 z 5

Myslela som, že Lapena nedokáže prestreliť, ale tento thriller je dôkazom toho, že dokáže. Sprvu sa atmosféra a príbeh vyvíja dobre, ste unesení. Ale akonáhle sa tam začnú hromadiť podivné náhody, nepochopiteľné konania postáv, ostane vám z toho príbehu taký divný rozladený pocit. Bohužiaľ tento pokus autorke nevyšiel.

Misoso
24.05.2022 5 z 5

Kniha je zaujimavým a ideálnym thrillerom pre "začiatočníkov" v tomto žánri. Avšak príjemný "oddychový" thriller, s tajomstvom, ktoré sa, samozrejme, na konci vyjasní. Za obsah a spracovanie knihe dávam 4*, jednu hviezdičku pridávam za príjemne spracovanú audioknihu. Prajem prijemný zvyšok dňa. :)

izinkaVENDULKA
23.05.2022 5 z 5

Moc dobrá. Přesně takhle má vypadat čtiva napínavá detektivka, kdy do poslední chvíle obvinujete vsechny, dokonce i někoho cizího , který tam možná s nimi je a možná taky ne...Četla se hodně dobře a rychle a určitě doporučuji. Téma super.

Zuzulinka
22.05.2022 5 z 5

Přečteno za jediný den! Vřele doporučuji!

Jiho226
20.05.2022 5 z 5

Moc mě bavila atmosféra knihy - sice trochu šablonovité prostředí pro thriller - hotel odříznutý díky mrazu od světa,uzavřený okruh lidí a každý z nich má svého kostlivce ve skříni - ale přesto,nebo právě proto, napínavá a čtivá kniha.

Simix.š
19.05.2022 3 z 5

Za mě je toto nejlepší kniha od autorky. Ale furt je to slabší román. Její knihy mi obecně přijdou hrozně ploché a předvídatelné. Tato jediná mě překvapila, do odhalení jsem netušila, kdo je vrah, i když ke konci už bylo naznačeno proč vlastně. Tak 80 %

Edona
30.04.2022 4 z 5

Další skvost z pera autorky Shari Lapeny. Atmosféra luxusního hotelu, který se díky sněhové bouři promění v temný a izolovaný. Zvláštní nehoda jednoho z hostů, která zapříčinila úmrtí.. avšak další taková ztráta už jasně říká, že se jedná o vraždy. A kdo je vrahem?
Kniha je čtivá, příběh napínavý a jako vždy skvěle napsaný. Doporučuji.

TessaJean
24.04.2022 5 z 5

Přečteno za jediný den... nemohla jsem se odtrhnout!!!

tynapos
21.04.2022 5 z 5

Skvělé!
Přečetla jsem to jedním dechem. Není to žádné náročné čtení a asi bych to spíše zařadil mezi napínavější oddychovky, ale na skvělosti to knize určitě neubírá.

petronella1
21.04.2022 5 z 5

Nejdřív jsem byla rozpačitá z krátkých prostých vět, ale postupně jsem si zvykla a konec už jsem hltala, kdo je vrah. Překvapivý konec

marwinmh
18.04.2022 4 z 5

Standard, na který jsem u Shari Lapena zvyklá. Kniha mě opět nezklamala - prostředí horského hotelu odříznutého od světa sněhovou vánicí a někdo z přítomných je vrah, kdo a proč vás nechá v napětí až do samého konce.

Kalkinka
14.04.2022 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout! Četla jsem úplně všude než jsem zjistila, kdo za tím stojí. Napínavá a velmi čtivě napsaná.

Teea
05.04.2022 5 z 5

Určitě nejlepší kniha od Shari! Každou knihou přinese něco jiného, zajímavého. Tato dopadla zatím nejlépe!

Naďa2411
31.03.2022 5 z 5

Velmi napínavá kniha, ve které děj rychle utíká pro čtenáře, ale ne pro účastníky víkendového výletu do hotelu v horách. Venku je ledová bouře, začíná hororová scéna, neboť smrt číhá a nikdo neví, koho si vybere za další oběť. Po přečtení této knihy, nevím, zda-li se budu chtít někdy ubytovat tzv. na samotě u lesa.

adabraz
27.03.2022 4 z 5

Opravdu zajímavá a napínavá kniha. Líbilo se mi, jak postupně odkrýval děj příběhy všech přítomných lidí.

sachista
10.03.2022 4 z 5

Shari Lapena si trochu hraje na Agathu Christie a částečně se jí to daří. Vytvořila další čtivou záležitost na jeden, dva, tři zimní večery a podařilo se jí mě vodit za nos. Pointu jsem neuhodl, což je pro mě základ spokojenosti při četbě krimi, detektivky nebo thrilleru.

JoMia
10.03.2022 4 z 5

Další kniha od této autorky, kterou jsem četla. Opět oddechové čtení na dvě, tři odpoledne. Hezký se čte a děj plyne tak jak se očekává.

mol378
08.03.2022 2 z 5

Četbu jsem zahájila s velkou chutí, nalákána příznivými ohlasy a recenzemi. První čtvrtina knihy se rozvinula slibně a pak už jen nuda, úhor a poušť bez nápadu a jakékoli gradace, ke konci jsem doskákala letem světem. Naprosto souhlasím s komentářem od snimcibdim níže. Druhou hvězdu dám jen za atmosféru starého hotýlku, která ale bohužel vyčpěla po několika stránkách.