Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2921 2921

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

babicka_amalka
13.01.2022 2 z 5

takové nepřesvědčivé, dočítala jsem více méně z povinnosti;

PetraDD
13.01.2022 2 z 5

(SPOILER) No.. to rozuzleni vraha? Velke zklamani. Cetlo se to dobre, ale od Thrilleru ocekavam trosku napeti, sokujiciho odhaleni atd.. tohle mi spis prislo jako normalni roman plny divnych lidi. Nic moc
A po docteni je mi tedy extreme lito Candice a jeji zbytecne smrti ;)

misa.lemperova
11.01.2022 5 z 5

Tohle je přesně ta kniha, kterou zhltnete za chvilku, protože je prostě napínavá od začátku až do konce. Kdo byl nakonec vrahem mě celkem překvapilo, celou dobu jsem netušila, kdo by to mohl být, všichni se obviňovali navzájem… Komu se líbilo Deset malých černoušků od Agathy Christie, tomu se bude líbit i Nevítaný host. Doporučuji :)

Restang
05.01.2022 3 z 5

Lapena píše dobře, je to takové nenáročné počtení. Víc se mi líbila kniha Jeden z nás, nejméně Manželé odvedle. Tohle bylo za dobré 3*. Čeká mě Její konec, tak uvidím jaká bude.

iva1154
03.01.2022 3 z 5

Dobře psaná detektivka na styl Agathy Christie. Pozvolné rozplétání událostí vás udržuje v neustálém napětí. Z knih, které jsem od Shari Lapeny četla byla tato jedna z těch lepších.

HYPNOS88
31.12.2021 3 z 5

Tyhle náměty mám rád. Váhal jsem mezi 3-4*. Lidé skončí někde odkud se nemohou dostat, rozplétají se příběhy, mráz, sníh, tma, napětí, vyšetřování atd atd... Líbilo se mi jak to autorka pojala. Krátké kapitoly, krátké části z pohledu všech lidi a poslední stránka překvapivého mini závěru. Ovšem to je tak všechno. Z takových námětů by se dalo vytěžit mnohem víc. Rozuzlení takové příliš jednoduché. Myslel jsem si od půlky, kdo to asi bude. I jak David myslel, že ví, tím se mi to jen potvrdilo. Ale celkově se to četlo dost rychle a musím uznat že i poutavě. Jen tam mám takový ten "tchs" pocit, že to mohlo být podstatně lepší, napínavější, zajímavější, složitější, zamotanější...

luckomar
30.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Za mě slabší. Vadila mi podobnost s Deseti černoušky a vadilo mi vzájemné absurdní obviňování. Ani vyšetřovatelka moc nevyšetřovala, spíše hloupě prudila. Najednou příliš jednoduché rozuzlení pomocí ztraceného předmětu? No... Četla jsem lepší knihy

hellena1523
28.12.2021 4 z 5

Tak to vůbec nebylo špatné!
Líbilo se mi, jak autorka postupně představila všechny postavy, i když je pravda, že mi přišlo trochu nepravděpodobné, aby se na jednom místě sešlo tolik postav s temným tajemstvím...
Nicméně mě bavila atmosféra pozvolna rostoucího napětí a závěr mě opravdu překvapil. Oceňuji logické vysvětlení.
Příjemná detektivka.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Není kam utéct.

Chtěli si odpočinout v útulném hotýlku na venkově.. pak ale udeří bouře a z útočiště se stane past. Past, ve které se začnou dít nehody. Nebo vraždy? Sněhu, mrtvol a paniky přibývá a zbylým hostům nezbývá než doufat, že přežijí bouři.. i jeden druhého.

Parádní detektivka ve stylu Deseti černoušků od Agathy Christie. Přečteno na dvě posezení - déle mi žádná Lapena ještě nevydržela :)

ZuzanaZ83
27.12.2021 4 z 5

V horském penzionu se v pátek ubytují tři páry, spisovatelka, právník a dvě kamarádky. Kvůli špatnému počasí se nikdo jiný do penzionu nedostane, nefungují telefony ani elektřina. Z personálu jsou zde jen majitel a jeho syn. Hned první den je nalezena mrtvá Dana, snoubenka bohatého Matthewa. Následně někdo zabije ještě další dva (tři/čtyři) lidi. Přeživší si mezitím odhalují část svých tajemství. V neděli pak konečně dorazí policie a klubko záhad se začíná rozplétat.

Velmi zajímavý příběh, ve kterém se plynule a postupně odhaluje, kdo je vrah a proč. Napětí je stupňováno přesně tak, aby chtěl čtenář vědět, jak to dopadne.

Hanca91
26.12.2021 3 z 5

Krátké kapitoly, přesně jak mi vyhovuje. Bohužel mi přišlo až neuvěřitelné, že by se zrovna tato skupinka hostů, potkala společně v jednu chvíli, životní příběhy jednotlivých hostů by totiž vydaly na samostatnou knihu. Mírné plus dávám za fakt, že až do konce knihy jsem neměla ponětí o tom, kdo je vrahem.

MiraRunaway
18.12.2021 4 z 5

Příběh se hezky četl. Téma nijak jedinečné... Pokud to někoho hodně zaujalo doporučuji podobné Přízraky domu Carrowů od Darcy Coates a také Spánek od C.L. Taylor. Bohužel žádné velké emoce ve mě tato kniha nevykřesala a bylo mi trochu jedno kdo je vrah. Jiné knihy od Shari Lapeny se mi líbili více. I tak musím dát 4*.

Kája95
17.12.2021 4 z 5

Napínavé, dobře propojené. Nic méně závěr trochu uspěchaný.
Nápadně se podobá knize Deset malých černoušků....

nikinikiniki
13.12.2021 5 z 5

Velmi napínavá kniha, ze které mrazí a dokážete se vžít do aktuálního dění v hotelu. Rozhodně doporučuji! Přečteno jedním dechem. :)

maximus13
09.12.2021 5 z 5

Velmi kvalitní detektivka. Autorka vás samozřejmě tahá za nos a nenápadné indicie vás mají přesvědčit o tom, že vrah je ten kterého tipujete. Samozřejmě, že na konci je všechno úplně jinak. Na plný počet * to není, ale přidávám jednu * za kvalitně načtenou audioknihu.

MiskaMa
05.12.2021 4 z 5

Je to takový ten klasický scénář, kdy x lidí zůstane odstřihnutých od okolního světa, někde ve vánici na chatě a někdo z nich je vrah... Je fakt, že s takovými knížkami s obdobným tématem se v poslední době vcelku roztrhl pytel. Nicméně od autorky mě knihy baví a když se začtu, tak nemůžu přestat. V příběhu jsou parádně popsány charaktery postav a propletená minulost aktérů. Dobře vykreslené prostředí hotelu a napjatá atmosféra při pátrání tomu dodává ten správný efekt. Ideální oddychovka na zasněžené odpoledne. ****

LeXy.36
03.12.2021 3 z 5

Já bych řekla, že knihy od Shari nejsou úplně geniální, ve smyslu ,,no sakra to jsem teda nečekala" nebo ,, jak na to přišel ten je teda dobrej,, nebo ,, fuj to je hnus" :) ale člověka drží a nepustí, i se člověk zamyslí nad lidskýma povahama a zauvažuje co by udělal on. Tuhle knihu doporučuju těm co mají rádi klasický kriminálky, žádný trhání nohou a litry krve.

Jikovka
29.11.2021 4 z 5

Napínavé, zajímavá zápletka

Kubajzz
28.11.2021 3 z 5

Jako vždy Shari Lapena super. Od začátku napínavé, čtivé, rozhodně doporučuji.

Bustedka
25.11.2021 3 z 5

Jako malá jsem vyrostla na Poirotovi, takže když Lapena rozjela příběh v podobném stylu, byla jsem nadšená. Jenže místo toho, aby to pořádně rozpletla a přišla s tím "šokujícím odhalením", nakonec to vše skončilo divným nelogickým vyšetřováním a odhalením, které bylo vším, jen ne šokující. Dobré ale je, že vás to celou dobu baví. Až na ten konec.