hellena1523

Profil

Poslat zprávu

Hellena (žena) · Královéhradecký kraj · statistiky· web

Aktivní: 25. června v 17:42·poprvé 26.12.2014
Body:1 450
Palce:1 184 za komentáře·144 ostatním
Knihovny: Knihovna města Hradce Králové (Hradec Králové)

Právě čtené knihy 4

Vrána: v našich životech, kultuře a historiiBěsaOrganizace skutečného životaŽena se lvem

Kdo jsem

Knihy, hodnocení a komentáře nejsem schopná přidávat tak, jak knihy dočtu, takže to pak dělám jednou za čas a vypadá to, že přečtu za den sto knih. Ráda bych řekla, že čtu fakt rychle, ale bohužel, tak to asi není, čtu vcelku pomalu (rozhodně pomaleji, než bych chtěla, i když občas je hltám, to jo), ale hlavně si zapomínám knihy ukládat s hodnocením do excelu, na IG a ještě sem na profil, tak to pak doháním, když mám volněji. :)


Ačkoliv by to málokdo asi hádal, tak miluji operu. Mou největší láskou je Madama Butterfly od Pucciniho, zejména tato árie, u níž skoro vždycky bulím.
https://www.youtube.com/watch?v=a_xWKWIf-VEhttps://www.youtube.com/watch?v=VAI5GSyXMjA


Jsem obyčejná holka v neobyčejném světě knih. :-) Když se mi něco nelíbí, řeknu to, ale jsem zastáncem názoru, že kritika neznamená jen hanět, ale též chválit, a já mnohem raději chválím. :-)Miluji slova, poezii a způsob, jakým se vyjadřoval Čapek, překlady Shakespeara od Hilského a myšlenky Remarqua v knize Tři kamarádi. Zároveň ale nedám dopustit na Chrise Cartera a tvrdím, že YA literatura, ač se může zdáti sebevíc brakem, má své místo a je potřeba. Nejzamilovanější a nejinspirativnější místo na světě je pro mne (má láska) Paříž...http://hellenaf.blog.cz/