hellena1523

Hlas a jiné povídkyHlas a jiné povídkyPetr Vydra

Nebylo to úplně nejhorší, ale popravdě mě kniha vůbec nebavila. Jednu hvězdu dávám za styl psaní, ale příběhy byly pro mě vcelku nudné, nezábavné. Bohužel to vůbec nebyl můj šálek kávy...

04.11.2020

NenávistNenávistChris Carter

Buď jsem já vyměkla, nebo Carter přitvrdil, protože jsem chvílemi měla husí kůži a žaludek jak na ruským kole! Paráda!!! Thriller, který má všechno, co má pořádný thriller mít.

04.11.2020

Lískový lesLískový lesMelissa Albert

Jsem trochu na rozpacích, jaké hodnocení knize dát.
Četla se sama, postavy byly dobře zvládnuté, příběh měl originalitu, ALE bavila mě spíš první polovina knihy, v jednu chvíli mi vyprávění přišlo zmatené, trochu jsem se ztrácela v tom, kolik je hlavním postavám, protože mi to občas přišlo jako vyprávění o 12lete dívce,tak jsem si musela v duchu připomínat, že už ji je 17.
Tak já nevím... Ta pozitiva asi převládají, nicméně bych knihu znovu nečetla. Takže lepší průměr...asi.

13.10.2020

MrazeníMrazeníMaggie Stiefvater

A mně se to líbilo. Jakože fakt moc. I přes tu jednoduchost příběhu, zápletky a postav. Četla jsem před pár lety a fakt mě to chytlo. Teď jsem sehnala zbylé díly v knižním bazaru naší městské knihovny, tak se na ně těším. Nevím, jestli mě to bude bavit tolik, jako když jsem byla mladší a pohlcena Stmíváním, ale risknu to s chutí :-)

11.10.2020

TatérkaTatérkaAlison Belsham

Příběh se mi moc líbil a určitě oceňuji pasáže popisující tok vrahovych myšlenek a postavu japonského tatéra, ten mě fakt bavil, ale trochu mě mrzí, že nebyly víc rozebrány motivace Sběratele stejně jako jeho osobnost, nebo že nebyl v knize vysvětlen poněkud zvláštní vztah hlavní hrdinky s bývalým manželem.
Zpočátku jsem se toho trochu bála, ale nakonec mi ani nijak nevadila milostná zápletka.
Nicméně v součtu mě kniha neoslnila na víc, než 3* s hodnocením lepší průměr.

10.10.2020

Umění slovní sebeobranyUmění slovní sebeobranyMatthias Nöllke

Ocenila bych příklady a cvičení, taktéž stylistiku textu a celkovou úpravu, ale že by mě kniha výrazně obohatila, to bohužel říct nemůžu... Úplně špatná není, ale ani žádný zázrak.

10.10.2020

Podivuhodný příběh Benjamina Buttona - Flákač / The curious case of Benjamin Button - The Jelly-BeanPodivuhodný příběh Benjamina Buttona - Flákač / The curious case of Benjamin Button - The Jelly-BeanLucie Poslušná

Krásný příběh, stojí za přečtení.

08.10.2020

Můj příběhMůj příběhMichelle Obama

Jakkoliv byla kniha čtivá, což mě mile překvapilo, byla pro mě první polovina méně zajímavá, než ta část knihy, kde Michelle vypráví svůj příběh z manželova předvolebního období a následujícího života v Bílém domě. Mile mě překvapilo, jak otevřeně se v knize vymezila vůči osobnosti a kandidatuře Donalda Trumpa.
A protože mám čokoládovou kamarádku, snáze chápu i ten sebeobhajující postoj, který může být mnohým nesympatický nebo jim může připadat zbytečný.

07.10.2020

Pravý výlet pana Broučka do MěsícePravý výlet pana Broučka do MěsíceSvatopluk Čech

Matěj Brouček je božan. Je to takový správný zaprděný měšťan, který se na Měsíci setkává s (i na můj vkus) trochu moc citlivými, romantiky. I z toho ale vzniká řada situací takřka komických, některé ovšem hodí se i na dnešní dobu a jsou zamyšleníhodné.

07.10.2020

Kosmova kronika českáKosmova kronika česká Kosmas

Překvapivě čtivá kronika, z níž lze vstřebat řadu historických dat, souvislostí. Jak už zde bylo mnohokrát zmíněno, každý Čech by si knihu měl přečíst, zejména pak každý takový Čech, který se pokládá za vlastence.

Mlčenlivé ženyMlčenlivé ženyKerry Fisher

Tak já teda nevím, ale mě to fakt nebavilo. Čekala jsem asi víc. Zpočátku jsem si říkala, že se dobře čte, ale asi v půlce už mi lezly krkem postavy a to, jak se příběh vleče a zasekavá na nesmyslech, které jsou pro příběh irelevantní.
Zkrátka žádná olympiáda...

25.09.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Příběh - nepříběh plný absurdních situací, dialogů i obrazů, dojemných i humorných momentů, jak už to Backman umí.
Oddechové čtení, které mě přes svou lehkost přivedlo k mnoha zamyšlením, ale přece nedosahuje hodnot Oveho nebo Brit-Marie.
Pro milovníky absurdního humoru ideální.

04.09.2020

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaAngela Marsons

Kniha se, jako už dřívější autorčiny knihy, četla velmi dobře. Chválím opět krátké kapitoly, které mi vyhovují.
Námět dobrý, postavy hezky vykreslené, i když některé působily poněkud šablonovitě, ovšem nemůžu si pomoct, nakonec mi to přišlo trošku přitažené za vlasy a malinko překombinované... Přibližně od půlky jsem si říkala, jak to dopadne, ale zároveň jsem se ubezpečovala, že to určitě ne, protože by to bylo moc, a nakonec jsem zklamaně zjistila, že jsem tipovala správně.
Na plný počet * to není, ale i tak super detektivka,kterou můžu klidně doporučit.

04.09.2020

Perunova krev I.Perunova krev I.F. Kotleta (pseudonym)

V první řadě oceňuji styl psaní, protože i navzdory obsahu se text čte prakticky sám.
Ale obsah mi nic moc neříká, postavy mi přišly dost ploché a po pár stránkách nudné. O Kotletovi jsem toho slyšela dost a dost, tak jsem ho chtěla zkusit, ale zjevně nejsem cílový čtenář. Myslím si, že máme v žánru výrazně lepší autory.

13.08.2020

Umění válkyUmění války Sun Pin

Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala až coby odrostlejší, protože mám pocit, že mé mladší, nedej Bůh pubertální, já by ji nedocenilo. Takřka všechny myšlenky jsou natolik zažité a léty prověřené, že máte zpočátku pocit, že vám kniha nic nového nedá, ovšem nezapomínejme na to, že je časem prověřená, a právě zažitost těch hlavních myšlenek je tím největším důkazem její síly.
Pokud k této publikace přistupujeme jako k příručce "Jak vyhrát válku", pak je částečně za zenitem, to jistě. Ovšem pokud ji vnímáme jako filozofické dílo, jež nám má pomoci přežít s čistým štítem v prohnilém světě, může se opravdu stát čtenářovou "biblí". Asi je jasné, že nevyhrajeme každý boj, ale můžeme se sami na sebe podívat do zrcadla s vědomím, že si stojíme za svými hodnotami, svými rozhodnutími.
Strategie lze uvést do praxe v práci, při komunikaci nebo ve vztahu (a to i za předpokladu, že právě nevedete válku Roseových).
Doporučuji především těm čtenářům, kteří už mají leccos odžito a třeba hledají nový směr, potřebují nakopnout, pohnout se z místa.

01.08.2020

KatkaKatkaMichael Třeštík

Dokument jsem neviděla, a tak mne kniha zasáhla svou syrovostí.
Fotografie mapující postupný úpadek osobnosti pro mne byly velmi silné.
Kniha mě namotivovala ke zhlédnutí dokumentu.

27.07.2020

Organizace skutečného životaOrganizace skutečného životaCassandra Aarssen

Inspirativní. Nejsem žádný velký bordelář, ale ráda mám ve věcech pořádek a systém. Něco jistě aplikuji i ve své domácnosti. Oceňuji fotografie.

Temná BudapešťTemná BudapešťVilmos Kondor

Průměrná detektivka, které dávám vyšší hodnocení za zasazení do mé milované Budapešti.
Chválím taktéž neotřelého Gordona, díky němuž jdu dnes uvařit perkelt.

BěsaBěsaDita Táborská

Pro mě nevyrovnaná kniha. Místy skvělá místy ukrutně nudná. Po všech nadšených recenzích docela zklamání. Takový průměrný román.

27.07.2020

Vrána: v našich životech, kultuře a historiiVrána: v našich životech, kultuře a historiiBoria Sax

Velmi dobře zpracované, čtivé. Já jsem byla spokojená :-)

27.07.2020

Jak být krásná za 21 dnů - Tajemství půvabu a sebevědomíJak být krásná za 21 dnů - Tajemství půvabu a sebevědomíPascal Loperena

Docela pěkné speciální vydání módního magazínu pro ženy. Pár tipů jsem našla, zaujaly mě rozhovory, objevila jsem zajímavé lidi z módního průmyslu, ale to je tak všechno.
Hodnotím tolika hvězdičkami spíš pro to vizuální zpracování, než obsahové, tedy 2,5:0,5*

14.06.2020

Životní ternoŽivotní ternoFredrik Backman

Nemůžu si pomoct, Backman to prostě umí.
Na pár stránkách rozjede tak silně emotivní etudu, po níž vám zůstanou rozbouřené emoce, trocha smutku, trocha něhy a letmý úsměv na rtech.
Pokud v nás, čtenářích, dokáže autor vyvolat emoce, je to to nejlepší hodnocení jeho talentu vytvářet umění.

05.06.2020

Povídky malostranskéPovídky malostranskéJan Neruda

Nádherný jazyk, příběhy i uvěřitelné, skvěle vykreslené postavy. Určitě stojí za přečtení.

04.06.2020

Hod mrtvou labutíHod mrtvou labutíOndřej Hübl

Čtivé, ale obsahově mi sbírka nic nedala. Postavy byly protivné, prázdné nebo nevěrohodné; příběhy pro mě byly nezajímavé.
Asi jsem přílišná konzerva na tak současné čtení.
Ale musím uznat, že i přesto oceňuju autorův talent, protože kniha byla velmi čtivá navzdory obsahu, jenž mě neoslovil.

04.06.2020

VrányVrányPetra Dvořáková

Tato kniha hodně zamávala literárním světem - alespoň z mého pohledu -, a popravdě řečeno se není čemu divit.
Příběh průměrné rodiny, která má (asi jako každá druhá) svou vlastní hnilobu skrytou pod povrchem.
Osobně mě nejvíce ke knize přitáhl motiv vrány, protože tu mám jako symbol moc ráda, a tady mě Dvořáková vůbec nezklamala. Kromě toho bych vyzdvihla obálku i celkovou grafiku. Střídání pohledů není právě mou nejmilejší tvůrčí technikou, ale tentokrát bylo vkusně použito a opravdu příběh posunovalo, takže mě vůbec nerušilo, ba naopak.
Snad jediné, co mě chvílemi trochu rozčilovalo, bylo střídání času ve vyprávění (přítomný, minulý). Zvolila bych jeden a toho se držela, protože mi přišlo, že pro příběh to nemá zvláštní váhu.
Už od Sítí považuju Dvořákovou za jednu z nejlepších, možná opravdu nejlepší současnou autorku a jsem ráda, že s touto, byť útlou, knihou mě v tomto mém názoru jen utvrdila.

NesváNesváE. Lockhart (pseudonym)

Jsem poněkud rozpačitá. Na jednu stranu se mi chce říct, že byla kniha super, pěkně se četla, postavy byly bezvadně vykreslené...ale zároveň mi neskutečně vadilo střídání časových linií, to bylo neskutečně zmatené a pokaždé mi to narušilo požitek z příběhu, protože když jsem se začetla, hup a najednou jsem byla zase někde úplně jinde a udržet veškeré informace a nějakou časovou posloupnost bylo takřka nemožné, pokud člověk nečetl větší úsek jedním dechem.
Já tedy fakt nevím. Na jednu stranu se mi moc líbila, na druhou stranu nevím, kdo Jule skutečně je. Zvláštní no. Určitě nesedne každému.

Polibek v LondýněPolibek v LondýněCatherine Rider

Dávám jednu hvězdičku za obálku. Ta je totiž krásná. Obsah je něco strašného. A zařazení do "vánoční literatury" mi teda úplně uniká...

03.06.2020

Jak překonat strach, úzkost, paniku a fobieJak překonat strach, úzkost, paniku a fobieDoris Wolf

Kniha není špatná, ale faktem je, že už jsem měla v ruce i lepší, pokud jde o tématiku úzkostí.
Nicméně několik dobrých rad a hlavně ucelených informací poskytuje, to určitě ano. A věřím, že mnoha lidem opravdu může pomoci.

Cukrárna v PařížiCukrárna v PařížiJulie Caplin

Totální klišé a od prvních stránek tušíte, jak se příběh bude vyvíjet. Postavy mi příliš nesedly. Hlavní hrdinka byla slepice a hlavní hrdina byl namistrovaný debílek.
Pokud hodnotím jako odpočinkovou literaturu, která vám má pomoct zabít čas během pobytu v nemocnici, tak nedoporučuju...chvílemi jsem zvažovala, jestli by nebylo lepší být na patologii.
Ale musím uznat, že je kniha velmi čtivá a když od ní nic nečekáte, tak nebudete zklamaní.

03.06.2020

Karlos Vémola: Zrození TerminátoraKarlos Vémola: Zrození TerminátoraMartin Jaroš

Pravda, nečekala jsem žádnou olympiádu, ale vzhledem k hodnocení ostatních knih autora mě ani nenapadlo, že to bude fakt tak blbý. Poněkud podlézavá slátanina, která z jednoho nabušeného bonvivána dělá hrdinu a nadčlověka. Ne díky, příště snad radši Policie v akci.
Někomu určitě sedne a bude se líbit, ale pro mě bohužel ztráta času.

03.06.2020odpad!