Pýthie

Lis měla plán. Ne! Pořád ho má. Cíle nebylo dosaženo, chybí však jen nepatrný krůček. Splnila přání rodičů a teď je řada na nich, aby oni splnili svou část dohody. Tak proč jí na dveře buší nějaký chlápek, který tvrdí, že jí přišel pomoct, a přitom se chystá zničit vše, o čem kdy snila? Ani Romain není nadšený svým posláním. Nechce ztrácet čas s nevděčnou princezničkou, která má všechno, co on kdy chtěl, a přitom od toho utíká. Vědí, že se nedohodnou a neexistuje kompromis. Řešení je jednoduché: válka. Nebo radši sázka? Příběh o vzteku a frustraci, ale i touze a odhodlání, kde karty nemíchá osud, protože zúčastnění mohou předvídat budoucnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475877/big_pythie-ZIA-475877.png 3.456

Kniha Pýthie

nela3812
předevčírem

Spoustu recenzí mě odrazovalo od čtení, ale jsem ráda, že jsem nakonec dala příběhu šanci. Překvapivě jsem si čtení užila a každou volnou chvilku jsem se s nadšením ke čtení vracela, abych zjistila jak se rozvíjí vztah našich hlavních hrdinů.

Sázka byla zajímavým prvkem příběhu. Díky pravidlům a jednotlivým schůzkám, které vymýšlela Lis si troufám říct, že je tento příběh mezi obdobnými velmi originálním. Dva zamilovaní jedinci se vsadí o sex. Oba ho chtějí, ale jeden z nich se musí tomu druhému bránit, aby sázku vyhrál. A právě to mě na příběhu bavilo nejvíce. V této hate to love romantické lince, která se velmi brzy překlopila na “love to love” (vím, neexistuje to, ale situaci to popisuje dokonale) nebyla nouze u humorné scény, u kterých jsem se upřímně zasmála.

Bohužel jsou však hodně upozaděny fantasy prvky příběhu. Příběh se sice odehrává v jiném světě a sem tam jsou zmíněny magické prvky nebo předměty, ale k samotné magii v příběhu dochází velmi zřídka. Nemá tak na vývoj postav a dějově linky žádný vliv. Pokud by tam tyto fantasy prvky chyběly, příběh by o nic nepřišel. Za mě tedy zbytečně a pokud se knihu chystáte číst právě z tohoto důvodu, tak budete velmi pravděpodobně zklamání. Tohle není fantasy.

Naopak dostáváme poměrně dost sexuálních scén. Ale jak už tušíme, chybí v nich sex. Opět se tak dostáváme k oné sázce. Chybějící sex zcela nahradí napětí mezi hlavními hrdiny, které by se dalo krájet, a také téměř neuvěřitelná zdrženlivost hlavních hrdinů. Pro čtenáře erotiky a především romantiky to bude to pravé. Věřte mi, že se vám to bude líbit!

3,5/5

knihomolkajanca

Tak tato kniha se mi neskutečným způsobem trefila do nálady. Čekala jsem více fantasy, méně romantiky, ale nakonec jsem moc ráda, že všechno bylo v příběhu přesně tak, jak ho autorka napsala. Někdy totiž člověk potřebuje něco oddechového. Něco, u čeho se občas zasměje. A něco, po jehož dočtení se bude cítit dobře. Věřte, že Pýthie tohle všechno splňuje a přišla mi pod ruku v tu nejlepší možnou chvíli.

Autorka píše neuvěřitelně čtivým stylem, takže se připravte na to, že Pýthie pro vás bude záležitost maximálně na dva večery. Celá kniha je psána ich-formou a díky střídání pohledů obou našich hrdinů si budete moct naplno užít vše, co se jim honí hlavou. Já si Lis i Romaina oblíbila, zejména tvrdohlavost obou z nich a jejich dialogy plné sarkasmu. A jistě potěším i všechny milovníky hate/love romantických linek. Tady si opravdu přijdete na své. Mně bylo sympatické i odlehčené pojetí celého příběhu, kdy nebyla nouze o vtipné situace, při nichž jsem někdy opravdu ze srdce zasmála.
Fantasy část příběhu je docela dost upozaděna, i když v určitých momentech samozřejmě hraje docela důležitou roli. Pokud však po Pýthii sáhnete hlavně kvůli fantasy, budete zklamaní. Fantasy prvky spíše samotný příběh jen dokreslují, než že by ho vyloženě utvářely. Připravte se hlavně na pořádnou nálož romantiky, protože to je to, o co tady jde.

Pro mě bylo lehkým zklamáním samotný závěr knihy. Čekala jsem větší drama, pořádný rozkol, spoustu emocí a velkolepé rozuzlení. Možná jsem jen megaloman, ale tohle mi v příběhu chybělo, stejně jako výraznější použití věšteckých schopností Lis a Romaina. Autorka měla skvěle našlápnuto a za mě potenciál zajímavého nápadu nebyl úplně využit.

I přes tyto nedostatky jsem ale knihu doslova zhltla na jeden zátah a až budu někdy potřebovat vytáhnout z trudomyslnosti, určitě po Pýthii znovu sáhnu. Protože tohle je jedna z feel good knih – vtipná, čtivá, oddechová.

Hodnocení: 70%

Za recenzní výtisk moc děkuji Knihy Dobrovský.

eliska2126

Když jsem se do téhle knížky pouštěla, opravdu jsem nevěděla, co mám očekávat. Jak vidíte na přebalu, měla by to být fantastická romance v nezapomenutelném světě. Já byla ale docela obezřetná. Říkala jsem si, jak to autorka dokázala skloubit a byla jsem opravdu zvědavá, jaký příběh vytvořila. Jen tak očkem jsem se podívala na zatím vyšlé recenze a dobře jsem udělala! Díky tomu jsem byla připravena, že je to spíš romantika, než fantasy, proto ve finále nejsem ani tak zklamaná, že tam těch fantasy prvků bylo málo. Ale teď už k samotnému ději.
Myslím, že autorka vytvořila velmi zajímavý svět mnoha ras, který funguje paralelně s tím naším. Máme tu pýthie, čarodějnice, vlkodlaky a spoustu dalších. A my sledujeme právě pýthii Lis, která ale není se svým životem spokojená, proto se rozhodne odejít do světa lidí hned jak získá první titul na vysoké škole, což byla podmínka jejích rodičů, aby ji nechali odejít. Jenže to Lis nebude mít tak snadné, ukáže se, že rodiče se s jejich odchodem přece jen nechtějí smířit. Proto přichází atraktivní doktorand Romain, který má Lis přesvědčit, aby zůstala. A proto Lis s Romainem uzavřou sázku...
Romantická linka Hate to love v kombinaci se sázkou mě zaujala. Postava Lis byla paličatá a bylo vtipné, jak se snažila dosáhnout svého cíle za každou cenu, když ne vždycky ji to vycházelo podle jejích představ. No a Romain byl prostě Romain, napřed nabručený, ale postupně nám odkrýval, že to s ním nebude tak mrzuté. Musím opravdu ocení chemii, kterou autorka dokázala mezi oběma postavami vytvořit. Jiskry lítaly a jejich slovní přestřelky mě opravdu bavily.
Autorčin styl psaní mě chytl už od začátku. Knížka je dobře napsaná, líbilo se mi střídání pohledu a občas i nějaký ten vhled do minulosti postav byl fajn. Doufám, že k autorce ještě uslyšíme a vyjdou ji třeba další knihy. Ocenila bych i ze stejného světa, jen o jiných postavách. Taková kniha o Kalovi by mohla být velice zajímavá.

romca4180

Ani špatné ani dobré.. Co se týče fantasy světa, chtělo by to víc rozebrat, popsat jak funguje a tak.. Z knihy jsme se toho moc nedozvěděli, což mi přijde jako škoda..

Klarsik3

Přiřadit tuto knihu k fantasy je stejné jako by ste o někom kdo má jedinou malou modrou tečku v jinak hnědém oku řekli že má modré oči... Tohle je prostě erotický román a nazdar.. Naštěstí se čas od času přikloním i k takovým to knihám takže přečíst se to dalo ovšem zklamání je obrovské ...

ZapisnikTerky

Kdo čeká fantasy, možná bude překvapen, že narazí spíš na romantiku. Ovšem vzhledem k tomu, že knihu vydává Red, já jsem věděla do čeho jdu.

makhushka

Měla jsem knihu už nějakou dobu koupenou, ale nějak jsem na ni nenašla čas a navíc jsem měla obavy z toho, že ačkoli jsem všude okolo četla kladné recenze, bude to takový ten stav, kdy máte obrovská očekávání a nakonec vás čeká zklamání.

To se naštěstí nekonalo

Nejdříve k obálce, ta je totiž naprosto úchvatná a okamžitě přiláká pohledy oči v knihkupectví!

Někde jsem četla štítek ke knize - young adult literatura, tak jsem si říkala, že to nebude náročné čtení.

Hlavní dějová linka se točí okolo dvou postav a to Lis a Romaina. Obě postavy jsou mi sympatické a v mnoha chvílích jsem se s Lis velice ztotožňovala.

Kniha je psaná velmi čtivě a čte se prakticky sama, děj vás pohltí a přestanete vnímat svět okolo a nadobro se přesunete do světa nadpřirozených.

Malilinko mě mrzelo, že tam nebylo více informací okolo dalších nadpřirozených druhů a fantasy se dotýká opravdu z lehka.

Suma sumárum absolutně nelituji času a peněz a kniha je vystavená čelem v naší knihovně.

Za mě 5⭐️ z  5⭐️

Kate3003

Knihu jsem četla v rámci společného čtení u @knihydobrovsky

Kniha byla velmi čtivá a autorčin styl psaní mi sedl. Stránky mi mizely pod rukami jedna za druhou. Byla jsem nadšená s toho jak se hlavní postavy neustále poštuchovali a jak si o sobě zprvu udělali mylné závěry z kterých vycházeli. Prostě hate to love romantika jak vyšitá . Né moc zdařilé pokusy Lis o to svést Romaina mě vždy pobavily. Celkově to byla taková fajn oddechovka u které se člověk odreaguje, ale neměla jsem pocit, že se jedná o fantasy knihu. Nebýt pár zmínek o věštbách a magických amuletech nebo nápojích řekla bych, že se děj odehrává v normálním světe. Potenciál světa Pýthianů se mi bohužel zdál nevyužitý, ale jako taková feel-good romantika se mi kniha líbila.