Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2917 2917

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

rikiki
25.11.2021 4 z 5

Kniha mě bavila, líbil se mi vykresleny charakter postav. Jejich myšlenky, důvody. Kdo je vrahem jsem netušila až do posledního okamžiku. Kniha je svižná, pořád se v ní něco děje a nudit se určitě nebudete.

Barbora.M
24.11.2021 4 z 5

Zima, hotel, vražda/y a čekání na pomoc, protože jsme oříznutí od světa. To už tu jednou bylo a byla jsem na tom i v divadle. Agatha Christie a její Past na myši...
Takže jsem si připadala jako kdybych měla deja vù akorát v moderním pojetí.
Ale ano kniha mě bavila a vrah a jeho důvod mě opradu překvapil.

Holly.W
18.11.2021 5 z 5

Výborné. Napínavé od první do poslední stránky. Nemohla jsem se odtrhnout. Tak dobrý thriller už jsem dlouho nečetla. Neodvažovala jsem se ani tipovat, kdo by moh být vrah.

helenkan
09.11.2021 4 z 5

Moje první od autorky. Nemůžu tedy porovnávat. A tahle se mi moc líbila.Určitě nezůstane jen u jedné.

Morgainne
06.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Perfektně vybrané prostředí i situace, do které se hosté malého hotýlku dostali, ale narozdíl od Deseti černoušků mi nějak bylo jedno, jestli bude ještě někdo další nebo ne. Spíš jsem si s každou další mrtvolou říkala "a to jako fakt?" A moment, kdy se všichni navzájem svěřují se svými příběhy byl podobně neuvěřitelný - těch divných osudů bylo nějak moc na no, že se všichni sešli "náhodou" na jednom místě.
Je pravda, že na vraha bych nepřišla, ale celkově mě příběh moc nenadchnul.
Oddechovka na dvě odpoledne.

Jaroushek
04.11.2021 4 z 5

Příjemné překvapení. Místo, kde se děj odehrává, je ideální, postavy sympatické, člověk se v nich poměrně rychle zorientuje. Není zde plno zvratů za každou cenu, což je v poslední době spíš výjimka a já byl za to rád. Za slabší považuji motiv vraha a celkově jeho chování. Kvůli tomu jedna dolů.

roman9276
29.10.2021 3 z 5

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Jednak jsem byl docela rozpačitej z postav, který mě teda moc nenadchly, jedinej příběh, kterej mě zaujal byl příběh Riley, kterej rozhodně stál za to, aby dostal více prostoru, zbytek postav byl takovej nemastnej neslanej. Moment, kdy se tam postavy svěřují se svými tajemstvími, jsem si říkal jako ty vole, tohle prostě ne, to už hraničí s fantasy a docela mě to otrávilo, protože sorry, ale takováhle skvadra se určitě jen tak náhodně nesejde v odlehlym penzionu. Rozhodně to vytáhl konec, kdy rozuzlení a zjištění, kdo je vrah mě hodně bavilo, protože tohle prostě neuhodnete, podle mě zatím jedna ze slabších knih této autorky, znovu si to určitě nepřečtu, ale na takový jednoduchý oddechový čtení, to zase není špatný.

michaela5515
27.10.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih autorky. Do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo je vrah.

WaN635
18.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Od autorky jsem četla Manželé odvedle a nic moc mě kniha nenadchla. Ovšem tohle bylo úplně jiné kafe . Kniha se rozjíždí a každou stránkou je zajímavější, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Vraha jsem podezírala, ale s jistotou jsem neurčila.
Spoiler: chvíle, kdy jeden z hostů navrhne, ze zavraždí jednoho z nich (podezřívali ho) byla pro mě děsivá

LasakovaLe
17.10.2021 3 z 5

Typická kniha této autorky, za mě ale trošičku slabší než ostatní. Zápletka byla skvělá, ale rozuzlení mě už moc nebavilo. Těším se na další její knížku, snad bude lepší.

curilka
15.10.2021 5 z 5

Za mně skvělá kniha, připomínala mi styl Hercule Poirota. Do konce jsem netušila, kdo byl vrah a byla jsem velice překvapená.

Michelleee
13.10.2021 5 z 5

Kniha mě hodně bavila i jako jiné knížky od autorky. Přečteno jsem měla během 2 dnů a vraha jsem neuhádla.. Vůbec jsem nevěděla jak knížka dopadne a napínavé to bylo dost. Doporučuji

Lucc93
10.10.2021 5 z 5

Tohle byl masakr. Byla jsem napnutá a už jsem se nemohla dočkat, až konečně vyjde najevo, kdo vraždil. Konec byl dost psycho. Děsivé, ale doporučuju.

hlentilka
09.10.2021 2 z 5

Pro mě nejslabší kniha od autorky. Spíše mám ráda napětí v thrillerech než právě tuto detektivku, samé mrtvoly, nudilo mě to.

evik_svistik
05.10.2021 5 z 5

Za mě super napínavé, s překvapivým koncem, moc povedené!

Ismahan
05.10.2021 5 z 5

No já jsem nadšená, tajně si přeji, aby i ostatní knihy od této autorky byly mými favoritkami.

megamysl1901
05.10.2021 5 z 5

První setkání s autorkou a naprostá paráda. Napětí až do samého konce. Kniha se řadí mezi mé nejoblíbenější a určitě si přečtu i další. 100% doporučuji. Hodnotím 5*.

Dominika_a
25.09.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Mile překvapila, protože první kniha , kterou jsem od autorky četla , bylo spíše zklamání, ale tady přesně naopak. Nechybělo napětí, děj plynul , a konec jsem naprosto nečekala. :-)

Milujivuniknih
23.09.2021 5 z 5

Moc zajímavá a čtivá kniha, nemohla jsem se od děje odtrhnout a za necelé dva dny měla přečteno. Konec mi přišel velmi překvapivý. Cením si na příběhu především toho, že dokázal navodit až děsivou atmosféru.

kleria
22.09.2021 4 z 5

Detektivky moc nečtu, ale tato mě mile překvapila. Čtivá od začátku do konce, celou dobu netušíte kdo to mohl být, napínavé, chvílemi i fakt děsivé čtení, ale konec mě trošku zklamal, až moc rychle vyřešený případ, škoda... proto hvězdička dolů...
Ale moc ráda si přečtu od autorky její další knihy.