Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2931 2931

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Stani95
13.08.2021 4 z 5

Líbí se mi styl psaní této autorky, není to nic náročného, ale pro odpočinek ideální. Vůbec to není vrchol detektivních románů, ale líbí se mi, že tam nepopisuje velkou brutalitu a konkrétně tady popsala dokonalou atmosféru v zapadlém hotelu. Nechtěla jsem čtení odložit. Na konci se žádný wow efekt neděje, ale splnilo to účel četby na víkend.

verciss
06.08.2021 5 z 5

SKVĚLÁ SKVĚLÁ SKVĚLÁ!!!! napínavá až do konce, určitě doporučuji :)

Makkys
06.08.2021 4 z 5

První kniha od téhle autorky a byla sem velmi mile překvapena. Knížka se skvěle četla měla sem ji za den přečtenou. Autorka skvěle popsala každou postavu a do poslední chvíle vůbec netušíte kdo by za tím mohl být a konec byl hodně překvapivý. Postav bylo hodně, ale autorka je tak pěkně popíše ze se v dějí neztrácíte. Opravdu skvělá detektivka mohu jen doporučit

baji42
01.08.2021 4 z 5

Celkem slušná detektivka, tak trochu pokus o příběh ve stylu Agathy Christie, kdy je na jednom místě uzavřena skupina lidí, z nichž jeden je vrah.

JancaKube
30.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Pěkná detektivka, dobře se četla, byla napínavá a svižná. Kdo je vrah jsem netušila ale bylo to stylem psaní, autor nám o každém napsal jen tolik, abychom nemohli tušit, kdo za vraždami stojí. Nicméňe mě ale mrzí, že jsme se nedozveděli, jak to tedy skutečně bylo. Kdo napsal Lauren ten vzkaz a co Candice doopravdy věděla nebo nevěděla. A jak to měl v plánu Bradley. Přijde mi to nedotažené.

maryska09
30.07.2021 4 z 5

Dobře napsaná detektivka, kde se ve skupině složené z náhodných hostů hotelu skrývá vrah. Baví mě popis rozkladu celé té společnosti, která je odřízlá od civilizace. Závěr mě poměrně překvapil, knihu doporučuji.

limetka2008
30.07.2021 3 z 5

Tož.....neurazí, ale ani nenadchne. Počteníčko tak akorát na dovolenou .

NikolOt
20.07.2021 3 z 5

Hned na začátku nás autorka seznámí s postavami celého příběhu. Líbí se mi, že jich je tak akorát, aniž by se v nich čtenář zamotal. Docela výstižně je popíše a pak se čtenář vrhne do příběhu. Do poslední chvíle jsem neměla ani náznak tušení kdo je vrahem. To co jsem doposud od této autorky četla, byla vydařená díla spadající podle mého názoru spíše do odpočinkového čtení krimi. Určitě si přečtu i další její knihy....

0323
19.07.2021 2 z 5

Takové jednoduché čtení, ale žádné wau ve mě nezanechala. Spíš jsem se potýkala s otázkou, proč to vše nakonec zrovna žena? Taková vražda v Orient expressu s nevěrohodným vrahem (podle brutality vylíčení činů).

TinaBookBlog
18.07.2021 3 z 5

Hned na začátku vás autorka seznámí s množstvím postav, které jsou zajímavě popsány. Na začátku se možná zamotáte, ale vše je přeci jen přehledné. Postupně zjišťujete, že každá z postav má své temné tajemství, a proto jsou takoví jací jsou.
Příběh je jako takový zajímavý, ALE prostě mě to nenadchlo. Je to moje třetí kniha od této autorky a určitě si od ní přečtu ráda i další knihy, ale tato mě příliš neuchvátila. Kdo je vrahem není úplně lehké odhalit, což hodnotím velmi kladně. Stejně jako to, že identita je prozrazena až úplně na samém konci.

Terka1975
14.07.2021 4 z 5

Detektivka a jsem ráda, staré téma v novodobém kabátu. Čte se dobře a ani já neodhadla, kdo je vrah. Takže doporučuji.

monishek
11.07.2021 4 z 5

Skvely pribeh, ktery se cte bez problemu. Na zacatku mi trosku vadila jmena Beverly a Bradley (motala se mi), ale nakonec jsem si zvykla. Charakteristika postav se mi take moc libila. Očekávala jsem neco jineho, nebo predstavovala jsem si zaver zcela jiny. Trosku me zarazilo, ze vrah najednou rekl cele jak to bylo a tak. Porad mi tam chybělo jeste trosku napětí. To by bylo asi male minus ke knize. Take bych knizku neporovnavala s A. Christie. Ano, je tam jista podobnost, ale nerekla bych, ze je to okopcene. Srovnavat Christie, ze ona je originál, a proto tohle cist nebudu, mi prijde prilis krátkozrake. Doporučuji precist, je to krasna oddechovka na odpoledne :-)

LeSk
11.07.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, četla se jedním dechem, zajímavá zápletka a ještě lepší zakončení. Doporučuji.

jana1941
10.07.2021 5 z 5

Tohle byla moje třetí kniha od autorky a určitě nebyla poslední. Kniha se čte velmi dobře a rychle. Děj má spád a nejsou tam zbytečně nudné pasáže, takže žádná nuda a jen to frčí od začátku až do konce. Rozhodně je to kniha, u které se člověk nenudí.

Hanaluna
08.07.2021 3 z 5

Celkový dojem byl dobrý. Kniha měla tempo, spád, byla čtivá. Avšak autorka umí lepší.

Market116
05.07.2021 4 z 5

Tak tahle detektivka byla zajímavá. Dost napínavá a překvapivá.
Ze začátku jsem si myslela, že je tu až moc postav, ale nakonec jsem se dobře orientovala. Vrahem jsem si úplně jistá nebyla, ale nakonec jsem se trefila...
Celkem jsem si oblíbila Davida...přišel mi celkem nejnormálnější (i přes jeho minulost)...
Celkově se mi příběh líbil...prostě taková klasika.

Miro67
03.07.2021 5 z 5

Výborné. Detektivní zápletka je pozadím pro psychologický román. Hádejte, kterou z obětí jsem vůbec, ale vůbec nelitovala.

twigxi
03.07.2021

Jsem rada, ze jsem ji po par strankach odlozila a precetla si vcas tady v komentarich, ze je to (spatna) vykradacka Aghatinych 10ti malych cernousku! Ja je totiz jeste necetla, takze si radeji dam original.

berila
01.07.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila více jak "Jeden z nás". Dobré čtení.

Sara.B
29.06.2021 4 z 5

Vždy ráda sáhnu po knihách od této autorky. Je to sázka na jistotu, že si najdete čtení na volné chvíle, a nebudete chtít knihu pustit z ruky, takže ji máte za 48 hodin přečtenou.
Tato kniha se mi líbila více, než např. Manželé od vedle. Lépe jsem se vžila do všech postav a jejich pobyt v hotelu jsem s nimi přes knihu opravdu prožívala. Jediné, co mi od knihy malinko chybělo byl lépe propracovaný konec, ale to už je na vkusu každého z nás :)