Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2901 887

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Agida
02.09.2019 5 z 5

Další skvělá knížka od této autorky. Mám ráda příběhy kdy postavy jsou v nějakém uzavřeném prostředí a někdo z nich je vrah. Celou dobu jsem si lámala hlavu, kdo by měl důvod a proč.. Úplný závěr mě dostal...

mysterygirl
01.09.2019 5 z 5

SPOILER
Prvni tretinu jsem si rikala:nuda..jakmil nasli mrtvou Danu , ruzne se podezirali,kazdy mel nejakou temnou minulost, tak se to trochu rozproudilo ,po polovine knihy jsem matne tusila,kdo bude vrah, ale od te pulky to teda byla jizda,jak se nebojim, tak jsem se bala i doma potme v pokoji a zaver? To byl mazec.Sice jsem tusila kdo,ale nevěděla jsem proc.

Babouš
31.08.2019 5 z 5

Pokud jste četli Manžele odvedle a Někdo cizí v domě, Nevítaný host vás asi překvapí. Autorka totiž namísto dalšího thrilleru z rodinného prostředí napsala klasickou detektivku. A upřímně mi to asi sedlo ze všech jejích knih nejvíc. Hotel odříznutý sněhovou bouří od civilizace, deset hostů a někdo z nich je zřejmě vrah. Mám slabost pro příběhy v uzavřeném prostředí, kdy si čtenář láme hlavu nad tím, kdo by mohl mít motiv k vraždě. Není to sice nic nového - Agatha Christie podobné příběhy psala před sto lety - ale je to neodložitelné a Shari Lapena mi udělala obrovskou radost tím, jak šikovně tenhle specifický žánr zvládla.

karol.cadex
30.08.2019 4 z 5

Prima oddechovka na dovču k vodě.
Mám ráda uvíznuté lidi pospolu, staré hotely a tenhle klasický typ detektivky.
Hotel byl super popsaný a celkově vraždy i postavy mi do něj zapadaly jako pasující ozubená kolečka.
Nic rušivého v knize nebylo, nikdo mě záměrně nedeptal, bohužel žádný masterpiece to také úplně není. Kniha rozhodně neurazí.
Váhala jsem nad třemi hvězdičkami, ale zas nudná patlanina toto není, takže dávám čtyři s odřenýma ušima.

happy-smile
30.08.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se mi četla a s napětím jsem očekávala, kdo že je ten vrah. Jediný problém je, že tohle je už stokrát ohrané téma, které k dokonalosti dovedla Agatha Christie Deseti malými černošky. Několik vzájemně cizích lidí zde uvízne uprostřed sněžné kalamity v odlehlém hotýlku. Jeden po druhém umírají, kdo to má na svědomí? Pokud neočekáváte nějaké mistrné dílo, tak hurá do toho, nudit se určitě nebudete.

sarka0168
29.08.2019 1 z 5

Nuda. Je mi líto. Stokrát omleté téma, sestava lidí byla dokonalé klišé... škoda, minulé knihy byly docela fajn.

Knižní střípky
26.08.2019 5 z 5

Do venkovského hotelu přijíždí strávit víkend několik párů, jeden advokát a jedna spisovatelka. Po příjezdu na místo jsou všichni okouzleni starosvětskou atmosférou malebného hotýlku. Připadá jim to, jako by se přenesli v čase zpět aspoň o sto let. Personál tvoří pouze majitel hotelu a jeho syn, ostatní zaměstnanci se kvůli nepřízni počasí do práce nedostavili. Hosté se pomalu seznamují a užívají si klidu a pohody. Za okny jsou kvanta sněhu a mráz až praští, hosté posedávají v teple u krbu. Vše vypadá na idylicky strávený víkend. Počasí se ovšem natolik zhorší, že dojde k výpadku elektřiny a hotel se ponoří do tmy. A aby toho nebylo málo, ráno najdou pod schody mrtvou jednu z nich, mladou ženu Danu, která do hotelu přijela se svým snoubencem, milionářem Matthewem. Zpočátku vše vypadá na nešťastnou nehodu, ale velmi brzy začíná mezi obyvateli hotelu klíčit podezření, že se o nehodu asi nejedná.
Ale do hotelu se díky nepřízni počasí neměl šanci nikdo z venku dostat, tudíž je vrah mezi nimi. V hotelu nesvítí světlo, neteče teplá voda, nedají se nabít mobilní telefony, spojení s okolním světem je tudíž na bodu mrazu. A atmosféra začíná houstnout. A pak dojde k dalšímu úmrtí, u kterého je již na první pohled jasné, že se jedná o vraždu.
Miluji tyto typy knih, kdy je skupina lidí odříznuta na nějakém odlehlém místě a dojde tam ke zločinu. Shari Lapena se mi tentokrát strefila do vkusu úplně maximálně. Knihu jsem přečetla rychlostí blesku. Je skvělá.