Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2914 888

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

aleza1
10.10.2019 2 z 5

Za mě zklamání. Ještě chyběla Jessica Flatcherova, ta by děj možná oživila. Dvě hvězdičky jen za předchozí knihu autorky, která byla mnohem lepší.

sassenkka
10.10.2019 4 z 5

Já ty její knížky mám ráda. Čte se to lehce, je tam napětí i zajímavý děj. Do novinky Nevítaný host jsem šla s tím, že budu opět číst Deset malých černoušků, ale v modernějším pojetí. A vůbec mi to nevadilo. Ten příběh mám moc ráda a bavil mě.
Jsou tu dvě drobnosti, kvůli kterým jsem dala hvězdičku dolů. Ta první je asi moje blbost, ale v prvních pár kapitolách se mi hrozně pletly postavy. Musela jsem se vracet a trochu mě to štvalo. Ta druhá je závěr. Na něco se přišlo, jedna vysvětlovací kapitolka a šlus. To je malinko škoda. Mohl být ten závěr trochu akčnější a zajímavější. Ale jinak chválím.

Lenka_S
10.10.2019 5 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst. Pak mě to začalo připomínat díla Aghaty Christie, ale musim říct, že se mi kniha fakt líbila. Velmi dobře a uvěřitelně vykreslené psychologické profily postav a přesto mě totožnost pachatele i motiv hodně překvapil. Určitě si časem přečtu i ostatní knihy této autorky.

Szekynka
10.10.2019 3 z 5

Pozor SPOILER! Tak už jsem si asi milionkrát říkala, že knížky s nálepkou Bestseller nebrat, že v závěru za to nestojí. Tady mám pocit, že se s nálepkou zase tolik nespletli. Na to, že se v ději objevuje několik postav mi popis a rozdělení děje přišlo v pořádku a neměla jsem v postavách až takový zmatek. Kniha má pozvolnější rozjezd, ale v tomto případě mi to nijak zvlášť nevadilo, naopak docela mě bavily myšlenky jednotlivých hrdinů a jejich úvahy nad ostatními účastníky. (Přijde mi vtipné, že vlastně nejvíc se mi líbila jedna postava, jak nad vším přemýšlí a v závěru to byl vrah?? Hm, asi je se mnou taky něco špatně ????), jen tedy psychologie jednotlivých postav mohla být trochu více rozepsaná, aby byl příběh celistvější, charaktery postav byly popsané zkrátka ploše. Bylo sice fajn, že vedly úvahy o ostatních, ale autorka se na to mohla zaměřit trochu víc z jiného úhlu. Zasazení příběhu do zimní atmosféry a hotýlku se mi líbilo, ani jsem to nebrala jako klišé, tak nějak mi to dávalo smysl a dodalo to trochu tajemna. Co se mi ale nelíbilo - nejsem spokojená s atmosférou, která panovala v hotelu a mezi hosty, uvítala bych větší podezřívání a celkově větší nevraživost a pochyby. Říkala jsem si co by se muselo stát, aby se ti pitomci jako v každé podobné knize klasicky rozdělili a neseděli spolu dál u ohně, protože mi bylo jasný že se nějak oddělí a v tomhle momentě jsem čekala nějakou trapnou situaci. To, jak to autorka skoulela s Riley a jejím záchvatem mi přišlo docela věrohodné a ne totálně přitažené za vlasy. Možná jsem od závěru čekala trošku víc, přišel mi docela rychlý a méně propracovaný. Po dočtení jsem měla takové rozporuplné pocity. Jako říkala sem si, jestli myslí ty úvahy s pohrabáčem vážně a říkala sem si chudák ženská, tak ať jí jen opustí, ale jako že to dopadne takhle? To jsem nečekala a trochu koukala. Jediné, co mě zklamalo bylo nedořešení konce mezi Gwen a Davidem, trochu jsem čekala nějakou tečku.

tulip131
08.10.2019 4 z 5

Námět knihy mě zprvu moc nebral, snad už byl natočený i film v podobném pojetí, ale musím říct, že čím víc se to zamotávalo, tím jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Osudy návštěvníků hotelu, proč přijeli, co od víkendu očekávali a to kdo je nakonec vrah, překvapení. Kniha byla krátká, ale o to víc v ní bylo napětí.

Blaufik
08.10.2019 4 z 5

Autorka má rozhodně nadání zaujmout čtenáře tak, že má chuť jen číst a já jsem jejímu stylu vyprávění podlehla. Baví mne, že je jednoduchý, ale přitom čtivý. I když se nejedná o nic náročného ani nic, co bysme ještě nečetli, přesto Nevítaného hosta doporučím a věřím, že si čtení užijete stejně, jako já. Myslím, že ne nadarmo je kniha přirovnána ke knihám Agathy Christie.

Hope80
07.10.2019 5 z 5

Velmi dobře se četla, napínavé, do konce nevěděla kdo za tím stál.

martina.bella
06.10.2019 3 z 5

Velmi dobré, za mě mnohem lepší než Manželé odvedle, které jsem od autorky četla nedávno. Zajímavé prostředí, napětí graduje, atmosféra trochu jako od Agathy Christie!

vera4669
06.10.2019 4 z 5

Knížka to byla zajímavá, pro mě moc postav na orientaci, ale i to jsem nějak přelouskala a nakonec to byla dobrá jízda a konec jsem čekala jen na půl, dobré počtení, přečteno v podstatě za jedno odpoledne

Lena081
05.10.2019 3 z 5

V knížce jsem se chvilkama ztrácela,ale konec mi to skvěle vynahradil.Od autorky jsem četla všechny 3 knížky a nelituju.

Corly
05.10.2019 5 z 5

Přečteno za týden, jedním dechem :)...nemám jedinou výtku, tento styl miluju...velice dobře čtivé, svižné, napínavé ( fakt jsem se i bála!!!! :-) ), zajímavé postavy, výborné prostředí...a tentokrát jsem vraha vůbec netipla...:-)
A ten konec...ty autorka fakt umí rozjet...:D

TerezaJágrová
05.10.2019 5 z 5

Úžasná kniha! Přečtená jedním dechem... napínavá, čtivá, tak jako i předchozí dvě knihy od autorky. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah, pokaždé jsem si myslela někoho jiného. Moc doporučuji.

dencazrnu
05.10.2019 5 z 5

Paráááda! já jsem maximálně spokojená :) Skvělý a napínavý děj do poslední řádky. Jediné s čím mám problém je, zapamatovat si všechny postavy :D Tak že jsem se občas musela vracet na začátek knihy, abych si připomněla, kdo je kdo a kdo ke komu patří. Vraha jsem odhalila dobře, ale na základě úplně jiné indicie, která nebyla vůbec důležitá :D Ale jinak paráda, tahle autorka mě baví čím dál tím víc :) Doufám, že ve psaní bude pokračovat i nadále :)

mišák1262
05.10.2019 5 z 5

Já jsem nadšená . Ze začátku knihy jsem se chvíli ztrácela v postavách ale pár stránek a už jsem věděla. Konec by zasloužil podle mě ješte pár stránek ale jinak byl uplne super vubec netušila celou dobu jsem si myslela že to vím ale byla jsem absolutně vedle.

mirunda
05.10.2019 5 z 5

Knizka me bavila a mela spad. Konec prekvapil.

wlado
04.10.2019 3 z 5

Nové spracovanie klasiky Agathy Christie "10 malých černouškú". Ide o klasickú detektívku, kde triler je v úzadí. Na knihe ma zaujala psychologická sonda do myslenia jednotlivých aktérov. Kniha sa dobre číta aj vďaka pekne vykreslenému prostrediu a jednotlivých postáv. Milovníkom klasických detektívok určite odporúčam.

kanitsuj
04.10.2019 3 z 5

"Kristepane. Je to jak z hororu." - říká v závěru knihy policistka, která případ vyšetřuje a má naprostou pravdu - s realitou to má, dle mého názoru, bohužel pramálo společného. Celkem napínavý příběh, který na mne ale v mnohých ohledech působil odfláknutě - žádná psychologie postav (oproti tomu, co všechno měli některé osoby za sebou), o navození mrazivé atmosféry nelze mluvit (prostě jen vítr lomcuje okny, měsíc se halí do mraků a všude jsou tuny sněhu). O vyšetřování seržantky je možné myslet si vše, jen ne to, že je profesionálka na pravém místě. Nechyběla ani autorčina již tradiční nečekaná tečka, která mi tentokrát bohužel také moc smyslu nedávala.

Sabča92
04.10.2019 4 z 5

V minulosti jsem od autorky přečetla její Manželé odvedle, které se mi dost líbily. Nevítaný host ale není psychothriller, nýbrž detektivka ve stylu Agáthy Christie.
Hned na začátku autorka na čtenáře nahrne deset hlavních postav, které se rozhodli strávit víkend v poklidném venkovském hotelu. Pro začátek čtení rozhodně doporučuji si jednotlivé postavy vypsat. Sama jsem nejprve byla zmatená, ale po pár stranách jsem se zorientovala. První třetina knihy nás seznamuje s dějem a postavami, poté dochází k první vraždě.
Kniha byla nesmírně čtivá, ale přiznám se, že závěrečné rozuzlení pro mě bylo spíše zklamáním. Pozornému čtenáři neujde, kdo je vrah. Autorka totiž několikrát během celého příběhu odkryla tajemství jednotlivých postav kromě TÉ postavy. Ovšem poslední odstavec mě miloe potěšil a překvapil. Tím to autorka zakončila skvěle. Ovšem i tak zůstává, že celý závěr byl velmi ukvapený.
Pokud máte rádi staré poctivé dotektivky, rozhodně doporučuji :-)

Weeruschka
03.10.2019 4 z 5

Hodně napínavé, byla asi blbost to číst v noci, ale konec byl moc useknutý, rychlý a ani mne nepřekvapil

Vakalik
01.10.2019 3 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER
Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Ačkoliv hned na začátku začne Lapena s představováním několika hlavních postav, jména se mi nepletla. Líbil se mi nápad. Už jen po přečtení popisu knihy, že několik lidí uvízne na chatě, kde nejde proud a začne se tam vraždit, jsem se začala bát. Během čtení mi chvílema běhal mráz po zádech. Do reality mě vracely nějaké méně uvěřitelné pasáže. Začít si hned tykat nebo se osobně seznamovat s personálem restaurace? Muž, který je na pobytu sám, ale při jídle si nesedne k samotnému stolu, ale přisedne si k nějaké dvojici/páru? Seznamování a líčení životních příběhů mezi hosty? No nevím. Možná jsme jako Češi v tomhle víc zdrženlivý než Američané, ale přijde mi to v knize divné. Zápletka mě zklamala. Čekala jsem, že autorka vymyslí větší překvapení. Tohle bylo hodně jednoduché a nenápadité.