Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2913 888

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Renatecka
01.10.2019 4 z 5

Velmi zdařilá knížka, vraha jsem si správně tipla zhruba v 2. třetině. Doporučuji především pro nenáročného čtenáře detektivek jako jsem já, který tento žánr má pouze na prohození.

adevis
01.10.2019 4 z 5

Ne, nemohla jsem zůstat pozadu a knihu nepřečíst, proto jsem ji zhltla za 3 dny.
Shari Lapenu znám a její předchozí knihy mám doma a moc se mi líbily. Takže jsem věděla, do čeho jdu. Tentokrát to nebyl thriller jako knihy předchozí, ale detektivka, příběh inspirovaný Agathou Christie. Agathu znám, černoušky mám doma, ale ještě jsem je nečetla. Anotace Nevítaného hosta mi silně připomínala mrazivý thriller Není úniku, což mě trošku zamrzelo.
Po přečtení pár recenzí jsem zjistila, že je v knize spousta postav, proto mi hodně pomohlo napsat si, kdo je kdo, kdo ke komu patří a základní rysy, vlastnosti každé postavy.
Četlo se to skvěle přesně jako předchozí knihy. Děj byl promyšlený a zajímavý. Měla jsem tři typy na vraha a jakmile jeden z mých typů zemřel, hádání jsem vzdala. Odhalení vraha mě hodně překvapilo a musím říct, že mě absolutně během čtení nenapadlo, že by to mohl být právě tento člověk.
Jediné, co mi na knize chybělo bylo postupné odkrývání vraha. Například sem tam kapitola o myšlenkách vraha, popisující co cítí, samozřejmě anonymně jako třeba "osoba", "host", "vrah". Jak tu bylo již zmíněno, autorka nám čtenářům nedala ani jeden náznak toho, kdo je vrah. To je škoda, jelikož ten konec byl takový šup šup, hotovo.
Je to maličkost, ale proto dávám 4,5 hvězdiček.

kob
01.10.2019 4 z 5

Kdyby si hrdinové nesvítili iPhony, řekla bych, že je to detektivka od Agathy Christie. Zřejmě je autorka také její velkou milovnicí ;-)

St.Evelin
30.09.2019 2 z 5

Přiznám se bez mučení, že moc (vlastně vůbec) nechápu nadšeně ohlasy na tuto detektivku. Ano, je tam krásně prostředí, začátek jak z klasické anglické detektivky, inspirace od Agathy Christie očividná. Kniha ubíhá (není ani nijak tlustá, takže otázka jednoho dne, no problém), ale... Měla jsem mnohdy pocit jako že: "co?" Prostě konec dialogu jen tak ????????‍♀️ dialogy nejsou bůh ví jak náročné, takže mi mnohdy vyletělo obočí vzhůru a hlava se kyvala že strany na stranu.
Na pár stranách pak autorka nechá umřít další 3 lidí, rozuzlení se vleze na další dvě a lidově jak se říká "čau, tvá Máňa". Jak jsem u knihy Manželé od vedle byla nadšená, tak teď za mě NE ???? Celá kniha na mě působí spíš nedokončeně, odfláknutě. Možná jako by šla do tisku druhá verze rukopisu a ne ta finální ????????‍♀️ Jako by autorka chtěla využít své slávy z dvou předešlých knih a vydělat na tom co nejvíce ????
Pokud máte rádi detektivky alespoň malinko náročné, u kterých rádi přemýšlíte a kombinujete, pak tuto ne. Tady vám autorka na vlastní myšlení prostor nedá. Vše je jednoduché, na úhybné manévry a kombinatoriku není prostor. Ve finále vám naservíruje, kdo je vrah a proč a vám je líto, že v knize nebyla žádná indicie, podle které byste si mohli na detektiva zahrát i vy.

Lindulinek
30.09.2019 5 z 5

Skvělá detektivka. Sice na můj vkus hodně mrtvých, ale zápletka byl propracovaná a závěr dobře vysvětlený.

hs777
30.09.2019 4 z 5

Začala jsem číst na základě nadšených komentářů zdejších uživatelů a udělala jsem dobře. Malá skupinka neznámých lidí v izolovaném omezeném prostoru, nehostinné počasí, nemožnost pomoci zvenčí a mrtvých přibývá .... trochu nenáročné, ale super čtení.

Bisdog
30.09.2019 4 z 5

Napínavé,dobrá zápletka a nečekané rozuzlení ,doporučuji.........

pavlinka0250
29.09.2019 5 z 5

Sníh, mráz, led, tma, přibývá mrtvých, napětí by se dalo krájet....
Výborně napsáno, zápletka na jedničku a moje dedukce na odhad pachatele byla samozřejmě špatná a o to větší bylo překvapení v závěru knihy.
Doporučuji a těším se na další kousek od autorky.

Leniii
29.09.2019 5 z 5

Pecka! Ze začátku jsem se trošku ztrácela v postavách, ale jak jsem se začetla, nemohla jsem přestat! Překvapivý konec a motiv pachatele a vlastně i vrah - neodhalila jsem a ani jsem neměla tušení.
Super víkendový čtení :)

ellescorpio
29.09.2019 4 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila, byla dost porovnávána k Agathě Christie, které, ačkoliv Poirota ve filmu zbožňuju, fakt neholduju a vždycky jsem se ztrácela v záplavě úplně pitomých kilometrových jmen. U Nevitaneho hosta jsem si stáhla 20 stránkovou ukázku e-booku a záplava jmen. Odloženo. Jenže po Carterově Nenávisti jsem potřebovala lehčí četbu a tak jsem Nevítanému hostu přece jen dala šanci. A ono to bylo super! Žádná hluchá místa, super atmosféra, sněhem zapadlý hotel, z kterého není úniku, množící se mrtvoly a překvapivý motiv pachatele. Skvělá oddychovka na víkend.

mikusikl
28.09.2019 5 z 5

Kniha mi od začátku připomínala Deset malých černoušků od Agathy Christie. Trochu jsem se ztrácela v postavách, ale pak se děj rozeběhl a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Snažila jsem se uhodnout vraha, ale neuspěla jsem. :-) Skvělá oddychovka na jedno odpoledne.

Veronika2692
28.09.2019 4 z 5

Je skvělá, Agatha by byla určitě pyšná, kdyby si ji mohla přečíst. Konec opravdu pecka :)

Tereziee
28.09.2019 4 z 5

Přečteno na jeden zátah. Velké množství postav, které dostávají stejně prostoru vám ze začátku dost motá hlavu. Odhadnout vraha se mi tady nepodařilo. Rozuzlení mělo hlavu a patu, celá knížka měla svižný spád. Rozhodně povedený thriller.

Jana8774
26.09.2019 5 z 5

Velmi lehke cteni. Nejde o zadne velke detektivni umneni ale jako oddychovka je knizka moc fajn

Štěpánka4
25.09.2019 5 z 5

SKVĚLÁ!

Alimak7
25.09.2019 4 z 5

Za mě velmi dobrá kniha. Druhá půlka přečtená za pár hodin. Dobře napsaný, napínavý příběh s perfektní atmosférou. Tahle autorka píše velmi dobře.

Morsie
25.09.2019 4 z 5

No to byla zase jízda! Tak trochu vstříc infarktu, ale o to bombovější zážitek.

A můj dojem z knížky je ještě posílen tím, že jsem ji četla sama. Na chatě. Kousala jsem si nehty, vstávaly mi vlasy na hlavě, ohlížela jsem se přes rameno a hlavně jsem pořád chtěla vědět, jak to dopadne!
Moje odhady na vraha byly zcela zcestné - detektiv asi nikdy nebudu. Ale o to víc jsem si užila parádní rozuzlení celé zápletky.

Tohle je kniha, která vás rozhodně nenechá chladnými. I když vám skoro celou dobu bude zima.

Výborná záležitost s tou pravou atmosférou klasických detektivek.

klaraj093
24.09.2019 5 z 5

Připadala jsem si trochu jako bych četla Vraždu v Orient Expresu.. Ale nebylo to vůbec špatné. Kniha se četla rychle, měla spád, napětí a zajímavý závěr.. Všechny 3 knihy autorky hodnotím kladně. Je to takový oddechový nenáročný thriller.

Gigy
24.09.2019 4 z 5

Ne že bych patřila k autorčiným předním fanynkám, ale četla jsem obě předchozí knihy a tuhle novinku hodnotím asi jako nejlepší z celé trojice. Zpočátku jsem na chudáka Shari teda koukla trochu skrz prsty - hodně postav, zmatek na začátku knihy, do očí bijící kopie nebožky Agathy,... Ale nakonec Shari ukázala, že má koule a že dovede přimět čtenáře ke strachu. Konec bych si dovedla představit možná lepší, ale takhle mi to na čtyři hvězdičky stačí.

charlizee
23.09.2019 2 z 5

Před dvěma roky jsem se (na dovolené) zařekla, že už od této autorky nic číst nebudu. Manželé odvedle se mi vůbec nelíbily. Zářijový výběr ČK Martinus mě proto trochu vyděsil. Šnůru jsem porušit nechtěla, navíc všichni slibovali, že tohle je zatím její nejlepší kniha... Přísahám, že jsem moc chtěla, aby se mi to líbilo a že nejsem předpojatá!!! :)) Překvapení se ale nekonalo, pro mě to byla jen další plytká detektivka. Kvalitní postavy, atmosféra, dobře budované napětí, překvapivost, jazykový styl...nic z toho jsem tam nenašla. A některé dialogy postav byly tak kostrbaté, že by tak spolu nemluvili snad ani cizinci...
Radši sáhněte po klasice Deset malých černošků :)