Babouš - Profil

Poslat zprávu

(1991, muž) · Kraj Vysočina

Aktivní: včera v 20:55 offline (poprvé: 06.03.2010)

1 199 bodů (přidáno 2 autorů a 5 knih)

Získané palce za komentáře: 2080, udělené: 4481

Právě čtené knihy

Cop
09.07.2018
Cop 2018, L. Colombani

Ohníčky všude kolem
08.07.2018
Ohníčky všude kolem 2017, C. Ng

Já a holka odvedle
07.07.2018
Já a holka odvedle 2018, J. Reck

Kdo jsem

Studuji žurnalistiku na Univerzitě Karlově. Přivydělávám si psaním článků do místních novin, ve volném čase se pokouším o vlastní povídky, přispívám do školního časopisu a samozřejmě rád čtu. Nejraději mám americkou literaturu (Kerouac, Capote, R. L. Stine...) a líbí se mi i britský způsob. Fascinuje mě knižní trh a jednou bych chtěl napsat velký román a vydělat miliony.


Myslím si, že do literárních klasik musí čtenář dospět a nejsem tedy příliš zastánce povinného čtení Na západní frontě klid v sedmé třídě ZŠ - děti na to nejsou dozrálé a knihu jim to jenom zprotiví. Já se snažím číst především současnou světovou literaturu. Chci si udělat obraz o světě, jaký je dnes.


Když přečtu nějakou zajímavou knihu, snažím se napsat recenzi - procvičuju se tak v psaní a baví mě to.


Autoři, s nimiž jsem se setkal osobně: Tom Rob Smith, Erik Axl Sund, Sophie Hannah, Anders Roslund, Stefan Thunberg, Joy Fieldingová, Emma Riedová, Dalibor Vácha, Jiří Šulc, Anders de la Motte, Paolo Giordano, Dmitry Glukhovsky, Zuzana Hubeňáková, Emma Smetana, Aňa Geislerová, Martin Veselovský a Monika Valentová, Tereza Boučková, Veronika Hájková, Barbora Bečvářová, Marta Kubišová, Sandra Brown, Luca di Fulvio, Chuck Palahniuk, Marek Šindelka, Corinne Hofmannová, Lorna Byrne, Sára Saudková, Anna Vovsová, Dominik Landsman, Robin Cook, Paolo Cognetti, Ester a Josefina, Theo Addair, Pavel Kohout.