Někdo cizí v domě

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/big_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 3.82463
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House, 2017

Kniha Někdo cizí v domě

katka134
dnes

První polovina příběhu byla celkem napínavá, ale pak nastoupila nuda. Poslední stránka je sice nápaditá, ale s otevřeným koncem.

KHelca

(+ SPOILER) Typická Shari Lapena, nechá Vas utvořit si nějaký názor,, kdo je vrah,, a na konci je vše úplně jinak :-)

katynka78

Shari Lapenu mám ráda. Opravdu. Její styl psaní mi vyhovuje, líbí se mi její pojetí zápletek a naprosto zbožňuju to, že umí vyvolat napětí aniž by u toho musela vymřít polovina postav v knize a to nejlépe způsobem, že všude je krev a pohled na oběti je více než odpuzující.
Takové tragické, sadistické popisy opravdu nepotřebuju a právě proto Lapenu miluju.

Bohužel u této knihy ( četla jsem od ní kromě poslední, co vyšla - všechny) jsem byla zklamaná na plné čáře. Začátek byl velice slibný, líbil se mi nápad s výpadkem paměti a čekala, co se z toho vyklube.
I ta osoba, co byla příčinou nepříjemností, mi vyhovovala a bylo to fajn. Ale nějak tomu chyběla "šťáva". Nemělo to grády, někde se ztratilo autorčino charisma a navíc to totálně "zabila" otevřeným koncem, který z duše nenávidím, protože to mi přijde jako odfláknutá práce spisovatele. Jako - už se mi to nechce domýšlet, tak ať si to čtenář domyslí sám jak chce? Nene, pěkně mi to autorko dopověz, Ty jsi si to vymyslela, tak to dotáhni a hotovo.
Toto se prostě za mě nepovedlo a vím, že jiným se to líbí. To naprosto neupírám nikomu jeho názor, já tu píši svůj.
Za mě slabota, i když námět, motiv super, tak někde to poztrácelo energii a ke konci se ubral plyn a to je velká škoda.

Raddkaa

Někdo cizí v domě.
Kniha nabízí poklidné, nenáročné a lehce napínavé čtení. Kniha je čtivá díky strohému stylu psaní, nejsou tam zbytečné odbočky nebo dlouhé pasáže o ničem. Příběh je svižný, jednoduchý s překvapivým koncem, který by si zasloužil pokračování.

KatChiss

(+ SPOILER) /poslouchala jsem audioknihu/

** spoiler alert ** Už od začátku mi přišla Brigid - sousedka hlavních postav - podezřelá a děsně otravná. Přišlo mi, že mezi ní a Tomem něco je. Nakonec se ukázalo, že měli milostný vztah, ten však skončil, když Tom zjistil, že je Brigid vdaná. Chvíli jsem B. podezírala z toho, že je zamilovaná do Karen, Tomovi manželky, protože jí byla posedlá. Ale bylo to proto, že byla stále zamilovaná do Toma. A chtěla se Karen zbavit.
Celou dobu jsem si myslela, že muže zavraždila Karen a Bridig ji chce dostat do vězení, aby měla Toma jen pro sebe. Ani na chvíli jsem nepochybovala o tom, že Karen byla týraná manželka a že svého muže zabila v sebeobraně. Proto mě poslední kapitola šokovala. Celou dobu jsem byla přesvědčená, že jsem vše odhalila a byla jsem celkem zklamaná, že bylo vše tak předvídatelné. Ale to by nemohla být Lapena, aby mě něčím nepřekvapila.

Terezka05

Kniha se mi líbila, byla napínavá a hltala jsem každou stránku, abych věděla jak to dopadne.

Martina1805

No jak to napsat, kniha mi přišla taková překombinovaná, celou dobu jsem byla přesvědčená, že vím jak to bylo všechno na to ukazovalo, ale ejhle asi čtyři stránky před koncem se všechno obrátilo a bylo to jinak. Nebylo to špatné čtení, ale ani žádné závratné uvidíme ještě zkusím něco od téhle autorky přečíst.

biki

Přestože jsou knihy autorky už několik let na našem trhu a patří k těm oblíbeným, dosud jsem odolávala - témata, kterými se S.L. zabývá, totiž nemám dvakrát v oblibě. Když jsem v knihovně narazila na tuto knihu, rozhodla jsem se, že to s ní přece jen zkusím. Nejprve musím autorku pochválit, že na rozdíl od řady jiných šla rovnou na věc (viz minulý komentář), vyhnula se dlouhému vykecávání o podružných záležitostech a v knize řeší pouze to, co přímo souvisí s příběhem bez nepodstatných odboček. Co mi však ale hodně vadilo, je celkový styl vyprávění. Přes dynamický děj jsem se nemohla do knihy začíst, vadilo mi i velmi průhledné jednání jedné ze záporných osob, kterou jsme asi všichni odhalili téměř ihned, vadil mi také Tomův tak trochu slabošský postoj. Úplný závěr knihy byl sice překvapivý a (aspoň pro mně) nečekaný, ale přece jen nevyvážil ty předchozí části. Proto jen průměrné hodnocení.