Někdo cizí v domě

od:

Někdo cizí v domě

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360875/nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4.1232
Originální název:

A Stranger in the House (2017)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (97)

Přidat komentář
Kája_95
včera

Perfektní kniha, skvělý příběh. Kniha od které jen tak neodejdete.

Zoy
včera

Super, skvělé. Kniha, která Vás vtáhne do děje, který postupně narůstá od první stránky a nutí Vás číst, dokud se nedostanete na stranu poslední a vy si vydechnete konečným vysvětlením celého příběhu. Tak jako ostatní jsem byla částečně přesvědčená o vrahovi, ale................... Dál doporučuji přečíst

Kamilajznik
včera

Naprosto strhující kniha, od začátku až do konce a konec, ten mě dostal. Mohu jen doporučit!

eva3695
předevčírem

Thriller, který Vás nenechá v klidu. Máte pocit, že musíte číst, dokud nevíte celou pravdu. A jaká je vlastně pravda? Tentokrát mě autorka velmi překvapila. Po Manželech odvedle jsem k ní byla celkem skeptická, ale tato knížka se jí velmi povedla.

Kerberos
předevčírem

Lepší než Manželé od vedle od poloviny knihy jsem si myslela,že vím kdo je vrah a jak to asi dopadne a ono to bylo jinak.Je dobře když nás autor převeze a překvapí.

katst
předevčírem

Kniha se mi líbila, dobře se čte. Čtenář se nenudí dlouhými nicneříkajícími pasážemi. Nečekejte však strhujíci thriller, bylo to spíš takové pohodové čtení. Překvapil mě otevřený konec, to jsem nečekala :-).

kytarka
předevčírem

Po úspěšné knize Manželé odvedle, tady máme od stejné autorky další, skvělý thriller. Autorka je skvělá v tom, že si udrží Vaší pozornost od začátku do konce knihy. Zvědavě otáčíte každou stránkou, protože chcete vědět kdo je tady vrah?! Kniha začíná úplně nevinně autonehodou. Kdy tomu nikdo nechce uvěřit, protože Karen je přece skvělá řidička. Autonehodu přežije, ale je po velkém otřesu mozku a tak vůbec neví co se stalo. Ve čtvrti kde bourala se najde mrtvola muže a růžové gumové rukavice. Rozbíhá se vyšetřování co se vlastně stalo a jak to bylo? Napínavé od začátku do konce.

pocketka
předevčírem

Přečteno za jeden den. Knížka je napsaná velmi čtivě, díky krátkým kapitolám je lehké si říct: "ještě jednu kapitolu, ještě jednu"...a najednou je kniha dočtená. Konec je docela předvídatelný, ale i tak můžu doporučit jako fajn oddechové čtení.

Silwinka87
17. března

Přečetla jsem tuhle knížku jedním dechem..
Děj byl zajímavý,ale na konci jsem moc překvapená nebyla.Čekala jsem to..Líbil se mi ten otevřený konec..
Takže ano,knížku můžu doporučit..

LaBella
16. března

Velmi čtivá kniha, konec malinko předvídatelný, ale stojí za přečtení...

Lisa123
15. března

Kniha mě ze začátku moc nebavila, čekala jsem, kdy se konečně začne něco dít (cca. až strana 200). Čte se dobře, ale obsah mě úplně nezaujal. Když už je v knize nějaké napětí, hned o 2 stránky dál se dozvíme, co se děje. Už v polovině prakticky víme, co se stalo, až na vraha (50/50). Je pravda, že konec mě docela překvapil. Určitě se mi ale více líbilo dílo Manželé odvedle.

Ketrin.TR
15. března

Opět dobré, napínavé čtení. Na styl krátkých, úsečných vět jsem po autorčině prvotině byla připravená, možná bych řekla že se v rozepisování i trošku "zlepšila" a knížka se četla lépe než Manželé odvedle. I díky tomuto stylu psaní má příběh spád, nikam zbytečně neodbíhá. Líbilo se mi pomalé poodhalování odpovědí na otázky, aby se to všechno potom zase ke konci přiostřilo nějakou další zápletkou a zvratem. Jo, tohle je fajn čtení, které zhltnete raz dva.

petula22
15. března

četla se sama, závěr překvapil

Grety
14. března

Manželský pár a jejich sousedé, velice zajímavá sebranka. Jsou hlavní hrdinky nejlepší kamarádky nebo rivalky, kdo je oběť a kdo pachatel ? Každá z postav má své tajemství. Příjemné čtení nejen na dlouhé zimní večery.

michalka S.
14. března

Tato kniha je lepší než autorčina prvotina ,ale zase není úplně super ikdyz konec je zase fakt nečekaný -otevreny.

Nomia
13. března

Celkem příjemný čtivý (a hlavně nenáročný) thriller, který čtenář opravdu zhltne rychlostí blesku. Autorka má svižný styl psaní, jednoduchý jazyk a poměrně krátké věty, to vše žene příběh bleskovou rychlostí ke konci.
Trochu mě mrzí, že si autorka více nepohrála s postavami a dialogy, nedovolila nám nakouknout víc pod povrch - do psychologie postav, ale možná i díky tomuto poněkud povrchnímu stylu vyprávění, příběh peláší o to větší rychlostí. Konec byl dle mě sice trochu předvidatelný, ale i tak zajímavý.
Někdo cizí v domě je kniha, o která si troufám tvrdit, že nebude nikoho nudit, nejen styl psaní, ale i množství zvratů udržuje příběh pořád v akci. Dobré.

LeKal
13. března

Hezky napsáno, bavilo mě to. Zajímavý konec:-)

hopen
13. března

Kniha se mi libila stejne jako Manzelé odvedle :-)

Janča089
12. března

Pro mě lepší než Manželé odvedle, protože nebyla tolik překombinovaná a zdála se mi tudíž i reálnější. Ale také bych to nezařazovala mezi nějaké strhující a šokující thrillery, spíše příběh s psychologicky laděnou zápletkou. Kniha se mi líbila.

rada11
12. března

Naprosto super jako Manželé odvedle ;-)

Analady
12. března

Kniha se četla dobře a měla spád. Ale chybělo mi tam víc napětí. Taková pohodová detektivka, kterou rychle zhltnete, ale nezanechá ve vás žádný extra hluboký dojem.

jaroiva
11. března

"povídka" na jedno odpoledne. nebylo to tak překombinované jako Manželé odvedle, což knize prospělo.
Ale ani tady nechápu, proč je to řazeno do thrillerů. Nepřipadalo mi to napínavé, opět takové lehké oddechové čtení.

koki.veru
11. března

Opět super knížka od této spisovatelky. Manželé odvedle se mně asi líbily o maličko víc,ale i tak byla knížka super. Opět rychlý spád,napětí a velice zajímavá zápletka. Byla jsem si jistá,že vím kdo,ale konec mě velice překvapil :-)

hnilda3
10. března

Moc zajímavá zápletka, bavilo mě to.

cleopatra11
10. března

Od první kapitoly to má spád, není tam nic překombinované a čte se to velice rychle. Těším se na její další knihu.

DoDidDone
10. března

Už jsem četl i Manžele odvedle, takže asi budu trochu srovnávat. Autorka opět vsadila na svůj klasický styl psaní- přítomný čas, krátké věty, který mi vyhovuje. Připadá mi, že její knihy jsou dost dynamické a rychlé, mají spád. Její hlavní postavy jsou obvykle popsány docela ploše a připadají mi vždycky bez názoru a špetky čehosi, ale líbí se mi, že právě tohle už se stalo jejím stylem a odlišuje se od ostatních. Píše oddychové knihy, které se velmi rychle čtou a podle mě i to není jednoduché takhle úplně napsat.

Mě anotace zaujala stejně jako u její prvotiny. Děj rychle plyne, v první kapitole se okamžitě něco odehraje a až do té úplně poslední se pořád něco děje. Kniha nemá klidný začátek a konec, žádné smíření se se situací, vykreslení situace, prostě hned sem, hned tam, což chápu, že každému nemusí vyhovovat. V knize se toho na sebe vrství dost, postavy se mění, chvilku jsou dobré, chvilku špatné, do toho dost velké množství bláznů a to snad i mezi detektivním sborem, který mi není sympatický a nebyl ani v její prvotině. Nevím, čím to je, ale kdykoliv čtu její knížky, nevadí mi ti její blázni, ale pak se ukáží (pro mě) nepříjemní detektivové a já je nemůžu cítit. :)

Není vůbec těžké knihu dočíst do konce, to právě kvůli množství zvratů a různých obracení výroků někoho, jestli říkal to a ne náhodou tamto a jestli třeba nelhal. Sice jsem od anotace čekal něco úplně jiného, ale nevadí, tohle bylo taky fajn. :) Jen mi připadá, že ve spoustě věcí je děj skoro jak přes kopírák s prvotinou. Nechci nic spoilerovat, ale někdy jsem si říkal, že tohle jsem přeci už jednou četl… Hlavně tedy ke konci… Nemůžu ale nic prozradit, protože to je dost tenké a jedním slůvkem navíc bych to mohl celé prozradit. :)

Od plného počtu hvězdiček mě odradil jen konec, který jsem bohužel čekal, a když přišel, řekl jsem si jen: „Aha? … To je všechno?“ Kniha mě moc bavila a nelituju, že jsem ji četl, ale myslím, že už se k ní nevrátím. Thriller to není, žádné zdlouhavé popisy mrtvoly a pitvy taky ne, vše se to odehrává v takové psychologické rovině. Pro mě taková kniha do chaosu, kdy člověk pořád něco chce číst, ale nechce nic náročného. :) Není problém od knihy odejít a nic si tolik pamatovat nemusíte, protože vše většinou připomenou. :)

Kalina
10. března

K této knize mohu napsat jenom to,že se je úžasně čtivá. Cokoli bych komentovala k obsahu , to by asi napovědělo a prozrazovalo zápletku. Rozhodně doporučuji přečíst.

happy-smile
09. března

Kniha byla opravdu čtivá a zápletka docela zajímavá. Zdá se mi, že se autorka od minule docela posunula, a to dobrým směrem. Myslím, že fanoušky "ženského thrilleru" kniha nezklame.

Majulle
09. března

Knížku jsem "zhltla" během jednoho odpoledne. Od prvních stránek až do konce velmi zajímavá a neustále napínavá. Za sebe můžu říct že jsem nadšená, jelikož konec knihy byl velice neočekávaný. :) Určitě doporučuji přečíst i když je odrazem knihy "manželé od vedle" :)

XenasChakram
09. března

kniha se dobře a rychle čte. Je taková nenáročná, na víkend nebo v létě někam k vodě