Někdo cizí v domě

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 3.82054
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

A Stranger in the House, 2017

Kniha Někdo cizí v domě

Ellinek

Lapenu jsem si chtěla přečíst, abych věděla, o čem a jak píše, protože je to docela populární autorka, tak když už něco někomu podstrkávám, tak ať vím, co to vlastně je.

Na to, jaké má tahle autorka ohlasy, to zase takové terno nebylo. Příběh nebyl špatný, byl krátký a ubíhal rychle, nepracovat, přečtu ho za odpoledne. Ale na to, že je Lapena očividně považována za mistryni zvratů a nečekaných překvapení, mi to překvapení tak nějak chybělo. Už jsem přečetla tolik detektivek, thrillerů a psycháren, že mě stěží nějaký zvrat dostane. Pro mě osobně to bylo předvídatelné a po pár stránkách snadno odhalitelné, ničemu nepomohl ani závěrečný zvrat. Když už člověk ví, co hledat a jak jsou podobné příběhy strukturovány, nepřekvapí ho to. Nicméně si umím představit, že pro někoho to bude velké wau. Místy mi to připomínalo několik různých filmů a z pohledu Brigid zase Dívku ve vlaku zmutovanou ještě s jedním dalším filmem.

Snadné, oddechové čtení, které neurazí, ale ani nijak závratně nenadchne.

Zuzka12627

Oddechová a napínavá kniha na večer. Četla se dobře. Tato detektivka určitě stojí za přečtení.

Wasylka79

Knihu hodnotím spíše jako slabší průměr.Velmi zdlouhavé pasáže na pár postav které v knize figurují.

Hanaol

Žádný zázrak, ale propadák to není. Lehká detektivka, která je chvílemi ukecaná a rozvleklá. Určitě na ní za chvíli zapomenu.

Fani

Na mě trošku pomalejší průběh zvláště v první polovině knihy pak už se to rozjelo a druhou pulku jsem přečetla jedním dechem. Řekla bych takovy klidnější psycho triller. Konec me však úplně dostal

regulax

Lehká čtivá detektivka. Začne to nevinnou dopravní nehodou, ztrátou paměti a pak je to na román. Hlavním bodem ženské intriky! Cherchez la femme...

VeronikaAug

Bylo to tak akorát napínavé, žádný krvak, autorcin styl psaní se mi moc libi. Cetlo se mi to dobře a ráda si přečtu od autorky další knížku.

Zolda69

Super čtení. Doporučují..Super se to čte

Dokonalá
Dokonalá