Někdo cizí v domě

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360875/nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 3.9883

A Stranger in the House (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Neami2
předevčírem

Kniha byla čtivá, líbila se mi. Přečetla jsem i Manželé odvedle a autorka má očividně svůj styl psaní. Zhruba od slabé třičtvrtiny jsem u obou knížek vytušila "kdo je vrah" a autorka po zbytek knihy už dováděla detaily do konce. Nic méně se mi Někdo cizí v domě líbilo víc, než Manželé odvedle.

capino

Přečteno za pár večerů. Kapitoly krátké, nemohl jsem se odtrhnout. Jednoduchý sloh mi vyhovoval. Závěrečný zvrat mě dostal:-)

Eva73

Malinko jakože "béčková" kniha (žádný složitý sloh), přesto jsem ji přečetla jedním dechem. Čtivá.

M1ra

Přibližně na stejné úrovni jako "Manželé odvedle" zajímavé, celkem napínavé čtení, ovšem jednoduchý a strohý styl psaní, takže netřeba přemáhat mozkové závity. Vhodné k odpočinku, děj ubíhá, ale nic vás nenutí číst dál. Závěr překvapující, ale žádným literárním skvostem. Příjemná jednohubka. :)

roman9276

Tak tady mě Shari Lapena slušně pohoupala. Začalo to jako peckózní thriller, záhadná nehoda, vražda a pomalu se odkrývající tajemství. Jenže přibližně v polovině to začalo bejt dost předvídatelný a s každou další stránkou mě to přestávalo bavit. Posledních pár listů mě teda dost překvapilo, ale celkovej dojem to vlastně už nezachránilo.

miuk

Lehká oddychovka na páteční večer.

čika

Nezazivne a nakonci radoby prekvapive.

Minah

Po pro mě absolutně nestravitelných "Manželé od vedle", jsem se rozhodla, že přeci jenom dám šanci této knize. Bohužel doby, kdy nálepka "bestseller" označovala originální počiny jsou dávno pryč a slovo "bestseller" tu opravdu musíme překládat doslovně a to tak, že kniha se skutečně pouze dobře prodává a s kvalitou to nemá nic společného. Tenhle rip-off Zmizelé mi hrál na nervy od začátku až do konce, a teď to nemyslím v dobrém slova smyslu. Jedna hvězda za to, že jsem jí přelouskala za jedno odpoledne a tudíž to trauma netrvalo moc dlouho.

radka8970

Někdo cizí v domě nabízí poklidné, nenáročné a lehce napínavé čtení. Kniha je čtivá díky strohému stylu psaní, nejsou tam zbytečné odbočky nebo dlouhé pasáže o ničem, příběh je svižný, jednoduchý s překvapivým koncem, který by si zasloužil pokračování.

Týnka094

Knizka se cte sama ... kolikrat jsem se od ni nemohla odtrhnout za me zaslouzenych 5 *

Dashmo

Ten koniec!!!ach ten koniec!!no skvele.precitane jednym dychom pocas dna.

Ashlee86

Kniha zajímavá a velmi čtivá. Navíc s překvapivým koncem.

Cula09

Nikdy jsem nečetla tip knihy, jako je tahle, ale musím říct, že se mi to moc líbilo. Přečetla jsem ji jedním dechem v noci v posteli, musela jsem si dát pár facek, abych se probrala, párkrát se podívat do světla, abych neusnula a opravdu ji přečíst až do konce, ikdyž jsem ji četla do 5 do rána :D Knize bych nevytkla asi nic, možná mě mrzelo, že nepadlo závěrečné obvinění a samozřejmě jsem si přála, aby to byla Brigid. Ale celé to tak nějak vyšumělo, že si človek řekne ,,a jako kde jsme?” Ale budiž, každá mince má dvě strany, bohužel tady je na hraně.

irefir

Něco mi vadilo na způsobu psaní, ale přesto jsem knihu přečetla velmi rychle - byla napínavá, nedalo se přestat:) A mně se rozhodně líbila víc než Manžellé odvedle.

verisek93

Pěkné čtení, šlo to rychle, zápletka dobrá, ke konci nevíte kdo vlastně teda vraždil, motiv měli všichni. Konec samotný mě překvapil, opravdu jsme tipovala pošahanou sousedku. Ráda se k této knize časem vrátím =)

MartulkaS

Velmi čtivá a zajímavá kniha, ale děj no... vyšetřování zvláštní a nedostatečné, lhaní opravdu unikátní a sousedka cvok, ale styl psaní je super. Přesto mě asi více svoji tématikou zaujala kniha Manželé odvedle.

GaleW

Tak tohle mi v hlavě asi moc dlouho nezůstane (díky bohu), snadno předvídatelné, manžel popisován jako důvěřivý hňup, kterého všichni milují, ale on není schopen samostatného rozhodnutí, o šílené sousedce ani nemluvě. Opravdu si rozmýšlím, budu-li číst i Manželé odvedle

Askarinka

Zajímavý příběh. Kniha se četla dobře, ale nevím jestli se k ní ještě nekdy vrátím.

monishek

Mne se knizka libila. Je ctiva, zajimava. O malinko mozna lepsi nez Manzele odvedle. Precetla jsem ji za jeden vecer a vubec mi nevadi, jak to dopadlo, ackoliv jsem si myslela, ze zaver bude jiny. No, rekneme, ze jsem si myslela, ze nekoho odsoudi. Ale i tak davam skoro plny pocet hvezdicek.

hellp

Velmi čtivá kniha, zvládla jsem ji přečíst za 1 den. Líbila se mi více než Manželé odvedle. Je pravda, že část děje se dá předvídat, ale i tak jsem byla zakončením docela překvapená. Doporučuji jako lehkou oddychovku.

Jana2424

Knížku jsem četla na dovolené. Jee to přesně ten typ knížky, která se na dovolenou hodí - nic komplikovaného a dobře se čte.

TheMarki

Kniha se mi líbila. Jak to vlastně bylo, kdo říká pravdu? Doporučuji

IvusP

Knížku jsem měla přečtenou za 2 večery, četla se sama. 3* za to, že od půlky knížky je vám jasné, odkud vítr vane.. Nejedná se zrovna o strhující dílo, ale v podstatě o fajn oddychovku.

Majinkazam

přečteno jedním dechem... vždy jsem začala tušit, jak by to asi mohlo být, nabádalo mě to k řešení a najednou bylo vše úplně jinak.. Za mě spokojenost a doporučuji, nenechte se odradit že se chvílemi děj odehrává přesně tak jak očekáváte ;)

Petronela258

Komentář obsahuje spoiler.

Četla jsem na dovolené u bazénu. Odsejpalo to jedna radost, ale znovu bych si ji nepřečetla. Na konci jsem vlastně byla na Karen naštvaná, ale víc jsem byla naštvaná, že se to vlastně nevyřešilo! Přitom stačilo tak málo... Musím si to srovnat...

Celou dobu se řešilo, že se na místě našly Kareniny rukavice s její DNA... Karen si rukavice nasadila než vešla dovnitř, a sundala a zahodila je zase až u auta po tom, co v nich zastřelila Roberta. Tři rány. To z nich nedokázali vzít střelný prach? Nebo z jejího oblečení, které po té bouračce přece taky muselo jít do laboratoře? Neříkejte mi, že když z nich umí získat DNA, že tohle by nezvládli.

Nevím zda to spisovatelka opomněla schválně, protože by to udělalo zvrat v jejím příběhu, nebo zda jí tenhle fakt úplně unikl - spisovatelé nejsou vyšetřovatelé.

Mně tam však tenhle důkaz chybí a jak jsem byla ze začátku nadšená, tak jsem pak byla zklamaná...

hey123

Kniha se cetla velmi rychle. Hned od zacatku me zajimalo,jak se tedy vse stalo. Nevadilo mi,jako nekterym, ze se od pulky knihy resi jen jaka verze je ta spravna. To se mi naopak libilo,protoze u jinych knih se vse dozvite az na poslednich strankach.

Petrasim

No, čekala jsem od toho víc. Takový slabší průměr.

Garfinela

já jsem zklamaná nebyla. Je to čtivé, napínavé, zajímavé

nicole1990

Knížka plná zvratů až do konce jsem Karen věřila a nakonec to žádná chudinka nebyla

tynapos

Všude jsem četla na knihu samou chválu a ze zvědavosti jsem si ji chtěla přečíst, natěšená, že to bude skvělé. Bohužel za mě hodně slabší průměr. Rozhodně jsem četla i zajímavější knížky než je tahle.

rodinné vztahy manželská krize napětí psychohry ztráta paměti, amnézie thrillery pro ženy

Shari Lapena

Shari Lapena