Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3068 903

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

Pefka
19.08.2023 3 z 5

Poslední kniha, která mi od autorky chyběla k přečtení. A můžu říct, že Shari píše jak přes kopírák. Otevřené konce, méně či více povedené zvraty v ději. Jen tady to bylo takové dost předvídatelné. Nějaký zvrat v poslední kapitole jsem čekala a on přišel, takže ani v tomhle se překvapení nekonalo.

aydam
01.08.2023 5 z 5

Shari čtenáři postupně odkrývá s každou kapitolou střípky příběhu Karen, Toma a Brigit s Bobem.

"Detektiv Rasbach se opře v sedadle hloub, docela spokojeně. Ten případ se zajímavě vyvíjí. Něco takového on miluje..."
... a já to miluji také :-)

Ava365
20.07.2023 4 z 5

Zajímavý příběh s překvapivým koncem. Kniha je psána i zvláštním, nepříliš obvyklým stylem. Přesto mi tam k udělení plného počtu hvězdiček něco chybělo.

Gaeberys
06.07.2023 2 z 5

Lapena píše thrillery, které nenadchnou, ani neurazí. Takové odpočinkové dovolenkové čtení či víkendové čtení.
Co mě irituje, tak že se v jejich knihách, zejména v jejich úvodních stránkách, musí na každé třetí stránce někdo pozvracet nebo skoro pozvracet. Irituje mě to tak hrozným způsobem, že za to dávám hvězdu dolů...

KnihoSny
28.06.2023 4 z 5

Shari je skvělá spisovatelka za mě kniha super trvalo mi se za číst ale pak se začetla a četla jsem jedným dechem...Příběh se čte dobře děj plyne občas sem byla v šoku... musím doporučit...

BARBARRKA
28.06.2023 2 z 5

Moc jsem toho od autorky zatím nepřečetla a tak to asi zůstane. Nicméně, kniha se četla dobře, a protože jsem se nad ní příliš hluboce nezamýšlela, konalo se i nějaké to překvapení. Vlastně hlavně jedno, na úplném konci. To jediné jsem nečekala. Chtělo by to snad trochu víc propracovat hlavní aktéry a vzhledem k tomu, že jich je pomálu, nedalo by to ani moc práce navíc.

marierachel
27.06.2023 4 z 5

Příjemné čtení, chytlo mě a nepustilo až k poslednímu písmenku. Já jsem překvapená byla. :)

Alinke
12.06.2023 3 z 5

hodnocení 76% odpovídá. Kniha je čtivá, předvídatelná a mě osobně se na ni líbilo, že jsem ji mohla kdykoliv odložit, aniž bych byla v napětí, jak se bude děj vyvíjet, prostě příjemné oddechové čtení na dovolenou

Erummeldë
01.06.2023 3 z 5

Příběh knihy je dobře promyšlený a překvapivý, obvzláště pak zaskočí zvrácenost závěru. Je to má druhá kniha této autorky, ačkoliv se mi její náměty a průběh příběhu líbí, vadí mi tento styl vyprávění, snad se jedná jen o nevhodný překlad.

miskaseverliska
27.05.2023 2 z 5

Předvídatelný příběh od začátku do konce.. Všechny zvraty jsem uhádla a nic pro mě nebylo šokující. Ten pomyslný wow konec nebyl wow. Jediné plus je délka knihy.

jarkaska
14.05.2023 5 z 5

Kniha se dobře četla, konec překvapil.

PepkazDepka
05.05.2023 1 z 5

Vau, tak to bolo nudne.. Nic sa tam nedialo, od polovice je jasne co sa stalo a ten "zvrat", co chcel byt akoze na konci sokujuci, bol akurat tak trapny v porovnani s inymi autormi. Skoda.

Imis
13.04.2023 2 z 5

Moje třetí kniha od autorky a přišlo mi jakoby tak trochu vykrádala sama sebe. Knížka se dá přečíst za pár hodin, protože i když to tak nevypadá, tak je text poměrně krátký - kniha působí mohutněji díky zvolenému fontu písma a řádkování. Některé myšlenky a situace se tam rozebírají znova a znova v dialogu s dalšími postavami a tím se text natahuje, ale nikam prakticky neposouvá děj. A navíc je díky malému počtu postav poměrně dost jasné, jak to asi celé dopadne. Takže nic super originálního a překvapivého nečekejte, ale na druhou stranu, když od toho nebudete čekat nic, tak vás to možná naopak mile překvapí. Nečte se to špatně. Jen si nejsem jistá, zda bych zkusila i další knihu, protože mám pocit, že budou dost podobné.

snimcibdim
09.04.2023 2 z 5

Velmi velmi velmi předvídatelné. Jako audio je to díky tandemu Martina Hudečková + Libor Hruška stále dobře poslouchatelné, ale tentokrát myslím spíš díky výkonu rétorů než kvalitě knihy.

Tynule
03.04.2023 2 z 5

Karen má autonehodu a probudí se v nemocnici, na nic si nepamatuje - co dělala v nejhorší části města? Kousek od místa kde měla nehodu se našlo tělo muž. Což odstartuje mnoho události. Kdo je vůbec Karen jakou má minulost a kde se nacházel Tom v době její autonehody a jaké má teprve plány Bridge? Psychologický román se zarážejícími prvky. Jako oddechová četba není špatná - není to nic příliš nudného má to děj a spád, ale nic co by mě posadilo na zadek

Iva095
30.03.2023 3 z 5

Karen vyběhne ze svého domu, nasedne do auta a v plné rychlosti odjíždí pryč. Vybourá se a skončí v nemocnici. Mezitím její manžel Tom přijíždí domů a už před domem mu přijde divné, že tam jeho žena nemá auto a že je dům odemčený. Vevnitř nikdo není a její kabelka z doklady i mobilem zůstali doma. Karen má silný otřes mozku a amnézii, vůbec si nepamatuje co se ten večer stalo. Nechápe jak je možné, že se objevila v části města kam by normálně nejela. A aby toho nebylo málo tak si je celkem jistá, že se jim někdo cizí pohybuje po domě.

Od autorky jsem četla Manželé odvedle což byl hodně průměrný thriller a bohužel tento nebyl o nic lepší. Zase to bylo strašně předvídatelné minimálně to kdo cizí jim leze do baráku bylo jasné skoro hned a ten konec se mi zdál nezakončený. Nějak nechápu jak tato kniha může mít nálepku Světový bestseller myslím, že se najde spousta lepších knížek, který tuto nálepku nemají, ale zasloužili by si jí.

nicolettkaa
22.03.2023 3 z 5

Přijde mi jakoby autorka opisovala od někoho jiného. Téma, které se opakuje a bylo dost čitelné. Od Shari to byla první kniha, kterou jsem četla a podle všeho bude i poslední. Číst se to dá, ale nic extra to není.

TeriLoch
03.03.2023 4 z 5

Čtivé, napínavé, nenudí :) Co víc dodat, doporučuji! :)

šipek
28.02.2023 3 z 5

Kniha hodně čtivá a přehledná. Jelikož jsou v knize jen tři hlavní postavy tak se čtenář v ději neztratí. Je to takové pohodové čtení na dovolenou. Mě to ale moc nenadchlo.

Nel_ita
21.02.2023 4 z 5

V knize postupně zjišťujeme, kdo za co může, kdo je viníkem. Není zde rozvinutá dějová linie, spíše jde o myšlenkové pochody jednotlivých postav, které se odkrývají postupně, ale neodkrývají zcela vše a v tom tkví mysteriózní nádech a nečekané zvraty, které mě jako čtenáře uspokojily.