Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3068 903

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

petrzel
18.02.2023 4 z 5

Kniha velmi rychle přečtená.

Mruskulka
18.02.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila. Splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Že se bude snadno číst, příběh zaujme, bude napínavá a uhadnu, kdo za to může

ELENtheKNIHOMOL
15.02.2023 3 z 5

Tom a Karen jsou šťastní manželé,ale jen do té doby,kdy Karen narychlo v panice zmizí z domu a krátce na to havaruje se svým autem do sloupu.Karen leží v nemocnici a na nic z toho dne si nevzpomíná.Neví kde byla ani proč tak rychle jela,takhle se normálně nechová.
Po hospitalizaci se s Tomem vrací domů,ale zdá se, že vše je úplně jinak,Karen má strach,ale vlastně neví z čeho.Nic si nepamatuje.
Děj není nějak složitý, žádná komplikovaná překvapení tu nenajdeme.Je to spíše takové oddechové čtení u kterého člověk nemusí moc přemýšlet.
Autonehoda, ztráta paměti a zahadná vražda... takových příběhů už bylo spousta,kniha nepřišla s ničím novým.
Shari nám toto téma alespoň obohatila ještě o bláznivou sousedku.
Začínám spisovatku lehce podezírat,že nemá ráda své sousedy.
Nečekané zvraty o nichž píše anotace nejsou vůbec nečekané.
Stejně jako u předchozí její knihy už od poloviny tušíte,jak se děj bude vyvíjet.
Ale i tak nemůžu popřít, že byla velmi čtivá,svižná a čtení mě bavilo.

Misshell23
07.02.2023 3 z 5

Příběh neurazí, nenadchne.. Všechno to tak nějak čekáte.. Celé se to vleče. Minulé knihy od autorky se mi líbily o dost více.

a.m.
06.02.2023 2 z 5

Po přečtení Nevítaného Hosta jsem si myslela, že Shari Lapena bude právě mým šálkem kávy. Proč jsem tedy byla po přečtení této knihy zklamaná? Příběh s tuctovou zápletkou, nemastný, neslaný, ale ve výsledku neurazí, ale ani nenadchne. Pusťte si v sobotu thriller na Prima Love a vyjde to nastejno...

zdenaR
30.01.2023 4 z 5

Napínavá kniha, kterou přečtete jedním dechem a konec? Uvidíte sami.

rakakan
29.01.2023 5 z 5

Napínavé, perfektně napsané, i když tušíš jak to asi dopadne, konec překvapí.

HŠ
28.01.2023 4 z 5

Za mě perfektní oddechovka, kterou jsem přečetla za jeden den v době nemoci. Nenašla jsem hluchá místa, děj hezky odsýpal, hezky to vše navazovalo. Ale měla jsem pocit, že jsem to už někdy všechno četla, všechno mi to bylo nějak povědomé. Poslední kapitola mě hodně zklamala.

Magdalenkačte
26.01.2023 3 z 5

Karen Kruppová žije spořádaným životem se svým manželem Tomem. Jednoho dne má ale děsivou autonehodu a najednou se zda, že Karen něco skrývá. Hlavně když se nedaleko její autonehody najde mrtvola neznámého muže.

Má s tím Karen něco společného?
Znala ho?
Muže ji Tom věřit?
Da se život jednoduše změnit a začít s čistým štítem?

Jedna z prvních knih od skvěle Shari mě opět dostala! Ona je opravdu top autorka těchto psychorodinych dramat.

Aiden888
22.01.2023 3 z 5

Autorka má jednu velkou výhodu. Píše velice čtivě a přímočaře, žádné zbytečné omáčky kolem. Nicméně tahle kniha byla podle mě celá taková jedna velká omáčka. Nevýhoda byla asi hlavně v tom, že jsem od začátku tušila, kdo v tom má prsty. A nespletla jsem se. Ničím objevný thriller, nic nového, nic extra zajímavého ani napínavého. Prostě jen takové lehké čteníčko, ze kterého vás ale rozhodně mrazit nebude, spíš je to celé úsměvné. Minimum postav, naprosto jednoduchý děj...Zkrátka takových knih jsou stovky.

LenkaM66
16.01.2023 5 z 5

Parádní kniha. Napínavé, psané čtivou formou, celkově se mi kniha líbila a doporučuji.

Ishir
12.01.2023 5 z 5

Výborný thriller.

livana
11.01.2023 5 z 5

Tak to se povedlo! Odhalení mě velice pobavilo. Tleskám Karen.

gm6219
02.01.2023 4 z 5

Nenáročná oddechovka, kterou bez problémů přečtete během jednoho víkendu. Jedná se v pořadí o druhou knihu, kterou jsem od této autorky přečetl a zjišťuji, že autorka má svůj velice specifický styl psaní, který čistě mně osobně asi ne úplně sedí. Děj je napínavý, ale obzvlášť velký spád zde nenajdeme, navíc se místy točíme delší dobu okolo jedné věci, což děj zpomaluje. Na to, jak autorka perfektně propracovala profily postav, jsem očekával trošku něco víc od závěru knihy, který mi na pestrost osobností v ději přišel až moc jednoduchý. Obecně ale knihu doporučit mohu.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Výborný thriller! Hned od prvních stránek vtáhne - Karenina nehoda prostě nedává smysl. Kousek od nehody však objeví tělo a postupně se nám vražda s Karen propojuje. Velmi mě rozčilovala Karenina a Tomova sousedka, ta byla příšerná. :D Kniha byla trochu předvídatelná, to asi ano, ale rozhodně byla dobrá. Rozhodně se mi líbila víc než Její konec - tam už si vůbec nepamatuju, o čem to bylo. :(

Stromovous
27.12.2022 4 z 5

Knihu jsem přečetl do dvou dnů... a za mě je to autorčin průměr. Příběh byl na začátku nudnější, potom se to zlapšilo a děj táhla interakce postav a vyšetřovatelů. Rád jsem si knížku přečetl především kvůli čtivosti autorčiných děl a proto, že to byl poslední titul který mi od autorky chyběl.
Prostředí amerického předměstí mě baví a jako oddychovku mohu doporučit.

Pepina19
17.12.2022 2 z 5

Omlouvám se, ale tohle byla hrozná nuda.

nela3812
09.12.2022 3 z 5

Lapena je opravdu skvělou autorkou thrillerů a příběhů ze sousedství, ale u tohoto konkrétního příběhu se nemůžu zbavit dojmu, že už ho znám. Bohužel jsem tak díky prvnim 20 stranám odhalila zápletku a viníka. Knihu jsem nečetla, tak se příběh možná podobá nějakému filmu? Nevím, ale můj čtenářský zážitek to dost ovlivnilo. :(

Příběh mě nedokázal vtáhnout ani postavami, ani dějem. Celkově jsem z toho spíše zklamaná než nadšená. Sice jsem to přečetla za jeden den, ale výraznou stopu to ve mně nezanechalo. Autorka má zcela jistě mnohem lepší a propracovanější kousky, než je tento příběh.

I když to má své mouchy, a já jsem zápletku odhalila rychle, je příběh napinav, a čtivý. Proto jsem se rozhodla hodnotit 3/5

Ale upřímně....co by mi to mohlo připomínat za knihu/film/seriál? Proč mám pocit deja-vu?

Nevr
27.11.2022 5 z 5

Pro tuhle autorku mám slabost, její knížky se mi čtou samy. Zajímavý nápad, zvraty...

Tereza0107
01.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Knížka nepřišla s ničím novým - autonehoda, ztráta paměti a jedna záhadná vražda. To samo o sobě by asi zas tolik nevadilo, ale stylu vyprávění očividně něco scházelo, protože mě kniha nedokázala vůbec vtáhnout. Dle názvu a zajímavé obálky jsem čekala, že se mi při čtení bude tajit dech a budu se alespoň trochu bát - což u mě většinou není žádný problém, protože jsem jeden veliký strašpytel. Ale bohužel - nezježil se mi ani jediný chlup a to jsem četla i v noci.
A ten konec, který měl čtenáře nejspíše šokovat a dostat do kolen mě otrávil ještě více. Nedával vůbec žádný smysl a zdál se mi hodně odbitý. Potenciál, který skýtala postava Bridget - skryté bláznivé stalkerky - nebyl ale vůbec využit.
Ne, Shari Lapena nejspíš nebude mým šálkem kávy.