Její konec

Její konec https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454784/bmid_jeji-konec-oCW-454784.jpg 4 1548 440

Začalo to šokujícím obviněním...ale kde je pravda? Stephanie a Patrick jsou novomanželé, kterým se právě narodila dvojčata. I když je Stephanie vyčerpaná z nedostatku spánku a staráním se o miminka, je si jistá jednou věcí - má vše, po čem kdy toužila. Potom se ale objeví žena z Patrickovy minulosti a na povrch vyplují tajemství o něm a jeho první manželce. Její smrt byla přeci nehoda - nebo byla zavražděna? Patrick tvrdí, že je nevinný, a tohle všechno jsou jen pouhé plytké pomluvy. Ale říká pravdu? Neudělala Stephanie osudovou chybu?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

The End Of Her , 2020


více info...

Komentáře (440)


lulucinax
lulucinax
04.02.2024 4 z 5

U Lapeny tak už nějak vím do čeho jdu - krátké kapitoly a čtivý, napínavý děj. A nejinak to bylo i v této knize.
Stephanie mi bylo líto a Patrick mi byl nesympatický, ale oceňovala jsem, že se činil při péči o dvojčata. Děti jsou náročné a jsou tou největší zkouškou vztahu.
Za půlkou příběhu mi přišlo, že autorka i hlavní hrdinka Erica se v tom začaly trochu plácat.
No a ten konec? Nechci prozrazovat, ale Shari vždy na konci udělá něco, čím chce čtenáře překvapit nebo lépe šokovat a já se rozesmála. Protože si s námi zkrátka hraje a možná to je i důvod, proč její thrillery jen tak nezapadnou do řady. Musí prostě vyčnívat :D

karaliene
karaliene
25.01.2024 3 z 5

Autorka píše nenáročným stylem, čtenář nemusí vyvinout přílišnou pozornost, protože vše důležité je několikrát zopakováno. Za literaturu pro fajnšmekry bych její dílo neoznačila, ale jako chytlavou oddechovku ano.


Evkaha
Evkaha
17.01.2024 3 z 5

Moje první setkání s autorkou a dobrý. Určitě není poslední, ale něco mi v příběhu prostě chybělo. Konec super, překvapil.

zdazilek
zdazilek
09.01.2024 3 z 5

Kniha byla čtivá ale musím přiznat, že patří za mě ke slabším kouskům od autorky. Určitě na ni ale nezanevřu a dám jí opět šanci.

Gracinka
Gracinka
09.12.2023 3 z 5

Moje třetí kniha od autorky a zřejmě poslední. Píše čtivě, to se musí nechat, ale příběhy vůbec nejdou do hloubky. Postavy nejsou propracované, příběh se stále točí dokola.

Danago
Danago
18.11.2023 5 z 5

Kniha mě bavila i překvapila. Jen konec nemusel zůstat, tak jak je.

knihomolka27
knihomolka27
16.11.2023 2 z 5

Určitě nejslabší kniha od Shari. Prakticky nic moc se tam neděje, vše se tam opakuje pořád dokola, až do zblbnutí - takže mě to už úplně přestávalo bavit. Celá zápletka byla celkem bezduchá a v jiných knihách byla zpracována daleko líp.

slečna.k
slečna.k
12.11.2023 4 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po knize této autorky a jsem překvapená, že vůbec nebyla špatná, dokonce o dost lepší než její ostatní. Jen bych teda fakt nechtěla žít v Americe, kde se probírá veřejně i pokuta za parkování...

Ishir
Ishir
27.10.2023 4 z 5

Dávám 4 hvězdičky jen za ten konec. Jinak se mi líbila nejméně.

Hania932
Hania932
20.09.2023 4 z 5

Já autorku prostě miluju, její knížky jsou naprosto skvělý! Knížka se četla úplně sama. Od začátku se snažím najít pravdu a komu vlastně věřit, ke konci však přijde zvrat a najednou vůbec nevíte, co se prave děje. Opravdu skvělý!

HaHa11
HaHa11
06.09.2023 3 z 5

Zpočátku napínavé, v poslední třetině už vypravování notně ztrácelo dech. Šokující poslední stránky mě zase tak nepřekvapily - tušila jsem nějakou habaďůru! Co k tomu autorku vedlo?
a) záblesk tvůrčí geniality
b) podraz na čtenáře
c) došla invence
Tuším, že c) je správně, ale já Shari Lapenu moc nemusím ....
Každopádně díky poněkud netradičnímu (ne)rozuzlení si knihu budu pamatovat možná i o něco více než pár dní! Jinak jedna z mnoha.

Salinka
Salinka
30.08.2023 4 z 5

Moje třetí kniha od této autorky, Manželé odvedle se mi velice líbili, Nevítaný host se četl dobře, ale úplně mě neuchvátil.
Tato kniha se mi od začátku četla velice dobře, v podstatě úplně sama, jak tu píše více lidí tak se od ní nedalo odtrhnout. Opět jsem neměla dobrý odhad co se týče toho jak to "opravdu bylo". Zase mě pak překvapilo, že jsem se "spletla", nakonec se to tedy zamotalo ještě poněkud více než by asi muselo, ale v podstatě to svým způsobem dávalo smysl i když to bylo poněkud radikální.
A na úplně poslední stránce nás stejně autorka nechala "na vážkách" a nevíme, můžeme se jen domnívat :-)

_Michelle_
_Michelle_
23.08.2023 4 z 5

Čtivá kniha, kterou jsem odkládala jen velice nerada. Je především o tom, jak jedna vyšinutá osoba může negativně ovlivnit životy lidí, na které zaměří svou zištnou pozornost. Mimo jiného mě zaujalo zachycení atmosféry pojící se s náročnou péčí o miminka. Zakončení knihy mě překvapilo. Těším se, až si od autorky přečtu něco dalšího.

micha-ella
micha-ella
20.08.2023 4 z 5

Přečetla jsem od této autorky všechny knížky, od žádné se nedalo odtrhnout. Ale u této mi nesedl konec, který zpochybnil předtím dobře popsané psychologické profily manžela i manželky. Zvraty v závěru děje přece nejsou povinné!

Kasty
Kasty
17.08.2023 3 z 5

Příběh plný zvratů s mrazivou atmosférou. Když už si myslíte, že víte kdo to udělal, tak zjistíte, že jste vedle, jak ta jedle. Trochu mě mrzí ten useknutý konec.

barborelka
barborelka
14.08.2023 4 z 5

Moje první setkání s autorkou....jelikož vím, že se autorka hodně čte tak jsem překousla i formu děje....Erika seděla na gauči a koukala, Erika seděla a četla si v mobilu.....hrozně nerada mám tento styl psaní a ve většině případech hned knihu odkládám, ale tady jsem vydržela. Ze začátku bylo těžké se orientovat v postavách ale pak už to šlo. Příběh byl fajn jeden magor vedle druhého :-) par nelogických událostí nebo jednání ale v kontextu se ti dá prominout. Asi bych jako matka reagovala stejně...konec mě trochu štval chtěla jsem vědět kdo to byl....ale určitě si přečtu od autorky ještě něco jiného.

Bee240
Bee240
12.08.2023 3 z 5

Moje čtvrté setkání s touto autorkou se opět celkem povedlo.
Jako předchozí knihy i tato se dobře čte...což připisuji krátkým kapitolám a napínavému ději. Ale i přes čtivost a celkový docela napínavý děj hodnotím tuto knihu jako nejslabší co jsem zatím od autorky četla.
A proč?
Je to prosté - celé mi to přišlo dost přitažený za vlasy. Proti ostatním knihám to nebylo až tak uvěřitelné.
První polovina je dobrá...
Setkáváme se zde s mladou rodinou kterou tvoří - Stephanie, Patrik a jejich dvojčata. Na první pohled to vypadá že mají spokojené manželství, i když je hodně vysiluje péče o malá dvojčata...mají ale jeden druhého a spolu vše zvládnou.
Jenže na scénu přichází Erica a s ní vše co mám na knihách S.Lapeny ráda - přicházejí intriky, vydírání a psychický nátlak...a pomalu se odkrývají špinavá tajemství z minulosti.
V této části knihy jsem stále měla jasno o tom co je pravda...jenže u Shari je právě super to, že za chvíli už zase nevím. Jak jsem již zmínila nejdřív jsem si byla fakt jistá. O pár stránek dál už ne. Zase jsem si říkala tak kdo teda lže. Co je pravda?
A stále se odkrývali další tajemství a další špína.....a nejen té jedné rodiny. Fascinovalo mě jak jedna ženská dokáže rozrýt více rodin zároveň.
JENŽE.....
Pak přišla druhá polovina knihy a tam se to semlelo celé do jednoho velkého nesmyslu...
Neustálé psychické propady Stephanie.....A stálé omílání jedné události už byli únavné....
A rozuzlení...pokud to tak mohu pojmenovat...bylo zabité. Odehráli se věci které byli jasné hned...ale jako ten konec??? Děkuji nechci.
A nakonec musím dodat jak moc mi přišlo zvláštní jak je pro některé lidi důležité co si o nich myslí ostatní, a prostě se nechají vydírat. Sakra kdo by si to nechal líbit???? Jenom kvůli tomu aby se o nich náhodou nemluvilo.......

olca1983
olca1983
11.08.2023 4 z 5

Už jsem četla lepší knihy od Shari Lapeny. I přes chválu několika lidí v mém okolí jsem se chvílemi nudila a říkala si, co jim sakra přišlo na knize tak skvělého. Ale jelikož je to Shari, tak ubírám jen jednu hvězdičku. :-)

bafuskyBaf
bafuskyBaf
09.08.2023 3 z 5

Jeden psychopat vedle druhého...Knížka měla dobrý náboj, ale ten konec? Nevím, nevím...

Marci70
Marci70
09.08.2023 5 z 5

Velmi pěkně napsané napínavé čtení.. nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Ale takový konec jsem tedy nečekala..

Štítky knihy

kanadská literatura thrillery pro ženy

Autorovy další knížky

Shari Lapena
kanadská, 1960
2017  77%Manželé odvedle
2019  81%Nevítaný host
2018  76%Někdo cizí v domě
2020  83%Jeden z nás
2021  75%Její konec

Kniha Její konec je v

Právě čtených11x
Přečtených2 178x
Čtenářské výzvě357x
Doporučených55x
Knihotéce505x
Chystám se číst564x
Chci si koupit163x
dalších seznamech13x