Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2931 2931

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Milujivuniknih
23.09.2021 5 z 5

Moc zajímavá a čtivá kniha, nemohla jsem se od děje odtrhnout a za necelé dva dny měla přečteno. Konec mi přišel velmi překvapivý. Cením si na příběhu především toho, že dokázal navodit až děsivou atmosféru.

kleria
22.09.2021 4 z 5

Detektivky moc nečtu, ale tato mě mile překvapila. Čtivá od začátku do konce, celou dobu netušíte kdo to mohl být, napínavé, chvílemi i fakt děsivé čtení, ale konec mě trošku zklamal, až moc rychle vyřešený případ, škoda... proto hvězdička dolů...
Ale moc ráda si přečtu od autorky její další knihy.

Luccinda
21.09.2021 3 z 5

Tímto mám přečtené všechny knihy Shari Lapeny, které u nás dosud vyšly, a můžu potvrdit hned tři věci: 1) Manželé odvedle jsou stále nejlepší kniha, kterou jsem od autorky četla; 2) knihy Shari Lapeny mě baví mnohem více jako audioknihy; 3) autorka by měla zůstat u psaní psychothrillerů. Ne že by Nevítaný host jakožto detektivka byl špatný. Knížka má napětí i spád, co mi ale vadilo bylo to, že prakticky nebylo možné odhalit pachatele na základě nějakých indicií, protože tam zkrátka žádné nebyly.

Námětem knihy je klasické „stane se vražda a jeden z tohoto uzavřeného okruhu lidí je pachatelem“. Na jednu stranu bylo fajn, že do příběhu autorka nevložila žádné složitosti, na druhou stranu se tak z Nevítaného hosta stala tuctová a snadno zapomenutelná detektivka, která ničím nevyčnívá, ale zároveň vás ani příliš nezklame. Za mě to byl prostě průměr, čemuž odpovídá i moje hodnocení.

namornice
20.09.2021 4 z 5

Víkendový pobyt v útulném hotýlku v horách uprostřed lesů. Skupina různých hostů a vražda nebo dvě. No, Agatha Christie to určitě nebyla, ale hodnotím určitě lépe než jiné autorčinz knihy

AndulinaU
20.09.2021 4 z 5

Mně se kniha líbila moc. Souhlasím, že je to hodně podobné knížkám od Agathy Christie, ale nějak mi to nevadilo. Vraha jsem teda vůbec neodhadla. Možná by to chtělo nějaký originálnější místo, než hotel, ale to je jediné co bych vytkla

zuzanie1
14.09.2021 2 z 5

Když jsem začala číst, říkala jsem si, že něco podobného jsem přece nedávno četla... hodně mi ten začátek připomíná knihu Vražda s vůní mandlí od Camilly Läckberg. Podobné místo, podobná situace, atd... konec ale jiný. Teď jsem si tady v komentářích přečetla, že je to styl Agathy Christie, ale od ní jsem ještě nic nečetla a nevím, jestli se do toho budu vůbec pouštět.
Kniha se sice četla dobře, docela svižným tempem... ale ten konec? Čekala jsem asi lepší zážitek :)

Evaho73
08.09.2021 4 z 5

Knihu hodnotím ako celkom dobré oddýchové čítanie, ale mam zopár pripomienok. Kladne hodnotím prostredie horský hotel v zapadnutom mestečku so snehovou kalamitou odrezaný od sveta, ako aj celkom slušnú psychológi postáv. To, že námet nebol originálny mne osobne neprekážalo. Jedinú výtku mám k vystupňovaniu zápletky, kde sa všetko dlho točilo iba medzi postavami, ale celkové rozúzlenie zápletky bolo na môj vkus príliš urýchlené a odhalenie vraha mi prišlo dosť "lacné"...

ninano
05.09.2021 4 z 5

Budu se opakovat, ale kniha svou hlavní ideou skutečně připomíná trochu příběhy věhlasné Agathy Christie. Přesto se četla hezky je napínavá a určitě se k autorce zase vrátím.

ddkk
04.09.2021 3 z 5

Asi to není úplně špatné, ale, bohužel, inspirace Agáthou Christie je jednoznačná. Nemám ráda podobné pokusy, navíc s vyústěním, které se moc nepovedlo. Kdo je skutečným vrahem bylo docela dobře odhadnutelné, motivy zločinu trochu kulhaly. Tak trochu z nouze ctnost.
Co jsem ocenila, byl úplný závěr - dokonce jsem se musela zasmát: To ti patří!

EmokeII.
03.09.2021 4 z 5

Super kniha, autorku mám ráda. Četla se výborně, napínavé až do konce. Ale vyřešeno bylo opravdu zbytečně rychle.

misickabl
01.09.2021 3 z 5

Kniha se cetla velmi dobre, ale souhlasim s opakujicimi se komentari, ze zapletka a hlavne zaver mohl byt mnohem vice rozpracovan. Dej se zacal krasne rozvijet a najednou bum a na par strankach se objevi policie, temer ihned odhali vraha a vysvetleni motivu je vyreseno asi dvema nebo tremi stranami. Ale jinak to byla prijemna oddechovka...

benik25
01.09.2021 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá, četlo se to samo.

katynka78
01.09.2021 5 z 5

Tato je v pořadí třetí od této autorky a musím říct, že se mi líbila nejvíc.
Je to klasická detektivka, s klasickým námětem - skupina lidí uvězněna okolnostmi v hotelu, kde původně měli strávit hezký víkend. Ale počasí způsobí výpadek proudu a nikdo nemůže k nim a nikdo pryč. A mezi nimi je vrah.
Klasika. Ale Lapena umí bezvadně psát, poutavě, vykreslí psychologii postav a vtáhne vás do té situace tak, že sami přemýšlíte, co by ste dělali.
Za mě - bojím se tmy, nesnáším zimu a totálně jsem se do těch postav vžila. To žeru! Za mě - super.
Ostatní - Manželé od vedle a Jeden z nás, se mi četli taky výborně a chtěla jsem vědět, kdo to byl a proč. Ale nezanechalo to ve mě takové chvění jako tato.
A taky se mi líbí, že ty její knížky nemají moc stran, obkecávačky, popisování okolí na 20 stranách moc nemusím. A Lapena píše jen to, co je pro příběh podstatné.

BlueTer
31.08.2021 4 z 5

Podle mě nejlepší kniha autorky. Dej rychle utíká. Moc se mi líbil námět chaty a vykreslení postav. Na konci jsem čekala něco wow, myslela jsem, že to autorka trochu více vyostří. Přesto velice slušná kniha.

Čenichnaknihy
30.08.2021 5 z 5

Pokračujeme proti proudu publikační řeky Shari Lapeny. Nevítaný host je přeci jen trochu jiná knížka než Jeden z nás. Rozhodně větší psycho.
Několik hostů se ubytuje v odlehlém venkovském hotelu. Chvíli nato uvězní všechny uvnitř sněhová bouře, elektřina nefunguje a zásoby svíček se tenčí. A do toho zřejmě v areálu řádí zabiják, který hosty postupně likviduje. Lapena opět skvěle vykresila stísněnou a mrazivou atmosféru.
Není náhoda, že příběh trochu připomíná styl Agathy Christie, autorka umí mistrně vykreslit jednotlivé postavy tak, že máte tendenci podezřívat úplně každého. A jak bývá u Lapeny zvykem, opět přijde nečekané rozuzlení.
Výhodou je, že vás autorka opět nenechá namáhat mozkové závity příliš dlouho. Stránky pěkně ubíhají a rychle máte přečteno. A věřte, že vás příběh tak pohltí, že ji budete chtít přelouskat svižně, abyste měli jistotu, že vraždění už skončilo a pachatel se netoulá někde kolem vás.

kristyna2349
26.08.2021 3 z 5

Má první kniha od autorky. Čekala jsem více napětí, které bude postupně gradovat. Toho se mi tedy příliš nedostalo. Když už to začínalo být napínavé, bylo obnoveno spojení se světem a na scénu nastupuje policie a pak už se jen vyšetřuje a je odhalen vrah/vražedkyně.

Nuttelka
22.08.2021 5 z 5

Ale jo, dávám plný počet hvězd :-) Dlouho jsem se knize vyhýbala, obávala jsem se, že budu číst "kopii" Černoušků od Agathy Christie. Pár podobných prvků i narážek tam bylo, ale naštěstí je to velmi chytlavé a napínavé. Opět interpretace Martiny Hudečkové a Libora Hrušky byla bezchybná, tato dvojice mě moc baví a dokáží posluchače velmi rychle vtáhnout do děje.
Nevím, čím to je, ale přijde mi, že Shari píše jak na houpačce, jedna kniha je super, další spíš takový průměr, pak úplně nezáživné a pak zas přijde další super kniha. Jsem zvědavá, co si pro nás připraví příště :-)
(Audiokniha)

Sati
21.08.2021 2 z 5

(SPOILER) 2kg 10 malých černoušků
Špetka Vraždy v Orient-expresu
1 sociopat s komplexy s dětství
1 vyšinutá ženská a bum recept na bestseller je na světě...
Všude vychvalované knihy Shari Lapeny jsem se chystala přečíst dlouho, 6 ztracených hodin

Mikanadeta
20.08.2021 5 z 5

Tato autorka mě prostě nezklame. Výborné, napínavé, absolutně nečekaný závěr jako vždy. Napínavá od první do poslední stránky. Dokázalo mne to tak vtáhnout, že jsem se kolikrát přistihla, jak u knihy sedím, koukám do blba a přemýšlím, kdybych v tom hotelu byla já s manželem. Jaké to muselo být hrozné...

radus
18.08.2021 4 z 5

Na začátku jsem si říkala: ó bóže, to zas bude co kapitola, to pět nových postav. Jsem ráda, že jsem vydržela a četla dál. Z knížky s vyklubala pěkná a čtivá detektivka se zajímavým závěrem. Trošku mi to připomínalo Agathu Christie... určitě stojí za přečtení.