Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2904 887

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Jaklová.katka
06.03.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Od začátku až do samého konce jedno překvapení za druhým.

Lily101
28.02.2022 5 z 5

Autorka prostě umí psát (a překladatel překládat)!

A já poprvé v životě u této detektivky odhalila vraha dřív, než nám to autorka sdělila prostřednictvím postav knihy. I přesto to ale nesnižuje úroveň knihy, neb autorka odvedla skvělou práci.

dzeta
17.02.2022 4 z 5

Knížka měla zajímavý děj a zápletky...vrah byl pro mě velkým překvapením.

Ava365
15.02.2022 5 z 5

Pěkná detektivka tak trochu ve stylu Agathy Christie, kdy je (pozor spoiler!) skupina lidí odříznuta od světa a jeden z nich je vrah. Autorčin styl se mi moc líbil, na knihu se těšíte. Konec mě trochu zklamal, ale vzhledem k tomu, že 95% knihy mě bavilo, dávám plný počet.

dr.romca
13.02.2022 4 z 5

Na začátku se mi postavy docela pletly, ale pak už to šlo.....jak postavy řídly :)
Poslední vražda nebyla pro mě překvapení, tušila jsem to...

mcabr
09.02.2022 5 z 5

Tohle bylo trochu děsivé. Připomělo mi to Agatu Christie a její "černoušky".

Comelye
06.02.2022 3 z 5

Docela fajn oddechové čtení z jsem ráda že jsem dala Shari ještě šanci, přestože mě její knihy ne úplně zaujaly. V příběhu je na můj vkus docela dost lidí a jejich příběhy, ale nějak jsem se neztrácela v ději. Až na jednu osobu (Riley), která mě štvala už od začátku, se mi kniha celkem líbila, taková opravdu jednoduchá, napětí tam moc nehledejte. Přečetla jsem za víkend.

snimcibdim
06.02.2022 2 z 5

Velmi dobře nastavená výchozí situace nepochybně inspirovaná Deseti malými černoušky. To zpočátku víceméně šlape (i když o nějakou tu nelogičnost sem tam i tak zakopnete) a autorka chvíli zvládá docela dobře přehrávat psycho ping-pong podezření z jedné postavy na druhou. Bohužel ale s legendární předlohou dlouho krok neudrží a slibně rozehranou zápletku naráz zabije fádním vyšetřováním a nudným rozuzlením na základě triviálního důkazu.
Moje druhá kniha od Shari Lapeny a nemohu se zbavit dojmu, že umí velmi dobře "rozdat karty", ale naprosto a totálně neumí udělat dobré finále a díky tomu její knihy snadno a zapomenutelně zapadnou mezi mnohé jiné podobné spotřební oddechovky pro ženy.

dragonina
01.02.2022 5 z 5

Výborné čtení. Hltala jsem každou stránku, nedalo se přestat. Kniha měla spád a napětí se udrželo až do absolutního finále.

TeriLoch
31.01.2022 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a rozhodně nezklamala! Přečteno za jeden víkend. Nedala se odložit. Napínavé celou dobu a odhalení vraha se dočkáte až asi posledních 20 stránek před koncem!

Teea
28.01.2022 5 z 5

Kniha se četla sama! Přečtena za jeden den. Děj ubíhá rychle, jen v podstatě nemožné ji odložit.
Celý příběh, myšlenka skvěle promyšlené.

1Terisek1
25.01.2022 5 z 5

Kniha se dobře čte, krátké kapitoly, děj napínavý a do posledních stránek čtenář netuší, kdo je vrahem. Rozhodně doporučuji.

zuzka19
22.01.2022 5 z 5

(SPOILER) No...od knihy jsem vážně velké očekávání, jelikož to byla 3. Kniha kterou jsem od autorky četla a nezklamala! Na začátku jsem se rozplývala nad popisem hotelu, potom představení postav taky za 1. Pak od strany 100 do strany 200 jsme seděla a nemohla se od knihy odlepit (Tomuhle říkám thriller!!) A konec také. Mou nejoblíbenější postavou byla Gwen. Knize dávám plných 5/5!!

annettka1098
19.01.2022 2 z 5

NEVÍTANÝ HOST mi hodně připomínal knihy Agathy Christie, především Deset malých černošků, ale i detektivky s Herculem Poirotem. Celou dobu jsem čekala, kdy se Hercule objeví na scéně.
Kniha je rozdělena do poměrně krátkých kapitol a čtení je tím velmi svižné. Samotný příběh je vyprávěn z pohledu několika postav a jejich psychologie vůbec není špatná. Bohužel jsem loni četla knihu Deset malých černošků a téměř žádná událost v knize mne nijak nepřekvapila. Naopak mě zklamalo rychlé a náhlé rozuzlení.

HODNOCENÍ: 50 %

Luciee322
17.01.2022

Kniha moc hezky napsaná. Skvělá autorka, která nikdy nezklame.

Youn@n
17.01.2022 4 z 5

super knížka :)

babicka_amalka
13.01.2022 2 z 5

takové nepřesvědčivé, dočítala jsem více méně z povinnosti;

PetraDD
13.01.2022 2 z 5

(SPOILER) No.. to rozuzleni vraha? Velke zklamani. Cetlo se to dobre, ale od Thrilleru ocekavam trosku napeti, sokujiciho odhaleni atd.. tohle mi spis prislo jako normalni roman plny divnych lidi. Nic moc
A po docteni je mi tedy extreme lito Candice a jeji zbytecne smrti ;)

misa.lemperova
11.01.2022 5 z 5

Tohle je přesně ta kniha, kterou zhltnete za chvilku, protože je prostě napínavá od začátku až do konce. Kdo byl nakonec vrahem mě celkem překvapilo, celou dobu jsem netušila, kdo by to mohl být, všichni se obviňovali navzájem… Komu se líbilo Deset malých černoušků od Agathy Christie, tomu se bude líbit i Nevítaný host. Doporučuji :)

Restang
05.01.2022 3 z 5

Lapena píše dobře, je to takové nenáročné počtení. Víc se mi líbila kniha Jeden z nás, nejméně Manželé odvedle. Tohle bylo za dobré 3*. Čeká mě Její konec, tak uvidím jaká bude.