Jeden z nás

Jeden z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2649 769

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know , 2019

Vixiene
13.10.2023 2 z 5

Jednoduchý nenáročný thriller, u kterého si čtenář oddechne. Řekla bych že autorka se drží svého standardu a dělá to, co jí funguje - píše příběh s jednoduchým čtivým textem, krátkými kapitolami a drží se témat, které obvykle fungují. Stále z knih Shari Lapena nejsem odvařená a nepřesvědčila mě ani tato, bohužel se mi nepovedlo oblíbit a sympatizovat prakticky ani s jednou z postav. Štvalo mě, jak se autorka snaží docílit toho, aby každý byl podezřelý (snad doslova jen kromě skutečného pachatele). Bohužel už tak v polovině knihy odhadnete, kdo a co, hlavně kvůli stylu vyprávění jednotlivých postav (ani ne jednání, z toho to prostě není možné odhadnout, autorka nedává "nápovědy", které by vedly k odhalení skutečného vraha) - to osobně já nemám ráda.

Pro začínající čtenáře thrillerů nebo pro ty, co nemají rádi thrillery typu Carter atd, tak věřím, že je Shari Lapena značka ideál.

Dietwithstyle
15.09.2023 5 z 5

Tak tohle bylo super. Do 3/4 knihy jsem vubec netusila, kdo je vrah, coz je vyborny. A tu posledni ctvrtinu jsem trochu tusila, ale nevedela jsem jak a proc. Takze velmi dobre napsano. Urcite si prectu i dalsi knihy od autorky.

Aquagirl
08.09.2023 5 z 5

Další výborná knížka od SL. Líbí se mi jak autorka píše, její knížky jsou napínavé a s takovou tou správnou mrazivou atmosférou. Pořád u mě vede Nevítaný host, ale tahle se mi líbila taky moc. Vraha jsem tentokrát neuhodla i když většinou ho odhalím už někde v půlce knížky. Tady jsem měla podezření víckrát, ale na další stránce bylo zase všechno jinak.

martina8425
06.09.2023 3 z 5

Jedna z těch lepších detektivek, která pěkně odsýpá a autorka píše pořád k věci, bez zbytečných motanic. Přibližně v polovině knihy jsem začala mít podezření, jaké rodiny se bude vražda týkat. Ale to mi vůbec nezkazilo požitek z čtení, naopak mě to ještě vyhecovalo, abych si svou teorii potvrdila. Poslední řádky dokonce trochu překvapily :)

maximus13
29.08.2023 5 z 5

Po dlouhé době jsem neuhodl kdo je vrah a to cením. Jak může jedno drobné rozhodnutí změnit lidem životy. Co všechno najednou vypluje na povrch. Jak začne všechno do sebe zapadat a jak jsou doopravdy věci jinak, než vypadají na první pohled. Krátká, jasná a logická detektivka, která se dá přečíst za víkend.

Forrest
26.08.2023

Příjemné, ale nic kriminálně překvapujícího v průběhu děje. Spíš jsem nechápal pomalost té policejní dvojice vyšetřovatelů.
Naopak se mi líbilo vykreslení pocitů jednotlivých aktérů a atmosféry městečka vůbec. Možná ještě něco od autorky zkusím

jarkaska
17.08.2023 5 z 5

Opět čtivá kniha, Překvapil mě vrah staré paní, typovala jsem jinak.

AnetaKor
15.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Trochu to připomíná Mare z Easttownu.

ropotamo
27.07.2023 4 z 5

Příjemná oddechovka, vraha si domyslí člověk přibližně v půlce knihy, ale na čtivosti to neubírá. Ideální kniha na odreagování.

E_Lan
25.07.2023 3 z 5

Příjemná, napínavá ale zároveň tuctová detektivka. Ničím originální, psychologie postav jen po povrchu a rozuzlení malinko přitažené za vlasy. Na dovolenou ok, ale jinak čistý průměr.

adabraz
24.07.2023 4 z 5

Knížky od této autorky mám moc ráda. Občas mám problém s velkým počtem podezřelých, ve kterém se prostě musíte naučit vyznat. Děj byl zajímavý a do konce mě nenapadlo, kdo byl opravdu skutečným vrahem.

Illaa
18.07.2023 2 z 5

U mě se bohužel žádné velké nadšení neodehrálo. Nemohla jsem se začíst, děj plynul nudně, autorka si účelně pohrávala se čtenářem. Jednou ukázala na jednoho viníka, vzápětí na jiného, takhle se to přesýpalo takřka do konce knihy. A poslední stránka byla jako co, pětkrát změněné by mělo být ještě jinak...?

Čmeláček
05.07.2023 5 z 5

Dost dobrá kniha, doteď jsem od této paní spisovatelky nic nečetl. A byl jsem fakt příjemně překvapený, ani jsem to nečekal :). A protože se mi kniha líbila, zkusím někdy zase něco dalšího od ní :).

Lufiik
16.06.2023 5 z 5

Masakr. Miluji, miluji, miluji. Po Shari Lapena jsem sáhla již podruhé a opět nezklamala. Asi posledních 170 stran mě nenechalo klidnou a musela jsem číst a číst.
V průběhu čtení mé podezření, kdo by asi mohl být pachatel, bylo správné. Akorát jsem neodhadovala správně souvislosti, které k činu dovršovali.
Určitě sáhnu po další její knize,... možná přečtu všechny.
Knihu mám zařazenou do #ctenarskavyzva2023. Doporučuji!!!

Lenourt
10.06.2023 4 z 5

Prostě Shari Lapena. Nezklamala. Posledních 100 stran jsem musela dát na jeden zátah!

Misoso
05.06.2023 5 z 5

Skvelá kniha, páchateľa som neodhadol. Prečítané za pár dní, odporúčam aj, ako oddychovú knihu (narozdiel od Fitzka, Cartera je to pohodička), aj, ako príjemný thriller, ktorého hlavnou ideou sú medziľudské vzťahy v komunite, ako aj v celej spoločnosti. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

Kniholapka
29.05.2023 3 z 5

Bohužel mě tato kniha od autorky lehce zklamala. Oproti ostatním knihám neměla takový spád. Četla se sama to ano, ale chyběla mi tam jiskra, která by mě vtáhla a nemohla bych přestat číst dokud bych nevěděla výsledek.

popeluška
15.05.2023 5 z 5

Tak to byla pecka, měla jsem tolikrát pocit, že znám pachatele a konec mě přesvědčil o opaku.... naprosto dokonalé.

katerina6763
08.05.2023 4 z 5

Zajímavý příběh, kdy si na jedné stránce říkáte, že už víte, co je vlastně pravda a jak to vlastně všechno bylo, a na další stránce je všechno jinak.

SimonaP
03.05.2023 3 z 5

Tak dávám tři hvězdy za čtivost, to ano, ale jinak to podle mě nebyl thriller, ale taková vztahovka z jedné ulice, kde každý je s každým nějak zapletený, každý na někoho něco ví. A ta poslední vražda mi přišla jen tak, aby se neřeklo....