Jako hvězdy v temné noci přehled

Jako hvězdy v temné noci
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454785/bmid_jako-hvezdy-v-temne-noci-WNP-454785.PNG 5 969 969

Alice Wrightová doufala, že sňatkem s pohledným Američanem Bennettem Van Clevem unikne sešněrovanému životu v Anglii. Jenže ani její manželství, ani život v zapadlém koutě Kentucky se nevyvíjí tak, jak si představovala. Nadšeně tedy uvítá možnost zapojit se jako dobrovolnice do projektu takzvané Koňské knihovny, který má za úkol šířit literaturu a vzdělanost v odlehlých oblastech Appalačských hor. Alici, Margery a tři další odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou, boj s předsudky místních lidí vůči ženám, přistěhovalcům i lidem jiné barvy pleti, ale také nádherné ženské přátelství, soudržnost i láska. Jojo Moyesová ve svém nejnovějším románu tentokrát přináší výpravné historické drama z dob americké hospodářské krize, vycházející ze skutečných událostí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Giver of Stars , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jako hvězdy v temné noci. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (288)

kolacky
16.06.2024 5 z 5

Sama bych po podobné knížce nesáhla, půjčila mi ji kamarádka, že by se mi mohla líbit. Měla pravdu, bylo to zajímavé čtení o ženském přátelství a pospolitosti, byť byla každá jiná. Držely spolu proti mužské hlouposti a šovinismu a každá se svým způsobem dočkala svého štěstí.

hroneczek
13.06.2024 5 z 5

Ať sáhnu po kterékoli knize od Jojo Moyes, rozhodně to není krok vedle. Všechny se dobře a lehce čtou, postavy si zamilujete, fandíte jim nebo je společně nenávidíte.
Příběh o knihovnicích uprostřed nádherné a zároveň nebezpečné přírody je strhující, plný nečekaných zvratů, jemné romantiky a čiší z něj neopakovatelná atmosféra.


Radka1911
07.06.2024 5 z 5

Nádherná kniha. Příběh na motivy skutečných událostí s krásnou romantickou linkou. Čtení jsem si moc užila a vřele doporučuji.

všechny komentáře

Související novinky (4)

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021


Nový román Jojo Moyes: Jako hvězdy v temné noci

15.12.2020


Knižní novinky do konce roku

13.12.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (33)

Možno práve toto nás to má naučiť, Alica. Že niektoré veci sú dar, aj keď si ich nemôžeme nechať. Možno by nám malo stačiť, že o tej kráse vieme, a nežiadať viac.


Z každé situace existuje nějaké východisko. Někdy může být to řešení hodně ošklivé. Někdy můžeš mít pocit, že se ti půda propadá pod nohama. Ale vždycky je nějaká cesta ven.


Ten Mack McGuire, z toho se mi vždycky zatřepetá srdíčko jak prostěradlo na šňůře, když fouká vítr! Ten Archer o něm umí tak napsat! Jen jen vystoupit z knížky a vyzdvihnout mě k sobě na koně.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Jako hvězdy v temné noci v seznamech

v Právě čtených29x
v Přečtených1 298x
ve Čtenářské výzvě521x
v Doporučených102x
v Knihotéce477x
v Chystám se číst615x
v Chci si koupit139x
v dalších seznamech12x