Než jsem tě poznala přehled

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8380 8380

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Než jsem tě poznala. Přihlašte se a napište ho.

Komentáře (2074)

jarkaska
11.06.2024 5 z 5

Nádherná , ale i zároveň smutná kniha. Prostě takový je život. Doporučuji, tomu kdo nečetl. Už se chystám na další část této série.

elexmil
26.05.2024 5 z 5

Krásné čtení, přečetla jsem za víkend. Můj celý profesní život je spojen s lidmi s nemocemi, s handicapy - jsem díky tomu docela otrlá, přesto mi konec této knihy vehnal slzy do očí, to se mi již velice velice dlouho nestalo. Někde jsem četla, že skutečně svobodný je člověk, jen když je sám. Když má člověk blízké, kteří ho milují a potřebují, sám není. Do jaké míry má pak člověk právo na takové rozhodnutí, jaké udělal Will, rozhodnutí, které život jeho blízkých zatraceně negativně ovlivní.

Muska119
13.05.2024 5 z 5

I když mám ráda dobré milostné příběhy, nenazvala bych se romantičkou. Ani náhodou. Vlastně jsem u romantických knih dost chladná a tváří v tvář tragickému zlomení srdce a ztrátě zůstávám bez emocí. The Fault in Our Stars mě nedojala. Eleanor & Park byla roztomilá, ale pro mě stále průměrná četba.

Ale nějakým způsobem - navzdory mé nechuti zkusit tuto knihu, protože se zdálo, že bude spadat do všech výše zmíněných škatulek - jsem nakonec podlehla tlaku a vzala si tuto knihu z místní knihovny. Nečekala jsem mnoho. Chtěla jsem to jen trochu zkusit a uvidíme, jak to půjde, s pocitem jistoty, že to bude mizerné, a měla jsem pravdu. Ale sakra, dostal jsem za vyučenou.

Zasmála jsem se.
Plakala jsem.
Zůstala jsem vzhůru většinu noci, abych dočetla do konce.

všechny komentáře

Související novinky (6)

10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze (červen)

15.06.2017

10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze (únor)

15.02.2017

50 nejčtenějších knih minulého roku (2016)

17.01.2017

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (1)

Žijeme len raz. Je tvojou povinnosťou prežiť svoj život naplno.

Kniha Než jsem tě poznala v seznamech

v Přečtených12 772x
ve Čtenářské výzvě2 726x