Než jsem tě poznala

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 4.66621

Než jsem tě poznala / Predtým ako som ťa poznala 1.

Vydáno, Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Kniha Než jsem tě poznala

Etule
včera

Komentář může obsahovat SPOILER
Kolem téhle knihy jsem kroužila doslova roky, po které jsem ji měla v knihovně. Hlavně proto, že jsem věděla, jak dopadne. Částečně kvůli komentářům tady, částečně samozřejmě díky tématu.
Dostala jsem se k ní vlastně jen díky sázce s kamarádkou, která viděla film, a chtěla se na něj se mnou podívat. Což jsem odmítala, dřív než přečtu knihu. A tak jako jsem si dala načas s otevřením, tak jsem si dala chvíli na přemýšlení i ke komentáři.
Kdybych ho napsala bezprostředně po přečtení byl by plný ufňukaného tlachání, jak to bylo nefér a jak to mohl udělat a bla bla bla. Jenže, čím více nad tím přemýšlím, tím více to chápu. Přestože věděl, že by s Louisou byl šťastný, nechtěl aby se "zahrabala" s ním, ale vylétla konečně do světa. O to víc mi byl sympatický, a o to víc jsem ořvala, jak to dopadlo. Ale že budu bulet jako želva jsem věděla, už když jsem se do knihy pouštěla. Jediné, co mě v knize mírně rušilo, bylo občasné odchýlení od vyprávění Louisy k vsuvce jiné postavy. Nějak mi to tam nesedlo. A ve finále mi chybělo, že se tam takhle neprojevil i Will.
Vedlejší postavy byly celkem sympatické, sedl mi hlavně ošetřovatel Nathan. Ten byl fajn.
Celkový příběh se četl lehce, i přes opravdu závažné téma. Myslela jsem, že budu muset dělat pauzy během čtení, ale nakonec to tak nebylo. Jen nevím, jestli si přečtu i další díly, protože už tam nebude Will. Uvidím, možná časem. Teď potřebuju nějaký čas číst jen samé sluníčkové knížky.

Per-quiee

Eutanazie je kontroverzní téma, ale kniha byla napsána tak, že se každý do příběhu vcítí a dovolím si i tvrdit, že chápe rozhodnutí Willa. I o takovýchto věcech je důležité psát.

baru_vosh

Čtivé, poutavé, napínavé, dojemné.. tzv. jsem příběh hltala. I slza ukápla, přesto, že jsem věděla jak to dopadne už z filmového zpracování. Bezva počtení!

marki.dvorakova

Lou mi byla fakt sympatická. Její a Wiilův příběh mě úplně pohltil a já nechtěla přestat číst. Ani jsem nedoufala, že to skončí happyendem, přesto slza na konci stejně ukápla.

Carol1122

Kniha vás chytne za srdce od prvního až do posledního písmenka. Já osobně nejdříve viděla film a až po letech se vrátila ke knize, takže děj pro mě nebyl překvapením. I přesto musím říct, že popisy v knize na mě způsobily daleko víc a celkově mě tak příběh daleko více upoutal. Uronit nejednu slzu bylo opravdu těžké.

Mruskulka

No teda. Příběh Willa, který je po nehodě upoután na vozíčku a Lou, která má za sebou nepříjemnou zkušenost. Příběh mě úplně pohltil a až do konce jsem věřila, že to dopadne dobře a Will si Švýcarsko rozmyslí. Prostě skvělý, i když smutný

Grynče

Nádherná kniha plná citu.

MalejTucnak

Je to už pár let, co jsem ji četla, ale byla skvělá a určitě si ji přečti ještě jednou.