Než jsem tě poznala

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 4.66722

Než jsem tě poznala / Predtým ako som ťa poznala 1.

Vydáno, Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Kniha Než jsem tě poznala

kamca4151

(+ SPOILER) Nejsem úplně cílová skupina milostných knížek a červené knihovny. Za největší lovetory mýho života asi považuji knihu 1984. Ale tohle jsem zhltla jedním dechem. Tak trochu jiná romance a zamyšlení se nad tím, že někdy prostě člověk nemůže mít všechno.

Lucy2211

Letos uplyne pět let od doby, kdy jsem tuto knihu četla poprvé. Tenkrát jsem vůbec nevěděla, jak moc příběh zasáhne do mého života i srdce. Když mi kniha toho dne dopoledne dorazila, okamžitě jsem se pustila do čtení. Ještě téhož dne pozdě v noci jsem měla dočteno, zlomené srdce a slzy mi stékaly po tváři. Přesně takové vzpomínky jsou na první čtení knihy "Než jsem tě poznala."
Autorka mě doslova okouzlila stylem psaní, čtivostí příběhu i brilantním vykreslením hlavních hrdinů a prostředí. Od spisovatelky jsem četla postupem času všechny její knihy, ale tato bude pro mě navždy jedna z nejlepších. I když už jsem jí od té doby četla znovu několikrát, pocity po dočtení byly stejné. Pokud tedy hledáte romantickou knihu, která změní váš pohled na svět i na lidi okolo nás, tato je ta pravá.
Doporučuji a autorce děkuji za skvělý čtenářský zážitek, který nikdy nevymizí z mé mysli.

umami1515

Donutila mě se nad svými názory zamyslet. Jen kdybych si předtím nepřečetla ty spoilerující komentáře.

Anett525

Kniha je rozhodně lepší než film,i když film mám taky ráda. Přečetla jsem jedním dechem.

HockeyGirl

Viděla jsem jako první film, než jsem četla knížku. Jelikož není tak úplně moje, ale sestry, tak jsem ji neměla kdy jindy dřív přečíst. Navíc ji pak měla půjčenou i jedna známá, takže jsem si musela počkat, až se dostane i do mých rukou. Jsem moc ráda, že jsem knihu mohla přečíst. Mám i názor na film X kniha. Film je v mnoha věcech jiný, ale v podstatě je stejný, jako kniha. V knize je například postava jako Willova sestra, ve filmu nikdo takový není. Navíc v knize jsou i některé pasáže, které taky nebyly ve filmu. Nějací novináři, kteří chtěli s Louisou udělat rozhovor, to tam taky nebylo. Anebo sousedská hádka, ta mi tam přišla docela nepodstatná. Ale tak to je knížka, vždycky se něčím liší od filmu. Doporučuji přečíst prvně knížku a pak kouknout na film. Já jsem to udělala obráceně a pak jsem přišla o moment překvapení. Přesto se mi knížka moc líbila a dávám jednoznačně 5*, jinak to nejde. Willův život a Louisi mě prostě okouzlil. ♥

Jessica007

Moc hezká kniha. Nejdříve jsem viděla film, také se mi líbil. Knihu jsem si koupila už před časem, četbu jsem trochu odkládala. Samozřejmě se mi líbila, je skvělá, dojemná, smutné téma i konec. Romantická. Kdybych ji četla jako mladá, líbila by se mi určitě ještě více, ale to ještě nebyla ani napsaná. Doporučuji.

kyselina_24

Krásná kniha, ještě lepší film !

iiiccc

Na začátku naprosto nesympatické postavy. Lou, která od života nic nečeká, ale na druhou stranu pro ní není žádná práce dost dobrá . Dále členové její rodiny, kteří ji mají sice rádi, ale pouze když nosí domů dost peněz, aby si udrželi svoje pohodlí. A ještě jsou pokaždé dotčeni, když Lou něco požaduje od nich. Protivný invalida Will,pro kterého život ztratil smysl. Všichni vesměs sobci. Akorát pečovatel Nathan, to byl prima chlapík.
V průběhu se tento stav ale mění. Protože postupně všichni začnou myslet více na ostatní a paradoxně i sami na sebe (v dobrém) a začínají chápat. A i když jsem od začátku znala konec, stejně jsem trošičku zadržovala slzy.

Nahá
Nahá