Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/big_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 4.67749

Než jsem tě poznala / Predtým ako som ťa poznala 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Komentáře (2017)

Kniha Než jsem tě poznala

DagmarJ

(+ SPOILER) Nikdy jsem během čtení knihy tolik nebrečela a nikdy jsem nezůstala v takovém “prázdném” stavu, už jsem si musela začít říkat, že je to pouze fikce, že se tím nemůžu takhle zabývat, ale moc to nejde… Kniha je místy vtipná a místy dojemná a moc smutná. Bylo mi líto i nesympatické Willovi maminky, která nakonec zůstala vlastně sama. Až dokonce jsem čekala, že to dopadne jinak…ale kdyby to dopadlo podle našeho a Louisinino přání tak by to byla jenom vlastně další tuctová romantika, tohle bylo jiné.

Evar88

Citlivě napsaný příběh, ve kterém autorka líčí veškeré útrapy lidí na vozíku, stejně tak lidí, kterým jejich osud není lhostejný. Zatímco Will je člověk, který měl v životě téměř vše a o všechno přišel. Louisa je typ, který se teprve hledá a objevuje své možnosti. Oba spojila děsivá tragédie, která jim však paradoxně dovolila nalézt sílu a lásku. Knížka je napsaná nesmírně čtivě a ze všech stran nahlíží na otázky života a smrti, vlastní hodnoty a smyslu bytí.

AndelkaZoubek

První knížka, kterou jsem od této autorky četla. Autorka má cit pro výběr postav, jejich psychika je dobře propracovaná a uvěřitelná. Děj příjemně plyne. Na můj vkus byla knížka v některých ohledech trochu předvídatelná a v první půlce knížky mi chyběl takový ten pocit, že se od knihy nemohu odtrhnout, za to strhávám hvězdičku. Druhá půlka mě již do děje vtáhla. Před touto knihou jsem četla Normální lidi a tu hodnotím jako originálnější a pro mě chytlavější. Celkově má ale toto dílo takový příjemný nádech, což vnímám jako jeho hlavní charakteristiku, a četlo se velmi dobře. Od autorky Moyes si určitě budu chtít ještě něco přečíst, pokud budu mít náladu na oddechovou knížku, která pohladí na srdci.

Make20

Knížku jsem naštěstí četla dříve, než jsem viděla film. Nevěděla jsem tedy, jak příběh dopadne. A takový konec jsem tedy nečekala, probrečela jsem ho. Autorka knížku napsala velmi pěkně. I když jde o romantiku pro ženy, kniha není přeslazená. Několikrát jsem se u ní i zasmála. Je to nejhezčí knížka od JOJO a rozhodně se k ní ještě vrátím.

loolee

(+ SPOILER) Neměla jsem velká očekávání a proto mě překvapilo, jak se mi nakonec knížka líbila. Děj předvídatelný, konec ne (film neznám), a když už romantika, mohl být taky romantický. I tak docela fajn čtivo.

Ann58

K této knize jsem se dostala úplným omylem a to jen kvůli čtenářské výzvě. Ze zásady a nikdy nečtu nic romantického, ale musím uznat, že tohle mělo něco do sebe. Byl mi blízký humor hlavních hrdinů a díky Willově postižení byla tahle slaďárna přece jen něčím malinko jiná. Několikrát jsem se upřímně zasmála i poplakala. Další díl vyhledávat nebudu, filmové zpracování také ne, ale přečtení nelituju

Alexxxka

Už dávno som videla film. Hned jak prisiel do kin. Strasne ma sklamal, neverila som, že to naozaj spraví. Knihu som si precitala hlavně kvoli Vyzve a musím povedat, že s odstupom casu, po niekolkych rokoch, v kniznej podobe sa mi to fakt pacilo. Precitala som jediným dychom, na konci plakala... Dávám palec hore

Aziza23

Tak toto bola fakt neuveriteľná pecka... Úžasný príbeh! Krásny, vtipný, dojemný, silný. Oboch hlavných hrdinov som si veľmi obľúbila, hoci Will sa na začiatku správal ako kretén a ľutovala som Lou, že musí znášať takého mrzutého chlapa. V závere som Willa zas neznášala, že sa rozhodol zomrieť. Na druhej strane som ho však chápala - ja by som sa na jeho mieste rozhodla rovnako. No revala som jak malé decko, pre slzy som ani nevidela na písmená, takže sa zdalo, že ten príbeh nikdy ani nedočítam. ODPORÚČAM!