Než jsem tě poznala

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 4.67169
Série

Než jsem tě poznala / Predtým ako som ťa poznala 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Me Before You, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1923)

Kniha Než jsem tě poznala

Přidat komentář
Gemma88
dnes

Nejlepší, nejvtipnější a zároveň nejsmutnější knížka, kterou jsem kdy četla. První kterou doporučuji všem.

asam
27. dubna

5 hvězdiček je málo- Vynikající téma + dobře píšící autorka


Kaikido
24. dubna

Upřímně? Ze začátku mi kniha připadala plytká, klišé na klišé. Vysoké hodnocení mě ale nabádalo číst dál a udělala jsem dobře. Z jednoduché romantické a zdánlivě jasně nalajnované zápletky, se postupně stal hluboký příběh s mnoha silnými momenty. Kniha je často velmi smutná až depresivní (především pokud se člověk vcítí nejen do hlavního hrdiny, ale i do všech ostatních postav), na druhou stranu však nechybí humor, sarkasmus a ironie. Příběh si na nic nehraje, ukazuje věci, tak jak jsou, nepřislazuje a nedělá plané naděje. Je autentický, stejně jako hlavní postavy. Co oceňuji je konec. Smutný, ale ze života a po zamyšlení vlastně logický a pro čtenáře smířlivý. Jak už řekl Shakespeare: “Každý opravdový příběh končí smrtí”.

Film jsem viděla až po přečtení knihy, líbil se mi, ale je to spíš romantická komedie. V porovnání s knihou zdaleka nenaplňuje závažnost tématu.

MišusWinner
16. dubna

Děj se mi velice líbil, akorát konec jsem čekala trochu jiný. Film který jsem si pak pustila mě už tolik nezaujal.

Kristy.Seb
06. dubna

Vědění je moc.

Když jste najednou vrženi do úplně nového života - nebo vás aspoň tak prudce strčí někomu do života, jako by vás tváří přitiskli na jeho okno, donutí vás to přehodnotit, kdo vlastně jste. Nebo jak můžete jiným lidem připadat.

Člověk musí vědět, co je důležitý.

Jak to, že ty máš právo zničit mi život, když já nemám právo mluvit ti do toho tvého.

Nádherný příběh. Ač je v podstatě celou dobu velmi smutný, tak si myslím, že o tomhle by si měl každý rozhodovat sám.

lost.in.books
06. dubna

Hodnocení: Od této velmi chválené autorky jsem si již delší dobu chtěla nějakou knihu přečíst a po přečtení této knihy mám chuť si přečíst její další knihy.
Ze začátku stála chvíli na jednom místě a nic moc se tam nedělo, chvíli mi trvalo než jsem se plně začetla , ale poté to už opravdu stálo za to a na konci knihy jsem neměla daleko k slzám, takže jsem tomu neubrala vůbec nic ve finálním hodnocení.
Autorka měla skvělý styl psaní, příběh byl díky tomu čtivější, zajímavější a i procítěnější. Ihned jsem si oblíbila oba hlavní hrdiny - Willa a Louisu, kteří mi neskutečně přirostli k srdci a vše jsem prožívala spolu s nimi a mrzelo mě když kniha skončila- tak nějak jsem si na ten příběh zvykla a těžko jsem se loučila. Will byl skvělý- ze začátku takový morous, ale pak byl úžasný, Louisa byla úžasná- srdce měla na pravém místě a pro druhé by se rozdala. U příběhu jsem se zasmála díky Willovu skvělém sarkasmu na který nedám dopustit i posmutněla a tak to u dobrého příběhu má být. Líbilo se mi že se jednalo o romantický příběh a zároveň se v knize řešilo i vážnější téma, mám takové příběhy radši než ty čistě romantické. Knihu mohu všem co mají rádi romantiku se závažnějším tématem.

nangijala
01. dubna

Velmi těžké téma, vcelku zajímavé zpracování, tj. z pohledu několika vypravěčů, i když jeden převažuje, a čtivá forma. Bavilo mě jiskření hlavních postav a jejich slovní bitky. Přestože byl příběh emotivní a zapůsobil na mě (oceňuji nekýčovitý konec), nebylo to asi úplně to pravé pro mě. Knihu jsem zavřela a nijak už ve mně nedoznívala, škoda. Jde o moje první setkání s autorkou. Chtěla jsem poznat, proč čtenáře tak okouzluje.. vyzkouším tedy určitě ještě něco dalšího.

marukm
30. března

*stoupnu si ke skromnému pultíku*

Já: Ahoj, jsem marukm a tuhle knihu jsem regulérně ořvala.

Dav: Ahoj marukm.

Já: Díky za pozornost.

1 ...