Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 4.67262

Než jsem tě poznala / Predtým ako som ťa poznala 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Komentáře (1942)

Kniha Než jsem tě poznala

Ešína

Dokonalost sama. Okamžité vtáhnutí do děje. Konec smutný až mi ukápla slza. Opravdu jsem do poslední chvíle čekala, že dopadne jinak. O to víc se mi kniha líbila, že konec nebyl předvídatelný.

Monolit0713

Fakt dobrý

Dizzy3

(+ SPOILER) Zkrátka doják..a to jsem si ze začátku ani nemyslela, ze mne to tak pohltí..ja bych tedy raději brala ten happy end, ale chápu, že jednak je to takto zajímavější a jednak bych i chápala rozhodnutí hlavního hrdiny, i když, alespoň to s Lou mohl nějaký čas zkusit být jako pár..třeba by se nakonec rozhodl jinak.. Nicméně tam mohlo být popsaných víc společných zážitků - narozeniny a svatba byly dokonaly, takhle tam bylo zbytecně moc omáčky :)

7Lů7

K tomu není třeba psát nic. Prostě dokonalost.

lenkaBajza

Příjemná letní četba. Příběh se mi líbil, byl propracovaný, postavy sympatické a jejich charaktery se krásně vyvíjely.
Možná to bylo trošku natáhlé. 3/4 knihy Lou řeší, že čas běží a ona musí něco udělat… bohužel na činy dojde až v posledních několika stranách.
Ale jo,bylo to super, těším se na film:)

Jita160

Chtěla jsem si zpříjemnit dovolenou knížkou,kterou mě půjčila kamarádka.
Ty potvoro co jsi mě to provedla!!!!!
Emoční masakr,jsem moc smutná...nemám ráda knížky s takovým koncem i když vím,že to prostě k životu patří.
Bulim do spacáku a rukav mám úplně promáčený vím ,že tento příběh ve mě zanechá nevratnou vzpomínku na Willa a Louise.
To byla dvojka,která by se za normálních okolností nikdy nepoznala.
Louise je úžasná bytost s obrovským srdcem a Will...?může poděkovat všem svatým,že zrovna ona mu zkřížila cestu,když ta jeho byla u konce.
Krása,láska,bolest a smrt...prostě život.

Kjersti

Já nevím, viděla jsem nejdřív film, který podle toho vznikl a prostě si myslím, že film předvedl potenciál té knihy, líbil se mi, docela dost mě dostal, hlavně to, že opravdu nedošlo ke kýčovitému happy-endu, ale opravdu to skončilo tak, jak si přál Will. Kniha za mě prostě není úplně bravurně napsaná, styl je takový nějaký nijaký, když autorka něco popisovala, moc se do toho nepustila, mohla víc ty situace vykreslovat, zbytečné pro mě byly některé pasáže, vůbec bych tam nezahrnovala těch pár kapitol z pohledu ostatních postav, myslím, že to tomu nic nepřidalo. Za mě průměrně napsané, zbytečně moc - fakt moc - motivů, myslím, že větší hodnotu to má kvůli tomu, že z toho vznikl pěkný film, ve kterém zůstalo to hlavní. A už vůbec nechápu, proč vznikala ta pokračování, jestli se autorka nechtěla vzdát své hrdinky, nebo dala na nátlak čtenářek, které křičely, že chtějí vědět, co bude s Lou dál (tomu teď podléhá jaksi víc autorů a neměli by), podle mého při tak dobrém a silném tématu vůbec pokračování vznikat nemělo, takhle to mělo skončit a dál to nerozmazávat. :-)

Sabča817

(+ SPOILER) Uf! Tato kniha je hotový emotivní masakr!!!Poslední stránky mám uplně nažmach!
Je to krásná kniha a pěkně se čte. Wila jsem si bohužel oblíbila, o to víc mě konec bolel. Louisa je sympatická a fakt mi jí je líto.
Téma bylo zajímavé a neobvyklé. Upřímně, byla jsem na autorku naštvaná, že Willa aspon částečně neuzdravila a nenechala ho žít.
Teď ještě emočně přežít film, který jsem nikdy schválně neviděla... Vždy raději nejdříve čtu knihy.