Než jsem tě poznala

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 4.66444

Než jsem tě poznala / Predtým ako som ťa poznala 1.

Vydáno, Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Kniha Než jsem tě poznala

Nikusha
včera

Líbí se mi, že to změnilo Louisu. Jakoby udělal ještě naposled dobrý skutek.

Fazolecek
předevčírem

Zvolila jsem tuto knihu i když tenhle žánr nevyhledávám a už mám v rukou druhý díl. Byla to fajn odpočinková četba. Závěr jsem trochu čekala, ale i přesto mě překvapil. Líbila se mi povaha obou hlavních postav a jak je autorka vykreslila. Můžu doporučit =)

lenka0383
30. listopadu

Kniha se mi velmi těžko hodnotí, protože jsem před jejím čtení již viděla film. Moc se mi líbí námět i styl autorčina psaní, ale na hodně místech mi to přišlo hodně rozvleklé a konec mě nijak nezaujal. Ve filmu mi to zakončení přišlo takové pádné a šokující, v podstatě skvělé, ale tady, když jsem měla k dispozici i vnitřní svět hlavní postavy, jsem nějak nemohla pochopit to, co udělala a proč to udělala. Jedna z kapitol, která je napsaná z pohledu její sestry, úplně vybočovala z celého rámce knihy. Přesto dávám čtyři hvězdy, protože se mi líbí styl, jakým autorka píše, a příběh je velmi originální a zajímavý, konec odvážný a nečekaný.

Jana512
24. listopadu

Od knížky se nedalo odtrhnout, i když náročná na city! Hlavní hrdinka ukázala velkou vynalézavost v přístupu k nemocnému, který jí dál poznat její schopnosti a povzbuzoval ji, ale stál si za svým rozhodnutím, což bylo pro všechny těžké.

Jessybelle
24. listopadu

Už pár měsíců jsem knihu neshltla tak rychle... Udělala na mě velký dojem. Jak tématem tak zpracováním. Patří mezi knihy, které s klidným svědomím doporučím dál. A asi se k ní časem vrátím...

Squish
21. listopadu

Tohle není můj žánr, knihu jsem volila spíše jako oddechovku a taky protože mi padla do ruky v knihovně. A popravdě se mi - světe div se - líbila, což bych do sebe nikdy neřekla. Moc milá, pěkně vyprávěná, bez zbytečných hluchých míst.

VasnivaCtenarka
20. listopadu

Tuto knihu jsem četla až poté, co jsem shlédla stejně pojmenovaný film. Knížka se četla velmi dobře, příběh je to dojemný, laskavý a emotivní. Dokonce i moje maminka, která velmi nerada čte, tuto knížku přelouskala jedním dechem :) A věřte mi, že to už něco znamená :) Knížce tedy můžu dát pouze a jen pozitivní hodnocení! Děkují autorce za příjemnou chvíli :)

LenkaKa
11. listopadu

Je to krásný příběh a otázka eutanazie je vždycky složitá.