Život po tobě

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293194/big_zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 3.92509

Než jsem tě poznala / Predtým ako som ťa poznala 2.

Vydáno: , Ikar (ČR)

After You, 2015

Kniha Život po tobě

Pepina01

Trvalo mi delší dobu, než jsem odhodlala knihu otevřít a začíst číst. Protože první díl mě emotivně hodně zasáhl. Ani jsem si nedokázala představit, o čem by vlastně mohla být. Kniha je napsaná hezky, ačkoli se nečte tak náruživě jako předchozí. A upřímně nechápu, proč se píší dodatečná pokračování příběhů, které byly krásné a nějakým způsobem ukončeny. Ale to je asi problém této doby (u filmu se to děje také pořád) a jak je uvedeno na konci, bylo to hlavně přání čtenářů.

Han-nah

Asi každý čtenář čeká v dalším pokračování knihy něco jiného, Ztráta blízkého člověka bolí a je těžké se s ní vyrovnat. Nikdo nechce slyšet fráze "Život jde dál." Tato cesta hledání sebe sama je pro každého jinak dlouhá, bolestivá.
V první sérii to byl hlavně Will, v této je to Louisa, která se s jeho odchodem nemůže vyrovnat. Truchlí, dovídá se nové věci, do života jí vstoupí nespoutaná Lily a její život se po kousíčkách posouvá dále. Má těžký úraz a je tu její rodina, která ji s láskou podporuje. Možná potkala někoho, s kým bude šťastná.

Ishir

Kniha je o dost slabší než první díl. Příběh mě zaujal až od poslední třetiny, která stála za to.

maruschka

Pro mě lepší než první díl. Moc nechápu negativní komentáře u knih JM a jí podobných - proboha, je to zavedený žánr ženské literatury! Kdo si na tomhle chce svými odpady honit ego, tak asi nebyl posledních deset let v knihkupectví (a netuší, že má na výběr spoustu dalších žánrů).

Kami33

Trochu jsem se bála pokračování, ale nakonec se mi líbilo. Na rozdíl od 1. dílu, který jsem poslouchala jako audioknihu, kdy mi přednes Evy Josefíkové dost lezl na nervy, jsem si tentokrát četla podle svého a knihu si užila.

koki.veru

Pěkné pokračování romantického příběhu. Kniha se četla velice dobře a určitě se vrhnu i na třetí díl.

Tebby

No tak já nevím, po kouzelném prvním dílu, který jsem měla sfouknutý za pár dní mi tento trval 3 týdny. Louisa se chovala naprosto iracionálně a Lily bych nejradši zabila. Jsem zvědavá, jak se vyloupne poslední díl. Bohužel jsem během téměř celé knihy měla dojem tak na 2*.

miiiiiinka

líbilo se mi to více než první díl - příběh byl méně předvídatelný.