Život po tobě

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293194/zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 3.92300

Než jsem tě poznala / Predtým ako som ťa poznala 2.

Vydáno, Ikar (ČR)

After You, 2015

Kniha Život po tobě

Ennny
předevčírem

Přečíst se to dalo,ale už to nemělo tu jiskru jako první díl...

vercas945

Dobrá knížka, ale ve srovnání s prvním dílem už tomu chybí to něco trochu navíc, co by ji odlišovalo od dalších dobře napsaných (spíš ženských) oddechovek typu knih např. od S. Kinselly.

capricorn__
24. říjnaodpad!

Tohle bylo opravdu dlouhých 400 stran a nemyslím si, že bylo nutné s knížkou ztrácet čas.
Co jsem si tak všiml, žádná jiná kniha od autorky nemá pokračování - jen samozřejmě ta nejúspěšnější, která se dočkala i filmového zpracování. Celý děj knihy se dá nacpat do jednoho souvětí... Nic nového pod sluncem... Mám dojem, že nebýt takového boomu kvůli první knížce, žádné pokračování by nebylo.

A za mě by se vůbec nic nestalo.

luckomar

Jsem hodně ovlivněná filmovým zpracováním ale i tak mi přijde pokračování slabší. Nevadí. Určitě je to fajn odpočinková četba

Worbitka89

Ke kniham o Willovi a Lou jsem se dostala diky čtenářské výzvě a velmi me zaujali krasne prebaly knih. Tato kniha je vsak ponekud slabší, dobry zacatek upadl do předvídatelnosti a bohuzel se v ni opakuji klise - Lilly, Sam, Richard .... Zadna nova postava me neuchvatila. Ale oceňuji tema smireni se smrti a prace zachranaru s opilci. Dobry byl i rozvoj života postav z prvniho dilu (Camilla). Pokud budu mit příležitost, zkusim i treti dil.
P.S. Vsimli jste si, ze z toho pribehu nejlip vysel zrovna Peter?? Uzil a vydelal na jedne fotce....

ElikaS

Chvíli mi trvalo než jsem se do druhého dílu dokázala začíst. Trochu jsem si připadala, že čtu o někom jiném, protože Louisa prošla obrovskou změnou a ta tam byla optimistická naivní holka. Každopádně musím uznat, že to sedělo, přece jen po těch životních zkušenostech... Asi v půlce už to začalo být skvělé a knížku jsem dočetla jedním dechem. A hned se vrhám do třetího dílu, protože jsem zvědavá, jak to dopadne.

Sixtinka144

Tuhle knihu ohodnotit je pro mě docela oříšek. Vzhledem k tomu, že první díl této série- Než jsem tě poznala, je za mě adept na nejlepší knihu tohoto roku, kterou jsem přečetla, jsem měla na druhý díl hrozně vysoké očekávání. Upřímně, kdyby jste změnili hlavní hrdince jméno, ani bych nepoznala, že kniha na první díl navazuje. Charakter Louisy se podle mého změnil o 180 stupnů a fakt bych netipovala, že je to stejná Louisa jako v jedničce. A je pravda, že se v téhle knize zas tolik neděje, ale mně to nevadilo. Příběh mi odsýpal sám, miluju autorčino psaní, takže jsem si užívala každou stránku. Vztah Sama a Louisy mi teda nepřišel nějak speciální, protože asi každému bylo jasné, že tihle dva spolu na konci knihy skončí. Přesto knihu doporučuji a líbilo se mi, že jsme se dozvěděli, jak Louisa naložila se svým životem po tragické události v první knize :) Za mě 4,5/5 a doporučuji.

evik2710

Pěkný pokračování povedlo se