Život po tobě

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293194/big_zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 3.92735

Než jsem tě poznala / Predtým ako som ťa poznala 2.

Vydáno: , Ikar (ČR)

After You, 2015

Kniha Život po tobě

Termina
předevčírem

Paní Moyesová, chápu, každý den není posvícení … DÍK!

pige

V podstatě žádný příběh, jen samé kličky a rádoby dějové zvraty.

Viviana-Mori
26.12.2022

První slavný díl (který je vynikající), jsem četla už před nějakou dobou a do druhého se mi hned jít nechtělo. Říkala jsem si, že možná někdy, pokud vůbec.
No, nakonec, když byla potřeba číst něco odpočinkovějšího, jsem po knize sáhla. Není nutné si vše do detailu pamatovat z předchozího dílu, chytíte se.
Vlastně si myslím, že díky tomu, že jsem od knihy vůbec nic nečekala, tak jsem byla velmi příjemně překvapena. Děj mě chytil hned, je to roztomilé pokračování a vůbec mi nevadí, že se hlavní hrdinka ve všem tak babrá, po ztrátě milovaného člověka to není nic neobvyklého.
První díl byl citová bomba, nemůžeme čekat to samé od této knihy, ale dle mě se jedná o zábavné a důstojné pokračování Louisina nevšedního života, které mě bavilo a mnohdy rozesmálo. Brzy se pustím do knihy třetí.

Sansli
30.11.2022

Asi jako každý jsem po knize sáhla hlavně z důvodu zvědavosti. Přece jen mi nedalo dozvědět se jak se Louise podařilo vyrovnat s Willovou smrtí a jak se jí vlastně celkově daří. A asi jako každý cítím, že i když příběh nebyl špatný, něco mu chybí. Ale tak už to prostě je a zklamaná jsem rozhodně nebyla.
Louisa je pořád skvělá, nový muž v její životě - záchranář Sam - je za mě super, Louisiny rodiče a sestra Trina byli dokonalý:), no výhrady bych měla snad jen k Lily. Teda ta holka mi občas lezla opravdu děsně na nervy. Kdyby nebylo těch ostatních postav asi bych to nedočetla. Tedy týká se to hlavně první poloviny knihy, která je hlavně o Lily a upřímně moc mě nebavila. Nakonec se vyplatilo číst dál, protože druhá polovina je akcí a událostmi doslova našlapaná a zcela mi vynahradila ten pomalý rozjezd.
Takže kniha za přečtení rozhodně stojí, hlavně pokud jste jako já fanoušky prvního dílu a pokud jste zvědaví jak to bylo dál:) No a teď ještě třetí díl, abych věděla jak to dopadne.

Dietwithstyle
01.11.2022

Po úžasném prvním díle přišel na řadu druhý, který je bohužel slabší. Což se dalo čekat. Chvílemi jsem měla pocit, že se příběh trochu vleče a teprve ke konci dostal nějaký spád. A bohužel snad každá z hlavních postav měla aspoň jednu chvíli, kdy bych jim za jejich chování dala facku Ale samozřejmě si přečtu i třetí díl, jsem zvědavá na závěr příběhu.

Laf
28.10.2022

Na pokračování jsem se těšila, bohužel mi přišlo slabší. Sice se to četlo skoro samo, jak je to dobře napsané, ale něco mi tam chybělo. Naštěstí se tam objevil záchranář Sam a celé to dostalo jiný spád. Ale bylo zajímavé sledovat cestu Lou, jak se vypořádává se životem po Willovi. Ať je kniha, jaká chce, pokračování stojí za to si přečíst :)

Veronika_mad
05.10.2022

Vůbec jsem netušila, že je druhý díl a přečetla jsem to jedním dechem :) Je Zajímavé sledovat, jak se s tím rozhodnutím každý vypořádává po svém.

Ivanule
03.10.2022

Tak opět po asi dvou letech se setkáváme s Lou,která se vyrovnává s odchodem Willa, prožíváme s ní její všední dny v práci, chození do skupiny,ale také jednu novinku, kterou se dozvídá tak nějak náhodně...A nakonec můžeme zjistit,jak se jí to všechno povede vyřešit...