Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1583 418

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Still Me , 2018


více info...

Přidat komentář

HH77
23.02.2024 5 z 5

Uff. Tak nakonec se happy end konal. Opět velmi napínavé čtení. Knize nemam co vytknout.

JHoralka
29.01.2024 5 z 5

Sama sebou je pokračování knihy Než jsem tě poznala.

Krásné, milé čtení.

Musela jsem si připomenout co se stalo ve druhé knize, abych nebyla úplně mimo. Pak ale vše tak krásně plynulo, že jsem nechtěla, aby příběh skončil.

"Důležité je vědět, že ať už si na své cestě vyberete jako doprovod kohokoli, nedovolíte mu rozhodovat o tom, kým budete."


Amazonka72
16.01.2024 3 z 5

Oddychovka pro převánoční a vánoční čas. Nijak zvlášť nezaujala, nijak zvlášť neurazila. Takový obyčejný příběh jedné dívky, která se vydá na zkušenou pracovat do NY. Je pravda, že toto město nikdy nespí, a že je náročné, ale přitom tak opojné se nechat tímto městem pohltit. Luisa zde našla "sebe sama", daleko od domova se musela postavit na vlastní nohy bez jakékoli opory, a podařilo se jí to... což bylo jasné již na začátku, protože knihy Jojo Moyesové nemohou jinak dopadnout. Klidné, odpočinkové čtení.

Anavi8912
05.11.2023 2 z 5

Kniha mě příliš nezaujala. Od poloviny jsem měla pocit, že jí snad nikdy nedočtu. Vše se zbytečně táhlo. Knize by slušelo zeštíhlení. Sláva, konečně to mám za sebou.

archivářka115
20.10.2023 1 z 5

Nemohla jsem se do ní začíst. Knížka mi nebavila. Pochybuju, že bych si od ní ještě něco chtěla přečíst

Allena24
29.09.2023 5 z 5

Všechny díly mě bavily a byly čtivé. Ráda si od autorky přečtu další knihy.

K4t13
20.09.2023 4 z 5

Byla jsem velmi zvědavá na poslední díl série. Ale popravdě, druhý se mi zdál lepší. Sama sebou mě bavila spíše na začátku - vykreslení života v New Yorku, život ve vyšší společnosti... No, a pak už mě Luisa zase začala rozčilovat - svým chováním, rozhodnutími a hlavně tím, jak se, byť v dobré víře, plete do věcí, do kterých jí nic není.
Nejvíce se mi Luisa líbila zkrátka ve druhém díle.
A jsem ráda, že jsem se pustila do čtení původních anglických znění a doporučuji to i dále. Jojo Moyes píše krásně!

hroneczek
17.08.2023 5 z 5

Je mi smutno, že už jsem to dočetla. Fakt moc! Klidně bych četla dál a dál, protože Louisu Clarkovou prostě nejde nemilovat!
Těšila jsem se na každou další stránku.
A ke stranám 260 a 404 byl nutný i kapesník na osušení očí. :-)

martiline
15.08.2023 5 z 5

Opravdu skvělou knihu poznám podle toho, že se na ni těším ... těším se tak, že i v noci se probudím a vím, že neusnu dokud si alespoň několik stránek nepřečtu o tom "jak to bylo dál".
S Lou jsem nesmírně prociťovala všechny její prohry a i výhry ve třech knížkách. Včera jsem se znovu dívala na film "Než jsem tě poznala" (brečím u něho při každém shlédnutí víc a víc - možná jsem sentimentální nebo je to věkem) ... ale přesto přese všechno jsem věděla, že každá prohra je pro Lou dalším krůčkem k nalezení sebe sama.
A třeba vznikne ještě jednou další pokračování a já zase budu střídat při čtení úsměv i slzy, stejně jako nyní ... děkuji za tento příběh ...

Alexxxka
10.08.2023 4 z 5

Moc hezký psané, Jojo Moyes prostě umí. Louisu mám ráda a i když jsem nečetla druhý díl, vůbec to nevadilo - neztrácela jsem se. Hlavní hrdinka sice měla hodně štěstí ale štěstí přeje připraveným:-) Četla jsem na dovolené a byl to moc dobrý výběr.

Marcik7
15.07.2023 4 z 5

To byla tááááková romantika...líbila se mi, četla se lehce a příjemně.

Gemma88
19.05.2023 4 z 5

Tak tímhle dílem si Louisa opět získala mé sympatie. I když si myslím, že celou dobu měla víc štěstí než rozumu. Líbilo se mi ukončení celé série.

makkuska
18.05.2023 4 z 5

Jojo Moyesová jednoznačně umí psát, má krásný jazyk, nevšední příběhy, u kterých hned na začátku nevíte jistě, jak dopadnou a každá kniha má originální dějovou linku. Přesto se mi u jejich knih často stává, že si hlavní postavy příliš neoblíbím, tak jak to mívám u jiných autorů, a kniha se tak pro mne stává méně strhující.

To se bohužel stalo i u Louisy Clarkové, která mi neseděla už ve filmu a v knižní podobě to pouze potvrdila. Je to jen můj osobní pohled. Nevím, zda jsem od knihy očekávala víc, kniha mě zabavila před spaním, ale nic víc jsem z knihy bohužel nepocítila.

Petronelka123
15.05.2023 5 z 5

Příběh Louisy a Sama jsem si moc užila. Bavil mne Louisin pohled na svět i její pozitivní přístup ke všemu a ke všem a moc se mi líbilo její objevování sebe sama. Super!

Radka1911
04.05.2023 5 z 5

Opět neskutečně nádherný čtenářský zážitek, rozhodně doporučuji. Moc často se mi nestává, že před dočtením několika posledních stránek knihy tak moc lituji, že už to skončí.

Dietwithstyle
07.04.2023 5 z 5

Styl psaní Jojo Moyes mě hrozně baví. Nejsou to takové ty naivní romantické příběhy, naopak se tam objevuje hodně situací z běžného života, ve kterých se občas pozná každý. Hodně mě bavilo i prostředí New Yorku, jelikož jsem ho navštívila a dokázala jsem si živě představit místa, kde se Luisa během příběhu pohybovala. První díl byl asi z trilogie nejlepší, ale tak silné téma se samozřejmě těžko překonává, takže i tady dávám plný počet.

Aneleh
25.03.2023 5 z 5

Četla jsem poslední díl v delším časovém odstupu od prvních dvou, přesto se mi okamžitě celý život Louisy vybavil. Tohle není pouze romantika, ale i reálný příběh poznávání sama sebe. Kniha se čte skvěle, nemůžete se odtrhnout. Líbilo se mi, že na Willa se nezapomíná a měla jsem radost, že na jeho počest vznikla i knihovna. I když vlastně celou dobu tušíte, jak to asi dopadne, přesto má smysl tuhle knížku číst - je v ní totiž hodně pravdy: "Důležité je vědět, že ať už si na své cestě vyberete jako doprovod kohokoli, nedovolíte mu rozhodovat o tom, kým budete."

Elapheg
13.03.2023 5 z 5

Přiznám se, že po druhém dílu, který kolísal za prvním dílem, se mi do třetí části moc nechtělo, ale jsem rád, že jsem si poslední díl: Sama sebou přečetl. Opět se setkáváme s Louisou Clarkovou tentokráte v New Yorku, kde má Louisa práci. Její partner Sam zůstal v Anglii a občas se spolu schází a volají si. Vztah Louisy se Samem bude podroben zkoušce a i Louisa se v tomto závěrečném díle bude muset popasovat s další várkou osudem nadělených ran, nebo možná lépe, zkoušek a příležitostí. Od knihy jsem ze začátku čekal trochu více, ale myslím, že po dočtení knihy mohu konstatovat, že se opět jedná o kvalitní příběh z pera Jojo Moyesové a že teprve teď chápu, proč autorka přiběh koncipovala, jak jej koncipovala. Za mne spokojenost a určitě pět hvězd a doporučení. Ještě bych snad podotknul, že pokračování bych se vůbec nebránil, ale i tak Louise děkuji a ostatním z této série rovněž za duševní obohacení. Jistě si s chutí přečtu od autorky i další knihy. :-)

lejera
25.02.2023 5 z 5

Přiznávám, že do knihy se mi moc nechtělo, ani nevím proč. Byla jsem přesvědčená do poslední chvíle, že knize udělím 4 hvězdy. Každopádně uznávám, že konec a vlastně celé poselství knihy mě naprosto dostalo. Bylo krásné a povzbuzující být s Louisou na cestě k nalezení sebe sama.

Banni37
13.02.2023 5 z 5

Jojo je pro mě královnou romantických příběhů, nejen pro tu romantickou linku, ale především pro tu syrovou upřímnost. Život není vždycky fér a taky není vždycky sluníčkový, ale člověk hold musí najít svoji verzi čmelákových pruhovaných punčocháčů a s tím vším se nějak poprat. Stejně jako Louisa, ta zůstane vždycky jako jedna z mých nejoblíbenějších knižních postav!

Autorovy další knížky

Jojo Moyes
anglická, 1969
2013  91%Než jsem tě poznala
2013  85%Poslední dopis od tvé lásky
2015  91%Dívka, již jsi tu zanechal
2015  79%Stříbrná zátoka
2018  87%Sama sebou

Kniha Sama sebou je v

Právě čtených45x
Přečtených2 471x
Čtenářské výzvě499x
Doporučených98x
Knihotéce771x
Chystám se číst671x
Chci si koupit135x
dalších seznamech17x