Jojo Moyes

anglická, 1969

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Nová kniha

Paříž pro jednoho a jiné povídky

Paříž pro jednoho a jiné povídky - Jojo Moyes

Nell je dvacet šest a nikdy nebyla v Paříži. Nikdy předtím nebyla ani na romantickém víkendu – a vlastně nebyla pořádně nikde. Cestování prostě není její parketa. Když ji... detail knihy

Komentáře (49)

JancaMia
JancaMia
28.10.2022

brzo bude nová knížka https://www.waterstones.com/book/someone-elses-shoes/jojo-moyes/2928377157005?fbclid=IwAR2PggZIu7A5n-N2Iu-EH8Tw-HT3akJnogHeXt6qVv_bu8PJFoCSEzgWsXo

Pavlína197
Pavlína197
30.03.2022

Předloni napsala JoJo Moyes povídku Lockdown a dala ji svým čtenářům jako vánoční dárek. Přečíst si ji můžete tady: https://www.luxor.cz/blog/knizni-zajimavosti/exkluzivni-povidka-od-jojo-moyes-jako-vanocni-darek/
Na Databázi u autorky není, protože nevyšla v žádné knize.


EvikU.
EvikU.
12.11.2020

První knihu jsem četla Poslední dopis od tvé lásky. To byla hezká kniha, ale ještě úplně mě nedostala. Ale její další kniha Dívka, již jsi tu zanechal už se mi líbila moc a knihou Než jsem tě poznala už si mě autorka naplno získala. Ještě mi chybí 3 a budu ji mít komplet. A moc se těším na její další knihy. Doporučuju.

Artep071
Artep071
17.06.2020

Moje oblíbená autorka ..její příběhy se čtou jedním dechem ... je skvělá :)

helenkan
helenkan
13.05.2020

Už se těším na novou Schovej mě v dešti a mám ji objednanou v předprodeji.

JoanDino
JoanDino
25.04.2020

Série "Než jsem tě poznala" je dobrá na procvičení angličtiny. Autorka většinou používá minulý a předminulý čas, takže nemusíte moc přemýšlet co se stalo po čem. Nezahlcuje množstvím různých slov, ale spíše se opakují. Takže pro středně pokročilé je to fajn způsob jak si zlepšit rychlost čtení a chápání textu. I v angličtině to mělo spád a byla jsem zvědavá jak to s Luisou dopadne :-)

Josh
Josh
29.02.2020

Jen tip:o) na vybrané knihy od Jojo Moyes, v pořadí doporučení
(pro všechny od tzv. romantických fňukalek až po hmm drsňačky, které čtou a vše je hrůza a tak by asi měly něco napsat, aby si fňukalky mohly vybrat něco lepšího....)
1 Dívka, již jsi tu zanechal – ojedinělý pohled na umění a 1SV
2 Stříbrná zátoka – moře, delfíni a velryby, navíc v Aussie
3 Jeden plus jedna – pěkné životní náhody a nadhled
4 Poslední dopis od tvé lásky – achjo, ne uvěřitelné jednání postav
Ostatní, včetně série Než jsem tě poznala nejsou šálek mé kávy (stav k 29.2.2020)

5 Jako hvězdy v temné noci - zatím poslední pořadí (stav k 8.8.2021), uvidíme zda se změní po srovnání vyjde-li kniha Kim Richardson v ČR (v USA dříve než od JM)

nai.ivka
nai.ivka
17.02.2020

Než jsem tě poznala mě zasáhla, navazující dvě knihy na ni si přečtu. Další ale asi ne.

DominaCZ
DominaCZ
19.07.2019

Zkoušela jsem ji...nezvládla jsem ji.
Nejsem na tyhle sladkobolný citečkový autorky.
Ona je takový novodobý King-Hartl-Nesbo.
Moderní pisálek, kterého davy žerou především díky jejich mega reklamě a protláčení.
Snažila jsem se, ale prostě mi to nešlo, spíš mě vytáčela.
A to jsem jednu její knížku dostala darem.
Achjo.
Asi jsem ještě nenašla autora, kterej by mě nevytáčel neustále.
Pokud nejste romantickou fňukalkou, asi vás nezaujme.

Gweny
Gweny
06.09.2018

Zatím jsem o Jojo přečetla jen jednu knihu, ale byla jsem jí tak ohromená, že si určitě brzy pořídím další. Její styl psaní se mi líbí. Je oddechový ale zároveň člověka dokáže úplně vtáhnout do děje.

kiki11
kiki11
24.06.2018

Jojo Moyes má naprosto úchvatný styl psaní, její knihy se čtou doslova samy - začtete se a najednou se ocitnete na konci. Perfektně popisuje emoce i situace tak, že má čtenář pocit, jako by tam právě byl. Umí psát vtipně i smutně, že člověk někdy bulí jak želva. Její knihy vás vtáhnou do děje, chytí za srdce a nepustí. Tedy alespoň mě. :) Jsem ráda, že jsem její tvorbu objevila a měla možnost si ji přečíst.

popelka595
popelka595
19.02.2018

Jojo Moyes má neuvěřitelnej dar a cit pro psaní nádherných lidských příběhů. Její knihy jsou propracované do posledního detailu. U jejich knížek se mi taky ještě nikdy nestalo, abych za pár měsíců zapomněla, o čem byly.

Roanna
Roanna
02.02.2018

Než jsem tě poznala je fenomenální kniha - a bohužel také jediná, která mě od této autorky oslovila. Mám pocit, že její ostatní knihy jsou silně nadhodnocené, v čemž, myslím, hraje zásadní roli fakt, že je napsala právě ta Jojo Moyes, co napsala Než jsem tě poznala. Četla jsem také Poslední dopis od tvé lásky a Dívka, již jsi tu zanechal - a u obou jsem měla pocit, že se jedná o průměrnou červenou knihovnu.

TerezaJágrová
TerezaJágrová
25.01.2018

Od autorky jsem zatím četla pouze dvě knihy,ale při jejich čtení jsem si naprosto zamilovala autorčino psaní. Mám v plánu si od autorky přečíst další knihy.

helenkan
helenkan
05.12.2017

Moje srdcovka! Miluju její knížky a všechny mají svoje místo v mé knihovně.

Evaho73
Evaho73
05.11.2017

Páči sa mi štýl písania tejto autorky. Jej knihy nie sú iba bezdúchou červenou knižnicou, ale majú v sebe ukryté hlboké posolstvá a nebojí sa dotýkať citlivých tém ako napr. eutanázia, náš vplyv na životné prostredie, a pod. Príbehy píše z pohľadov viacerých postáv čím sa stávajú realistickejšie, nie sú skreslené a čitateľa dokážu úplne vtiahnúť do deja. Postavy sú obyčajní ľudia so všetkými chybami či už vzhľadu alebo charakteru. Používa svižné dialógy a všetky jej opisy sú výstižné bez zbytočného pátosu.
Dúfam, že nepodľahne súčasnej móde mnohých autorov a nezačne písať knihy s rovnakým námetom, ale z viacerých pohľadov, čo mne príde úplne zbytočné a neoriginálne.

Aleh
Aleh
27.08.2017

Oblíbila jsem si britskou spisovatelku Jojo Moyes. Také (jako některé čtenářky) nemám ráda nálepku bestseller, ale tentokrát patří k jejím knihám právem. Získá si vás od prvních stránek poutavým vyprávěním životních osudů hlavních hrdinů svých knih. V knihách je i kus romantiky, ale nebojte se, její příběhy jsou o životě a vždy je v nich něco vyjímečného, co stojí za to vyprávět a třeba i opakovaně čtenářům (nebo hlavně asi čtenářkám) a mít je doma ve své knihovně. A všechny její knihy mají nádhernou lákavou obálku. Těším se na její další příběhy.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova
13.08.2017

LuMare: německá Wikipedie tvrdí, že v originále je to The Horse Dancer. V tom případě česky vyšla jako Krasojezdkyně. Koukala jsem na anotace a odpovídají.

LuMare
LuMare
13.08.2017

Dobrý den, koupila jsem si v Německu knihu
Im Schatten das Licht - Jojo Moyes

Můžete mi říct co to je a jestli to vůbec vyšlo v češtině? Má to asi 600 stran a ráda bych si to též přečetla v českém jazyce. Děkuji

aneta.giraffe
aneta.giraffe
04.04.2017

Dostala jsem jednu knihu od JM na Vánoce před par roky. Delší dobu jsem ji odkladala (v očekávání další "stejné" romantiky, kterých jsou plná knihkupectví), čehož teď lituji. Čtivé, tak krásně psané. Radost číst, už jen ty obálky zbožňuju. :-) Takové knihy chci kupovat a mít je v knihovně.

MirijamFrankl
MirijamFrankl
26.03.2017

Konečně kvalitní romantika.Tato žena nám dokazuje,že současná romantická literatura nemusí být slátanina chudého vyjadřování a rozplizlé sexuální scénky.

Alenuska1994
Alenuska1994
01.03.2017

Tak tato kniha Skor ako som Ta poznala ma dostala na kolena. Autorka obrovske Bravo:)
Uz od zaciatku knihy som si priala zazrak a kazdou precitanou strankou som trpla ci to bude vypocute.
Som zvedava na pokracovanie.

lil_monster
lil_monster
13.02.2017

/Komentář platný do slova a písmene ke všem knihám, které jsem dosud od JM četla:
Než jsem tě poznala, Poslední dopis od tvé lásky, Dívka, již jsi tu zanechal, Stříbrná zátoka a Honeymoon in Paris/

S bestsellery naší doby to mám obecně většinou tak, že je cíleně ignoruji. Teprve až opadne prvotní vlna šílenství a když knížku náhodou potkám v knihově, otevřu ji a dám jí šanci ohromit i mne. Ve většině případech ohromená nebývám.

Tak tedy, v jakém stupni ohromení mne nechaly knihy Jojo Moyes?

Nečekala jsem žádný zázrak, nějak jsem si spisovatelku automaticky přiřadila k té nenáročné literatuře na pláž. Dostala jsem ale překvapivě víc než to. Styl jejího vyprávění ve třetí osobě je čtivý, méně propracované jsou poté pasáže psané z pohledu hlavního hrdiny (hůře pak poznávám jeho charakter a vnitřní motivaci k činům, proto mi pak často neoprávněně připadá přihlouplý). Líbí se mi nižší hodnoty přeslazenosti v rámci žánru. Líbí se mi některé nečekané zvraty a částečná nepředvídatelnost konců. Líbí se mi varieta zpracovaných témat, časových linií, prostředí, postav. Nelíbí se mi celý ten "hype" kolem fenoménu knihy, která je ve své podstatě vůči čtenáři nenáročná, snadná na čtení i pochopení a prostě jen plyne. Hluboké životní pravdy ani esenci charakterů v ní nenajdete, snad jen jejich náznak. Ten náznak z knih JM v tomto případě ale dělá víc než ono plytké čtení. Věřím že pro pravidelné čtenářky Steelových&col. bude Jojo Moyes modlou. Vyšším vývojovým stupněm.
Máte-li chuť na ne zcela unyle hloupý romantický příběh a pohrdáte-li přitom běžnou červenou knihovnou, Jojo Moyes je tu pro vás.

Edit 22. 6. 2018:

Život po tobě. Dočteno. Včera. Nebylo to dobré, vůbec to nebylo dobré. Nebudu kvůli tomu přepisovat celý ten komentář výše, ale musím přiznat, že tohle pokračování ne tak špatného dámského románu Než jsem tě poznala dost změnilo můj ne tak špatný názor na autorku samotnou.
Kvality prvního dílu spatřuji hlavně v zajímavém tématu, v dilematu, které hlavní hrdinka řeší. Vyřeší ho a druhý díl se snaží navázat líčením života poté, ale bez toho ústředního dilematu je to vaření z vody, neboť postavy samy o sobě příliš hluboké nejsou. Nemají co víc nabídnout. Celé je to navíc předvídatelné, neuvěřitelné, protivně sladké. Pomyslnou třešničku na dortu představuje závěr, který "elegantně" otevírá dveře (předpokládám) podobně nepovedenému dalšímu dílu.

Samotná autorka v poděkování říká, že nebýt obrovské vlny zájmu, kterou první díl vyvolal, nevracela by se k pokračování. Je to cítit v příběhu i ve způsobu vyprávění, proto nechápu, proč vychází třetí díl. Oh wait. Dobře se to prodává, že? (...)
A vzhledem k zfilmování prvního dílu očekávám rovněž filmové verze dílů následujících. Je to stroj na peníze. Padesát odstínů Louisy Clarkové.

Moje skomírající naděje na nalezení nadprůměrných dámských románů tímto fiaskem zkrátka vydechla naposledy.

MirijamFrankl
MirijamFrankl
30.01.2017

Jojo se narodila ve stejný den jako já,jenom o něco dříve.
Její knížky jsou úžasné amá nádherné,romantické obaly.

Pettinka
Pettinka
12.01.2017

Rozhodně její knížky stojí za to! Některé méně, některé více! Takže za mě Jojo patří mezi moje favority!! :)

silvie5281
silvie5281
08.01.2017

Ke knihám JM jsem se dostala více méně zcela náhodou, ale jsem za tuto náhodu ráda. Autorka do každé své knihy, přečetla jsem zatim dvě a třetí mám rozpracovanou :), dává maximum - má zajimavé dějové linky, bravurně vykreslí emoce hrdiny, máte tedy opravdu pocit, že ho chápete a pocity a emoce hrdiny se stanou vašími. Autorku mohu jen a jen doporučit :)

Stanidlo
Stanidlo
24.11.2016

Nevíte někdo, jestli píše Jojo další knihu? ;-)

Jaruš7
Jaruš7
02.11.2016

J.M. je zářivý drahokam v literárním světě asi nejen pro mě, neboť zatím vše co napsala má jen zlatou pečet. Má pro nás kouzlo objevu čisté lidskosti.

WerczaG
WerczaG
27.10.2016

Moje oblíbená spisovatelka.nikdy nezklame.mám ráda jak píše...

Irsaf
Irsaf
19.07.2016

Zatím jsem přečetla dvě její knihy, ale už teď vím že přečtu všechny. Moc se mi obě zamlouvali.