Jojo Moyes

anglická, 1969, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Sama sebou

Sama sebou - Jojo Moyes

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nové... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Než jsem tě poznalaZakázané ovocePoslední dopis od tvé láskyDívka, již jsi tu zanechalStříbrná zátoka

Komentáře (40)

Jojo Moyes

Přidat komentář
Gweny
06.09.2018

Zatím jsem o Jojo přečetla jen jednu knihu, ale byla jsem jí tak ohromená, že si určitě brzy pořídím další. Její styl psaní se mi líbí. Je oddechový ale zároveň člověka dokáže úplně vtáhnout do děje.

kiki11
24.06.2018

Jojo Moyes má naprosto úchvatný styl psaní, její knihy se čtou doslova samy - začtete se a najednou se ocitnete na konci. Perfektně popisuje emoce i situace tak, že má čtenář pocit, jako by tam právě byl. Umí psát vtipně i smutně, že člověk někdy bulí jak želva. Její knihy vás vtáhnou do děje, chytí za srdce a nepustí. Tedy alespoň mě. :) Jsem ráda, že jsem její tvorbu objevila a měla možnost si ji přečíst.

popelka595
19.02.2018

Jojo Moyes má neuvěřitelnej dar a cit pro psaní nádherných lidských příběhů. Její knihy jsou propracované do posledního detailu. U jejich knížek se mi taky ještě nikdy nestalo, abych za pár měsíců zapomněla, o čem byly.

Roanna
02.02.2018

Než jsem tě poznala je fenomenální kniha - a bohužel také jediná, která mě od této autorky oslovila. Mám pocit, že její ostatní knihy jsou silně nadhodnocené, v čemž, myslím, hraje zásadní roli fakt, že je napsala právě ta Jojo Moyes, co napsala Než jsem tě poznala. Četla jsem také Poslední dopis od tvé lásky a Dívka, již jsi tu zanechal - a u obou jsem měla pocit, že se jedná o průměrnou červenou knihovnu.

TerezaJágrová
25.01.2018

Od autorky jsem zatím četla pouze dvě knihy,ale při jejich čtení jsem si naprosto zamilovala autorčino psaní. Mám v plánu si od autorky přečíst další knihy.

helenkan
05.12.2017

Moje srdcovka! Miluju její knížky a všechny mají svoje místo v mé knihovně.

Evaho73
05.11.2017

Páči sa mi štýl písania tejto autorky. Jej knihy nie sú iba bezdúchou červenou knižnicou, ale majú v sebe ukryté hlboké posolstvá a nebojí sa dotýkať citlivých tém ako napr. eutanázia, náš vplyv na životné prostredie, a pod. Príbehy píše z pohľadov viacerých postáv čím sa stávajú realistickejšie, nie sú skreslené a čitateľa dokážu úplne vtiahnúť do deja. Postavy sú obyčajní ľudia so všetkými chybami či už vzhľadu alebo charakteru. Používa svižné dialógy a všetky jej opisy sú výstižné bez zbytočného pátosu.
Dúfam, že nepodľahne súčasnej móde mnohých autorov a nezačne písať knihy s rovnakým námetom, ale z viacerých pohľadov, čo mne príde úplne zbytočné a neoriginálne.

Aleh
27.08.2017

Oblíbila jsem si britskou spisovatelku Jojo Moyes. Také (jako některé čtenářky) nemám ráda nálepku bestseller, ale tentokrát patří k jejím knihám právem. Získá si vás od prvních stránek poutavým vyprávěním životních osudů hlavních hrdinů svých knih. V knihách je i kus romantiky, ale nebojte se, její příběhy jsou o životě a vždy je v nich něco vyjímečného, co stojí za to vyprávět a třeba i opakovaně čtenářům (nebo hlavně asi čtenářkám) a mít je doma ve své knihovně. A všechny její knihy mají nádhernou lákavou obálku. Těším se na její další příběhy.

Hanka_Bohmova
13.08.2017

LuMare: německá Wikipedie tvrdí, že v originále je to The Horse Dancer. V tom případě česky vyšla jako Krasojezdkyně. Koukala jsem na anotace a odpovídají.

LuMare
13.08.2017

Dobrý den, koupila jsem si v Německu knihu
Im Schatten das Licht - Jojo Moyes

Můžete mi říct co to je a jestli to vůbec vyšlo v češtině? Má to asi 600 stran a ráda bych si to též přečetla v českém jazyce. Děkuji

aneta.giraffe
04.04.2017

Dostala jsem jednu knihu od JM na Vánoce před par roky. Delší dobu jsem ji odkladala (v očekávání další "stejné" romantiky, kterých jsou plná knihkupectví), čehož teď lituji. Čtivé, tak krásně psané. Radost číst, už jen ty obálky zbožňuju. :-) Takové knihy chci kupovat a mít je v knihovně.

MirijamFrankl
26.03.2017

Konečně kvalitní romantika.Tato žena nám dokazuje,že současná romantická literatura nemusí být slátanina chudého vyjadřování a rozplizlé sexuální scénky.

Alenuska1994
01.03.2017

Tak tato kniha Skor ako som Ta poznala ma dostala na kolena. Autorka obrovske Bravo:)
Uz od zaciatku knihy som si priala zazrak a kazdou precitanou strankou som trpla ci to bude vypocute.
Som zvedava na pokracovanie.

lil_monster
13.02.2017

/Komentář platný do slova a písmene ke všem knihám, které jsem dosud od JM četla:
Než jsem tě poznala, Poslední dopis od tvé lásky, Dívka, již jsi tu zanechal, Stříbrná zátoka a Honeymoon in Paris/

S bestsellery naší doby to mám obecně většinou tak, že je cíleně ignoruji. Teprve až opadne prvotní vlna šílenství a když knížku náhodou potkám v knihově, otevřu ji a dám jí šanci ohromit i mne. Ve většině případech ohromená nebývám.

Tak tedy, v jakém stupni ohromení mne nechaly knihy Jojo Moyes?

Nečekala jsem žádný zázrak, nějak jsem si spisovatelku automaticky přiřadila k té nenáročné literatuře na pláž. Dostala jsem ale překvapivě víc než to. Styl jejího vyprávění ve třetí osobě je čtivý, méně propracované jsou poté pasáže psané z pohledu hlavního hrdiny (hůře pak poznávám jeho charakter a vnitřní motivaci k činům, proto mi pak často neoprávněně připadá přihlouplý). Líbí se mi nižší hodnoty přeslazenosti v rámci žánru. Líbí se mi některé nečekané zvraty a částečná nepředvídatelnost konců. Líbí se mi varieta zpracovaných témat, časových linií, prostředí, postav. Nelíbí se mi celý ten "hype" kolem fenoménu knihy, která je ve své podstatě vůči čtenáři nenáročná, snadná na čtení i pochopení a prostě jen plyne. Hluboké životní pravdy ani esenci charakterů v ní nenajdete, snad jen jejich náznak. Ten náznak z knih JM v tomto případě ale dělá víc než ono plytké čtení. Věřím že pro pravidelné čtenářky Steelových&col. bude Jojo Moyes modlou. Vyšším vývojovým stupněm.
Máte-li chuť na ne zcela unyle hloupý romantický příběh a pohrdáte-li přitom běžnou červenou knihovnou, Jojo Moyes je tu pro vás.

Edit 22. 6. 2018:

Život po tobě. Dočteno. Včera. Nebylo to dobré, vůbec to nebylo dobré. Nebudu kvůli tomu přepisovat celý ten komentář výše, ale musím přiznat, že tohle pokračování ne tak špatného dámského románu Než jsem tě poznala dost změnilo můj ne tak špatný názor na autorku samotnou.
Kvality prvního dílu spatřuji hlavně v zajímavém tématu, v dilematu, které hlavní hrdinka řeší. Vyřeší ho a druhý díl se snaží navázat líčením života poté, ale bez toho ústředního dilematu je to vaření z vody, neboť postavy samy o sobě příliš hluboké nejsou. Nemají co víc nabídnout. Celé je to navíc předvídatelné, neuvěřitelné, protivně sladké. Pomyslnou třešničku na dortu představuje závěr, který "elegantně" otevírá dveře (předpokládám) podobně nepovedenému dalšímu dílu.

Samotná autorka v poděkování říká, že nebýt obrovské vlny zájmu, kterou první díl vyvolal, nevracela by se k pokračování. Je to cítit v příběhu i ve způsobu vyprávění, proto nechápu, proč vychází třetí díl. Oh wait. Dobře se to prodává, že? (...)
A vzhledem k zfilmování prvního dílu očekávám rovněž filmové verze dílů následujících. Je to stroj na peníze. Padesát odstínů Louisy Clarkové.

Moje skomírající naděje na nalezení nadprůměrných dámských románů tímto fiaskem zkrátka vydechla naposledy.

MirijamFrankl
30.01.2017

Jojo se narodila ve stejný den jako já,jenom o něco dříve.
Její knížky jsou úžasné amá nádherné,romantické obaly.

Pettinka
12.01.2017

Rozhodně její knížky stojí za to! Některé méně, některé více! Takže za mě Jojo patří mezi moje favority!! :)

silvie5281
08.01.2017

Ke knihám JM jsem se dostala více méně zcela náhodou, ale jsem za tuto náhodu ráda. Autorka do každé své knihy, přečetla jsem zatim dvě a třetí mám rozpracovanou :), dává maximum - má zajimavé dějové linky, bravurně vykreslí emoce hrdiny, máte tedy opravdu pocit, že ho chápete a pocity a emoce hrdiny se stanou vašími. Autorku mohu jen a jen doporučit :)

Stanidlo
24.11.2016

Nevíte někdo, jestli píše Jojo další knihu? ;-)

Jaruš7
02.11.2016

J.M. je zářivý drahokam v literárním světě asi nejen pro mě, neboť zatím vše co napsala má jen zlatou pečet. Má pro nás kouzlo objevu čisté lidskosti.

WerczaG
27.10.2016

Moje oblíbená spisovatelka.nikdy nezklame.mám ráda jak píše...

Irsaf
19.07.2016

Zatím jsem přečetla dvě její knihy, ale už teď vím že přečtu všechny. Moc se mi obě zamlouvali.

ElenaM
13.07.2016

Jedna z mých oblíbených autorek. Když od ní něco přečtete, určitě u jedné knihy nezůstanete. Píše jednoduše, ale poutavě a má velký vypravěčský talent. Její knihy jsou velmi emotivní a příběhy mají hloubku. Příjemné čtení... :-)

MajlaMorgan
29.06.2016

Právě jsem dočetla v pořadí druhou její knihu...a musím říct, že se právě stala mojí novou nejoblíbenější autorkou...Ten pocit,který ve mně obě její knihy vyvolaly...Něco tak emotivně silného,skvěle napsaného jsem v tomto žánru ještě snad nečetla...Naprosto mě vtáhla do děje,témata byla nevšední, dokonale propracovaná...Mám dvě malé děti a přesto jsem každou knihu doslova zhltla za dva dny. Čtu spíše detektivky a thrillery, první knihu jsem koupila víceméně náhodou-ale absolutně nelituji a vřele doporučuji!

Nikííís
22.06.2016

Čtení knihy od této autorky je pro mě emotivním rituálem, u kterého mě nesmí nikdo rušit... :) Moyesová nám všem servíruje prožitky, které jsou, pro nás obyčejné smrtelníky, slovy nepopsatelné...

helenkan
20.05.2016

Moje oblíbená spisovatelka.Dneska mi přišla knížka Jeden plus jeden a hned se do ní pustim.Už se těšim.

niknikita
07.05.2016

Jojo Moyes, to je prostě jistota. Jistota, že každou její knihu přečtu jedním dechem a jistota, že její příběh nezapomenu.

Petra17
20.03.2016

Vždy brečím, a vždy její knihy ve mně zanechají takový hřejivý pocit :)

LéňaM
22.02.2016

Skvělá autorka, píše nádherně, poutavě čtivě. Její knihy v člověku vždy něco zanechají.
Velice obohatila mou knihovnu a vím že k jejím knihám se opět vrátím.
Teď odpočítávám dny do dne, kdy vyjde další kniha

polly43
14.02.2016

Jsem ráda,že jsem se s touto autorkou seznámila,Každá její kniha se mi velmi líbila a něco ve mě zanechala,proto doporučuji její knihy si přečíst.

Lolaniky
10.02.2016

knižky od ní mě bavily