koupit eknihy

Jojo Moyes

anglická, 1969, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Krasojezdkyně

Krasojezdkyně

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života ... přejít na knihu

Populární knihy

/ všechny knihy
Než jsem tě poznalaPoslední dopis od tvé láskyDívka, již jsi tu zanechalStříbrná zátokaJeden plus jedna

Komentáře (37)

Přidat komentář
Roanna
02. února

Než jsem tě poznala je fenomenální kniha - a bohužel také jediná, která mě od této autorky oslovila. Mám pocit, že její ostatní knihy jsou silně nadhodnocené, v čemž hraje zásadní roli fakt, že je napsala právě Jojo Moyes. Četla jsem také Poslední dopis od tvé lásky a Dívka, již jsi tu zanechal - a u obou jsem měla pocit, že se jedná o průměrnou červenou knihovnu.

TerezaJágrová
25. ledna

Od autorky jsem zatím četla pouze dvě knihy,ale při jejich čtení jsem si naprosto zamilovala autorčino psaní. Mám v plánu si od autorky přečíst další knihy.

helenkan
05.12.2017

Moje srdcovka! Miluju její knížky a všechny mají svoje místo v mé knihovně.

Evaho73
05.11.2017

Páči sa mi štýl písania tejto autorky. Jej knihy nie sú iba bezdúchou červenou knižnicou, ale majú v sebe ukryté hlboké posolstvá a nebojí sa dotýkať citlivých tém ako napr. eutanázia, náš vplyv na životné prostredie, a pod. Príbehy píše z pohľadov viacerých postáv čím sa stávajú realistickejšie, nie sú skreslené a čitateľa dokážu úplne vtiahnúť do deja. Postavy sú obyčajní ľudia so všetkými chybami či už vzhľadu alebo charakteru. Používa svižné dialógy a všetky jej opisy sú výstižné bez zbytočného pátosu.
Dúfam, že nepodľahne súčasnej móde mnohých autorov a nezačne písať knihy s rovnakým námetom, ale z viacerých pohľadov, čo mne príde úplne zbytočné a neoriginálne.

Aleh
27.08.2017

Oblíbila jsem si britskou spisovatelku Jojo Moyes. Také (jako některé čtenářky) nemám ráda nálepku bestseller, ale tentokrát patří k jejím knihám právem. Získá si vás od prvních stránek poutavým vyprávěním životních osudů hlavních hrdinů svých knih. V knihách je i kus romantiky, ale nebojte se, její příběhy jsou o životě a vždy je v nich něco vyjímečného, co stojí za to vyprávět a třeba i opakovaně čtenářům (nebo hlavně asi čtenářkám) a mít je doma ve své knihovně. A všechny její knihy mají nádhernou lákavou obálku. Těším se na její další příběhy.

Hanka_Bohmova
13.08.2017

LuMare: německá Wikipedie tvrdí, že v originále je to The Horse Dancer. V tom případě česky vyšla jako Krasojezdkyně. Koukala jsem na anotace a odpovídají.

LuMare
13.08.2017

Dobrý den, koupila jsem si v Německu knihu
Im Schatten das Licht - Jojo Moyes

Můžete mi říct co to je a jestli to vůbec vyšlo v češtině? Má to asi 600 stran a ráda bych si to též přečetla v českém jazyce. Děkuji

aneta.giraffe
04.04.2017

Dostala jsem jednu knihu od JM na Vánoce před par roky. Delší dobu jsem ji odkladala (v očekávání další "stejné" romantiky, kterých jsou plná knihkupectví), čehož teď lituji. Čtivé, tak krásně psané. Radost číst, už jen ty obálky zbožňuju. :-) Takové knihy chci kupovat a mít je v knihovně.

MirijamFrankl
26.03.2017

Konečně kvalitní romantika.Tato žena nám dokazuje,že současná romantická literatura nemusí být slátanina chudého vyjadřování a rozplizlé sexuální scénky.

Alenuska1994
01.03.2017

Tak tato kniha Skor ako som Ta poznala ma dostala na kolena. Autorka obrovske Bravo:)
Uz od zaciatku knihy som si priala zazrak a kazdou precitanou strankou som trpla ci to bude vypocute.
Som zvedava na pokracovanie.

lil_monster
13.02.2017

/Komentář platný do slova a písmene ke všem knihám, které jsem dosud od JM četla:
Než jsem tě poznala, Poslední dopis od tvé lásky, Dívka, již jsi tu zanechal, Stříbrná zátoka a Honeymoon in Paris/

S bestsellery naší doby to mám obecně většinou tak, že je cíleně ignoruji. Teprve až opadne prvotní vlna šílenství a když knížku náhodou potkám v knihově, otevřu ji a dám jí šanci ohromit i mne. Ve většině případech ohromená nebývám.

Tak tedy, v jakém stupni ohromení mne nechaly knihy Jojo Moyes?

Nečekala jsem žádný zázrak, nějak jsem si spisovatelku automaticky přiřadila k té nenáročné literatuře na pláž. Dostala jsem ale překvapivě víc než to. Styl jejího vyprávění ve třetí osobě je čtivý, méně propracované jsou poté pasáže psané z pohledu hlavního hrdiny (hůře pak poznávám jeho charakter a vnitřní motivaci k činům, proto mi pak často neoprávněně připadá přihlouplý). Líbí se mi nižší hodnoty přeslazenosti v rámci žánru. Líbí se mi některé nečekané zvraty a částečná nepředvídatelnost konců. Líbí se mi varieta zpracovaných témat, časových linií, prostředí, postav. Nelíbí se mi celý ten "hype" kolem fenoménu knihy, která je ve své podstatě vůči čtenáři nenáročná, snadná na čtení i pochopení a prostě jen plyne. Hluboké životní pravdy ani esenci charakterů v ní nenajdete, snad jen jejich náznak. Ten náznak z knih JM v tomto případě ale dělá víc než ono plytké čtení. Věřím že pro pravidelné čtenářky Steelových&col. bude Jojo Moyes modlou. Vyšším vývojovým stupněm.
Máte-li chuť na ne zcela unyle hloupý romantický příběh a pohrdáte-li přitom běžnou červenou knihovnou, Jojo Moyes je tu pro vás.

MirijamFrankl
30.01.2017

Jojo se narodila ve stejný den jako já,jenom o něco dříve.
Její knížky jsou úžasné amá nádherné,romantické obaly.

Pettinka
12.01.2017

Rozhodně její knížky stojí za to! Některé méně, některé více! Takže za mě Jojo patří mezi moje favority!! :)

silvie5281
08.01.2017

Ke knihám JM jsem se dostala více méně zcela náhodou, ale jsem za tuto náhodu ráda. Autorka do každé své knihy, přečetla jsem zatim dvě a třetí mám rozpracovanou :), dává maximum - má zajimavé dějové linky, bravurně vykreslí emoce hrdiny, máte tedy opravdu pocit, že ho chápete a pocity a emoce hrdiny se stanou vašími. Autorku mohu jen a jen doporučit :)

Stanidlo
24.11.2016

Nevíte někdo, jestli píše Jojo další knihu? ;-)

Jaruš7
02.11.2016

J.M. je zářivý drahokam v literárním světě asi nejen pro mě, neboť zatím vše co napsala má jen zlatou pečet. Má pro nás kouzlo objevu čisté lidskosti.

WerczaG
27.10.2016

Moje oblíbená spisovatelka.nikdy nezklame.mám ráda jak píše...

Irsaf
19.07.2016

Zatím jsem přečetla dvě její knihy, ale už teď vím že přečtu všechny. Moc se mi obě zamlouvali.

ElenaM
13.07.2016

Jedna z mých oblíbených autorek. Když od ní něco přečtete, určitě u jedné knihy nezůstanete. Píše jednoduše, ale poutavě a má velký vypravěčský talent. Její knihy jsou velmi emotivní a příběhy mají hloubku. Příjemné čtení... :-)

MajlaMorgan
29.06.2016

Právě jsem dočetla v pořadí druhou její knihu...a musím říct, že se právě stala mojí novou nejoblíbenější autorkou...Ten pocit,který ve mně obě její knihy vyvolaly...Něco tak emotivně silného,skvěle napsaného jsem v tomto žánru ještě snad nečetla...Naprosto mě vtáhla do děje,témata byla nevšední, dokonale propracovaná...Mám dvě malé děti a přesto jsem každou knihu doslova zhltla za dva dny. Čtu spíše detektivky a thrillery, první knihu jsem koupila víceméně náhodou-ale absolutně nelituji a vřele doporučuji!

Nikííís
22.06.2016

Čtení knihy od této autorky je pro mě emotivním rituálem, u kterého mě nesmí nikdo rušit... :) Moyesová nám všem servíruje prožitky, které jsou, pro nás obyčejné smrtelníky, slovy nepopsatelné...

helenkan
20.05.2016

Moje oblíbená spisovatelka.Dneska mi přišla knížka Jeden plus jeden a hned se do ní pustim.Už se těšim.

niknikita
07.05.2016

Jojo Moyes, to je prostě jistota. Jistota, že každou její knihu přečtu jedním dechem a jistota, že její příběh nezapomenu.

Petra17
20.03.2016

Vždy brečím, a vždy její knihy ve mně zanechají takový hřejivý pocit :)

LéňaM
22.02.2016

Skvělá autorka, píše nádherně, poutavě čtivě. Její knihy v člověku vždy něco zanechají.
Velice obohatila mou knihovnu a vím že k jejím knihám se opět vrátím.
Teď odpočítávám dny do dne, kdy vyjde další kniha

polly43
14.02.2016

Jsem ráda,že jsem se s touto autorkou seznámila,Každá její kniha se mi velmi líbila a něco ve mě zanechala,proto doporučuji její knihy si přečíst.

Lolaniky
10.02.2016

knižky od ní mě bavily

Micheline
02.01.2016

Zatím jsem od ní přečetla jen dvě knihy, ale byly naprosto úžasné. Nejsou to "happy endy", ale stejně brečím jako želva.

klarinka9974
05.10.2015

Tak tato autorka píše naprosto úžasné a dokonalé knihy, jejich děj vás nedokáže odtrhnout od knihy. Tyto příběhy vás opravdu chytí za srdce, protože to jsou příběhy, které se běžně nestávají. Po přečtení její už druhé knihy, jsem byla pokaždé spokojená a nadšená, že mě autorka nezklamala a že její knihy, budou moje oblíbené. Protože tyto příběhy mají něco do sebe a to některým knihám chybí. Chci další a další knihy :)

VeronikaNK
02.10.2015

Skvělá spisovatelka! Jedna z mých nejoblíbenějších!!!! :))