Život po tobě

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342129/big_zivot-po-tobe-cxS-342129.jpg 3.92553

Než jsem tě poznala / Predtým ako som ťa poznala 2.

Vydáno: , Ikar (ČR)

After You, 2015

Kniha Život po tobě

jankor

Byla jsem zvědavá, 1. díl se mi četl hezky, ale další díly mohly být klidně i samostatné, kdyby v nich nebyly vzpomínky na Willa. Dala jsem o hvězdu míň, děj byl pro mě ve trojce předvídatelný, spíš jsem čekala, jestli to nebude překvapivě jinak. Nebylo.

Monisek.B

Čtivá, zábavná, srdcervoucí, k pláči nutící... To všechno lze o této knize říci. Mně se prostě líbila a musím dodat, že Jojo nezklamala. Ach! :-)

Jana512
18.12.2021

Autorka nám dává poznat, jak někdy nelehké přijat to, co nás v životě potká. Kdo dočte až do konce, musí přijat skutečnost, že všechno zlé je pro něco dobré, pokud nezatrpknem v sebelítosti a snažíme se i se svým zraněním, druhým naslouchat a pomáhat jim. Lou Clarková to dokázala.

Sarkablahova1
16.12.2021

Kniha nezklamala. Na to, že to je volné pokračování, je super.

Lufiik
19.10.2021

Kniha pro mě více zajímavější než první díl. Kniha opět ve mě vyvolávala pocity smutku i radosti. Po dočtení jsem byla v emocionálním rozpoložení stejně jako u prvního dílu, takže autorka nezklamala. Snad bude takový i třetí díl. :)
Doporučuji všemi deseti!

Pepina01
07.10.2021

Trvalo mi delší dobu, než jsem odhodlala knihu otevřít a začíst číst. Protože první díl mě emotivně hodně zasáhl. Ani jsem si nedokázala představit, o čem by vlastně mohla být. Kniha je napsaná hezky, ačkoli se nečte tak náruživě jako předchozí. A upřímně nechápu, proč se píší dodatečná pokračování příběhů, které byly krásné a nějakým způsobem ukončeny. Ale to je asi problém této doby (u filmu se to děje také pořád) a jak je uvedeno na konci, bylo to hlavně přání čtenářů.

Han-nah
07.10.2021

Asi každý čtenář čeká v dalším pokračování knihy něco jiného, Ztráta blízkého člověka bolí a je těžké se s ní vyrovnat. Nikdo nechce slyšet fráze "Život jde dál." Tato cesta hledání sebe sama je pro každého jinak dlouhá, bolestivá.
V první sérii to byl hlavně Will, v této je to Louisa, která se s jeho odchodem nemůže vyrovnat. Truchlí, dovídá se nové věci, do života jí vstoupí nespoutaná Lily a její život se po kousíčkách posouvá dále. Má těžký úraz a je tu její rodina, která ji s láskou podporuje. Možná potkala někoho, s kým bude šťastná.

Ishir
23.09.2021

Kniha je o dost slabší než první díl. Příběh mě zaujal až od poslední třetiny, která stála za to.