Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166292/posledni-dopis-od-tve-lasky-JVk-166292.jpg 4.31837

The Last Letter from Your Lover (2010)

Vydáno:, Ikar (ČR)

DasaN

Zajímavý romantický příběh s originální zápletkou. Popravdě některé příběhy od této autorky jsou lepší, ale co v této knize oceňuji jsou krásné milostné dopisy.

Aneleh

Příběh psaný velmi romanticky, plný naděje, citů a zároveň však i kruté reality. Dva lidé, kteří se celý život míjejí a setkávají se až ve stáří. Smutné, zároveň ale i laskavé čtení. v němž hlavní roli hrají milostné dopisy. To už v současnosti nevidíme a bývalo to krásné, když si dva lidé takto dříve psali. V postavě Ellie vidíme, jak to chodí nyní, kdy se posílají jen krátké sms, ale city v nás bouří stále stejně.

Luucie

Jodi má pro mne takové kouzlo. Z počátku se opravdu do knih nemohu začíst, zde je i důkaz, že jsem ji četla dva měsíce. Nebavila mne. Stejně jako Stříbrná zátoka, ale poté přišel zlom a já se od knihy nemohla odtrhnout. Do předu mě táhlo jediné - jak celý ten příběh skončí? Jak?
Po přečtení Než jsem tě poznala jsem nečekala happyend, byla jsem mile překvapena.
A opět - moc ráda bych tuto knihu viděla zfilmovanou.
A drobnost na závěr - více mě bavila linka Ellie.

Ester59

Pro mne zatim nejslabší roman od teto autorky. Co delali tech 40 let?

dzeta

Čtivá knížka, ale hlavní hrdinka mě příliš nezaujala.

Francesca14

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila, ale bohužel pro mě byla tak trochu zklamáním. Námět mě zaujal, ale trvalo dlouho než jsem se začetla a i tak mě to nevtáhlo tolik, jak některé jiné autorčiny knihy umí. Jennifer mi byla nesympatická a Ellie byla většinu knihy, kdy byla na scéně, trochu husička. Ale atmosféra knihy byla vykreslená pěkně, dojímala a ačkoliv jsem si postavy nijak zvlášť neoblíbila, přála jsem jim šťastný konec. Děj nebyl úplně předvídatelný, odhalení, které se ke konci objevilo, bylo pro mě dost nečekané a vážně super. Takže kniha měla své plusy a mínusy, nebyla to žádná velká bomba, ale ani ztráta času, jako průměr tři hvězdičky.

xSimaix

Jojo Moyesová opět potvrdila, že je přesně tou autorkou, která dokáže napsat vážně realistický a srdceryvný příběh.

Poslední dopis od tvé lásky je kniha napsána z mnoha pohledů a časových skoků, což může mnoha lidem vadit a mást je, ale mně osobně se tento styl psaní moc líbil. Přidával podle mého příběhu tu jedinečnost, jenž je Jojo známá.
Námět příběhu se může zdát jako něco předvídatelného, ale i v této knize je řada plot-twistů a překvapivých zvratů.
Já osobně bych knihu popsala dvěma slovy - válka srdcí. Jedná se zde totiž o boj lásky/rozumu, kariéry/lásky, s čímž osobně věřím, se dnes setkává mnoho lidí...
Kniha je magická a konec mě zanechal velice emotivní (jako všechny knihy od Jojo, které jsem zatím četla)

DOPORUČUJI!

AleksaK

Už při čtení "náťuku" jsem se bála formy knihy, ale nakonec mile překvapila.

lucka8081

Dlouho jsem u knížky tak nebrečela jako u této. Úžasný příběh.

Denisa153

Překrásný příběh. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout jak jsem byla zvědavá na konec. Jedna z nejlepších knih co jsem od autorky četla.

kečup60

Tento příběh je jedním z mnoha od spisovatelky. Ale fakt je, že dokáže vymyslet neuvěřitelné zápletky, které se nakonec i mohou stát.

77yasmin

Doba ve které dnes žijeme nás stále k něčemu nutí. Nutí nás ke kariéře, ke slušnému a spořádanému životu , k hodnocení všeho a všech. A tak se stále snažíme, aby jsme náhodou něco a nebo někoho nezklamali až se nakonec v celém tom všem dokonale ztratíme a ani netušíme jak dál. A přitom by někdy stačilo nechat vše jen tak plynout a užívat si dar, který nám byl dán, bez nucení a skládání účtů. Tento příběh je přesným zrcadlem našich životů. A já se jím nechám unášet, ať to znamená cokoli... Díky Jojo.

Vera92

S knizkou jsem mela jeden problem a to kdyz skoncila cast minulosti, nechtelo se mi ji uz docist.. ale docetla a bylo to krasny! Krasna romanticka oddechovka..

lapagerie

Upřímně řečeno, čekala jsem víc. Všichni čtou Jojo Moyes, všichni jsou z ní nadšeni. Pro mě to byl jen celkem banální příběh, který mě ani nevtáhl. Taková oddechovka na víkend.

Summer7

Moc hezká romantická kniha, četla se rychle.

Iva B.

Nechápu jak to Jojo Moyes dělá, ale i při téhle knížce jsem normálně řvala jak želva! A já u knížek nebrečím, fakt.. Krásná knížka, krásný příběh.. doporučuji!!!

ivousekk

Uz je to jasne, mam novou oblibenou autorku. Jojo, opet jsi to skvele napsala, opet me pribeh zcela pohltil. Tohle je behem mesice uz tvoje ctvrta knizka, kterou jsem precetla a jsem naprosto spokojena.
Pokud hledate pribeh silne lasky i bolesti, smele to toho, bude se vam libit.

stafbul

Zvláštní pocity po dočtení knihy, které mne přepadly, vedou k volbě tří hvězdiček, které jí uděluji. Na jednu stranu jsem v průběhu knihy čím dál více pociťovala sympatie k Bootovi a jeho milé J. Moc jsem jim přála lásku a vřelou budoucnost. To velmi kvituji, protože se v poslední době často setkávám s tím, že autoři knih u mne nedokáží vyvolat jakýkoliv zájem o hlavní postavy jejich příběhů. Na stranu druhou je příběh celkem průměrný a dle mne jej narušují zbytečné ukázky "posledních dopisů" od lidí z různého období, jimiž je příběh prokládán. Chápu, co bylo záměrem, nicméně to, čeho chtěla autorka dosáhnout, tedy aby čtenář měl na zřeteli neustále myšlenku toho, že se jedná o jakýsi rozbor toho, jak se lidské cesty rozcházejí v průběhu let a jak to vlastně vypadalo dříve a jak dnes, u mne vůbec nezafungovalo. Pro mne to byl příběh o lásce a ne o dopisech a loučení. A konec byl všelijaký....včetně dle mne velmi mizivé šance, že by v Londýně žijící lidé dokázali prožít 40 let bez toho, aniž by se potkali, nebo o sobě věděli, že není jeden z nich mrtev. Proto ty tři hvězdičky. PS: Zlatá nálepka na přebalu knihy, kvůli které jsem knížku koupila, dle mne odpovídá její kvalitě. Ano, je to pěkná kniha, avšak v mé knihovně nezůstane, pro mne tedy jakoby zlatou nálepku neměla.... PS2: Začínám přemýšlet, že si ty zlaté nálepky budu na knížky domalovávat...páč tam kde by měly být nejsou a tam kde jsou by být neměly :-D :-D :-D

hruskovalucie93

Moje první kniha od této “vyhlášené” autorky. Líbila se mi. Sice mě to nijak vyloženě neohromilo a nesedla jsem si z ni na zadek, je ale fakt, že teď většinou tento druh zamilovaných románků spíše obcházím. Je tedy úspěch, ze jsem ji dočetla a jsem víceméně spokojena. Určitě zkusím ještě i jiná díla od Jojo Moyesove :)

DoDidDone

Od autorky toho mám načteno docela dost a vím, že je jedna z nejlepších svého žánru, proto mě překvapuje, že dávám pouze tři hvězdičky. Tato kniha mě nedokázala tolik vtáhnout do děje, nepřesvědčila mě a upřímně ani tolik nebavila. Kniha mi občas připadala dost zmatečná a nelogická a někdy i příliš přetažená za vlasy, konec byl dost předvídatelný. Hlavní postavy mi tolik nesedly a nevytvořil jsem si k nim žádné vazby, nejvíc sympatický mi byl nejspíš Anthony a i k tomu jsem měl během čtení dost výhrad. Jinak Jennifer a Ellie mě upřímně docela štvaly svými povahami.

Nejvíc mě asi mrzel pohled z šedesátých let. Hlavně kvůli tomu, že mně vůbec nepřipadalo, že jsem o půl století dozadu. Příběh, který se odehrával v té době, se klidně mohl odehrát i nyní. Neviděl jsem tedy žádný rozdíl a to mě docela štvalo, protože si myslím, že není těžké tam vepsat nějaké popisy třeba budov, oblečení, já nevím, snad všeho z šedesátek, nějak navodit atmosféru, ale tohle mi připadalo trochu prázdné a takové nijaké.
Super ale byly dopisy/emaily/SMS, které autorka vložila mezi kapitoly. To hodnotím jako asi to nejlepší na celé knize. :)

Nápad je senzační, na knihu jsem se moc těšil a po předchozích knihách jsem věděl, že autorka umí perfektně vylíčit vztahy, popisovat emoce a do toho je to vždycky moc čtivé, ale v této knize mě to tolik nechytlo. Zbývající knihy od autorky si rozhodně chci přečíst, protože vím, že zkrátka umí psát a nad jednou – pro mě – horší knihou ji ze seznamu nevyřadím. ;)

Ivule_M

Ze začátku mě kniha moc nenadchla...poté se to však rozjelo a už nebylo možné se odtrhnout. Doporučuji :-)

potika

Poprvé píšu komentář ke knížce, kterou nemám dočtenou. Vůbec jsem neměla chuť pouštět se do něčeho, co připomíná červenou knihovnu. Rok knížka ležela v knihovně, ale - líbila se.

FreckledCathy

Příběh Jenny a Anthonyho mě absolutně pohltil, drtily mě pocity, které jsem společně s nimi prožívala a nevěřila na nespravedlnost osudu, který může být tak zdrcující. Doporučuji!

Joyce24

Moje první setkání s touto autorkou a jistě ne poslední. Příběh byl čtivý od začátku až do samého konce. Musim přiznat,ze mě vice upoutalo vyprávění osudu dvou mladých lidí v minulosti a dohra jejich vztahu v současnosti než osud hlavní hrdinky v přítomnosti. Ale i tak mohu knihu jen doporučit!

Luciluc

Zajímavý příběh o náhodě, osudu, lásce, hledání společné cesty, neúspěších, trpělivosti a obětech, protkaný tématem nevěry. Z postav jsem si nejvíce oblíbila Jennifer a Anthonyho. A i když kniha byla nejslabším článkem z trojice, kterou jsem od Jojo Moyesové dosud četla (Než jsem tě poznala, Jeden plus jedna, Poslední dopis od tvé lásky), doporučuji ji k přečtení. Podrobnější hodnocení postav a děje zde v recenzích.

biairicia

Hezký čtivý romantický příběh. Knihu Než jsem tě poznala, však už Moyes asi nepřekoná. Stříbrná zátoka se mi zdála též lepší.

pedroK

Je to krásný příběh nenaplněné lásky. Je to pořád nahoru, dolů. Už už si myslíte, že to výjde, že to musí vyjít a stane se něco velkého, co je zase na čas oddělí. Krásné milostné dopisy, ze kterých pocity jen tryskají. To vás nenechá chladnými. Původní příběh lásky se prolíná s moderním příběhem lásky, která má jen o trochu jinak rozdané karty, ale i tady platí, že vždycky chceme to, co nemáme. Jojo umí psát příběhy, které v životě potkají každého z nás. Každého se to téma někdy dotkne a záleží na člověku, jak dlouho ten dotek cítí. Někdo 40 let.

hopen

Od Jojo Moyes znam lepsi knihy.. Tato kniha me az tak nezaujala..

xindl007

Krásná kniha. Nechá ve vás tolik různých pocitů a nadějí. Krásně se prolínala minulost a přítomnost,je napsaná lidsky a hrozně moc mě oslovila. Všem jsem držela palce, hlavně hrdinům z dřívějška. A pravdou je, že podobně krásné dopisy už se dnes opravdu nepíšou a je to škoda.

strongviolet

Nádhera