Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166292/posledni-dopis-od-tve-lasky-JVk-166292.jpg 4.31798

The Last Letter from Your Lover (2010)

Vydáno:, Ikar (ČR)

77yasmin

Doba ve které dnes žijeme nás stále k něčemu nutí. Nutí nás ke kariéře, ke slušnému a spořádanému životu , k hodnocení všeho a všech. A tak se stále snažíme, aby jsme náhodou něco a nebo někoho nezklamali až se nakonec v celém tom všem dokonale ztratíme a ani netušíme jak dál. A přitom by někdy stačilo nechat vše jen tak plynout a užívat si dar, který nám byl dán, bez nucení a skládání účtů. Tento příběh je přesným zrcadlem našich životů. A já se jím nechám unášet, ať to znamená cokoli... Díky Jojo.

Vera92

S knizkou jsem mela jeden problem a to kdyz skoncila cast minulosti, nechtelo se mi ji uz docist.. ale docetla a bylo to krasny! Krasna romanticka oddechovka..

lapagerie

Upřímně řečeno, čekala jsem víc. Všichni čtou Jojo Moyes, všichni jsou z ní nadšeni. Pro mě to byl jen celkem banální příběh, který mě ani nevtáhl. Taková oddechovka na víkend.

Summer7

Moc hezká romantická kniha, četla se rychle.

Iva B.

Nechápu jak to Jojo Moyes dělá, ale i při téhle knížce jsem normálně řvala jak želva! A já u knížek nebrečím, fakt.. Krásná knížka, krásný příběh.. doporučuji!!!

ivousekk

Uz je to jasne, mam novou oblibenou autorku. Jojo, opet jsi to skvele napsala, opet me pribeh zcela pohltil. Tohle je behem mesice uz tvoje ctvrta knizka, kterou jsem precetla a jsem naprosto spokojena.
Pokud hledate pribeh silne lasky i bolesti, smele to toho, bude se vam libit.

stafbul

Zvláštní pocity po dočtení knihy, které mne přepadly, vedou k volbě tří hvězdiček, které jí uděluji. Na jednu stranu jsem v průběhu knihy čím dál více pociťovala sympatie k Bootovi a jeho milé J. Moc jsem jim přála lásku a vřelou budoucnost. To velmi kvituji, protože se v poslední době často setkávám s tím, že autoři knih u mne nedokáží vyvolat jakýkoliv zájem o hlavní postavy jejich příběhů. Na stranu druhou je příběh celkem průměrný a dle mne jej narušují zbytečné ukázky "posledních dopisů" od lidí z různého období, jimiž je příběh prokládán. Chápu, co bylo záměrem, nicméně to, čeho chtěla autorka dosáhnout, tedy aby čtenář měl na zřeteli neustále myšlenku toho, že se jedná o jakýsi rozbor toho, jak se lidské cesty rozcházejí v průběhu let a jak to vlastně vypadalo dříve a jak dnes, u mne vůbec nezafungovalo. Pro mne to byl příběh o lásce a ne o dopisech a loučení. A konec byl všelijaký....včetně dle mne velmi mizivé šance, že by v Londýně žijící lidé dokázali prožít 40 let bez toho, aniž by se potkali, nebo o sobě věděli, že není jeden z nich mrtev. Proto ty tři hvězdičky. PS: Zlatá nálepka na přebalu knihy, kvůli které jsem knížku koupila, dle mne odpovídá její kvalitě. Ano, je to pěkná kniha, avšak v mé knihovně nezůstane, pro mne tedy jakoby zlatou nálepku neměla.... PS2: Začínám přemýšlet, že si ty zlaté nálepky budu na knížky domalovávat...páč tam kde by měly být nejsou a tam kde jsou by být neměly :-D :-D :-D

hruskovalucie93

Moje první kniha od této “vyhlášené” autorky. Líbila se mi. Sice mě to nijak vyloženě neohromilo a nesedla jsem si z ni na zadek, je ale fakt, že teď většinou tento druh zamilovaných románků spíše obcházím. Je tedy úspěch, ze jsem ji dočetla a jsem víceméně spokojena. Určitě zkusím ještě i jiná díla od Jojo Moyesove :)

DoDidDone

Od autorky toho mám načteno docela dost a vím, že je jedna z nejlepších svého žánru, proto mě překvapuje, že dávám pouze tři hvězdičky. Tato kniha mě nedokázala tolik vtáhnout do děje, nepřesvědčila mě a upřímně ani tolik nebavila. Kniha mi občas připadala dost zmatečná a nelogická a někdy i příliš přetažená za vlasy, konec byl dost předvídatelný. Hlavní postavy mi tolik nesedly a nevytvořil jsem si k nim žádné vazby, nejvíc sympatický mi byl nejspíš Anthony a i k tomu jsem měl během čtení dost výhrad. Jinak Jennifer a Ellie mě upřímně docela štvaly svými povahami.

Nejvíc mě asi mrzel pohled z šedesátých let. Hlavně kvůli tomu, že mně vůbec nepřipadalo, že jsem o půl století dozadu. Příběh, který se odehrával v té době, se klidně mohl odehrát i nyní. Neviděl jsem tedy žádný rozdíl a to mě docela štvalo, protože si myslím, že není těžké tam vepsat nějaké popisy třeba budov, oblečení, já nevím, snad všeho z šedesátek, nějak navodit atmosféru, ale tohle mi připadalo trochu prázdné a takové nijaké.
Super ale byly dopisy/emaily/SMS, které autorka vložila mezi kapitoly. To hodnotím jako asi to nejlepší na celé knize. :)

Nápad je senzační, na knihu jsem se moc těšil a po předchozích knihách jsem věděl, že autorka umí perfektně vylíčit vztahy, popisovat emoce a do toho je to vždycky moc čtivé, ale v této knize mě to tolik nechytlo. Zbývající knihy od autorky si rozhodně chci přečíst, protože vím, že zkrátka umí psát a nad jednou – pro mě – horší knihou ji ze seznamu nevyřadím. ;)

Ivule_M

Ze začátku mě kniha moc nenadchla...poté se to však rozjelo a už nebylo možné se odtrhnout. Doporučuji :-)

potika

Poprvé píšu komentář ke knížce, kterou nemám dočtenou. Než jsem tě poznala a Život po tobě se mi líbily opravdu moc, ale opět jsem vůbec neměla chuť pouštět se do něčeho, co připomíná červenou knihovnu. Rok knížka ležela v knihovně. Ale Jojo mě, čtenářku detektivek, dostala, a zase hltám stránku za stránkou.

FreckledCathy

Příběh Jenny a Anthonyho mě absolutně pohltil, drtily mě pocity, které jsem společně s nimi prožívala a nevěřila na nespravedlnost osudu, který může být tak zdrcující. Doporučuji!

Joyce24

Moje první setkání s touto autorkou a jistě ne poslední. Příběh byl čtivý od začátku až do samého konce. Musim přiznat,ze mě vice upoutalo vyprávění osudu dvou mladých lidí v minulosti a dohra jejich vztahu v současnosti než osud hlavní hrdinky v přítomnosti. Ale i tak mohu knihu jen doporučit!

Luciluc

Zajímavý příběh o náhodě, osudu, lásce, hledání společné cesty, neúspěších, trpělivosti a obětech, protkaný tématem nevěry. Z postav jsem si nejvíce oblíbila Jennifer a Anthonyho. A i když kniha byla nejslabším článkem z trojice, kterou jsem od Jojo Moyesové dosud četla (Než jsem tě poznala, Jeden plus jedna, Poslední dopis od tvé lásky), doporučuji ji k přečtení. Podrobnější hodnocení postav a děje zde v recenzích.

biairicia

Hezký čtivý romantický příběh. Knihu Než jsem tě poznala, však už Moyes asi nepřekoná. Stříbrná zátoka se mi zdála též lepší.

pedroK

Je to krásný příběh nenaplněné lásky. Je to pořád nahoru, dolů. Už už si myslíte, že to výjde, že to musí vyjít a stane se něco velkého, co je zase na čas oddělí. Krásné milostné dopisy, ze kterých pocity jen tryskají. To vás nenechá chladnými. Původní příběh lásky se prolíná s moderním příběhem lásky, která má jen o trochu jinak rozdané karty, ale i tady platí, že vždycky chceme to, co nemáme. Jojo umí psát příběhy, které v životě potkají každého z nás. Každého se to téma někdy dotkne a záleží na člověku, jak dlouho ten dotek cítí. Někdo 40 let.

hopen

Od Jojo Moyes znam lepsi knihy.. Tato kniha me az tak nezaujala..

xindl007

Krásná kniha. Nechá ve vás tolik různých pocitů a nadějí. Krásně se prolínala minulost a přítomnost,je napsaná lidsky a hrozně moc mě oslovila. Všem jsem držela palce, hlavně hrdinům z dřívějška. A pravdou je, že podobně krásné dopisy už se dnes opravdu nepíšou a je to škoda.

strongviolet

Nádhera

Aleh

Milostný příběh vdané Jennifer a mladého novináře Anthonyho z roku 1960 znovu ožívá po dlouhých letech v roce 2003 zásluhou mladé novinářky Ellie, která v archivu našla milostný dopis…. Sama Ellie prožívá vztah se ženatým mužem a díky nalezenému dopisu se rozhodne pátrat, kdo ten dopis napsal a komu byl určen. Ellie doufá, že díky tomuto dopisu nalezne ten pomyslný klíč i ke svému životu…
Kniha je psána osobitým a nezaměnitelným autorčiným stylem, v ději se často prolíná minulost se současností. Líbí se mi tyto návraty do minulosti a propojení se současností. Autorka toho dokonale využila (např. i ve své knize Dívka, již jsi tu zanechal) a její příběh není jen obyčejným romantickým příběhem pro ženy, ale skrývá toho v sobě nepoměrně víc. Doporučuji.

katuska995

Jen těžko hledat u autorky konkurenci a obálky jejích knih... Ty prostě miluji.. příběh je, jak už bývá zvykem čtivý a dojemný... Hlavní postavy sympatické a prostředí.. střídání postav dobře zpracované...

Silwia20

Zaciatok kbihy sa mi pacil, v strede sa dej dost vliekol, no neodlozila som ju a ku koncu ma opat dostala.
Je to krasny pribeh o dvojici zamilovanych, ktory k sebe nevedia najst cestu ... a ci ju ozaj najdu, nebudem prezradzat

Bakly492

Musim rici, ze po vsech recenzich jsem se rozhodla si knihu precist.
Opet jsem se presvedcila, ze pokud je neco bestseller, je skoda si knihu kupovat.
Dej je jednoduchy, predvidatelny, to uz Titanic je na tom lepe☺Vazne, kniha nicim neobohati.Za me teda velike ocekavani a velike zklamani.

katerina.l.

Milé seznámení se s Jojo. Určitě řadím mezi oblíbené autory :)

misowi84

Přemýšlel jsem jak začít, ale nenapadá mě momentálně vhodnější slovo než turbulence emocí. Nevím jak to dokáže, ale já ji prostě vždycky vše uvěřím.
Miluji její příběhy, její postavy.. Vše je tak neskutečně živé a skutečné.
Ještě, že jsem se v hlavě zbavil té samolepky holčičích románů, jelikož pak bych nikdy nečetl takto úžasné knihy.
Poslední dopis od tvé lásky je nádherný a zároveň i tak trochu depresivní příběh. Nemá smysl z něj cokoliv prozrazovat..
Prostě si jej přečtěte ! Třeba se vám bude tajit dech, tak jako mě.
Teď mě čeká Dívka, již jsi tu zanechal.. a už teď se moc těším :-)

Ráčkajda

Opět velmi čtivé. Ale stejně jako Terry.89, Dívku jsem milovala, Dopis má o hvězdičku méně.

Terry.89

Jako první autorřinu knihu, jsem vzala do ruky Dívku, do které jsem se naprosto zamilovala. Poslední dopis byl pro mě trochu méně poutavý, přesto však kniha nezapře autorčin osobitý styl a vypravěčské schopnosti. Kniha se mi četla dobře, bavila mě a děj krásně ubíhal, přesto mi v tomto příběhu scházela nějaká ta malá jiskřička, která se objevila v Dívce, takže dávám o hvězdičku méně.

Amy27

Opět mě Jojo dostala se svým nadání psát naprosto živě a poutavě. Trošku jsem při čtení měla depresi (proto hvězdička dolů), ale bavila jsem se! :)

MirijamFrankl

Opravdu krásná kniha napsaná nenáročným, svěžím stylem. Moc se mi líbily obě dějové linky (ačkoli ta ze šedesátých let asi o něco víc). Knížka vás nutí zamýšlet se nad silou morálních hodnot a lásky. Je lepší zůstat čestný a nespokojený, nebo se vzepřít konvencím a prožít aspoň na okamžik pravou lásku?

kroftik

Krásná knížka, krásný příběh. Jo Jo Moyes je příkladem toho, že i romány pro ženy se dají psát neotřele a inteligentně a já ji mám právě díky tomu čím dál raději :-)