Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166292/posledni-dopis-od-tve-lasky-JVk-166292.jpg 4.31750

The Last Letter from Your Lover (2010)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Aleh

Milostný příběh vdané Jennifer a mladého novináře Anthonyho z roku 1960 znovu ožívá po dlouhých letech v roce 2003 zásluhou mladé novinářky Ellie, která v archivu našla milostný dopis…. Sama Ellie prožívá vztah se ženatým mužem a díky nalezenému dopisu se rozhodne pátrat, kdo ten dopis napsal a komu byl určen. Ellie doufá, že díky tomuto dopisu nalezne ten pomyslný klíč i ke svému životu…
Kniha je psána osobitým a nezaměnitelným autorčiným stylem, v ději se často prolíná minulost se současností. Líbí se mi tyto návraty do minulosti a propojení se současností. Autorka toho dokonale využila (např. i ve své knize Dívka, již jsi tu zanechal) a její příběh není jen obyčejným romantickým příběhem pro ženy, ale skrývá toho v sobě nepoměrně víc. Doporučuji.

katuska995

Jen těžko hledat u autorky konkurenci a obálky jejích knih... Ty prostě miluji.. příběh je, jak už bývá zvykem čtivý a dojemný... Hlavní postavy sympatické a prostředí.. střídání postav dobře zpracované...

Silwia20

Zaciatok kbihy sa mi pacil, v strede sa dej dost vliekol, no neodlozila som ju a ku koncu ma opat dostala.
Je to krasny pribeh o dvojici zamilovanych, ktory k sebe nevedia najst cestu ... a ci ju ozaj najdu, nebudem prezradzat

Bakly492

Musim rici, ze po vsech recenzich jsem se rozhodla si knihu precist.
Opet jsem se presvedcila, ze pokud je neco bestseller, je skoda si knihu kupovat.
Dej je jednoduchy, predvidatelny, to uz Titanic je na tom lepe☺Vazne, kniha nicim neobohati.Za me teda velike ocekavani a velike zklamani.

katerina.l.

Milé seznámení se s Jojo. Určitě řadím mezi oblíbené autory :)

misowi84

Přemýšlel jsem jak začít, ale nenapadá mě momentálně vhodnější slovo než turbulence emocí. Nevím jak to dokáže, ale já ji prostě vždycky vše uvěřím.
Miluji její příběhy, její postavy.. Vše je tak neskutečně živé a skutečné.
Ještě, že jsem se v hlavě zbavil té samolepky holčičích románů, jelikož pak bych nikdy nečetl takto úžasné knihy.
Poslední dopis od tvé lásky je nádherný a zároveň i tak trochu depresivní příběh. Nemá smysl z něj cokoliv prozrazovat..
Prostě si jej přečtěte ! Třeba se vám bude tajit dech, tak jako mě.
Teď mě čeká Dívka, již jsi tu zanechal.. a už teď se moc těším :-)

Ráčkajda

Opět velmi čtivé. Ale stejně jako Terry.89, Dívku jsem milovala, Dopis má o hvězdičku méně.

Terry.89

Jako první autorřinu knihu, jsem vzala do ruky Dívku, do které jsem se naprosto zamilovala. Poslední dopis byl pro mě trochu méně poutavý, přesto však kniha nezapře autorčin osobitý styl a vypravěčské schopnosti. Kniha se mi četla dobře, bavila mě a děj krásně ubíhal, přesto mi v tomto příběhu scházela nějaká ta malá jiskřička, která se objevila v Dívce, takže dávám o hvězdičku méně.

Amy27

Opět mě Jojo dostala se svým nadání psát naprosto živě a poutavě. Trošku jsem při čtení měla depresi (proto hvězdička dolů), ale bavila jsem se! :)

popelka595

Poslední dopis od tvé lásky je opět, jak to u Jojo Moyes bývá zvykem, napsán velmi čtivě, zajímavě,... A přesto to se mnou vůbec nehlo. Myslím, že technicky dokážu ocenit výbornou knihu, což Poslední dopis od tvé lásky, bezesporu je. Protože ale knížky hodnotím srdcem, nedokážu ji dát víc než dvě hvězdy..

MirijamFrankl

Opravdu krásná kniha napsaná nenáročným, svěžím stylem. Moc se mi líbily obě dějové linky (ačkoli ta ze šedesátých let asi o něco víc). Knížka vás nutí zamýšlet se nad silou morálních hodnot a lásky. Je lepší zůstat čestný a nespokojený, nebo se vzepřít konvencím a prožít aspoň na okamžik pravou lásku?

kroftik

Krásná knížka, krásný příběh. Jo Jo Moyes je příkladem toho, že i romány pro ženy se dají psát neotřele a inteligentně a já ji mám právě díky tomu čím dál raději :-)

Monika97Švej.

Tuhle knihu si velmi ráda přečtu minimálně ještě jednou! :) Děj mě bavil, od knihy jsem se nemohla odtrhnout a když jsem ji dočetla, bylo mi líto, že je konec.
Přečetla jsem jí ,jedním dechem´. :)

Makaja

Je mi líto, ale tohle mě moc nebavilo.

simona5r

Jojo Moyes je má oblíbená autorka, takže v hodnocení nedokáži být úplně nestranná. Ale tahle knížka je prostě úžasná a milá a čte se sama :-)

Danca196

Krásná kniha...

inkatenysek
31.12.2017

Na knize se mi nejvíce líbilo to, jak autorka dokázala vykreslit celkovou společenskou situaci let 1960 a 1964, ve kterých se odehrává hlavní příběh velké lásky mezi Jennifer a novinářem Anthonym. To, že ve vyšší společnosti byla žena brána spíše jako ozdoba, doplněk muže, rodička jeho dědiců, než inteligentní, samostatně smýšlející jedinec mající sny, touhy, city, vlastní názory a pokud se někdo rozhodl odlišit se od ostatních a jít vlastní cestou, tak přišel o všechno i o rádoby „kamarády“ a musel začít od nuly. Děj mě naprosto pohltil a ani na minutu jsem se nenudila, takže jsem vše přelouskala za necelé dva dny. Doporučuju všem, kteří mají rádi milostné příběhy nebo hledají jen nějakou oddechovku, u níž budou moct vypnout a nebudou muset přemýšlet nad příliš složitým dějem.

Leňulaaa
31.12.2017

Oba příběhy byli zajímavé a poutavé. Víc mě zaujal starší příběh. Chvílemi se mi kniha zdála hrozně zdlouhavá, naopak konec byl uspěchaný. Vesměs jsem celou dobu nevěděla jaký význam mají “vzkazy” na začátku kapitoly - vše bylo vysvětleno až v poděkování.

agatha2
29.12.2017

Trvalo mi, než jsem se k této krásce od Jojo dostala a lituji, že jsem po ní nesáhla dříve. Byla nádherná. Mám slabost pro knihy, které mají dvě dějové linky a nevím, čím to je, ale vždy ta linka z minulosti je lepší a poutavější :-)

Anna.Ure
19.12.2017

Kniha se mi líbila, děj byl pěkný a chytlavý, ale často zvláštně přeskakoval a byl zbytečně složitý..

veronika7536
18.12.2017

Tak od tenhle autorky zatím první příběh, který mě naprosto pohltil a od kterého jsem se jen těžko odtrhávala. Velmi mě bavilo spojení dob dnešních a dřívějších.

sidis9
12.12.2017

perfektně napsaná kniha jako všechny

Ketrin.TR
28.11.2017

Krásná knížka, kterou člověk zhltne raz dva. Zezačátku jsem teda měla trošku problém se zorientovat v té minulosti co bylo před a co po autonehodě, ale postupem času mi všechno krásně zapadlo do sebe. Dějová linka Ellie mě sice až tolik nebrala, ale díky ní se minulost krásně propojila s přítomností. Od této autorky je to moje druhá knížka a rozhodně v budoucnu plánují její další díla!

Owain
15.11.2017

Zatim nejlepsi kniha od autorky co jsem cetla. Pribeh vyborny, plny pocet =)

Doubravka1975
13.11.2017

tak začátek mě hodně zaujal, uprostřed jsem měla pocit že jsem se ztratila, že se to táhne a bude to o ničem, dějové linie se mi pletly, ale pak ten konec a rozuzlení... super,fakt, že jo!

nikiem
03.11.2017

Nemůžu si pomoci, ale ten příběh mě strašně pohltil. Myslím tedy ten Jennifer a Anthonyho u Ellie mě to bavilo o něco méně, ale až tak hrozné to taky nebylo. Četla jsem to jako pátou knihu od Jojo Moyesové a pro mě jednoznačně nejlepší. :)

Len2očka
01.11.2017

Pro mě milé oddychové čtení.

Allla9
20.10.2017

Moc pěkně napsaná kniha.

iveetka
17.10.2017

Hrozně se mi tahle kniha líbila a dobře se mi četla. Vrácení do minulosti je vždy zajímavé a Jojo se tahle kniha opravdu povedla!!

Naďulka
15.10.2017

Čtivý příběh plný zvratů a k přemýšlení o lidských osudech.