Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166292/big_posledni-dopis-od-tve-lasky-vm9-166292.png 4.32456

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover, 2008

Kniha Poslední dopis od tvé lásky

HockeyGirl

Třetí knížka od Jojo, kterou jsem přečetla. Musím říct, že jsem viděla film během rozečtené knížky. A i když jsem viděla jak to dopadne, tak se to s knížkou úplně neshoduje, takže klidně můžete vidět film a číst během té doby i knížku. Zápletka je stejná, stará doba a moderní do toho. V knížce je teda spíš víc ta stará doba, ta moderní je tam spíš až ke konci. Jinak se mi děj moc líbil, mám takovéto typy příběhů moc ráda. Není to jen "sladké" od začátku až do konce, ale je to i smutné, což mám ráda. Jednoznačně Anthony byla moje nejoblíbenější postava, bylo mi líto Jenny, že měla takový život s chlapem, který se jí ani nevěnoval. Dávám 4*. :o)

Josefie

Jojo Moyes je snad jediná autorka od které snesu číst romantické knížky, které jinak už vůbec nemusím. Četla jsem od ní Zakázané ovoce, a ta mě nalákala i na další její knihu - Poslední dopis od tvé lásky. A nešlápla jsem vedle!

Ze čtení mě až bolelo u srdce :( Těším se až si přečtu její další knihy :)

Sixao

Romantika přesně taková, jakou jsem od Moyes očekávala. Příběh Jennifer a její vášnivé a nenaplněné lásky je podrobně rozepsaný a zasazený do 60. let. O 40 let později narazí na milostný dopis adresovaný Jennifer novinářka Ellie a zdánlivě zapomenutá historie začne zase ožívat. Fandila jsem starým milencům i Ellie v jejím současném osobním životě. Nedivím se, že už se této love story ujali i filmaři.

Mirkatka

Odpočinkové čtení, docela uvěřitelný příběh dvou lidí, kterým není štěstí nakloněno.

Evka271

Nepřeslazené , uvěřitelné , skutečné čtení o velké lásce. Velmi kvalitně napsaný příběh ,kniha mě opravdu vzala za srdce.

Evinanyklickova

Miluji, když je autor konzistentní a jeho knihy mě nezklamou. Krásná kniha.

Sova15

Krásné čtení. Oddychové, ale i napínavé, jako všechny knihy od Moyesové, co jsem četla. Líbilo se mi, jak autorka vykreslila smétánku 60. let. Jak společnost přijímala ženy, kterým nezbývalo nic jiného, než být závislými na mužích. Hlavní hrdina i obě ženy, které jsou v románu popsané mi byli sympatičtí a fandila jsem jim.

monishek

Krasny pribeh, ktery jsem potrebovala. Mela jsem chut na romantiku a JoJo me nezklamala. Ze zacatku jsem mela smisene pocity a poradne jsem se nemohla v textu zorientovat. Novinářské prostredi take neni zrovna muj šálek kavy. Nejdriv Jeniffer je po nehode a pak seznámeni s Bootem. Nakonec jsem to pochopila, a ze to nebylo chronologicky napsane mi take nevadilo. Oblibila jsem si Jennifer a jeji pribeh a Ellie? Tam jsem byla rada, ze to dopadlo tak, jak to dopadlo. I kdyz jsem na zacatku mela pochybnosti, tak vite co? Stejne davam 5 hvězdiček!