Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166292/posledni-dopis-od-tve-lasky-JVk-166292.jpg 4.31580

The Last Letter from Your Lover (2010)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Lucinka007

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla. Úžasný příběh, od kterého se není možné odtrhnout. Doopravdy skvěle napsané. Doporučuji.

KatulakT

Po dočtení tohohle díla mám poněkud rozporuplné pocity. Notnou část příběhu jsem si nedokázala zvyknout na neustálé skákání v čase. S odstupem doby se mi ale příběh správně v hlavě zformoval a už jsem neměla problémy - je to jen o zvyku. V tomhle případě jsem velice ocenila, že je kniha psaná v er formě z pozice vypravěče. Při představě, že by se střídaly i vypravěči, se mi ježí chlupy na rukou.
Příběh mi přišel tak neskutečně krásný, že to není až možné. Moc se mi líbila ta částečná paralela Elliina vztahu a vztahu Jennifer s Anthonym. Konec byl velmi krásný, ne tak přeslazený, jak by někdo mohl čekat, a realistický. Mohla bych tu pět ódy, ale ono není moc co víc říct - KRÁSA!
Jen mi vrtá hlavou jedna věc - Ruaridh, vážně?
Čtivost (nakonec) 100 %
Zápletka 100 %
Humor 70 %
Napětí 70 %
Celkový dojem 99,7 %

melien

Moje třetí kniha od Jojo a musim říct že opět úžasná. Naprosto krásný příběh o lásce. A moc se mi v knize líbilo prolínání minulosti s přítomností. A nečekané zvraty. Rozhodně doporučuji!

AnnaNešporová

Krásná kniha, ještě krásnější příběh. Spolu s Než jsem tě poznala patří mezi nejlepší knihy Jojo Moyes. Doporučuji

Yogini

Po Než jsem tě poznala a Dívka již jsi tu zanechal jsem sáhla po 3. knize od této autorky. Na mě už příliš sladké, zavání to silně červenou knihovnou, příběh Jennifer rozhodně zajímavější než ten Ellie....každopádně dobré oddychové čtení pro romantické duše :)

sd1992

Stejně jako u knihy Dívka, již jsi tu zanechal - dokonalá zápletka díky které se prolíná minulost s přítomností. Dva odlišné a přitom si zcela příbuzné vztahy, které dělí desítky let. Výborně napsaný román. Tahle autorka opravdu nikdy nezklame. Všechny její knížky jsou dokonalé, proto vřele doporučuji.

FoxieAli

Myslím, že knížku s delším dějem jsem ještě nečetla. Jeden příběh rozvíjí druhý, což knihu značně odlišuje. Ze začátku jsem byla sice trochu zmatená, protože děj mi moc nedával smysl, ale pak mi došlo, jakým způsobem je kniha psaná, a už jsem se od ní nehnula. Doporučuji všem romantickým duším :)

mirunka182

Dojemné a dokonalé nebo dokonale dojemné. Právem oceňovana autorka.

Michalka98

Moje první setkání s autorkou ( protože sehnat její knihy v knihovně je někdy téměř nadlidský výkon :) ) a musím říct, že mě navnadilo dostatečně na další díla. Poslední dopis od tvé lásky je mimořádně čtivě napsaná kniha, ve které se střídá několik časových rovin. Během četby jsem byla rozhodnutá dát knize čtyři hvězdičky, protože, hlavně ze začátku, tam na můj vkus bylo příliš nevěry najednou a taky Jennifer mi příliš sympatická nebyla. Ten konec mě však tak dostal, že i slzička ukápla a averze vůči Jennifer se taky vytratila. A navíc ty Anthonyho dopisy!! Která žena by po tom netoužila. Kniha nám taky ukazuje, že největší zhoubou pro ženu je vztah se ženatým mužem. Jednoduše doporučuji k přečtení všem ženám, protože tato kniha není jen sladkobolnou romancí, ale je protkaná realitou dnešního světa.

Vendulik

Knížka úžasně čtivá. Zápletka přímo bombastická. Nevím, co bych k tomu ještě více řekla.

evis_ka

Jojo Moyes prostě nezklamala :)) Velmi dobře napsaná kniha a zajímavý příběh, nicméně maličko předvídatelný.

Danago

Novinářka Elllie narazí v archivu na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela.
Píše se rok 1960 a Jennifer leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje . Po návratu z nemocnice doma najde tajný dopis a velmi pomalu se začíná rozpomínat na milence. Chtěla kvůli němu všechno obětovat ?
Příběh je velice romantický, poutavý a moc dobře se čte. U autorky je v této knize nové a neobvyklé, že se střídají dvě časové roviny. Příběh z 60. let je zajímavější, ale současnost se taky dala číst. Mě se knížka hodně líbila a určitě si ještě něco dalšího od autorky přečtu. Doporučuji především ženám.

martina2704

Knížka je to pěkná, ale strašně předvídatelná (uhádla jsem i to, kde je Anthony dneska). Normálně bych asi takovouhle slaďárnu nepřečetla, ale Jojo má dar psát tak čtivě, že máte potřebu číst dál. Ze začátku jsem sice měla zmatek v tom, kdo je kdo a jestli je hlavní část příběhu v dnešní době nebo v šedesátých letech, ale časem se to vyjasnilo a četlo se pěkně. Myslím, že po Než jsem tě poznala mi asi už každá její knížka přijde slabší, ale musím říct, že jako oddychovka na cestu do vlaku to splnilo svůj účel a čtení jsem si užila.

Aaloha

Příběh je pěkný, ale nevyhovuje mi jak je kniha napsaná. Místy zdlouhavé popisování nepodstatných věcí, které by se mohly úplně vynechat a také časové prolínání kapitol bez označení času nebo místa. Díky tomu mi trvalo hodně dlouho než jsem se do knihy začetla. Zkusím ještě jinou knihu od stejné autorky. Třeba bude lepší.

otesánek

Paráda...skvělý příběh končící happyendem...skvělé čtení.Pokud někdo hledá něco co ho pohltí, zaujme a odvede pryč doporučuji.....

IvusP

U téhle knihy mi (na rozdíl od ostatních jejich knih) déle trvalo se začíst. Mně osobně by stačil pouze první (daleko zajímavější) příběh z 60.let, současnost bych klidně i vynechala. Každopádně oba příběhy jsou slaďárnou se šťastným koncem, jak jinak... :-)

Milky92

3 kniha super!

Klarisska1

Moje první knížka od Jojo. Musím uznat, že kniha mě vtáhla mezi své stránky a já jsem ani neměla možnost dostat se ven než kniha skončila. Jinými slovy předtím než otevřete tuhle knihu tak si vezměte dovolenou, budete ji potřebovat.

alkena

Když se začteš, není co řešit. Čtivě napsané, opět dochází k zásadním zvratům v událostech, bavilo mě to moc.

Pozde

Ideální čtení na dovolenou. Moc jsem si to užila.

Severinka

Romantický napínavý příběh, který se prolíná z 60. let minulého století až do současnosti. Velmi čtivý příběh lásky dvou lidí, který rozhodně nedává vytušit, jakým směrem se bude ubírat finální zakončení. Knihu jsem zhltla jedním dechem. Zpočátku jsem se trochu motala ve třech časových liniích, ale všechno začalo postupně dávat smysl a já dychtivě chtěla vědět, jak příběh nenaplněné lásky dopadne. Rozhodně doporučuji! Pro zimní dlouhé večery nebo jako letní lehké prázdninové čtení je kniha jako stvořená. Jojo Moyes určitě zařazuji mezi své oblíbence.

petrarka72

Romantické, napínavé, sladké. Chcete-li si vyčistit hlavu a neděsí vás zoufalé ženy ani plačící muži, překombinované zápletky ani existence lásky až za hrob, dopřejte si. Ale moc si neodpočinete. Protože místo spánku budete chtít další kapitolu... a další... a další... :-D

lencin

Další povedená od Jojo

Miruš

Nádherný něžný příběh...

MonikaKK

Romantický příběh, v některých částech až příliš neuvěřitelný a někdy naopak hodně reálný. Krásné, pohodové a "sladké" čtení. Ideální na dovolenou (pro ženy) :)

avalonek

Nevím,jak to Jojo dělá,ale pokaždé mě přinutí plakat u jejích knih.Tak krásný příběh dvou lidí a jejich nešťastný osud,který jim nepřeje mě dostal do kolen.Byla jsem smutná,když byli smutní oni,šťastná,když byli oni..A nejšťastnější jsem byla,když to nakonec vše dobře dopadlo.I když až po tolika smutných letech..Prostě krása....

barusak1

Krásný příběh který si ráda časem přečtu znovu.

stopni

Opět další zdařilá kniha od Jojo Moyesové, v níž stále věříte v dobrý konec, i přestože Vás kniha stále přesvědčuje o opaku..... Je to takové pohlazení do dnešního uspěchaného světa.... Vřele doporučuji....

Karola050716

Kniha je plná lásky a protivenství přesně v takové míře, jakou od romantické knihy čekáte. Obě časové roviny mají svou váhu a náplň, takže nemáte pocit, že je tam jedna jen aby to bylo zajímavější schéma. Jako u všech knih takto řešených mě trochu štvalo, když se přeskočí do té druhé časové linie a příběhu v situaci, kdy jediné, co chcete vědět je, jak dopadl ten druhý příběh, ale to k tomu patří. Myslím, že autorka i stylem psaní přesně vystihla jednotlivé postavy i dobu. Současný příběh Ellie byl realistický a zoufalý přesně tak, jak v dané situaci být měl. Druhá linie osudové lásky ze šedesátých let ke konci malinko připomínala telenovelu (už chyběla jen výměna dětí u porodu :), ale stejně člověk chtěl vědět, jak to dopadlo. Takže pro romantické nadšence správná volba.

Nicol13

Já nevím jak to hodnotit. Dle mě byly v knize dost často přehnané popisy zbytečných věcí, které tam nemusely být. Takže na mě to chvílemi působilo dost zdlouhavě. Ve výsledku kniha tedy mohla být kratší.
Příběh pěkný, ale občas to místy vázlo.
Doplnění dopisů u každé kapitoly bylo originální, ale ve výsledku spíše rušivé.
Abych to však jen nehanila, příběh to byl pěkný a dojemný s relativně neočekávaným koncem.