Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166292/big_posledni-dopis-od-tve-lasky-vm9-166292.png 4.32686

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover, 2008

Kniha Poslední dopis od tvé lásky

Knižnípauza

Tahle kniha se mi tak strašně moc líbila!
Poslední dopis od tvé lásky je kniha plná zvratů, omylů, hledání, milování ale hlavně je plná lásky. Hlavní hrdinové mezi sebou měli velkou chemii a čtení mi tak krásně utíkalo. Moc tuto knihu doporučuji všem romantickým duším!

Termaap
19.12.2022

Jeee to bylo hezké! Po delší době zase knížka, po které jsem se vrhala i v krátkých volných chvilkách během dne a která večer zvítězila i nad rozkoukaným seriálem.
Já mám moc ráda, když hlavní hrdina ze současnosti objevuje nějaký zapomenutý a nedořešený střípek minulosti, přičemž pátráním ovlivní i svůj dosavadní život. Takže tématem mi velmi sedla a myslím, že i načasování do předvánočního období vyšlo parádně.
“POSLEDNÍ DOPIS OD TVÉ LÁSKY” je už mou pátou knihou od autorky, přičemž “JAKO HVĚZDY V TEMNÉ NOCI” u mě asi stále vedou, ale mám pro sebe velmi dobrou zprávu; totiž že Jojo Moyseová napsala ještě dalších šest příběhů, které na mě doposud čekají:).

gigi77
06.12.2022

Tentokrát jsem měla rozečteno na dlouhou dobu a nelituji. Hektický čas jsem si po špetkách kompenzovala krásnou oddychovou romantikou. Občas i v jednoduchosti lze nalézt uspokojení …

Jana-Marie
24.11.2022

Opravdu krásná kniha, jedna z autorčiných nejlepších. Určitě stojí za přečtení.

Petronelka123
12.11.2022

Moje první kniha od této autorky a asi mám novou závislost na Jojo Moyesové :). Chvilku mi trvalo se začíst a zvyknout si na autorčin styl psaní, ale pak už jsem četla skoro bez přestání. Romantický příběh velké lásky mezi Jennifer a Anthonym, kteří nemohou být ani spolu ani bez sebe.

vonMalik
08.11.2022

Krásná odpočinková kniha. Chvíli mi trvalo, než jsem se do ní začetla, ale potom jsem se od ní nemohla odtrhnout. Četla se víceméně sama, zvědavostí jsem přeskakovala stránky, abych věděla, co bude dál a i slza ukápla.
Po přečtení jsem si pustila film od Netflixu... Nebyl špatný, ale kniha je kniha...

Knihomolka506
03.11.2022

První kniha od autorky. Loni jsem ji rozecetla, ale nevím proč mě nějak nechytla. Krátce před dušičkami jsem ji dala šanci znovu a tentokrát ji celou přečetla.
ke knize :  Novinářka Ellie najde starý dopis adresovaný mladé ženě. rozhodně se pátrat po jeho původu, zjistí hodně souvislostí.
Teda hlavně my čtenáři, když se nám ukáže druhá historická část minulosti, kde mladá Jenny leží v nemocnici...
Jako bych četla Dopisy, které nikdo nečetl ️

jarkaska
01.11.2022

Toto je moje první setkání s autorkou. Knihu jsem měla dlouho v naší knihovně, ale asi mě odrazovala svou velikostí. Teď, když se měla vrátit a já ji vzala do rukou, už jsem ji neodložila. Nádherný příběh, někdy i smutný a dojemný. Stojí opravdu za přečtení. Určitě u mne nezůstane jen u této knihy, ráda si přečtu i další knihy autorky.