Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166292/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-vm9-166292.png 4 2843 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

Jana.machova5
09.01.2022 4 z 5

Krásný romantický příběh. Zpočátku trošku zmatené, ale jak se zorientujete, tak je to napínavé. Musíte zkrátka dočíst co nejrychleji.

ikul
03.01.2022 4 z 5

Kdo hledá krásný příběh o lásce, ten ho v této knize najde. Kdo hledá muže, který umí popsat svou lásku k ženě, ten ho také v knize najde.
Já jsem byla zpočátku zmatená třemi dějovými linkami. Současné v podobě novinářky Ellie a minulé v podobě Jennifer před a po nehodě. Posléze mě příběh strhnul a jak tu již Vivetkav napsala, musela jsem vědět, jak to dopadne.

Vivetkav
09.12.2021 4 z 5

Nádherný čtivý příběh u kterého si občas myslíte jak dopadne a ejhle zase ne... Takže chcete stále vědět jak to dopadne .. doporučuji

PájaHája
04.11.2021 4 z 5

Krásný romantický příběh plný lásky, ale i zvratů a smutku.

mfajmanova
01.11.2021 5 z 5

Krásná odpočinková knížka, která mě bavila od začátku až do úplného konce.

HockeyGirl
18.10.2021 4 z 5

Třetí knížka od Jojo, kterou jsem přečetla. Musím říct, že jsem viděla film během rozečtené knížky. A i když jsem viděla jak to dopadne, tak se to s knížkou úplně neshoduje, takže klidně můžete vidět film a číst během té doby i knížku. Zápletka je stejná, stará doba a moderní do toho. V knížce je teda spíš víc ta stará doba, ta moderní je tam spíš až ke konci. Jinak se mi děj moc líbil, mám takovéto typy příběhů moc ráda. Není to jen "sladké" od začátku až do konce, ale je to i smutné, což mám ráda. Jednoznačně Anthony byla moje nejoblíbenější postava, bylo mi líto Jenny, že měla takový život s chlapem, který se jí ani nevěnoval. Dávám 4*. :o)

Josefie
15.10.2021 5 z 5

Jojo Moyes je snad jediná autorka od které snesu číst romantické knížky, které jinak už vůbec nemusím. Četla jsem od ní Zakázané ovoce, a ta mě nalákala i na další její knihu - Poslední dopis od tvé lásky. A nešlápla jsem vedle!

Ze čtení mě až bolelo u srdce :( Těším se až si přečtu její další knihy :)

Sixao
10.10.2021 5 z 5

Romantika přesně taková, jakou jsem od Moyes očekávala. Příběh Jennifer a její vášnivé a nenaplněné lásky je podrobně rozepsaný a zasazený do 60. let. O 40 let později narazí na milostný dopis adresovaný Jennifer novinářka Ellie a zdánlivě zapomenutá historie začne zase ožívat. Fandila jsem starým milencům i Ellie v jejím současném osobním životě. Nedivím se, že už se této love story ujali i filmaři.

Mirkatka
05.10.2021 4 z 5

Odpočinkové čtení, docela uvěřitelný příběh dvou lidí, kterým není štěstí nakloněno.

Evka271
30.09.2021 5 z 5

Nepřeslazené , uvěřitelné , skutečné čtení o velké lásce. Velmi kvalitně napsaný příběh ,kniha mě opravdu vzala za srdce.

Evinanyklickova
29.09.2021 5 z 5

Miluji, když je autor konzistentní a jeho knihy mě nezklamou. Krásná kniha.

Sova15
24.09.2021 5 z 5

Krásné čtení. Oddychové, ale i napínavé, jako všechny knihy od Moyesové, co jsem četla. Líbilo se mi, jak autorka vykreslila smétánku 60. let. Jak společnost přijímala ženy, kterým nezbývalo nic jiného, než být závislými na mužích. Hlavní hrdina i obě ženy, které jsou v románu popsané mi byli sympatičtí a fandila jsem jim.

monishek
18.09.2021 5 z 5

Krasny pribeh, ktery jsem potrebovala. Mela jsem chut na romantiku a JoJo me nezklamala. Ze zacatku jsem mela smisene pocity a poradne jsem se nemohla v textu zorientovat. Novinářské prostredi take neni zrovna muj šálek kavy. Nejdriv Jeniffer je po nehode a pak seznámeni s Bootem. Nakonec jsem to pochopila, a ze to nebylo chronologicky napsane mi take nevadilo. Oblibila jsem si Jennifer a jeji pribeh a Ellie? Tam jsem byla rada, ze to dopadlo tak, jak to dopadlo. I kdyz jsem na zacatku mela pochybnosti, tak vite co? Stejne davam 5 hvězdiček!

JancaMia
16.09.2021 4 z 5

Nezvykle napsaný román od mé oblíbené autorky. Knihou jsem po přečtení listovala při sledování filmu. Líbily se mi dvě dějové linky . Těším se na další .

zelena_zabicka
15.09.2021 4 z 5

Romantika každým coulem. Ale čtivá, nepřeslazená, se zajímavou zápletkou... Kniha se mi líbila a určitě zkusím Jojo Moyesovou zkusím ještě znovu.

Martica
31.08.2021 3 z 5

Zamilovaný románek, který měl být asi ozvláštněn střídáním časových rovin. No, úplně mě to nepřesvědčilo. Sice to pěkně odsejpalo, ale žádnou přidanou hodnotu jsem bohužel neobjevila. Happyend, takže ideální na dovču pro nenáročnou čtenářku.

Nelasp
30.08.2021 5 z 5

Kniha se četla velice dobře. Zajímavě vystavěný děj i samotné vyprávění. Ke knize jsem se dostala díky filmovému zpracování na Netflixu a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla, velice milé, odpočinkové, s notnou dávkou reality.

janyska13
14.08.2021 4 z 5

Opět mě Jojo nezklamala a dala mi přesně takovou romantiku, jakou jsem od ní očekávala. Opět je zde něco navíc. Mnohem více minulosti než přítomnosti. Trable v lásce v jiné době, kdy nejen společnost byla jiná. Ze začátku knihy jsem se v ději trochu ztrácela, ale to byl asi autorčin účel.

dzejkbeltygros
08.08.2021 4 z 5

Moje první knížka od Jojo. Nečetlo se to špatně, námět byl super, líbilo se mi, že děj nebyl chronologicky. Navíc byl prokládán dopisy/e-maily/smskami, což knihu dost ozvláštnilo. Celkově z ní nemám úplně nejlepší pocit. Byla jsem docela zklamaná, že vztahy Ellie byly tak nějak o ničem, ale zase to víc připomínalo, jak to chodí v realitě. Přes začátek bylo těžké se překlenout, ale stálo to za to. I pohled od více postav byl fajn.

Leyla
02.08.2021 3 z 5

Postavy mi neboli príliš sympatické, bolo to trochu zdĺhavé. Ako oddychovka dobré. Občas mi to pripomínalo knihu Jeden deň (D.Nicholls)