Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223097/stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 41024

Silver Bay (2007)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Michalka98
včera

Jsem naprosto nadšená! Stejně jako v případě knihy Poslední dopis od tvé lásky jsem i tady byla ohromena příběhem a vyprávěním autorky. A musím říct, že se neztotožňuji s názorem většiny, protože mně tato kniha přišla o kousek lepší než Poslední dopis od tvé lásky. Do knihy jsem se okamžitě začetla, přečetla jsem ji za dva dny a myslím, že kdybych měla více času "zhltla" bych ji za jeden den. Doporučuji!!

LucyDvorska
předevčírem

Krásná kniha. Prostředí zátoky s velrybami a delfíny je úžasný nápad. Krásně se to četlo a konec mne naprosto dojal. Dlouho se mi nestalo, že by mi při čtení nějaké knihy ukápla ta slzička. No jsem prostě romantička srdcem i duší, takže mne to opravdu dojalo. Dávám 5 hvězd :)

verense

Autorku už mám vyhlédnutou delší dobu, tohle byla moje první kniha od ní. Vzhledem ke komentářům jsem neměla nějaké přehnaná očekávání, a myslím, že to bylo dobře. Není to špatná kniha, kterou byste znechuceně odhodili jako ztrátu času, spíš bych ji zařadila mezi takové ty oddychové, které si s sebou zabalíte na letní dovolenou, když nechcete číst nějaký bezduchý škvár. Je zde postupně odhalované tajemství, dost romantiky, krásné líčení přírody, trochu dramatu a 100% happyending, který by se v reálném životě takhle hladce nepřihodil. Osobně mám trochu problém pochopit některé Lisiny myšlenkové pochody a jednání, a těžko se kdy octnu v její kůži, abych mohla srovnávat (díkybohu). Tudíž mi nezbývá než se vrhnout na autorčina díla a doufat, že některé ve mně zanechá hlubší a trvalejší dojem, než Stříbrná zátoka.

Voltík

Spoustu lidí považuje tuto knihu možná za nejslabší od Jojo, ale mě se zatím po Než jsem tě poznala líbila nejvíce. Silver Bay a místní obyvatelé mi zkrátka nějak přirostli k srdci, ač jsem ze čtení měla trochu strach, když jse si pročítala zdejší komentáře. Ale obavy se naštěstí nepotvrdily. Akorát je možná škoda, že autorka nezvolila trochu reálnější konec. Mám ráda pohádkově šťastné konce, ale tady mi to přišlo přece jen přespříliš.

prestiggio

Aj ked mam tuto spisovatelku rada, tuto knihu radim k tym slabsim. Do citania som sa musela nutit. Ku koncu bolo par dojemnych momentov, ale ako celok ma extra velmi nenadchla.

asam
30.12.2017

Přiznám se, že nemusím sladké romány - romány pro ženy. Už dopředu jsem věděla do čeho se pouštím. O knížkách spisovatelky jsem četla mnoho recenzí a kritik. Kladných. A souhlasím s nimi. Dávám za pravdu těm, co říkají, že autorka dovede v románech překvapit, že zná a dovede vystihnout charaktery osob. Knížka je o lásce a to nejen mezi lidmi, ale hlavně o lásce k přírodě. A za tu přírodu, delfíny a velryby dávám 4 hvězdičky.

Nikol1010
27.12.2017

Četla jsem po knize Než jsem tě poznala a hodně jsem od ní očekávala, bohužel mě zklamala, pro mě průměrná. Již bych ji znova nečetla

Evaho73
06.12.2017

Osobne vnímam túto knihu ako vyznanie sa autorky ku láske k prírode, zvieratám a celému životnému prostrediu vôbec....
Krásny príbeh s hlbokým odkazom !!!
Autorka poukázala, že aj veľryby dokážu cítiť a spievať ako my ľudia, ale i napriek tomu sú to vysoko ohrozené živočíchy, hlavne škodlivým vplyvom životného prostredia, ktoré zväčša devastuje naše ľudské pokolenie. Pokiaľ "nevystupíme z davu" a nezmeníme náš konzumný spôsob života, ktorým ničíme aj celú našu planétu, dopadneme ako tie veľryby....
Príbeh bol navyše obohatený o vykúpujúcu lásku, ktorá mu dodala ešte viac podmanivosti pre čitateľa.

06.12.2017

Záměrně jsem si tuto autorčinu knihu vybrala jako první, prozatím jsem od ní totiž nic nečetla. A chtěla jsem začít - soudě podle hodnocení zde - s tou nejslabší. A opravdu jsem nebyla moc nadšená, i když kniha není ani vyloženě špatná. Spíš jenom průměrná. Problém byl i v tom, že mne ani nijak zvlášť nezaujalo zvolené téma výstavby letoviska. Snad bude tedy další kniha od autorky opravdu lepší...

Enolain
25.11.2017

Nejslabsi knizka od autorky.. dobre se cte..ale nema 'stavu" ..zbytecne dlouha... nejak jsem se nezzila s hrdiny, zadne emoce ve me knizka nevyvolala...

nikiem
08.11.2017

Tato kniha už není tak krásný příběh od spisovatelky Jojo Moyesové. Zezačátku jsem měla pocit, že tam je snad všechno špatně. Zvláštní Lisa. Mike, který je skvělý byznysmen...ale potkal Lisu, její dceru a Kathleen a začne s nimi prožívat jejich utrpení. Kniha se, ale dala číst velmi lehce a opravdu jsem chtěla vědět co se jim stalo tak zlého, že se Lisa chová, tak jak se chová. Nakonec pěkné a kniha mi tedy ani trochu nepřišla přeslazená.

Schary
05.11.2017

Kniha jsem přečetla...a ze všech, co jsem od autorky četla byla nejslabší...Některé věci mi tam přišly přitažené za vlasy např. že by příběh jedné ženy mohl zvrátit výstavbu hotelového komplexu, nebo bych chtěla vidět chlapa, který se tak lehce vzdá své nové mazdy :)...ten můj by se spíš vzdal mě v prospěch té mazdy :((

HanaMalina
02.11.2017

Kniha se velmi dobře četla, pouze jsem měla ze začátku problém se jmény postav. Jako oddechová kniha výborná volba.

eva.haf
23.10.2017

Začátek vás nesmí odradit, pak se to zlepší. Velká romantika, mužský hrdina až neskutečně ideální. Rozuzlení jsem vytušila hned jak jsem se konečně dozvěděla, co se Lize vlastně stalo. Také to, jak se vyřeší kauza kolem nechtěné stavby, bylo dost jasné, nevím, proč to Mikemu nedošlo.

Allla9
20.10.2017

Dobře se čte.

m.valova
19.10.2017

Pěkný příběh,některé kapitoly mi přišly místy zdlouhavé,ale konec stál za to.

dzeta
12.10.2017

knížka je čtivá, ostatně jako vše od teto autorky.

Aaloha
10.10.2017

Knížka se hezky čte, pohodová romantika.

knihovnička007
08.10.2017

Krásná pohádka ve stylu Jojo :)

CHezunka
07.10.2017

užasná, pokud má člověk rád romantické příběhy, určitě bude nadšený

NicaCola
25.09.2017

Četla jsem všechny knihy od Jojo M., takže můžu porovnávat. Tato se mi líbila ze všech jejích knih nejméně. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, kniha se mi začala líbit až ke konci.

Georgia332
23.09.2017

Hezká knížka, dobre se cte. I kdyz od začátku tušíte, jak to mezi hlavními hrdiny dopadne

hejnak
20.09.2017

Knížka byla hezká, jen mi déle trvalo, než jsem se začetla.

lenkavildomcova
17.09.2017

Zpočátku jsem se nemohla začíst. Ztrácela jsem se v postavách. Tak okolo 70 stránky jsem naopak knihu nemohla odložit. Moc se mi líbila. Ráda bych se na takové místo v Austrálii podívala.

RomanaK
12.09.2017

Velmi nádherná kniha

otesánek
10.09.2017

jo bylo to krásné. Začátek mě moc nebral, říkala jsem si "hm tak to asi nic moc a celkem zklamání," ale pak zas nešlo přestat číst a knížka nabrala spád a už to jelo :) nechybí překvapení, rozuzlení, romantika, akce a dojetí.... prostě nezklamala!

Mixy
05.09.2017

Tuto knihu jsem četla hned po přečtení knihy Jeden plus jedna. Měla jsem pocit jako by šlo o to samé, akorát to bylo zasazené do trochu jiných okolností. Nemohla jsem se jednoduše dějem prokousat a během čtení, jsem knihu několikrát odložila. Sladký a celkem čtivý závěr už ale nevyrovnal tu hořkost, kterou jsem do té doby nasbírala během zdlouhavého čtení.

Aleh
03.09.2017

Malebné australské přímořské městečko se svými obyvateli a zátoka s velrybami - to je svět sám pro sebe. Nádherný kus světa, který si při čtení jistě zamilujete. Jeho obyvatelé mají svou minulost i současnost. A když mezi ně přijde někdo nový, pak jistě rozčeří hladinu tamnějšího poklidného žití. Právě kvůli popisu okolní krajiny a přírody, se mnohé podstatné rozehraje až ve druhé polovině knihy. Takže určitě vydržte až do konce. Líbilo se mi to, ale i tak musím konstatovat, že knihy Než jsem tě poznala a Dívka, již jsi tu zanechal nasadily laťku opravdu hodně vysoko.

Plážovýbarman
24.08.2017

Během čtení člověk začne milovat podmořský svět a chce chránit velryby stejně jako hlavní postavy knížky.

Danago
14.08.2017

Je to moje třetí knížka od autorky a zatím nejslabší. Ze začátku knížky jsem se docela musela nutit do čtení. Má trochu pomalejší rozjezd. Je zde nádherně vkreslené prostředí nedotčené pláže australského přímořského městečka Silver. Od poloviny se knížka začíná číst opravdu jedním dechem. Pro toho kdo tuto knihu vezme do ruky jako první bude úžasná, autorka psát umí. Bohužel po přečtení předchozích dvou a v porovnání s nimi je tato opravdu méně poutavá.