Stříbrná zátoka

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223097/stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 41256

Silver Bay (2007)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Pajina68

Ze začátku mne kniha nijak moc nezaujala, lodě a moře nejsou zrovna moje záliba. Ale ke konci děj dostal spád a nakonec jsem se nemohla od knihy odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla.

jajcak

Zajímavý příběh, i když její konec mě napadl už někdy v průběhu. Hezky se čte.

zdenaR

Příjemný příběh, jako oddechové čtení určitě doporučuji :)))

Amy27

Kniha se mi líbila. Přála jsem si úplně být tam se všemi hlavními hrdiny a navštěvovat velryby.
"asi SPOILER"
Musela jsem ubrat hvězdičku kvůli (pro mě) nesmyslné a snad nemožné zápletce s mladší dcerou.
Ale moc pohodové čtění. :)

emve

Moc hezký romantický příběh. Je o mladém muži, který probudil k životu sebe i ženu, kterou poznal. O staré ženě, která si dlouho bránila být šťastná, ale nakonec si připustila, že nikdy není pozdě. O mladé statečné dívce, velrybách a delfínech... Román, který pomalu plynul, než jej skrytá zápletka nastartovala prudce vpřed. A hlavně román, který se mi moc líbil. :)

Sajmoonek

Ach jo, to bylo zase tak krásný... Na to, že rozhodně nejsem člověk, který by vyhledával nebo ho dokonce bavily romány (myslím ty zamilované), tahle autorka si mě nějak dokázala získat a s každou další přečtenou knihou mě opět usvědčuje v tom, že když to někdo umí, tak prostě není co řešit, no. Těším se na další knížky!

Adelix
22.12.2018

Poutavý romantický příběh.

Pavlusa007
14.12.2018

Celkem inteligentni i vtipna cervena knihovna.

Kalima206
12.12.2018

Ta ženská mě zase dostala! Když to tak musím napsat. Na mě trošku pomalejší rozjezd a možná až zbytečně moc hlavních postav, ale jak se to poté rozjelo, tak sem se nemohla od knihy odtrhnout! A ten závěr! Tak ten byl naprosto strhující :D aji slza mi ukápla, prostě fakt mě to dostalo! Určitě doporučuji

Kobinka
29.11.2018

příjemné čtení

lite
19.11.2018

Kniha se mi líbila. Byla pro mě plná zvratů a nečekaného konce. Podle mě patří k jejím lepším knihám.

LaPetja
17.11.2018

Oceňuji pojetí vyprávění příběhu, a to z pohledu jednotlivých postav. Nejvíce jsem si oblíbila rozpustilou Hannah, která na měla zdravý náhled na svět. Do jejího světa a Stříbrné zátoky se z popudu peněz přikradl byznysman Mike, který v Autrálii naštěstí pochopí, že peníze a dlouhonohá blondýna nejsou všechno. I přesto jsem se do prvních pár desítek stran nedokázala vůbec začíst, zlomilo se to až jen díky tomu, že jsem si představila ten svět, ve kterým Hannah žije a potají jí velmi záviděla. Další postavy mne celkem míjeli, bohužel jsem se do nich nevžila a snad mi bylo i jedno, jak to s nimi dopadne.

roman9276
16.11.2018

Prostředí Stříbrný zátoky, delfínů a velryb bylo naprosto kouzelný. Člověk má pocit, že by se tam nejradši nastěhoval do nějaký chajdy a chránil přírodu a velryby, takovej vliv tahle knížka má na mě. Bohužel s postavama už to bylo horší, nejenže samotnej konec je tak brutálně předvídatelnej, že by mě snad šokovalo jen, kdyby to dopadlo jinak, ale největší problém byl s postavama, do kterejch jsem se jaksi nedokázal vcítit a to knize dost ubralo.

pecinka21
29.10.2018

Hůře jsem se začetla ale druhá polovina knihy už byla lepší a konec mě překvapil a takové knihy mám zase ráda, příjemné čtení.

Páájinka
13.10.2018

Moc pěkná kniha

todilka
10.10.2018

Tušila jsem po přečtení Než jsem tě poznala (i po shlédnutí filmu vyšperkovaného skvělým soundtrackem, padnoucím obsazením a omamným britským přízvukem), že Jojo Moyes a její příběhy se mi budou vždycky líbit. Stříbrná zátoka, moje druhá kniha od ní, nezklamala a ještě mi pásla do čtenářské výzvy :-) Krásný příběh o velrybách, delfínech a moři...nebo je to vlastně ve skutečnosti o něčem úplně jiném? ;-)
*čtenářská výzva 2018: Kniha s tematikou moře

makki.xoxo
29.09.2018

Moje třetí přečtena knížka od této autorky a musím říct, ze zase až do poslední stránky jsem netušila, jak to dopadne. Do prvni poloviny knížky se mi nechtělo, ale pak to nabralo směr plný překvapeni a zacetla jsem se. Knížka se čte snadno a sama. Ostatně, jako každá od Jojo Moyes. Nezklamala a proto dávám 5 hvězdiček.

zimka.r
16.09.2018

Tema moře číst na lehátku u moře....co víc si přát ;) Pěkný příběh psaný přesně na dovolenkové dny ;)

koczanska
14.09.2018

Moje první kniha od Jojo a po přečtení mám dojem, že jde o další Rosamunde P. :) První polovina knihy pro mě byla dost nezáživná. Ne a ne se do knížky začíst. V druhé polovině už se začínají rozuzlovávat jistá tajemství a tím pro mě začala být kniha zajímavá. Asi hlavně díky nezajímavé první polovině a zcela předpokládanému vývoji situace dávám 3 hvězdy.

okeey
09.09.2018

Hezký nenáročný příběh protknutý romantikou, rodinnými problémy i problémy finančními. Příběh o přestavění žebříčku hodnot, ne vždy jsou peníze na prvním místě.. V knize lze nalézt i spoustu informací o velrybách a delfínech. Celé to bylo takové oddychové. Často jsem četla s úsměvem na rtech. Rozhodně doporučuji.

Jane007
02.09.2018

Moc milá knížka. Přestože jsem od začátku tušila, jak to dopadne, čtení jsem si užila. Dokonce mám hroznou chuť vydat se pozorovat velryby.

hapac
15.08.2018

Moje první přečtená knížka od Jojo a s odstupem času a po přečtení všech dosud vydaných dalších románů (až na Zakázané ovoce) hodnotím jako druhou nejlepší (nejvíc se mi líbila Dívka, již jsi tu zanechal). Dávám 5 hvězdiček, ale je to tak na 4 a 3/4. Četlo se moc dobře, ostatně oni všechny knížky od této spisovatelky se čtou hodně dobře, čímž děkuji i za pěkný překlad neboť nemohu posoudit s originálem.

thedifferentJ
14.08.2018

Kniha je moc krásná. Je pravda , že začátek byl trochu těžší číst, ale hned potom se příběh začal vyvíjet moc zajímavě. Člověku , který nemá děti, aspoň trochu dokáže pochopit, jak silný je vztah mezi matkou a jejím dítětem. A to stejné taky jak důležití a krásní jsou delfíni, velryby a další. Tento příběh učí perspektivě, pochopení. Například v tom , že pro někoho jsou velryby jen ryby, pro někoho jsou peníze a pro někoho zase život.

Katuska88
13.08.2018

Autorka je fascinující svou schopností každý příběh napsat naprosto jinak... jedinečně. Vůbec mne nepřekvapuje, že je velmi oblíbenou spisovatelkou současnosti. Píše poutavě a procítěně. Tato kniha nebyla výjimkou. Opět mne velice zaujala a taky částečně překvapila. Prostředí Silver Bay zátoky dokázala krásně vystihnout. Jsem moc ráda, že nám čtenářům dokázala tak bravurně vylíčit kus země na protilehlém a vzdáleném kontinentu. Člověk by měl skoro pocit, že se tam ocitl na dovolené. Skvělé!

martinkaLLL
31.07.2018

Moc krásná knížka se spoustou napětí, romantiky a pár vtípků.

Litocha
29.07.2018

Knížka se mi líbila, ale k úplnému nadšení něco chybí. Více mě asi zaujala první polovina - měla sice trošku líné tempo, ale oblíbila jsem si Hannah a ocenila jsem, že je hlavně zpočátku ve středu příběhu. Líbilo se mi plastické a uvěřitelné líčení prostředí a života "lovců" velryb i popsané vztahy mezi nimi, Kathleen i to naznačené tajemství v minulosti Hannah a její mámy (i když ta mi úplně k srdci nepřirostla). Změny vypravěče mě bavily, získala jsem tak celistvější obrázek.
Hlavní zápletka je bohužel tak nějak předvídatelná a ještě předvídatelnější je další vývoj - u Mikea a jeho konání i v Lisině případě. Líbilo se mi, že autorka nemá potřebu zahlcovat čtenáře sexuálními scénami. Bohužel ale postupně ubývá uvěřitelnosti, přibývá cukru a nereálné pohádkovosti, které (alespoň pro mě) moc nejdou dohromady s první částí knihy. Kdyby spisovatelka nechtěla všechno šťastně zakončit, úhledně zabalit a převázat mašlí, kdyby si v některých případech odpustila zbytečné drama, byl by můj konečný dojem z knížky mnohem lepší. Takhle to na čtvrtou hvězdičku o kousek nedosáhlo.

Amazonka72
27.07.2018

Po této knize jsem sáhla s vědomím, že půjde o oddychové dílko právě tak na cestování vlakem po krajích českých v těchto letních dnech. A po přečtení mohu konstatovat, že toto mé očekávání splnila na 100%. Celkem jednoduchý a pro mě i předvídatelný romantický příběh, ve kterém nechybí zvraty, láska, překvapivá (nebo spíš očekávaná rozhodnutí), krásná příroda, ohrožená zvířata, idylické vztahy v malém přímořském městečku, kde všichni bojují za stejnou věc. Kniha se čte celkem lehce, ale rozhodně nebude patřit k dílům, které ve mně zanechají takový ten neklidný pocit, díky kterému se musím k příběhu stále vracet, přemýšlet o něm. Ale i takové knihy občas potřebujeme, záleží jen na tom, jak moc jim věříme. V životě to často bývá poněkud komplikovanější.

Jitaku
27.07.2018

Zpočátku docela problém se začíst, kniha mě moc nebavila, ale dala jsem jí šanci a rozhodně předčila mé očekávání!

Nikola995
19.07.2018

Krásná,romantická, oddechová knížka. Příběh byl promyšlený a krásný,děkuji za to,že taková kniha existuje :)

julie8829
03.07.2018

V pohodě oddechová knížka. Nic extra, ale líbilo se mi to. Třeba na letní čtení se podle mě hodí.