Stříbrná zátoka

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223097/big_stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 41569

Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay, 2007

Kniha Stříbrná zátoka

Audrina
07. listopadu

Jojo Moyes mám ráda. Je bez debat, že psát umí a její příběhy se čtou lehce. I tuto knihu jsem zvládla přečíst za tři dny. Bohužel mě ale příliš nenadchla. Děj mi přišel velice banální a romantický.
Zároveň jsem měla pocit, že je tam toho děje velice poskrovnu. V polovině knihy jsem si totiž uvědomila, že se stále nic pořádného nestalo.
Na oddych pro podzimní chmurné dny je to dobré, autorka to ale umí i líp

Sidonka3
04. listopadu

Přiznám se, že do románu jsem se pustila trochu s předsudky. Slyšela jsem od více lidí, že toto je slabší Moyes a po nahlédnutí do knihy a pokoušení se začíst do příběhu musím dát za pravdu, že jiné autorčiny knížky mi zaujaly víc. Ženskou literaturu psát J.M. umí, píše lehce a to jí upřít nelze. Toto jsem četla s podstatně menším zápalem možná kvůli útlocitnosti (hned na první stránce se hrdinka chlubí sportovním rybařením, úlovkem žraloka, o kus dál je uvízlé mládě na mělčině… a já jsem ženská, která nezabije snad ani mouchu a všeho je jí líto). Navíc mi tohle přišlo už moc do červené knihovny a takové banálnější, po psychologické stránce plošší a na to jsem právě neměla chuť.
Mám docela velkou hromádku knih, do kterých se chci v dohledné době pustit a tak dávám raději šanci jiným. Knihu jsem nedočetla, zbytek spíš prolistovala a myslím, že lze tento svazek oželet. Co nadělám, všechno přečíst už z časov.důvodů nelze, nicméně masovou oblibu autorky chápu.

Evina.Cetba

Třetí kniha od autorky. Předešlé romány se mi hodně líbily (ta o knihovnicích na koních a Než jsem tě poznala, na ty doteď s radostí vzpomínám a chytly mě hned od první stránky za srdce). Do této jsem se nedokázala začíst. Je to o moři, žralocích, na několika stránkách jedou lidé loďkou a jen sledují racky..., děj je upozaděný, je to hodně popisné a trochu nezáživné. U moře jsem nikdy nebyla, nemám k němu silný vztah, takže jsem měla problém knihu dočíst.
S Jojo Moyes jsem ještě neskončila, věřím, že příště mi její román sedne líp.

VerJer

Autorka Jojo Moyesová umí podobně jako Diana Gabaldon nakrmit mé ryze ženské já a moje romantická duše je zase na chvíli nakrmena... Na čtyři hvězdičky to ale kvůli pomalému rozběhu a těžko uvěřitelné zápletce s mladší dcerou nevidím.

micha-ella

Od téhle autorky už jsem zkusila knížku Než jsem tě poznala a odkládám obě, červená knihovna!

Veňa2

Opět nádherný příběh, který se četl sám. Lehce to bylo napínavé a velmi mě zajímal konec knihy, který mě mile překvapil jako vždy :) Rozhodně doporučuji.

Zlatinka.Emilly

Do téhle knihy jsem se nedokázala začíst. Romány od Jojo Moyesové čtu ráda, no, tahle mě nezaujala. Přesto bych chtěla poukázat na závěr knihy, který byl překvapivý a velice dojemný. Nicméně už tuto knihu nehodlám podruhé číst, jako by ji psala jiná pisatelka.

TerezaKlima

Proboha, tohle je četba pro dospělé nebo pro děti?