Stříbrná zátoka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223097/big_stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 41569
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Silver Bay, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (388)

Kniha Stříbrná zátoka

Audrina
07. listopadu

Jojo Moyes mám ráda. Je bez debat, že psát umí a její příběhy se čtou lehce. I tuto knihu jsem zvládla přečíst za tři dny. Bohužel mě ale příliš nenadchla. Děj mi přišel velice banální a romantický.
Zároveň jsem měla pocit, že je tam toho děje velice poskrovnu. V polovině knihy jsem si totiž uvědomila, že se stále nic pořádného nestalo.
Na oddych pro podzimní chmurné dny je to dobré, autorka to ale umí i líp

Sidonka3
04. listopadu

Přiznám se, že do románu jsem se pustila trochu s předsudky. Slyšela jsem od více lidí, že toto je slabší Moyes a po nahlédnutí do knihy a pokoušení se začíst do příběhu musím dát za pravdu, že jiné autorčiny knížky mi zaujaly víc. Ženskou literaturu psát J.M. umí, píše lehce a to jí upřít nelze. Toto jsem četla s podstatně menším zápalem možná kvůli útlocitnosti (hned na první stránce se hrdinka chlubí sportovním rybařením, úlovkem žraloka, o kus dál je uvízlé mládě na mělčině… a já jsem ženská, která nezabije snad ani mouchu a všeho je jí líto). Navíc mi tohle přišlo už moc do červené knihovny a takové banálnější, po psychologické stránce plošší a na to jsem právě neměla chuť.
Mám docela velkou hromádku knih, do kterých se chci v dohledné době pustit a tak dávám raději šanci jiným. Knihu jsem nedočetla, zbytek spíš prolistovala a myslím, že lze tento svazek oželet. Co nadělám, všechno přečíst už z časov.důvodů nelze, nicméně masovou oblibu autorky chápu.


Evina.Cetba
20. srpna

Třetí kniha od autorky. Předešlé romány se mi hodně líbily (ta o knihovnicích na koních a Než jsem tě poznala, na ty doteď s radostí vzpomínám a chytly mě hned od první stránky za srdce). Do této jsem se nedokázala začíst. Je to o moři, žralocích, na několika stránkách jedou lidé loďkou a jen sledují racky..., děj je upozaděný, je to hodně popisné a trochu nezáživné. U moře jsem nikdy nebyla, nemám k němu silný vztah, takže jsem měla problém knihu dočíst.
S Jojo Moyes jsem ještě neskončila, věřím, že příště mi její román sedne líp.

VerJer
23. května

Autorka Jojo Moyesová umí podobně jako Diana Gabaldon nakrmit mé ryze ženské já a moje romantická duše je zase na chvíli nakrmena... Na čtyři hvězdičky to ale kvůli pomalému rozběhu a těžko uvěřitelné zápletce s mladší dcerou nevidím.

micha-ella
07. května

Od téhle autorky už jsem zkusila knížku Než jsem tě poznala a odkládám obě, červená knihovna!

Veňa2
05. května

Opět nádherný příběh, který se četl sám. Lehce to bylo napínavé a velmi mě zajímal konec knihy, který mě mile překvapil jako vždy :) Rozhodně doporučuji.

Zlatinka.Emilly
29. dubna

Do téhle knihy jsem se nedokázala začíst. Romány od Jojo Moyesové čtu ráda, no, tahle mě nezaujala. Přesto bych chtěla poukázat na závěr knihy, který byl překvapivý a velice dojemný. Nicméně už tuto knihu nehodlám podruhé číst, jako by ji psala jiná pisatelka.

TerezaKlima
29. dubna

Proboha, tohle je četba pro dospělé nebo pro děti?

1 ...