Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/226510/divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 4.61108

The Girl You Left Behind (2013)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Mishell14

Úžasná kniha po které si řeknete,že musí mít filmové zpracování. Ačkoliv kniha má krásný konec v knize nechybí to hlavní a to je realita. 4* dávám proto,že mne více bavila první část knihy vcítit se do Sophie a první světové byl pro mne skvělý zážitek. Druhá část mi přišla až příliš zdlouhavá a natahovaná. Nicméně další skvělá kniha od JOJO. která vám ještě dlouho zůstane v hlavě. Já osobně budu na dívku již jsi tu zanechal vzpomínat súsměvem na rtech a přitom budu mít slzy v očích.

petunkav

I když nejsem vyloženě tip ženských románů, Jojo Moyes mě opravdu dostává.
Naivní jen maličko, zápletka zajímavá a pak ten konec. Ten mě opravdu překvapil. Skvělé.....

Marčullkas

Prolínající se příběhy dvou žen, knížka je velmi čtivá.

kaja77

Hledáte-li relax, příběh a trochu té holčičí romantiky, sáhněte po Jojo. A myslím že byste neměla být zklamána.

Yogini

Knihu jsem přečetla za pár dnů, i když mě chvílemi tolik nebavila, zejména část s Liv, hrozně mě zajímalo, jak dopadla Sophie. Velmi dobrá kniha!

margoj

Jojo Moyesová prostě psát umí. Začtete se od první stránky a knihu neodložíte, dokud nebudete vědět, jak to dopadlo. S každým přečteným odstavcem se ve vás vystřídá spousta pocitů a těžce budete zadržovat slzy.
Žánr, který autorka píše, není můj šálek čaje a přesto mě vždy naplno vtáhne do děje. Dávám 5 hvězdiček.

rubit

Jednou za čas slaďárna neuškodí a pokud je to od JoJo Moyes, tak se to dá i část :-) I když tento žánr běžně nevyhledávám, tak tuhle spisovatlku prostě můžu, mám ráda její styl psaní, její příběhy nejsou tak tuctové. Dávám 4 hvězdičky, jednu jsem strhla za ten až moc přeslazený konec, ale bylo to dobrý, určitě stojí za přečtení.

Nielada

Četla jsem knihu s podobným námětem Slavík, která se mi líbila více. Musím ale ocenit super zápletku, bezvadně napsaný příběh, který se postupně rozkrývá, výborně propojené paralelní děje. Styl psaní je pro mě oddechový - výborně jsem si odpočinula. Ale osobně mám raději trochu hutněji psané knihy, u kterých je samo čtení autorova jazyka požitkem, když mám pocit, že v rukou držím mistrnné dílo. Chvílemi to pro mě bylo plytké, možná trochu laciné, některé motivy zbytečné, jakoby odpovídající populárním tématům dnešní doby. Takže dvě malá minus ale jinak dost velkých plus.

Denčaa

Další kniha od Moyesové která chytne za srdce. A to hodně. A opět je to příběh který se klidně ve Francii a Anglii mohl stát, není to žádný děj vycucaný z prstu. Při vyprávění je člověk občas na pochybách, zda se vše vyvíjí správně, ale ukáže se, že autorka má vždy vše promyšlené do poslední tečky. Bravo a aplaus ve stoje pro Jojo.

beneka

Krásná knížka, četla jsem od Moyes víc knížek, ale tato je druhá nej...(první je než jsem tě poznala). Je to romantické, ale né takový ten klasický slaďák, je tam příběh a prolíná se tam minulost a současnost. Moc hezký napsané a čtivé...přečetla jsem za 3 dny. Určitě doporučuji!!!!

Arsi

Dojemná a poutavá kniha. Moc pěkné čtení. Snoubí se historie se současností. Jako vždy Jojo Moyes nezklamala. Přečteno jedním dechem. Doporučuji.

alka1609

Krásná kniha, jako ostatně všechny knížky od této autorky. Doporučuji!

Milky92

Knihu jsem přečetla skoro dnes, člověk se od toho nemůže jen tak odpoutat,rozhodně se mi líbila !!

Kejtka

Úžasná knížka :)

radka1397

Moje první knížka od této spisovatelky. Dočetla jsem ji před týdnem a zatím nebyl den kdy jsem si na Sophii nevzpomněla. Pro mě opravdu silný příběh.

Whobey

Moyesová mi byla doporučena už několika lidmi, a to i přesto, že se žánru dokonalých a dramatických romancí zcela vyhýbám. Přesto však jsem na ni narazila nedávno v knihovně, tak mi to nedalo a přihodila jsem ji na hromádku půjčovaných knížek.

Mám většinou problém s knihami v tomto žánru. Nejenže jsou většinou psané dost ubohým stylem, ale také jsem schopná odhadnout děj už někde na třetí straně, což mě hrozně nebaví. Tahle kniha ale byla trochu jiná. Děj se měnil, prolínal v historických souvislostech. To bylo moc příjemné.

Musím říct, že děj byl opravdu poutavý. Moyesová píše čtivě a dokáže vtáhnout čtenáře do děje. Charakteristiku postav vykreslila taky moc pěkně, ačkoliv mi byla mnohem sympatičtější Sophia a její skutečné problémy než Liv na neustálém pokraji hysterie. Ono celkově mělo větší kouzlo povídání o časech minulých, o Sophii, Helene, Němcích a poměrech té doby.

Jak už jsem psala, můj šálek čaje tohle není. Jakmile jsme se přesunuli v ději do přítomnosti, začal to být tuctový příběh zamilovaných, kterým něco brání, ale stejně si k sobě najdou cestu. Ještě že tam bylo prolínání se Sophiiným příběhem, to opravdu udržovalo mou pozornost ve hře.

Vidím to jako takovou príma knihu na dovolenou, oddechovou a nijak náročnou. :)

Efendy

Čekala jsem klasickou romantiku, ale to co jsem přečetla mi vyrazilo dech. To propojení dvou dějových linií časově naprosto odlišných. Pořád jsem čekala, jak to nakonec všechno dopadne. Skvělá kniha, ukapla mi slza, ale také jsem se místy zasmála nad některými vtipnými výroky bezprostřední MO.

Kiki22

Dívka, již jsi tu zanechal, mě velmi oslovila. Mám ráda spojení současnosti a historie a tady to skvěle funguje! Možná opravdu četba spíš pro ženy, ale co už, občas si potřebujeme počíst o bojovnicích za správnou věc a za lásku! ;)

JanaDobby

Příjemné překvapení, obvykle pokračování nejsou nic moc. tady bych si troufla říct, že je děj méně předvídatelný a poutavější. Samozřejmě opět romance,ale nabitá víc akcí. Vřele doporučuji jako letní čtení.

Alisstarší

Čtivá knížka, ale pvnímu dílu se nevyrovnala, nezanechala ve mně takovou citovou odezvu Hodnotím 4 hvězdičkami

Misule.sv

Úžasná kniha, jako všechny knihy této autorky jsem ji přečetla jedním dechem. Její knihy jsou velice čtivé a poutavé.

barurose

Kniha mě velice zaujala už na začátku. Krásný, jednoduchý popis, čtení bez problému a přechody z dob se dali velice dobře odlišit. Zprvu jsem si myslela, že knížku nedočtu, když se z roku 1917 najednou stal rok 2006, ale nemohla jsem přestat číst a jsem ráda. Kniha je úžasná!!

Kaci90

Kniha se mi velmi líbila, vlastně hned po Než jsem tě poznala je dle mě nejpovedenější od Jojo. Příběh Sofie jsem doslova hltala, vážně pohlcující, čtivé, působivé. Konec možná až těžko uvěřitelný, ale proč ne?!

Horalka5

Pěkné počtení, ale pro mě trochu předvídatelné :) Jinak ale byla kniha napsaná velice dobře :)

lencin

Pěkné,ale ne tak dobré jako ostatní knihy JoJo Moyesové. Příběh zajimavý, konec pro mě příliš neuvěřitelný.

VeronikaSas1

Z pocatku jsem se do knihy moc nechtela poustet,protoze toto tema nemam moc rada a " nedela mi dobre".ale kniha byla fantasticka,krasne se cetla.

Bomah

Úplně nesdílím okolní nadšení...Kniha mne zklamala. Námět hezký, ale zpracování povrchní. Hlavní hrdinka jedná hystericky, místy až schizofrenně. Autorka si pravděpodobně načetla spíše problematiku 2.sv. války, kterou ale implementovala do období 1.sv.války, ať už to bylo stran zbraní, automobilů, či chování a kompetencí vojáků a důstojníků. Český překlad bohužel také pokulhává, ve třech za sebou jdoucích větách používán výraz "v tom případě", i přes to, že se nejedná o výčet...myslím, že čeština je krásná a bohatá a je nepřeberné množství slov, kterými lze děj vykreslit. Pravděpodobně nejsem správná cílová skupina, nicméně milovníci červené knihovny si asi mohou přijít na své :-)

Aleh

Je to první kniha od Jojo Moyes, která se mi dostala do rukou a velmi mile mě překvapila. Autorka představila svým čtenářkám opravdu silný lidský příběh Sophie, jejíž osud začíná sledovat v období 1. světové války , v době, kdy její muž - francouzský malíř - odchází do války... Sophii zůstává doma na památku její vlastní portrét.
Druhou dějovou linkou je příběh Liv, kterou poznáváme v roce 2006. Doma jí na stěně visí portrét mladé dívky, který dostala od svého manžela... Dojemný příběh, který stojí za to si přečíst. Moc se mi to líbilo.

Zuzka2002

Nádherný zajímavý příběh, čtivě napsaný, zkrátka dokonalost ♥

Ráčkajda

Přečteno jedním dechem, napínavé až do konce. Nemohla jsem se dočkat, až se dozvím, jak dopadla Sophie.