Dívka, již jsi tu zanechal

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226510/big_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 4.62304

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind, 2013

Kniha Dívka, již jsi tu zanechal

Titas9001
22. listopadu

Nedosahuje to kvalit Než jsem tě poznala, ale stejně hodnotím vysoko. Příběh obrazu, který sehrává u dvou žen v různých dobách důležitou roli. Vlastně u obou jako vzpomínku na nedávnou minulost. Trochu více mě bavila první část - doba 1. světové války, která se zdála z mého pohledu věrohodnější.

Michelleee
02. listopadu

Další krásná kniha od Jojo. Děj začíná roku 1916 ve Francii, při 1. světové válce. Tuto první část jsem četla déle. Bavila mě, ale druhá mi utíkala rychleji. O 90 let později se seznamujeme s Liv, která žije v Londýně a vlastní Dívku, již jsi tu zanechal. Poté se nám vše postupně odhaluje a zamotává.

nikola3345

Kniha byla opravdu dobře čtivá. Moc se mi líbily dvě dějové linky a dechberoucí závěr. Celý nápad s obrazem byl geniální. Opravdu zápletku oceňuji. Celou dobu jsem hlavním hrdinkám fandila. Závěr byl povedený. Mám ráda šťastné konce.

Lucie21352

Na začátku jsem si myslela, že se jedná o další román pro ženy (hromada lásky a emocí)... ale musím uznat, že ten příběh je dokonalý. Truchlící žena, kterou vrátí do života nová láska a pátrání v historii po osudech cizích lidí. Od poloviny knihy už jsem nevnímala jak při čtení běží čas a každá okolnost, která mě donutila přestat číst mě rozčilovala. Doporučuji všem, kterým nevadí trocha romantiky a mají rádi napětí a historii.

TamaraKrejčí

Krásné čtení, J.M. mě opět nadchla..

B18r

Autorka nezklamala. Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla. Je to silný příběh.

knihovniceS

Dívka, již jsi tu zanechal
Krásný, silný a velmi smutný příběh se odehrává ve dvou časových linkách, poznáváme Sophii v příběhu z minulosti, kdy její muž odešel do války a zanechal jí pro vzpomínku obraz s názvem v titulu knihy. Prolíná se v současnosti s vdovou Liv , před 10 lety dostala od manžela právě tento obraz, který levně koupil na ulici. Děj začíná r. 1916 ve Francii, zuří 1. světová válka a při čtení mi běhal mráz po zádech. Nerada čtu válečné romány, ale nemohla jsem knihu odložit. Myslela jsem, že vydechnu při čtení příběhu ze současnosti, ale omyl. Román plný napětí doporučuji a dávám 5 hvězd.

LuccyS

Opět krásná kniha od této autorky nezklamala. Příběh je velmi zajímavý, knihu jsem nemohla odložit a přečetla jedním dechem. Po delší době opravdu kniha s moc hezkým a zajímavým příběhem. Mohu jen doporučit