Jeden plus jedna

od:

Jeden plus jedna

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do r... celý text

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové.
Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260138/jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4.3874
Originální název:

The One Plus One (2014)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (243)

Přidat komentář
otesánek
včera

Četlo se opět samo, autorka má opravdu dar zaujmout. Bohužel mě to trošku ze začátku evokovalo nějakou bláznivou americkou road movie a obávala jsem se toho. Naštěstí se mi má obava až tolik nepotvrdila. Osobně si myslím, že je tato kniha slabší v porovnání s Posledním dopisem od tvé lásky či Než jsem tě poznala. Ale oddychová knížka to je a na zasnění se v romantickém duchu také :) Doporučila bych jí určitě k přečtení.

Dagmar23
předevčírem

Kniha se mi líbila, četla jsem ji už jako pátou v pořadí od mé oblíbené spisovatelky Jojo Moyesové. Osobně si sice myslím, že patří k jejím slabším románům, ale určtitě ne ke knihám, které by člověka nudily. :) Zařadila bych ji pod "Hezká kniha na oddechnutí"

IvetaMkd
16. srpna

Od pani JoJo Moyesova se me libi vsechny knizky. Knizku jsem precetla jednim dechem zvedava jak to vse dopadne. Urcite doporucuji pro me je to oddechove cteni ;-) idealni pro romanticke duse, ktere obcas radi sní...

AndreaP.
14. srpna

Kniha se mi velmi líbila, četla se velmi dobře, hezký děj i zápletky.

pajama
10. srpna

Dobře se četla.

Luciluc
08. srpna

Moyesová mě ani na podruhé nezklamala. Kniha byla příjemnou oddechovkou. Děj přirozeně plynul, hezky se to četlo (baví mě vyprávění z pohledu několika postav), mělo to spád, pořád se něco dělo a o překvapení nebyla nouze (hlavně od Martyho). Všechny hlavní postavy mi byly sympatické, k srdci mi hodně přirostla Tanzie (a její láska k matematice a psu Normanovi) a Nicky (hlavně vztah Nickyho k Tanzie byl skvělý), Ed Nicholls si mě získal až časem, ale i jeho jsem si hodně oblíbila, a Jess Thomasovou jsem obdivovala za její nezdolný optimismus a energii. Hodně mě pobavila scénka, kdy Ed kupoval Tanzie brýle před olympiádou :) Konec byl takový, jaký jsem si přála, jsem spokojená. "..v zásadě jde o to, že někdy se prostě nesmíte vzdávat."
"Silná emergence značí, že celek je víc než pouhý součet jeho částí."

tereza7914
03. srpna

Skvělá kniha. Oddechová, vtipná, s dobrými zápletkami. Popravdě chvilkama jsem vůbec netušila jak to skončí. Určitě doporučuji tuhle i další knihy od Jojo Moyesové.

Horalka5
02. srpna

Jako rozená optimistka a jako někdo, kdo věří na karmu, jsem z knihy byla opravdu nadšená. ano, je to letní čtení a hrozný líbrzbríf. Na druhou stranu je v knize přesně to, co lidem v každodenním shonu chybí - láska, optimismus, odvaha, romance, chvilkové eskapády hrdinů a jak to tak bývá happy end. Za mě 5 hvězdiček.

baterka.gs
30. července

Letní čtení plné romantiky, humoru a odporných každodenních strastí. Při této kombinaci si možná uvědomíte, jak vlastně by bylo bez všech těch peripetií v životě prázdno a že je vlastně fajn někam patřit.
Moc se mi líbila knížka, v pořadí třetí, od Jojo, protože píše lehce o vážných věcech.

petrarka72
28. července

(4xČ)°Q + VH = Čistokrevné Červenoknihovnové Čtivé Čtení vysokého stupně Quality. Neboli autorka je skvělá vypravečka, nebojí se pracovat s klišé a podivuhodně jí to vychází. Pro Vyčištění Hlavy značka ideál... ☺️

julie1989
26. července

Kniha se mi líbila, jako oddechovka můžu doporučit, ale od začátku bylo více méně jasné, jak dopadne, zápletky byly nenáročné, ale psaná je velmi milým stylem, přečetla jsem ji rychle :-)

petrulkaa
23. července

Opět mě kniha mé oblíbené spisovatelky nezklamala.
Zajímavá a napínavá zápletka rodinných vztahů, žádný velký slaďák, pohodové, odpočinkové čtení. Doporučuji a těším se na další knihu této autorky.

Barbarella13
22. července

Opět musím napsat knížka na odpočinek, u její minulé knížky se mi chtělo brečet u této zase smát. Potvrdila jsem si fakt, že Jojo neumí psát mužské postavy.

IvusP
22. července

Tak trochu pretty woman, tak trochu ze života. Ikdyž je děj předvídatelný, tak ale joo - jako oddychovka na dovču ideální! Autorka prostě umí psát, a občas se všichni potřebujeme pročíst k happyendu :-)

monte
19. července

Pohodové a odpočinkové čtení. Všechny knihy autorky jsou super

Pamima
07. července

Všechna díla této autorky, která jsem doposud četla, mě vždy uchvátila. Jinak tomu nebylo ani u tohoto díla.
Knížku bych zařadila do odpočinkové literatury. Děj byl zajímavý, podle mě se stále něco dělo, takže jsem nenašla žádná nudná místa. Lehká romantika, avšak nic extra, aby mě to odradilo.
Dávám pět hvězdiček i přesto, že jsem od začátku věděla jak to celé dopadne.

Severinka
01. července

Odpočinková romantika, ale zase žádný vyloženě slaďák. Tohle mám prostě ráda.

Leniii
30. června

Ta autorka mě baví! Ty knížky mě baví! Odpočinková knížka, u který se nemusí přemýšlet a hlavně má happyend.
Nevím, jestli to mám jen já, ale přijde mi, že se všechny ty příběhy táhnou, což mě nebaví a trvá mi, než mě to začne bavit, ale pak přijde zlom a já hltám každou stránku a nemůžu přestat číst.

elisa194
29. června

Moc se mi do knih od této spisovatelky nechtělo. Ne z důvodu, ze špatně píše, ale, ze jsem nechtěla brečet. Musim přiznat, že se mi to nepovedlo a objevilo se pár slz. Ze začátku má kniha pomalejší rozjezd, pak už ji musíte číst pořád a pořád. Nápaditý děj, nečekané zvraty, jednu dobu jste naštvaní, pak je vám těch lidí líto. V knihovně 100% zůstává a už se těším na další

wendys120
28. června

Pokud potřebujete , aby měla kniha rychlý spád, nebude Jeden plus jedna pro Vás. Děj se line pomaleji, ale i přes to je knížka opět čtivá a donutí se Vás zakousnout do děje. Odpočinková od J. Moyesové. Na klidné letní dny značka ideál :)

Mixy
20. června

Způsob psaní Jojo Moyes ve stylu vyprávění z pohledu různých postav mě na začátku knihy trochu rozladil. Pořád je to Jojo. Děj odehrávající se na cestě ani závěr knihy mě nijak zvlášť nepřekvapil. Přesto se mi kniha líbila. Pro mě byla určitě čtivá a po přečtení jsem se přistihla, jak je mi trochu líto, že to skončilo.

lencin
16. června

Dobré čtení pro ženy. Líbilo se mi.

katerina2660
15. června

upssss.... začátek dlouhý, nudná, pořád jen na cestě, nic se neděje... fakt se mi těžko četlo... ale říkala jsem si, je to Jojo , a má hezké knížky, vydrž... vydržela jsem ... pak se to rozjelo a bylo to super, pak opět útlum, ale konec byl moc fajn. Určitě nelituji přečtení této knížky, ale Jojo má rozhodně lepší knížky.

jana1306
09. června

Mám knihy Jojo ráda. Tentokrát jsem měla ale také, jako nekteří zde, problém se začíst. Od začátku byl jasný konec, ale jako oddychovka dobrý. Pro mě stejně zůstává TOP - Než jsem tě poznala....

eva.haf
06. června

Číst tuto knihu mě moc bavilo. Čekala jsem milostný příběh, což tato kniha opravdu je, ale ... V popisu děje se střídají čtyři hlavní hrdinové, z nichž každý má vlastní trable a trápení a samozřejmě jiný pohled na věc. Kniha tak získala na dynamičnosti, hrdinům musíte fandit a je to i hodně napínavé. Je to moje první kniha od této autorky a už se poohlížím po jejím dalším díle.

ctenarkaEva
05. června

Romantický příběh ideální na dovolenou. Knihy od Jojo Moyes mám ráda, do této jsem se ale chvíli nemohla začíst. Potom začal být děj zajímavější a nemohla jsem se odtrhnout. Víc se mi ale líbily Poslední dopis od tvé lásky a Dívka, již jsi tu zanechal, ty se řadí k mým nejoblíbenějším.

Káča Máča
02. června

Moeysová nezklamala, nicméně toto dílo se zařadí mezi "slabší", samozřejmě s velkými uvozovkami. Například Poslednímu dopisu od tvé lásky se to absolutně nemůže rovnat. I tak mě příběh dokázal nadchnout.

jarkamirka
24. května

Jojo nezklamala ;o)) moc pěkné ;o))

Illaa
21. května

Kniha neurazí, ani nenadchne. Od této autorky je to má druhá přečtená kniha, ale styl psaní mě doposud úplně nezaujal. Některá místa mi přišla zajímavá, některá bohužel i dost nudná.

michaela7087
17. května

Srovnávat tuto knihu s "Než jsem tě poznala" prostě nejde. Ale musím uznat že tenhle román, ve kterém hlavní hrdinka má otevřené srdce plné lásky a za každou cenu se snaží ve svém nelehkém životě bojovat a dělat všechno jenom pro blaho svých dětí, opravdu stojí za přečtení, už jenom z toho důvodu, že nám autorka servíruje "dobro a lásku " ze všech stran.