Jeden plus jedna

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4.21653
Vydáno, Ikar (ČR)

The One Plus One, 2014

Kniha Jeden plus jedna

Raislin
předevčírem

Kniha je moc hezká. Opět zajímavý příběh. Autorky knihy jsem si zamilovala.

Surikata369

Oddechovečka, rozhodně příjemná. A s tím uprděným Normanem vlastně i vtipná :)

lisell

Pohodová romantická knížka, která se přesně hodí na pochmurné zimní večery. Nejedná se o žádné náročné čtení, tudíž se čte úplně samo.

zdenaR

Příjemné počtení, jak jsem od autorky očekávala.

Anyzz
15.12.2020

Jojo Moyes má v mém knižním srdci už řadu let své místo. Dnes mi opět dokázala, že si to místečko vydobyla plným právem. Její laskavé příběhy s neotřelými postavami mě nutí se při čtení neustále usmívat a užívat si onu příjemnou atmosféru, kterou Jojo jako mávnutím kouzelného proutku pro své čtenáře vytváří. Takové milé pohlazení na duši, které by si měl každý občas dopřát..

Neodepřu si jeden dotaz do pranice: Jsem jediná, komu se na konci knihy s těžkým srdcem loučilo se sympatickou čtveřicí hlavních postav a jejich zvířecím parťákem Normanem?

Pajina68
26.11.2020

Tak tahle knížka se mi opravdu moc líbila. Ze začátku jsem jí nedávala moc šancí, ale během četby mne fakt pohltila a já byla moc zvědavá, jak to vše nakonec dopadne.

MV111
01.11.2020

Obyčejná knížka o obyčejných věcech. S hezkým poselstvím pro ty, kteří nejsou právě na výsluní. A o tom, ze všichni chceme mít lidi, ke kterým patříme.
Jeden citát:
“Možná do své rodiny nezapadám tak hladce jako vy do té své, jako řádka kolíčků do dokonale kulatých dírek. V naší rodině všechny kolíčky a dírky předtím patřily někam jinam a jsou všelijak vzpříčené a trochu naštorc... Ale něco jsem si uvědomil: Můj táta je sice blbec, ale je to můj blbec, a jedinej, kterýho mám.”

evik2710
28.10.2020

Pěkný příběh a konec pěknej doják