Jeden plus jedna

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/big_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4.21761

Vydáno: , Ikar (ČR)

The One Plus One, 2014

Kniha Jeden plus jedna

crazyslunicko

Kniha je v podstatě jedna velká cesta na matematickou olympiádu, kam veze podivnou rodinku jejich zaměstnavatel. Sestava služka, syn, kterého šikanují a dcera, která je nadaná na matematiku a velký smrdutý pes.

"Zákon pravděpodobnosti v kombinaci se zákonem velkých čísel praví, že někdy musíte akci opakovat víckrát, abyste dosáhli kýženého výsledku. Čím víckrát to děláte, tím jste si blíž k cíli."

"Jestli se mi po ní stýskalo? Chyběla mu jako vlastní končetina. Celé dny se snažil vyhýbat myšlenkám na ni, utíkal před směřováním vlastní mysli. Snažil se nepřipouštět si fakt, že mu ji připomíná všechno, s čím se setkává - jídlo, auta, postel... Několikrát se s ní před snídaní pohádal a tisíckrát vášnivě usmířil, než šel spát."

lenkaabooks
19.12.2021

Taková dosti nepravděpodobná, předvídatelná romantika. Přesto autorka píše natolik čtivě, že prostě čtete a nechce se knihu odložit. Jess žije velmi skromně se svými dvěma dětmi, když dcerka - nadaná matematička, dostane nabídku studovat velmi drahou školu. A právě nedostatek peněz se prolíná příběhem, který se nevyhýbá ani těžšímu tématu jako je šikana.

koki.veru
07.11.2021

Pěkná oddychovka. Knížka se četla velice dobře, jako ostatně i další knihy (které jsem měla zatím možnost přečíst) od této autorky. Zajímavý a romantický příběh.

milena9798
24.10.2021

Dala jsem hvězdičku spíš sobě než autorce a to za svoji odvahu dočíst až do konce tento sladkobolný příběh s předvídatelnou zápletkou a koncem.

Kami33
27.09.2021

Taková lehká oddychovka, která se čte skoro sama. Proč ne.

jajcak
23.09.2021

Hezky se čte, ale děj je dost slabý. Má mnohem lepší knihy.

Malíček
10.09.2021

Jojo Moyes se řadí v mé knihovně mezi přední autory romantiky. Příběh Jeden plus jedna se skvěle četl, skrývá v sobě opět hlubší myšlenku a ještě je napsaný tak uvěřitelně, až jsem z toho byla zaskočená.
Za mě jedině doporučení.

Makkys
06.08.2021

Jsem ráda že jsem po dlouhé době zase četla něco od Jojo Moyes a že to byla zrovna tahle kniha. Autorka mě opět ukázala jak umí skvěle psát. Příběh byl velmi čtivy a krásný. Hned od začátku mě kniha bavila. Hlavní hrdinové mě hodně přirostly k srdci a ke konci mě i slza ukápla. Všechno jsem s nimi prožívala. Za mě opravdu skvělá kniha.