Zakázané ovoce

Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohémské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu dobu architektonicky výstředního domu na pobřeží. Konzervativní obyvatelé Merhamu jsou pobouřeni, mladou Lottie a její přítelkyni Celii však dům i jeho osazenstvo neodolatelně přitahuje. A do pohybu se dává lavina událostí, jejíž tragické následky přetrvávají i po padesáti letech…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376193/big_zakazane-ovoce-bzH-376193.jpg 3.7691

Vydáno: , Ikar (ČR)

Foreign Fruit, 2004

Kniha Zakázané ovoce

JJJ007

Do této knihy jsem se začetla až po 160 stranách. Příběh je dost předvídatelný.

Péťa Z.

Když jsem začala číst tuhle knihu, po pár stranách jsem ji odložila a četla něco jiného. Nějak mě to nechytlo.
Pak jsem to zkusila znovu od začátku a ve finále musím říct, že mě to bavilo.
Ale ohodnotila bych to jako fajn knížku na jedno přečtení.

MonikaŠ94

Čekala jsem od tohoto díla JOJO víc, ale po vícero zápletkách opět nezklamala.

mfajmanova

První třetina mě moc nebavila, ve druhé jsem se pak trochu ztrácela. Ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože třetí část mi to vynahradila, četla jsem ji jedním dechem a nemohla se odtrhnout. To už byla zase ta moje oblíbená Jojo, která mě tak baví.

Nika151

Já jsem se do knihy hned začetla a chtěla jsem vědět, jak se dál budou nebo nebudou odhalovat tajemství minulosti. Kniha je rozdělena do několika částí. V první je hlavní hrdinkou mladá Lottie, v další Daisy, která jako architektka přestavuje dům, který byl útočištěm bohémů a terčem v očích místních obyvatelů. Já vím, ze Jojo má výkyvy, ale toto dílo bych k těm horším nepřidávala..

dzejkbeltygros

Začátek mě vůbec nebavil, nemohla jsem se do toho začíst. Pak už to v jedné třetině začalo být lepší. Celkově se mi líbil docela ten nápad - propojení minulosti s přítomností, odhalení nějakých tajemství, které čtenář vlastně znal hned na začátku. Bylo to dost předvídatelné. Taky jsem čekala na nějaký větší střet Sylvie s Lottie, ale to se nedělo. Takže to bylo takové docela o ničem.

kolacky

Jako ostatní kolegové - měla jsem co dělat, abych knížku neodložila jako nedočtenou. Prvních tak 120 stránek byla čistá nuda, protivní lidé, nafrněná a nejistá matinka, nedozrálá děvčata a praštění bohémové, rozervaní a tápající. Prostě vztahový seriál jako vyšitý. Pak se objevila Daisy a jenom díky ní jsem to doklepala do konce, no, budiž, aspoň ta nakonec věděla, co chce.

Clairess

Měla jsem problém se do knížky začíst. Když už jsem se začetla, knížka mě hrozně chytla. Jenomže najednou se příběh přerušil, to mě strašně štvalo, byla jsem z toho otrávená a na nové postavy jsem vůbec nebyla zvědavá. Nakonec se mi podařilo se začíst znovu. Knížka se mi nakonec vlastně líbila. Jenom mě trochu mrzelo, že jsme o příběhu Lottie, Guye a Celie na konci knihy nezjistili víc, chtěla jsem si o nich ještě trochu počíst.