Zakázané ovoce

Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohémské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu dobu architektonicky výstředního domu na pobřeží. Konzervativní obyvatelé Merhamu jsou pobouřeni, mladou Lottie a její přítelkyni Celii však dům i jeho osazenstvo neodolatelně přitahuje. A do pohybu se dává lavina událostí, jejíž tragické následky přetrvávají i po padesáti letech…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376193/zakazane-ovoce-bzH-376193.jpg 3.7590
Vydáno, Ikar (ČR)

Foreign Fruit, 2004

Kniha Zakázané ovoce

Audrina

Přiznám se, že jsem moc netušila, co od knihy očekávat vzhledem k jejím průměrnému hodnocení zde. Já jsem byla ale knihou opět nadšená. Netuším, čím to je, ale knihy od Jojo mi prostě sedí a zatím jsem nebyla nikdy zklamaná.
Líbí, jak autorka pracuje s vážnějšími tématy a křivdami, které si sebou neseme. Příběh rychle plynul a postupné rozplétal osudy všech zúčastněných. Jen si nejsem úplně jistá, zda jsem pochopila Celiin osud. Budu ráda, když mi i někdo napíše, jak to pochopil on

roman9276

Ze začátku jsem si říkal, že je ta knížka hodně, ale fakt hodně pitomá. Dlouho jsem se do tohoto díla od Jojo nemohl začíst. Když už se mi to podařilo, tak ejhle jaký bylo překvapení, když po 200 stranách se tam najednou zjevily nový postavy a já už si říkal, že to je fakt v prdeli, protože jsem opravdu neměl náladu se zase seznamovat s dalšíma lidma. Jako nechci říkat, že to bylo úplně špatný, jen to podle mě autorka vzala za špatnej konec. Od autorky jsem přečetl všechno a ve více svých knihách se snaží kombinovat různé časové linie a tady se to bohužel opět neosvědčilo. Bylo to celý zmatečný, chvílema jsem nevěděl, ve který lince vlastně jsem. Postavy byly velice nesympatický, otravný a ufňukaný. Ty vole, ale jako takový omáčky, co okolo toho všeho bylo, velice zbytečný. Zbývalo mi 30 stran a já byl teda zvědavej, jak to dopadne, ale už jsem tušil, že to bude moc urychlený. Bohužel se moje očekávání potvrdilo, protože ty vole, chcete mi jako říct, že rozuzlení bylo na posledních asi třech stranách a pak konec?! Potenciál to mělo velkej, ale těmahle několika linkama si autorka dost ublížila a hodně to uškodilo celkovýmu dojmu z knihy, a to z toho dělá další průměrnou knihu, která zapadne mezi ostatní.

Sova15

Jojo Moysesovou mám ráda, knížka se mi líbila. Příběh byl zajímavý, i když na začátku jsem se musela soustředit, kdo je kdo. Za chvíli to vzalo spád a kniha mě pohltila.

Danca196

Ze začátku jsem se hůře orientovala v postavách a trvalo mi než jsem se do příběhu začetla, ale nakonec mě příběh bavil. Skok v dějí mě v příběhu nijak neruší, naopak kniha mi tím přišla zajímavější. Každopádně autorka má rozhodně lepší knihy.

Jotty
07.12.2020

Průměr. Kniha byla čtivá, příjemná oddechovka, ale za mě taková jakoby trochu odfláknutá druhá půlka knížky, čekala jsem trochu víc.

Zzofinka
03.12.2020

Ale jo,prestoze jsem si ze začátku timto zanrem nebyla jista,mne se knizka cetla dobře a dej mi předvídatelny neprisel.Mela bych par drobností,kterymi by se to dalo dovest k úplné dokonalosti,ale co,mě neurazely... Dávám pet!:)

adelkas
26.10.2020

Slabší kniha od Jojo. Koupila sem ji jako akci 1+1 zdarma. Děj je hodně předvídatelný a chvíli mi trvalo než jsem poznala kde jsem a kdo je to.

Hoshi
15.10.2020

Jsem z celé knihy zmatená. Častokrát jsem se ztrácela jak v postavách, tak v ději. Když už jsem tomu všemu přišla konečně na kloub, najednou všechno jinak. Uf, konec mě nepřekvapil, ale jsem ráda jak to všechno dopadlo.