Zakázané ovoce

od:

Zakázané ovoce

Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohémské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu dobu architektonicky výstředního domu na pobřeží. Konzervativní obyvatelé Merhamu jsou pobouřeni, mladou Lottie a její přítelkyni Celii však dům i jeho osazenstvo neodolatelně přitahuje. A do pohybu se dává lavina událostí, jejíž tragické následky přetrvávají i po padesáti letech…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376193/zakazane-ovoce-bzH-376193.jpg 437
Originální název:

Foreign Fruit (2004)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
zuzana2599
12. července

Dokonalé !! Jen tak to umí Jojo Moyesová ! Zakázané ovoce se mi moc líbilo.
Dokonalý propletenec různých postav, krásné přímořské prostředí, zajímavý děj, který byl místy lehce humorný. Ano, ve druhé části knihy potkáváme zcela nové postavy, chvíli mi trvalo než jsem pochopila, no vše do sebe krásně zapadlo.
Zakázané ovoce je ideální román na léto !!

jindrusa
11. července

Z kraje jsem byla zmatená z kvanta postav, nakonec to byl ale pěkný příběh.

Denisa153
11. července

Nechápu to nízké hodnocení, tohle je přesně ta Jojo na kterou jsem tak dlouho čekala a kterou miluju. Nádherný zapletený příběh plný šťastných i nešťastných osudů. Je to hned po Dopise.. a Dívce.. moje nejoblíbenější kniha od Jojo.

evasamankova
07. července

Moc milý a čtivý příběh, v němž je všeho tak akorát. Nepřeslazené, zajímavě propletené a okořeněné úžasnou atmosférou.

Babouš
07. července

Sladké a šťavnaté. Zakázané ovoce mi připomnělo, proč je Jojo Moyesová jedna z top (možná úplně top) autorek společenských románů. Ačkoliv do děje nasype víc postav než je semínek v granátovém jablku, každé z nich vdechne tak jedinečný charakter, že se vám nepletou, a postavy jednají v rozporu se všemi klišé a oblíbenými scénáři romantických tuctovek. Děj je díky tomu nepředvídatelný, plný vedlejších větví jako strom exotického keře :) Čtení mě hrozně bavilo, a ačkoliv jsem v polovině, kde Moyesová zničehonic změní postavy i místo, byl na chvíli ztracen, znovu jsem se začetl a tenhle příběh o krásném domu a jeho svérázných obyvatelích jsem si prostě užíval - jako velkou sklenici ovocného letního koktejlu.

mariva
04. července

Zpočátku mi děj připadal trochu chaotický, pak jsem se divila, proč jsou v dalším příběhu úplně jiné postavy, ale pak se vše krásně propojilo a byla to opět ta skvělá Moyesová, jak ji znám z jiných knih.

bookcase
01. července

Poklidný román s úžasnou atmosférou přímořských měst v Anglii, který skrývá rodinné tajemství. Líbil se mi.

MilenneWaver
29. června

Nejedná o nejlepší knihu od Jojo Moyes, ale přesto má co do sebe. Pokud hledáte nenáročný, zajímavý a trochu tajuplný příběh o lásce, Zakázané ovoce bude perfektní!

Veronika2017
27. června

Knížka se mi líbila. Byl to takový "guláš" minulosti s přítomností. Taková novodobá Jane Austen,oddechové čtení na pláž.

Sarka14
12. června

Pro mě malinko zklamání. Od knížky Jojo jsem čekala přeci jen o trochu víc. Příběh nebyl špatný, knížka se krásně četla. Ale všechno bylo tak strašně předvídatelné. Takové "obyčejné". Jsem ráda, že jsem ji četla. Ale za mě to rozhodně není to nej, co napsala.