Zakázané ovoce

Zakázané ovoce https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376193/bmid_zakazane-ovoce-bzH-376193.jpg 4 814 224

Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohémské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu dobu architektonicky výstředního domu na pobřeží. Konzervativní obyvatelé Merhamu jsou pobouřeni, mladou Lottie a její přítelkyni Celii však dům i jeho osazenstvo neodolatelně přitahuje. A do pohybu se dává lavina událostí, jejíž tragické následky přetrvávají i po padesáti letech…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Foreign Fruit , 2004

Kačka68
11.10.2019 4 z 5

Zajímavý příběh. Ač je to víceméně červená knihovna, člověk se zamýšlí nad situacemi, kdy život nabere jiné obrátky jen proto, že si včas neřekneme co se stalo, co cítíme.....

Veňa2
02.10.2019 2 z 5

První kniha od Jojo Moyes, která mě vůbec nebavila. Začátek se neskutečně táhl. V půlce jsem zalistovala na poslední stránky, abych se dozvěděla jak příběh dopadl a víc se k ní nevrátím.

Viviana-Mori
16.09.2019 3 z 5

Nemůžu říct, že by kniha byla vyloženě špatná. Třeba první půlka s mladou Lottie se mi velice líbila. Pak už to bohužel sklouzlo, ani Daisy mi nepřišla špatná, o té postavě to nebylo, ale spíš celkově se děj nikam zvlášť moc neposouval, žádné napětí, ani zvědavost ve mě nestoupala. Od autorky jsem zatím měla čest číst jen Stříbrnou zátoku a ta mi přišla o mnoho lepší, ačkoli mnoho lidí tvrdí, že i ona je slabší knihou. Tak se budu těšit, až si od autorky přečtu ty její bomby. Tato kniha neurazila, ale ani neuchvátila.

Páájinka
04.09.2019 5 z 5

Pěkná oddechovka.

JancaMia
18.08.2019 5 z 5

Moje třetí kniha od této spisovatelky a opět musím říct , krásný silný příběh a těším se na další díla...

marara
16.08.2019 4 z 5

Kniha, která se čte sama. První část evokovala atmosféru společnosti kolem Virginie Woolfové a zároveň román Skleněný pokoj. Vila Arkadie jako by se i v této knize stávala hlavním hrdinou. A právě tato okolnost mě na ní bavila nejvíc.

Terka357
15.08.2019 5 z 5

Tak tohle byla síla. Miluji knihy z minulosti a první část knihy odehrávající se ve 20. století mě chytla hned na začátku a nepustila. Pak se to trochu zadrhlo, když přišel skok do přítomnosti. Musela jsem si zvyknout, že místo silné Lottie se na scéně náhle objevila uplakaná Daisy, ale nakonec jsem to nějak překousla.
Postavy mi byly moc sympatické a zvláště s Lottie jsem se perfektně sžila. K této autorce se určitě ještě vrátím.

martinkaLLL
05.08.2019 4 z 5

Tak jediné co bych měla proto, tak je ten přechod z minulosti do přítomnosti. Když už jsem se dostala do děje a užívala si, tak začne vše jinde a o pár let později. Tak to bylo jediné co mi vadilo

tabaluga
23.07.2019 3 z 5

Autorkou knihy čtu opravdu ráda, ale toto mi moc nesedlo...občas jsem se v tom ztratila. První polovina knihy jsem se do čtení téměř nutila, do té doby než se objevila láska hlavní hrdinky...dejove nevýznamné, dokonce ani happy end se z mého pohledu nekonal, ale stylisticky hezky psané... člověk si zase aspoň trochu obohatil slovní zásobu..

Babfija
21.07.2019 2 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Vyprávění je rozvláčné, kolikrát jsem vůbec netušila, o čem píše. Hodnotím jako nejslabší knihu J. Moyesové.

Francesca14
20.07.2019 4 z 5

Mám pro Jojo prostě slabost. Její knihy nejsou nějak zvlášť hluboké, ale pokaždé mě hrozně baví, její styl psaní je příjemně chytlavý a já si čtení užívám. Tentokrát jsem se vzhledem k recenzím knihy trochu obávala, anotace mě ale lákala hodně a tak jsem si knihu koupila a popravdě řečeno se mi líbila úplně stejně jako vždycky. Není ani nejlepší, ani nejhorší, co jsem od autorky četla a jako letní čtení je to naprosto ideální. Stejně jako většinu mě bavila více první polovina, ale nenudila jsem se vlastně v žádné části a příběh ve mně zanechal příjemný pocit. Hlavní výtku ale mám k milostné lince a to jak z minulosti tak současnosti, protože mi ani jedna nepřišla zvlášť uvěřitelná - v minulosti to bylo vyloženě tak vyumělkované a nevěrohodné, že to bylo až vtipné a v současnosti byl chlap hrozný sexista a ještě dost agresivní, tak nevím, co na něm hrdinka vlastně viděla (nehledě na všechno ostatní, co se v jejím životě tou dobou dělo). Romantika mě nezaujala, ke konci se toho dělo možná trochu moc trochu příliš lidem a byl v tom zmatek, ale jinak jsem s četbou spokojená.

HanaMalina
11.07.2019 3 z 5

Doporučuji jako letní oddychovku, víc od toho nečekejte. Knížka se četla dobře, ale přišla mi od autorky asi nejslabší. Z námětu se dalo podle mě vytřískat mnohem víc,celkově ve mě po přečtení nic nezůstalo...

Sablu
01.07.2019 4 z 5

Těžko se mi dostávalo do děje, kvůli množství postav. Jelikož jsem knihu musela občas odložit na pár dní, kvůli dětem, tak jsem se občas ztrácela, ale příběh se mi líbil a ke konci jsem se nemohla odtrhnout.

LahoferRose
30.06.2019 2 z 5

Od knihy jsem jen nerada odcházela. Stejně jako u Dívky, jež jsi tu zanechal a u Posledního dopisu od tvé lásky má kniha 2 části. Jednu z minulosti a druhou z přítomnosti. Přičemž u všech 3 knih jsem si zamilovala postavy a děj z let minulých. Z této knihy si beru hlavně ponaučení takové, že s námi ženami je to opravdu složité. A většinou si život komplikuje samy tím, že nekomunikuje. Jak se lehce, a pouze svou vlastní vinou připravujeme o lásku, přátelé, rodinu. Konec jsem čekala jiný, větší pohlazení po duši po těch letech.

Janca007
27.06.2019 4 z 5

Na začátku jsem se v knížce trochu ztrácela kvůli množství postav. Příběh se mi líbil :)

Hania932
22.06.2019 4 z 5

Další kniha od Jojo Moyes je za mnou a autorka mě opět nezklamala! Tato kniha se mi líbila. Byl to zajímavý příběh. Líbilo se mi jak se příběh přelívá z minulosti do přítomnosti. Prvních 50 stránek jsem trochu nechápala, ale potom jsem se do příběhu dostala a úplně si ho zamilovala. Objevily se se tam ale části, které mě trochu nebavily, ale jinak jsem si knihu strašně užívala. Bylo to čtivé, zajímavé a svým způsobem smutné a romantické. Mě se kniha moc líbila a můžu jenom doporučit!

Annkag
18.06.2019 3 z 5

Já osobně dá musím přiznat že začiatok sa mi páčil viac.Teda tá prvá časť kde sme sa zoznámili s domom Arcadia a jeho obyvatelmi.Kde nás sprevádzala Celia a Lotie.Kde sme zjistili že láska si nevybírá.
Ale chápem tú druhú časť kde sme pochopili že minulost nás doběhne a mi pochopíme že všetko sa dalo vyriešiť inak len v danej chvíli sme tie ďalšie dveře neviděli.

Anna 13
18.06.2019 3 z 5

Cítím se rozpolcená...
První polovině knihy patří mé srdce... O druhé polovině nebudu za měsíc vědět.

1/2
Příběh tak neskutečně vrstevnatý, bohatý, nostalgický... To prostředí, ty konvence, ta jinakost...
Ten příběh mě uchvátil natolik, že jsem zapomněla na čas. Na houpačku jsem si s knihou sedla v poledne a najednou byl čas jít k večeři. Zkrátka s tím příběhem se zastavil čas a já byla úplně jinde, zcela mimo...
A vychutnávala jsem si každou větu, protože jsem věděla, že se bojím tu knihu číst podruhé, i když po tom toužím, protože vím, že už to nikdy nebude takové, jako poprvé...

Skok!

2/2
Najednou jsem byla v přítomnosti se zcela jinými postavami. Marně jsem se ohlížela nazpět. Gradace příběhu se zastavila a začala klesat. Postavy z přítomnosti byly tak nesmírně popuzující, nepříjemné, lezoucí na nervy. Ta křehkost, osudovost a magičnost příběhu byla ta tam. A já už jen přeskakovala stránky ve snaze vrátit zpět to, co bylo již ztraceno.

1/2 - pět hvězd
2/2 - jedna hvězda

Je tu velká podobnost s knihou Dívka, již jsi tu zanechal. I tam to byl šok, jako když skočíte do ledové vody... Ale pamatuji si, že tam brzy přišla určitá vyrovnanost a naladění se na novou dějovou linku.
Každopádně mi tento styl nesedí.

Prostě je tu ta ROZPOLCENOST. A já prostě nevím, co si myslet, či jak hodnotit...

Aaloha
21.05.2019 4 z 5

Já jsem s knihou spokojená. Ze začátku jsem se ztrácela v postavách, ale pak se to rozjelo. A bavilo mě, že se příběh posunul až do současnosti.

medlovice
13.05.2019 1 z 5

Kdyby byla celá kniha jako úvodní prolog byla by naprosto úžasná. Ten prolog má vše, nedočkavost mládí , lásku a to toužebné čekání na ni s příchutí neznámého. Jenže do děje vstoupí moc postav , ztrácela jsem se v tom, venčení psa v dešti popsané na čtyřech stránkách , to je už moc . Pro ty, co mají rádi zdlouhavé vyprávění a nicneříkající dialogy se kniha bude zdát dobrá, ale já chci spád a děj .