Paříž pro jednoho a jiné povídky

Paříž pro jednoho a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518756/bmid_pariz-pro-jednoho-a-jine-povidky-VoZ-518756.jpg 4 184 57

Nell je dvacet šest a nikdy nebyla v Paříži. Nikdy předtím nebyla ani na romantickém víkendu – a vlastně nebyla pořádně nikde. Cestování prostě není její parketa. Když ji ale přítel nechá na holičkách, má Nell šanci všem – a především sama sobě – dokázat, že i ona umí být nezávislá a neohrožená. Sama v cizím městě o sobě Nell zjistí netušené věci... Jedenáct vtipných a okouzlujících povídek britské královny romantiky Jojo Moyesové nás seznamuje s řadou silných a sympatických žen, mezi nimiž nalezneme například i Liv a Sophii z bestselleru Dívka, již jsi tu zanechal, a ukazuje, že i ten zdánlivě nejobyčejnější okamžik nám může proměnit život navždycky.... celý text

Literatura světová Povídky Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Paris for One and Other Stories , 2016

Marcela52
23.04.2024 5 z 5

Tato autorka má velký dar, dokáže psát o každodenních problémech velice zábavně a zasvěceně. Také tentokrát jsem si moc početla a ocenila kultivovaný styl. Všechny milostné příběhy v tomto povídkovém souboru mě zaujaly neotřelými náměty, a jednotlivé portréty silných a sympatických žen se mi moc líbily. Doporučuji jako pohodové čtení, které vám určitě zlepší náladu...

petrarka72
13.04.2024 4 z 5

Veliká pohoda na hranici dojetí a smíchu. To je přesně to, co jsem právě teď potřebovala.

... a čtenářská výzva letos pokořena podruhé. :-)

SmisekIvuska
03.04.2024 4 z 5

Některé povídky se povedly moc, jiné jsou slabší. Ale když je to vaše oblíbená autorka, tak jí ty "muchy" omluvíte. Příjemné čtení :-)

sebemi
02.04.2024 5 z 5

Krásné, romantické, odpočinkové čtení. Něco mě zasáhlo více, něco méně, i jsem se zasmála. Jojo mám načtenou a mám ji ráda, nezklamala. Konečně jsem se k ní dostala, můj vánoční dárek, s dvěma dětma je to fakt kumšt něco přečíst, takže povídky mi skvěle vyhovují.

le21nka
01.04.2024 4 z 5

Jedenáct krásných, romantických povídek. Pohodové čtení.

Kristy.Seb
31.03.2024 4 z 5

Žij přítomným okamžikem.

Paříž pro jednoho a Líbánky v Paříži by měly být rozhodně jako samostatné knihy a tyto příběhy víc rozvinout. Ale všechny povídky byly moc příjemné.

Runinka
26.03.2024 4 z 5

Pěkně povídky z Paříže, mnohdy s překvapivým koncem.

1bublina
16.03.2024 5 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům. Sama bych si knihu povídek nekoupila. Moc se mi líbila. Nejvíc Paříž pro jednoho, Líbánky v Paříži a Punčochy, ale i ostatní byly dobré. Jojo patří mezi mé oblíbené spisovatele.
ČV 2024 - Kniha poprvé vydaná v ČR/SR v posledním čtvrtletí 2023.

Marika Vanova
12.03.2024 4 z 5

Jako každá kniha povídek, něco lepší a něco horší, ale celkově prima. Nej pro mě byla hned první Paříž pro jednoho, Mezi tweety a Punčochy.

Holly.W
11.03.2024 5 z 5

Moc milá knížka plná velice povedených povídek. Každá povídka má nějaké poselství. Některé jsou vtipné, některé jsou zamilované, některé jsou smutné. Jsou ze života. Čtení jsem si užívala.

harena
09.03.2024 5 z 5

Opět pěkná romanťárna od Jojo Moyes, to ona opravdu umí. Jsou tu povídky, některá kratinká, jiná dlouhá a všechny se mi líbily, některá víc, jiná méně, ale v každém případě je to výborné relaxační, oddychové čtení. Občas je to opravdu potřeba.

mstychov
04.03.2024 4 z 5

Jedenáct povídek z pera autorky Jojo Moyes mě lákalo nejen krásnou obálkou a ořízkou, ale především anotací a faktem, že Jojo zkrátka umí poutavě psát.

Povídky mě překvapily hlubokými myšlenkami. Hodně se v nich promítala chudoba a všechny propojovala láska. Sedly mi i oba hlasy, kterými byly namluvené.

Úplně nejvíc se mi líbila první povídka, kde jsme se setkali s hlavní hrdinkou Nell. Ta koupila zájezd do Paříže pro sebe a svého přítele, který se ovšem rozhodl ji v tom nechat samotnou. Nell se tak ocitla sama v cizí zemi bez znalosti jazyka. Tahle povídka byla opravdu top a několik dalších povídek jí za mě prostě nemohlo trumfnout. Poté se mi líbily povídky ke konci.

Knížka je určitě zajímavá. Jedná se o oddechové čtení, u kterého si člověk odpočine a vypne hlavu. Příběhy jsou nenáročné, rychle ubíhají a jsou poutavě napsané. V každém najdeme nějaké poučení.

Vřele doporučuju všem romantickým duším.

Pajulk
22.02.2024 2 z 5

Za mě velké zklamání. Dvě povídky byly super, ale nic vlastně mi nepřišlo dokončené. Přišlo mi to jako takové náměty. Než člověk vlastně se zorientoval, tak byl konec. Autorku miluji, ale víc se mi líbí jeden příběh propracovaný než tento styl.

LucaM.
20.02.2024 4 z 5

Milé a příjemné čtení od mé oblíbené Jojo. I když je to kniha povídek, tento formát mě bavil. Některé příběhy byly přímo z Paříže, některé z Londýna a všemi se jako provázek proplétala láska.
A má krásnou barevnou ořízku, jen tak mimochodem.

chrudas
16.02.2024 4 z 5

Povídky se četli dobře, sice v nich nenajdete klasickou Jojo, ale určitě to má něco do sebe. Každá povídka zaujala nečím jiným, různé příběhy, různých osob, situacích a v každé i "poučení ".

Martule44
09.02.2024 4 z 5

Jojo píše s lehkostí, která se vám při čtení dostane pod kůži. Přesně tak jsem vnímala všechny povídky, u kterých jsem se spokojeně usmívala :-)

Květi62
09.02.2024 5 z 5

Příjemně strávený čas s knížkou, ve které je 11 povídek. Nejlepší byly ty nejdelší, ale i ty krátké byly vtipné a milé. Na krátké denní čtení ideální.

yonda
08.02.2024 4 z 5

Několik romantických povídek od Jojo Moyses byly pro mě sázka a jistotu a nezklamalo mě to.

popeluška
07.02.2024

Nádherné čtení,moc a moc jsem si povídky užila.

ikul
06.02.2024 5 z 5

Dlouho jsem nečetla povídky a tyhle jsem si užila. Bylo to milé čtení před spaním, takové typicky ženské povídání.