Paříž pro jednoho a jiné povídky

Paříž pro jednoho a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518756/bmid_pariz-pro-jednoho-a-jine-povidky-VoZ-518756.jpg 4 192 61

Nell je dvacet šest a nikdy nebyla v Paříži. Nikdy předtím nebyla ani na romantickém víkendu – a vlastně nebyla pořádně nikde. Cestování prostě není její parketa. Když ji ale přítel nechá na holičkách, má Nell šanci všem – a především sama sobě – dokázat, že i ona umí být nezávislá a neohrožená. Sama v cizím městě o sobě Nell zjistí netušené věci... Jedenáct vtipných a okouzlujících povídek britské královny romantiky Jojo Moyesové nás seznamuje s řadou silných a sympatických žen, mezi nimiž nalezneme například i Liv a Sophii z bestselleru Dívka, již jsi tu zanechal, a ukazuje, že i ten zdánlivě nejobyčejnější okamžik nám může proměnit život navždycky.... celý text

Literatura světová Povídky Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Paris for One and Other Stories , 2016

Květi62
09.02.2024 5 z 5

Příjemně strávený čas s knížkou, ve které je 11 povídek. Nejlepší byly ty nejdelší, ale i ty krátké byly vtipné a milé. Na krátké denní čtení ideální.

yonda
08.02.2024 4 z 5

Několik romantických povídek od Jojo Moyses byly pro mě sázka a jistotu a nezklamalo mě to.

popeluška
07.02.2024

Nádherné čtení,moc a moc jsem si povídky užila.

ikul
06.02.2024 5 z 5

Dlouho jsem nečetla povídky a tyhle jsem si užila. Bylo to milé čtení před spaním, takové typicky ženské povídání.

knihveru
06.02.2024 3 z 5

Jedenáct příběhů, v nichž jsou hlavní hrdinky ženy. 2 povídky jsou dlouhé, zbytek povídek je vždy na pár stránek. Řekla bych, že kniha nenadchne ani neurazí. Za týden nebudu vědět, že jsem ji četla. Není tam nic, kvůli čemu by stálo za to si ji pamatovat.

Pogy
05.02.2024 5 z 5

Knížku jsem přečetla za dva lety letadlem :-) Všechny povídky se mi moc líbily, nejvíc tedy Paříž pro jednoho a Líbánky v Paříži.

4xbabča
04.02.2024 5 z 5

Moc hezké romantické čtení ve formě povídek, a i když jsem od autorky četla tento žánr poprvé, bylo to moc milé překvapení a kniha se mi opravdu líbila.

simaja
30.01.2024 5 z 5

Knížka je jednohubka na dva večery, jako oddechovku doporučuji. Nejvíc se mi líbily ty nejdelší povídky: Paříž pro jednoho a Líbánky v Paříži.

Peťula91
30.01.2024 4 z 5

Povídky moc nevyhledávám, jelikož jakmile si oblíbíte hlavní postavy, je příběh u konce. :-D
U téhle knihy musím říct, že byla hezká, jak vzhledově, tak i obsahově. :-)

hzd
25.01.2024 5 z 5

Moc hezké povidky. Takové pohlazení po duši. Navíc knížka vypadá nádherně. Hned mi padla do oka. Nejvíc se mi líbila první povídka a jsem ráda, že byla nejdelší.

prochajda
24.01.2024 4 z 5

Kniha o několika podobách lásky. Nemám ráda povidkové knihy, když už se začtu do příběhu, chci v něm nějakou dobu pokračovat. Povídky jsou ale fakt dobře napsané, nejlepší, ty nejdelší, Paříž pro jednoho a Líbánky v Paříži.

sabinaK
22.01.2024 4 z 5

Pohodové čtení, milé povídky :)

PetraBery
09.01.2024 3 z 5

Příjemná sbírka povídek od známé autorky romantických knih. Různé délky, různé osudy, takové poklidné čtení.

Renč
08.01.2024 5 z 5

Četla jsem jedním dechem. Povidky často nečtu, ale od Jojo mám vše, tak jsem si knihu koupila a rozhodně nelituji. Krásné, milé příběhy, co pohladí po duši.

misssicccka
04.01.2024 3 z 5

Takovy JoJo prumer.
Prvni povidka klasicka cervena knihovna.
Druha nejdelsi povidka velmi zajimava.
Ale uz ted, par minut po precteni, nevim, o cem byli nektere dalsi.
To je udel povidek, bohuzel.

stejfina
04.01.2024 3 z 5

Milé čtení.

Poprvé jsem se dala do čtení povídek. Bohužel jsem se musela ke knize vždy nutit, protože jsem nebyla vtažena do děje, tak jak tomu bývá u klasických knižních příběhů.

vendulanovotna
31.12.2023 4 z 5

Vizuálně sladká knížka a obsah úplně 100% lícuje obálce. Hezká romantika, ze které ve většině případů odkapává cukr <3 Povídky mě bavily téměř všechny. Jojo Moyes opravdu ve svém žánru umí a vyniká, a i na 5 stránkách dokáže vymáčknout emoce (Margot). Dvě delší super-romantické povídky jsou neskutečné pohádky, ale ty ostatní, kratší, mě tentokrát pobavily více. Právě zmíněná Margot, Vánoční seznam, Loňský kabát a Vrabec v hrsti jsou pro mě asi ty top. Doporučuji jako dárek pro fanynky romantiky, mamky a kamarádky.

raty
31.12.2023 5 z 5

Konec letošního roku jsem měla co se týká žánrů čtených knih celkem pestrý. A tato obálkou pestrá kniha, kterou mi nadělil Ježíšek, se postarala o pověstnou třešinku na dortu.
Na povídky moc nejsem a když jsem vybalila tento dárek, první co mě napadlo bylo, že tahle modrá knížka se k těm ostatním od paní Jojo do knihovny fakt nehodí.
Ale nakonec se hodí moc. I na malém formátu povídek, jsem našla všechno, co mám na jejích knihách ráda. Velká spokojenost a díky za milé počteníčko.

LenkaMacak
30.12.2023 3 z 5

Milé, svižné čtení, které nicméně extra neoslovilo. 3/5*

VeruHoráková
28.12.2023 4 z 5

Na knihu jsem se opět nechala nalákat @pennyandbooks a @radablazek v rámci podcastu @kniznikkub. Autorku Jojo Moyes jsem znala, ale nikdy jsem od ní nic nečetla. A ačkoliv nejsem povídkový typ, udělala jsem si radost a tu knihu si koupila a byla trefa do černého.

Kniha začíná právě povídkou Paříž pro jednoho a z celé knihy to je nejdelší povídka a za mě i ta nejlepší Je to příjemný romantický příběh, který vás provede Paříží a člověk se u toho i zasní

Zbylé povídky jsou už kratší. Některé jsou vtipné, nekteré jsou jednoduší. Samozřejmě některé baví víc, některé míň, ale celkově knihu hodnotím pozitivně. Styl psaní autorky mi sedl a určitě si od ní ještě něco přečtu. Co ještě musím vyzdvihnout, je samotná obálka a ořízka knihy, dlouho jsem v ruce nedržela tak krásnou knihu