Nový román Jojo Moyes: Jako hvězdy v temné noci

novinky

PR článek,
Nový román Jojo Moyes: Jako hvězdy v temné noci

Alice Wrightová doufala, že sňatkem s pohledným Američanem unikne sešněrovanému životu v Anglii. Jenže ani její manželství, ani život v zapadlém koutě Kentucky se nevyvíjí tak, jak si představovala.
Nadšeně tedy uvítá možnost zapojit se jako dobrovolnice do projektu takzvané Koňské knihovny, který má za úkol šířit literaturu a vzdělanost v odlehlých oblastech Appalačských hor. Alici, Margery a tři další odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou, boj s předsudky místních lidí vůči ženám, přistěhovalcům i lidem jiné barvy pleti, ale také nádherné ženské přátelství, soudržnost i láska...

Jojo Moyesová ve svém nejnovějším románu přináší výpravné historické drama z dob americké hospodářské krize, vycházející ze skutečných událostí.

Ukázka:
„Který chlap by na to měl čas, jezdit po okolí? Potřebujeme pracovat, ne jezdit na návštěvy s posledním číslem Domácího rádce pro ženy!"
Ozval se tichý smích.
„Tom Faraday si ale rád prohlíží dámský prádlo v Searsově katalogu. Prej tím tráví v kadibudce hodiny!"
„Pane Porteousi!"
„Nedělají to muži, ale ženy,“ ozvalo se.
Chvíli bylo ticho.
Alice se otočila za tím hlasem. O zadní dveře se opírala žena v tmavě modrém bavlněném saku s vyhrnutými rukávy. Na sobě měla kožené kalhoty a nevyleštěné vysoké boty. Mohlo jí být něco kolem čtyřiceti, měla hezkou tvář a dlouhé tmavé vlasy stažené v ledabylém uzlu.
„Ty knihy rozvážejí ženy."
„Ženy?!"
„Samy?“ ozval se mužský hlas.
„Pokud vím, tak jim Bůh dal dvě nohy a dvě ruce, zrovna jako chlapům.“
Mezi přítomnými to zašumělo."JOJO MOYES (*1969) vystudovala na University of London žurnalistiku a novinařině se věnovala po deset let – pracovala pro britský deník The Independent a pobývala též v Hongkongu jako dopisovatelka listu Sunday Morning Post.
V roce 2002 jí vyšel první román Schovej mě v dešti (česky 2020) a od té doby je spisovatelkou na volné noze. Je autorkou více než desítky románů, její parketou jsou především romantické příběhy, které se však vyhýbají tradičním žánrovým klišé a za nimiž se skrývá vážnější podtext. Její knihy byly přeloženy do 46 jazyků, prodalo se jich přes 38 milionů výtisků a každý nový titul se pravidelně umísťuje na předních příčkách evropských i amerických žebříčků bestsellerů.
Jojo Moyesová je také jednou z mála autorek, která získala dvakrát prestižní britské ocenění Romantic Novel of The Year Award, udělované už od roku 1960 – v roce 2004 ho získala za Zakázané ovoce (česky 2018) a v roce 2011 za Poslední dopis od tvé lásky (2013). Ikar vydal ještě celosvětový bestseller Než jsem tě poznala (2013), Stříbrnou zátoku (2015), Dívku, již jsi tu zanechal (2015), Jednoho plus jednu (2016), Krasojezdkyni (2017) a dvě pokračování hitu Než jsem tě poznala – Život po tobě (2016) a Sama sebou (2018).
Spisovatelka žije s manželem, novinářem Charlesem Arthurem, a jejich třemi dětmi na farmě v hrabství Essex. Je velkou milovnicí koní a také vášnivou jezdkyní.


Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Alice Wrightová doufala, že sňatkem s pohledným Američanem Bennettem Van Clevem unikne sešněrovanému životu v Anglii. Jenže ani její manželství, ani život v zapadlém koutě Kentucky se nevyvíjí tak, jak si představovala. Nadšeně te... více

Přejít na komentáře (3)